BezpiecznaCiaza112023

Styczniówki 2014 =)

10 lata 3 miesiąc temu #827565 przez Anitulka
Ela, synek superaśny :) a jeśli chodzi o leżenie na brzuszku, to Pola za pierwszym razem też się krzywiła, a teraz lubi tak leżakować, potrafi przespać kilka godzin i nawet sama sobie główkę obraca, a w wanience tak sobie "pływa" słodko- jedyny sposób żeby nie było krzyku przy kąpieli u nas to właśnie początek na brzuszku.

Anitka, u nas też jest wrzask przy wycieraniu, ale ja myślę że małej jest po prostu zimno :) i się złości, a cycuś uspokaja :)

Zanka, biedna się namęczyłaś...

Dziewczyny, strasznie przeszywa mi (ból) lewą pierś i tak sie zastanawiam czy mnie ne przewiało czasem... czy któraś z was miała do czynuenia z czymś takim?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #827571 przez Anitulka
Motylek, u nas infacol ktory ci polecalam dzialal po pierwszym podaniu a teraz kolki sa lzejsze ale sa :( ale wczoraj bratowa polecila mi suszarke, grzanie brzuszka przez body, i wyprobowalismy. Poli pomagalo, niestety przy każdym ataku trzeba włączać suszare, a ja myslalam ze wystarczy pogrzac i jak przejdzie to juz na dobre :silly: no ale przynajmniej sie tak nie meczyla...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #827574 przez ElaM
Anitulka mi tak bolało na początku pózniej od pleców taki ból skończyło sie antybiotykiem mam infekcje piersi juz nie karmie :( w prawej mleka nie ma w lewej naprawdę mało odciągać sie staram laktatorem ,przed chwila tylko 30 ml udało mi sie z lewej a z prawej nic :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #827585 przez niteczka
Ela u mnie herbatki dla niemowlat typu z kopru wloskiego czy rumiankowa mozna kupic w polskich sklepach. Wiec jesli sa a napewno sa u ciebie polskie sklepy to moze warto byloby tam zajrzec I zapytac, bo w angielskich nic nie dostaniesz. Ja chcialam witamine D dla mojego malego taka w kapsulkach bo karmie piersia to babka w angielskiej aptece popatrzyla na mnie jak na wariatke.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #827591 przez niteczka
Dziewczyny mam jeszcze pytanie do mam, ktore karmia piersia. Czy was tez swedza piersi?? Bo mnie swedza jak cholera.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #827592 przez kasiek21
ahh widze ze nie tylko ja mam prolemy z piersiami, mi pekała brodawka lewa, a z prawego cyca wycieka cos co ma kolor zielono-zolty, dzowniłam dzis do poloznej mojej no i ogolnie przez kilka dni mam zakaz karmienia mlodego moim mlekiem :/ i mam odciagac tylko tyle ab bylo mi lzej zeby jaki zastoj sie nie zrobił no i zeby pobudzac ta laktacjie. przez weekend i tak nic nie zrobie, a w poniedziałek najwyzej pojde do lekarza jakby nie przeszło. ale ogolnie to mnie nie bola. no coz mam nadzieje ze to nie bedzie koniec karmienia piersia, no a jesli no to chyba sie zapłacze na smierc, juz dzisiaj nawet jak do poloznej dzwonilam i mowilam to mialam lzy w oczach...

ehh mialam napisac wiecej no i czasu juz brak... me dziecie wzywa...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #827596 przez kasiek21
dziewczyny a jeszcze takie pytanie, ile wasze maluchy zjadaja mleka ?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #827604 przez niteczka
Kasiek21 moj maly zwlaszcza jak w nocy sie budzi to duzo je. Bo dosc czesto jest tak, ze budzi sie co godzine I szuka cyca bo piastki wklada do buzi. I czasami sie zastanawiam czy z moim Mlekiem jest cos nie tak, czy moze jest malo tresciwe. Ale z drugiej strony pytalam polozna I powiedziala, ze z mlekiem jest wszystko wporzadku skoro maly troszeczke przytyl przy ostatnim wazeniu. Wiec juz czasami sama nie wiem co jest nie tak.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #827657 przez Anitulka
Kasiek, ja karmie tylko piersia wiec ciezko powiedziec ile wyciagnie, ale dzisiaj musialam wyskoczyć na uczelnie, wiec pytalam położnej ile mam odciągnąć-powiedziala ze mala powinna jesc teraz kolo 90ml. Udalo mi sie sciagnac 110ml i wszystko zjadla, później nie marudzila wiec chyba bylo dla niej w sam raz. Ale na cycu czasem by chciala wisiec co pół godziny, szczegolnie wieczorem (np. dzis-az mnie sutki pieką :silly: )

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu - 10 lata 3 miesiąc temu #827665 przez ulcia78blondi
Anitulka, moja też na wieczór je najwięcej. Czasem od 18h do 1h caly czasz by siedziała na cycu. Do miesiąca 120ml dziecko moze zjeść.
Kasiek, ja też nie wiem ile ode mnie zjada, ale podobno jak dziecko pije to się na bieżąco produkuje. Kasiu, nic się nie załamuj laktacja. Podobno to nasz mozg jest odpowiedzialny za produkcje mleka. Czasem są kryzysy jak jesteś zmęczona, zestresowana ale wtedy trzeba działać laktatorem nawet jak mleczko nie idzie. 7 minut na jedna i druga pierś, potem 5 min na kazda i potem jeszcze po 3 minuty na kazda, słynne 7-5-3 co można usłyszeć od każdego dobrego doradcy od laktacji. Odpręż się, pij 2x dziennie herbatkę laktacyjna i mleczko wróci.
Ja miałam takie kryzysy przy pierszym dziecku a w końcu karmiłam 2 lata. Teraz przy drugim podchodzę do karmienia na luzie i mleczko cieknie jak fontanna, aż się krztusi, muszę pionowo ja trzymać. Też są momenty, ze piersi są puste ale wtedy staram się odpocząć, konkretnie zjeść, dużo pic i mleczko wraca. A w sumie mam stresa bo się nie tknie butelki ani smoczka. Jak nie domoge to nie chce nawet myśleć. Raz pojechałam na zakupy, maz cudem wcisnal 10 ml jak okropnie płakała, ale je potem zwymiotowala:( wiec teraz jak coś to razem jedziemy. I mam jeszcze tak, ze odciagnne niewiele a jak sama pije to strumieniem leci. Może dlatego ze mam ręczny laktator i zamiast się wyluzować to ja naprezam mięśnie.
Acha, Kasiu, te chora brodawkę przecieraj zaparzonym rumiankiem, działa przeciwzapalnie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu - 10 lata 3 miesiąc temu #827667 przez ulcia78blondi
Monia, nie wiem czy Ci Dorcia odpisała o opaskach. Wstapilam do tego sklepu Kari i wcale nie planując nakupilam tych opasek 10 szt różnych bo były po 5 i 10 zł pieciopak. A pani w kasie mi podpowiedziała, żebym sobie dobrala bo maja promocje ze biezesz 2 produkty a płacisz tylko za droższy. Wiec w sumie za 10 opasek zapłaciłam 15 zł.
DORCIA, JESTES WIELKA, ZE NAM POWIEDZIALAS O TYM SKLEPIE!
Dziewczyny, jak są fajne promocje dawajcie na forum znac;)
Moja Amelka też ma niestety kolki. Dziś aż włączyłam suszarkę i super podziałała, ale dopiero po espumisanie poszły pierdziolki i porządnie na noc usnela. Aż miałam łzy w oczach jak ja widziałam jak się wcześniej meczyla.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #827673 przez Dagnes
Kurcze ale duzo dzieciaczkow ma problemy z kolkami. U nas na szczescie spokoj i oby tak zostalo. Za to w nocy zrobil mi sie zastoj w jednej piersi. Bolalo i taka twarda z jednej strony sie zrobila, jakbym kamien miala pod skora ale na szczescie udalo mi sie to rozbic masazem i potem odciagnelam laktatorem.
Co do ilosci jedzenia nie wiem ile mala zazwyczaj zjada bo prosto z piersi je ale raz odciagnietego wypila ok 100 ml.

Wiktoria

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #827703 przez inka9922
Hej mamuski.Mam pytanko.Odciagam mleko do butelki
bo mala coś przestala chwytac piers.Problem pojawia sue nocą
Aurelia prosi o jedzenie praktycznie co godzine dwie, a ja nie mam tyle
Pokarmu.Moze sie nie najada?
Mamy ktore dokarmiacie dzieci mm.
Kupilam mleko nestle nan ha1
Tam pokazane jest ile mieszanki wyrabiac dla dziecka od dwoc
h tygodni. Mala ma tydzien. Czy ktoras z Was ma o tym pojecie i moze mi pomoc
i jak ma wygladac to dokarmianie nocą. Dziekuje z gory za odpowiedz

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu - 10 lata 3 miesiąc temu #827726 przez niteczka
Inka- ja tez myslalam, ze mam taki problem, ze moj maly sie nie najada bo tez mi sie dosc czesto w nocy budzi, nawet czasami co pol godziny, ale pytalam poloznej I powiedziala mi, ze jesli dziecko przybiera na wadze to nic zlego nie jest z twoim mlekiem I wytlumaczyla mi, ze niektorym niemowlakom wystarczy jak possaja 5 minut cycusia, a niektorym 40 minut I poradzila mi, zebym przytrzymala malego przy cycusiu dopoki on sam nie wypusci z buzi. A po kazdym karmieniu odbija sie malemu? Bo u mnie nie zawsze sie odbijalo I to tez bylo przyczyna, ze dosc czesto sie budzil, a teraz jak mu sie odbije po jezonku to zwlaszcza w dzien potrafi przespac bite 3 godziny I nawet halas mu nie przeszkadza.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #827727 przez niteczka
I wydaje mi sie, ze na opakowaniu powinny byc podane proporcje I jak podawac.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl