BezpiecznaCiaza112023

Styczniówki 2014 =)

10 lata 3 miesiąc temu #827745 przez inka9922
Dziekuje za odpowiedz.Tak malej sie odbija, ale czasem jej sie uleje
Wtedy nie moze zasnac i wola o cyca.Pewnie jest tak jak mowisz.Bronie sie
Od podania mm.Choc jestem zmeczona tym odciaganiem,
walcze caly czas, bo wiem ze to najlepsze dla maluszka.
Prosze o wpisanie do tabelki
Aurelia ur 18.01.2014 waga 3990 dl 54cm.Dziekuje

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #827753 przez anitkade
Za nami niezla noc. Nie odbijalam Hani na sile i spala z nami caly czas. W ten sposob nie wybudzam jej przy odkladaniu. Nieraz ma godzinna przerwe miedzy karmieniami a nieraz 3,5 godziny nawet do 4. Wydaje mi sie ze trzeba orzystawiac tyle ile dziecko prosi a mleko bedzie sie produkowalo odpowiednio. U nas Hania je tylko z cycka wiec nie wiem ile zjada. Czasem je 7 minut a czasem 20 ale dluzej juz nie daje. Najwyzej odbije i daje drugiego cyca. Poza tym ratujemy sie smoczkiem jak za czesto chce jesc bo to moze tez byc silny odruch ssania ktorego piers nie zaspokoi (tak mowila polozna). Nie mam pelnego przekonania do tego smoka ale daje. I jako tako jest.
Dzis przy kapieli sie zwazymy. Ale jestem ciekawa ile przybrala. Planuje wazyc Hanie co niedziele.
Kasiek trzymaj sie dzielnie z tym cycem. Mam nadzieje ze zaraz przejdzie.
Ucia wrzuc fotke w opasce!
Dagnes ja w sumie nie wiem czasem czy Hania ma kolke czy jej zle po prostu. Ale skoro tulenie i bujanie pomaga to chyba nie kolka? W kazdym razie nadal nie wiem o co Hani chodzi czasem chociaz staram sie obserwowac. Moze u siebie bedzie mi latwiej. Dzisiaj po obiedzie jedziemy.
Trzymam kciuki za laktacje dziewczyny. Ela mam nadzieje ze wroci.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #827826 przez Asia18
Inka gratulacje :) w moje urodziny urodzona :laugh: :laugh: ja już mleka nie mam (pije jeszcze herbatkę z szałwii) mała je tylko mm :blink: czasem pije co 2h po 60 a czasem na raz 120 i śpi ok 4h :silly: przybiera na wadze więc na razie się nie martwię :) a jak z kupkami u Waszych maluszków? moja robi 1-2 dziennie ale to takie porządne jak za 2 :blush:

<3b :*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #827850 przez ElaM
Asia a podajesz do tego mleka jakieś herbatki? Czy nic,ja dzis szukałam wszędzie dosłownie tych herbatek i nawet w polskim sklepie nie ma :( znaczy są ale tylko od 4 miesiąca,a babka w sklepie powiedziała żebym śmiało taka zwykła herbatę z kopru podawała i na to samo wyjdzie ,nie wiem co mam robić,co wy o tym sądzicie dziewczyny? Tylko mówiła żeby mocno nie zaparzac,i moze wiecie ile ml takiej herbatki i jak często sie ja podaje dla maluszka?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #827854 przez MoNiaaa
hej nie nadrobilam was narazie moze jutro mi sie udaale tak na szybko napisze co u nas.
od wczoraj MASAKRA!!! nie wiem co jest ale wczoraj od 15 Zuzia malo co spi.wlasnicie to od 15 nie spala do 20:30 ciagle plakala i szukala cyca wiec caly ten czas albo ja nosilam albo karmilam w nocy nieco lepiej bylo ale jak wstala rano to powtorka z rozrywki.juz nie wiedzialam co jej jest w koncu dalam jej mm i usnela i teraz spi.pozniej obudzila sie jeszcze na karmienie to dalam jej piers i spi dalej.boje sie ze mi pokarm zanika!!!nie wiem od czego bo przeciez ciagle ja przystawiam i do tej pory nie bylo problemu ale w koncu wzielam laktator zeby sprawdzic co w tych moich cyckach jest i chyba nie najlepiej...odsciagalam chyba z godzine i tylko lekko ponad 50 ml...tak sie strasznie cieszylam ze udalo mi sie karmic i mialam nadzieje ok 6 mc pokarmic a tu takie cos nie wiem od czego i co robic,szczerze to mam strasznego dola i pretensje do siebie i strasznie jestem zawiedziona.jesczze sproboje ja karmic moze sie odblokuje ta laktackja?po za tym okropnie jestem zmeczona ledo oczy trzymam otwarte!!!

Ulcia super ze piszesz o tych opaskach akurat ta strona mis ie otwarla:) powiedzcie mniej wiecej w jakim dziale albo w ktorym miejscu szukac tych opasek??ja sama chyba sie nie wybiore bo nikt z mala nie zostanie ale moze maz jakby tam byl to by zerknal tylko musze mu opisac gdzie ich szukac:P
postaram sie jutro odezwac i poczytac co u was pozdrawiam :kiss:

http


]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #827857 przez Anitulka
Ela ja mam akurat herbatke z hippa, ale przekaze ci to co mi polozna... a wiec-mozna zaparzyc zwykla herbate z kopru włoskiego, ale wlasnie taka slabiutka i doslodzic glukoza (niestety nie wiem ile), z tym ze ja nie wiem jak to jest z tym dosladzaniem, szczerze mowiac sie zdziwilam, no ale te granulowane tez sa słodzone. Jak pola miala 1,5 tyg. to mogla pic tej herbatki jednorazowo do 50ml, nie więcej niż 2 razy dziennie, a gdyby jeszcze byla potrzeba dopojenia to można podac 50ml przegotowanej wody.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #827907 przez Dorciaition
Ulcia cieszę się, że pomogłam :)
Pierwszy raz byłam w tym sklepie i też się zdziwiłam, że takie rzeczy tak tanio.

Monia to sklep głównie z butami, ale gdzieś pomiędzy sa jakieś stoiska np z rzeczami do włosów (gumki i opaski).

U nas nocki niby ok, bo bez płaczu i od razu po cycku zasypia, z tym, że budzi się co 1,5 - 2 godziny. :/

Ela możesz też dopajać wodą.

Monia może więcej pij i zajadaj. Choć mnie się wydaje, że też coraz biednej w tych cyckach. W nocy czesto się budzi bo pewnie głodna. Lewy cycek moim zdaniem coraz bardziej pusty. Dziwne to. Trzymam kciuki aby się polepszyło.

Pozdrawiam


Alanek[*] :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #828063 przez Zanka1989
Witam Mamusie. Za nami spokojna noc. Lenusia budzi sie co ok. 2 godziny. Zmniejszamy ilosc mm - po karmieniu piersia tez ladnie spi i mam nadzieje, ze sie najada. Jutro mamy kontrole u pediatry i sprawdzimy ile przybrala na wadze. Moja jalowa dieta i herbatki laktacyjne pomagaja. Malutka jest spokojna :laugh:
Mamy jedynie drobny problem z pupką - uczulily ja pampersy z Happy. Na szczescie szybko zareagowaliśmy i stan sie poprawia. Zasypka z Linomagu bardzo pomogła.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #828088 przez Asia18
ElaM mi położna mówiła że 2 razy dziennie ok 30 ml,między karmieniami ale nic mi nie mówiła o słodzeniu ? Jeszcze nie zaczęłam jej dawać tej herbatki może od następnego tygodnia zacznę jej dawać.Mleko jakie pije to BEBA HA 1 i ładnie na nim przybiera i kupka normalna. A herbatkę mam z 3 ziół miedzy innymi kopru i anyżu. Dzisiaj miałam wizytę położnej mała waży 3820 :) czyli przybiera tyle ile powinna :)
A powiedzcie mi też macie na brzuchu jeszcze tą brązowa kreskę po porodzie ?? ja mam i to widać bardzo :(

<3b :*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #828092 przez Asia18
Monia na laktacje położna i babeczki mi w szpitalu mówiły cały czas musisz dużo, dużo pić (polecają nawet bawarkę). I Jak najczęściej przystawiać małą nawet jak to co 1h :)
Nie miej pretensji do siebie bo stres i twoje samopoczucie też wpływa na laktacje wszystko będzie dobrze trzymam kciuki :) Ja też chciałam bardzo karmić chociaż 4 miesiące ale niestety , najważniejsze że mała się najada :)

<3b :*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #828096 przez Dorciaition
Zanka tą zasypke gdzie kupiłaś?
Blanka ma odparzoną pupkę bardzo, nie wiem dlaczego :/

Asia super, że Mała tak ładnie przybiera :)

A kreseczka zejdzie. U mnie już coraz mniej widoczna.


Alanek[*] :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #828126 przez Asia18
Dorciaition a jakich chusteczek używasz jak zmieniasz pieluszkę?...
moja mała też ma małe odparzenia ale w pachwinach i położna powiedziała że czasem mam ja położyć na ręczniczku z otwartym pampersem na chwilę żeby więcej powietrza tam dochodziło bo to pomaga najbardziej :)



<3b :*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #828127 przez anitkade
Asia - ja mam dalej kreseczkę i to mocno widoczną. A ciąży jej nie było, a teraz wylazła.
Monia - nie denerwuj się, bo stres nic dobrego nie zrobi. Odpręż się, pij bardzo bardzo dużo wody, nawet 3 litry powinnaś pić. I jedz dobrze, nie głódź się. Zuzię przystawiaj tak często jak chce. A nawet jakbyś miała mniej pokarmu to i tak lepiej jest karmić trochę swoim trochę mm, niż samym mm. Zawsze dasz jej trochę przeciwciał. Monia, jesteś naprawdę dzielna i wytrwała z karmieniem, nos do góry. Trzymamy mocno kciuki za Ciebie!
U nas pierwsza noc u siebie kiepska, chociaż wieczór był super, kąpiel poszła rewelacyjnie. Ale nocą jakoś gorzej. Zobaczymy, pewnie musi się przyzwyczaić do nowego :)
Ja mam pytanie - o której wstajecie? Ja wstaję między 9.00 a 10.00 bo mała od 7.00 do 10.00 dobrze śpi, a mnie brakuje snu z nocy, ale potem ten dzień taki krótki. No i dopiero jem śniadanie. Próbuję dzisiaj znowu zawijać małą mocno (tj. rączki) - mam takie wrażenie, że jest niespokojna i nie umie sama zasnąć i jeszcze te histerycznie drapiące rączki ją wybudzają i denerwują. Ale zawinięta zasnęła na rękach, po odłożeniu jeszcze się budziła, ale szybko lulałam i teraz ją położyłam na naszym łóżku i chyba jej lepiej niż w swoim.. Dziwna sprawa. Będziemy powoli próbować. A jak Wam idzie obserwacja bobasków? Rozumiecie już rodzaje płaczu? Bo ja jestem strasznym debilem pod tym względem. Patrzę na Hanię i nie wiem, czego może chcieć. Tylko po dłuższym spaniu przebieram i daję jeść, ale nie wiem, czym się różni płacz na głód od płaczu z bólu brzuszka albo z potrzeby tulenia.
Dorcia - zasypkę widziałam w aptece internetowej Gemini. Pewnie po aptekach będzie. Starą metodą też jest zasypywanie mąką ziemniaczaną. My nie mamy problemów na razie - odpukać - ale w razie co mam trochę sudocremu. A wietrzycie pupy dzieciom? Bo ja nie bardzo, bo mała przy przewijaniu tak ryczy nieziemsko, że chcę jak najszybciej skończyć i jej dać jeść.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #828148 przez Asia18
ja przebieram małą po karmieniu przeważnie :P ( chyba że jest wielka kupa) i jest spokojna wtedy nie płacze więc wtedy mogę jej pupkę przewietrzyć trochę :laugh:
no ja własnie miałam tą kreskę w ciąży tez ale teraz to jest taka mocna że z 50 metrów ją widać pewnie :dry: dzisiaj wstałam o 6,40 a mała zasnęła chwile po 9 :) w nocy poszła spać po 1 więc dała pospać trochę :) ale co się nakrzyczała do tej 1 to ja nie wiem :P marudna jakaś była tej nocy ...

<3b :*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #828168 przez MoNiaaa
uff w koncu was nadrobilam.

nie wiem co z tymi moimi piersiami lewa mam wrazenie ze jest pusta.cos tam Zuzka z niej ciagnie ale wlasnie bardzo krociutko z prawa troche lepiej ale dalej sie takz achowuje ze po piersi jest glodna.rano po piersi dalam jej mm ale noc sie meczylam i tylko piers jej dawalam ale budzila sie co godzine.caly czas bede ja przystawiala najwyzej pozniej dokarmiala.
to karmienie piersia jest jednak strasznie stresujace myslalam ze przy 2 dziecku bedemiala bardziej luzne podejscie ale widze ze jest jeszcze gorzej.moze rzeczywiscie mniej jem ale nawet nie mam czasu jak sama jestem a mala placze to ciagle ja nosze a jescze inne rzeczy do roboty...

co do brzuszka to powinno sie jak najczesciej klasc ale Zuzka nie lubi niestety ale staram sie chociaz na chwilke do puki nie zacznie wyraznie protestowac:P
nie wiedzialam ze na boczku nie mozna moja mala tylko tak spi boje sie zeby sie nie zakrztusila jakby sie jej ulalo?
na odparzenia przy Julce najlepiej sprawdzila sie maka ziemnaczana zadne pudry nie daly rady.nawet teraz jak widze ze Jula ma zaczerwieniana pupke albo pipke to do kapieli jej make wsypuje i od razu jest poprawac
jeszcze dzis [polozna ma przyjsc miala w srode byc.musze w domu ogarnac troche a mam takiego lenia ze szok!!
anitka ja tez nie rozrozniam placzu.zawsze jak sie budzi i placze to najpierw daje cyca jak dalej to przebieram a jak nie dziala to nosze do skutku

http


]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl