BezpiecznaCiaza112023

Styczniówki 2014 =)

10 lata 3 miesiąc temu #829343 przez Anis
Witam
Niteczka my tez przy wyjsciu ze szpitala mielismy problem z uszkami ale juz wszystko jest w porzadku poprostu byly zatkane. co do karmienia karmilam piersia ale maly tez si enie najadla bardziej sie denerwowal i malo spal do tego jak doil cyca byl caly mokry wiec zaczelam dawac mu mm i czasami dostawiam go jeszcze do piersi. tez czesto sie prezy i steka ja podaje esputicon i jest ok. do mnie mama przyjezdza juz w sobote wiec troche odpoczne sobie bo u mnie tez jest ciezko jak maly byl na piersi to 40 min i wstawal teraz troche lepiej spi po 1,5 h czasem nawet 2 z Blanusia to ja nie wiedzialam ze mam dziecko taka dobra byla a tutaj Oskar czasem daje popalic za dwoje, ja jestem tak psychicznie wykonczona ze chce mi sie plakac a poprostu nie mam nawet na to sily :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #829344 przez Anis
wczoraj skonczylem juz miesiac :)
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #829346 przez motylek19
Czesc mamy!

Cały dzień nie czytałam i ciężko było nadrobic, już nie pamiętam co kto pisał.

Dorcia, super masz core, Anis, a Ty synka, slodcy :)
Też mam organizer na łóżeczko, faktycznie fajna sprawa, wszystko mam pod ręką.

My.się właśnie karmimy, od 12 do teraz ładnie spał z jedna przerwą na jedzenie, oby do chociaż 7 jeszcze ładnie spał :p zobaczymy. Zmęczenie coraz bardziej dokucza niestety.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #829348 przez niteczka
Dziewczyny, ktore karma wylacznie mm. Powiedzcie mi jak czesto karmicie, co ile dajecie butelke mm I jak duzo?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #829356 przez kasiek21
niteczka
ja daje butle nie częściej niż co 3 godziny. i zjada tak 90-100 a jak budzi się wcześniej to podaje herbatke albo wodę. polozna mówi że nie można karmić częściej niż 3 godziny.
pierwszy dzień był dość ciężki bo budził się co 1,5 - 2 godziny no ale musiałam go dotrzymać do tych 3. teraz już się przyzwyczaił i sam się budzi tak w granicach pory karmienia. czasem przespi ale wtedy go nie wzbudzam. czekam aż sam wstanie...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #829365 przez niteczka
Anis- a gdzie kupilas ten esputicon I Jakie mleko mm dajesz malemu?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #829367 przez niteczka
Kasiek- ja mam ten problem, ze moj maly chyba sie nie najada moim mlekiem. Bo za kazdym razem szuka cyca, a to jest czasami nawet co pol godziny czy co godzine. Dzisiaj dalam mu raz mm, ale jadl to na raty. Nie wypil tych 90 ml od razu tylko ma dwa razy. A za niecale dwie godziny obudzil sie I szukal cyca. Od przedwczoraj ma problemy z brzuszkiem. Jest niespokojny, prezy sie, napina. Dalam mu infacol I chyba troszke pomogl, bo maly niedawno zrobil kupke I popierdzial sobie, ale widze ze dalej jest niespokojny. Podoil troche cyca I ulalo mu sie. A mam pytanie czy waszym maluszkom ulewa sie? A jesli tak I po ulaniu dziecko szuka cyca dajecie im jesc? Czy jak to jest? Bo z drugiej strony ja tez nie chce, zeby maly sie przejadal. Juz sama nie wiem co mam myslec, a juz tymbardziej nie wiem co man robic.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #829455 przez kasiek21
niteczka
ja za wiele w sprawie cycowej nie pomogę. bo ja odciagalam i dawałam butle. owszem jadł wtedy częściej... ale wiesz bo z cyckiem jest właśnie tak że karmisz na żądanie... no i ponoć cyckiem przekarmic się nie da... no a mm to niestety nie częściej niż co 3 godziny. ja specjalnie żeby tego pilnować ściągnęłam sobie na telefon dzienniczek malucha no i tam zaznaczam każdo jedno karmienie i w ogóle bo inaczej bym się pogubila...

z tym prezeniem to widzę że prawie wszystkie mamy problem... eh u nas już się trochę uspakaja najgorzej jest w nocy bo mały steka się i w ogóle... ale tak jak już pisałam. u nas działa herbatka koperkowa i krople sab simplex...

a co do ulewania... mój czasem uleje ale nie szuka potem od razu jedzenia. a więc myślę że to po prostu od przejedzenia albo co...

niteczka a odbijasz małego po każdym posiłku?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #829466 przez kasiek21
my zaś mamy jeszcze problem z ropiejacym oczkiem... i to tak dość mocno... przemywalismy sama woda ale nie wiele działa. dziaraj zaczniemy sól fizjologiczna... a jak to nie wiele pomoże będzie trzeba iść do lekarza. podejrzewam że to kanalik łzowy. syn mojej siostry miał to samo... niestety tam skończyło się to sonda w oczku żeby to przebić... mam nadzieję że u nas będzie ciut inaczej...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #829484 przez motylek19
Kasiek też mialam ten sam problem. Dawid miał czasami tak zaropiale oczka ze nie mógł ich otworzyć. Przemywalismy solą fizjologiczna i oczka dalej ropieja ale już bardzo malutko, ze samym wacikiem raz dziennie wystarczy a czasami nawet w ogole. Pamiętaj tylko żeby przemywac od zewnątrz do wewnątrz i każde oczko osobnym gazikiem

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #829489 przez kasiek21
motylek z tym że nam ropieje tylko prawe oczko... i jak pomasuje ten koncik koło nosa no to wypływa ta ropka... no nic mam nadzieję że sól fizjologiczna pomoże.
a ty jak robiłaś ta solą no to kropilas na wacik czy na oczko?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #829490 przez Asia18
u mnie mała zjada 120ml mm, ale zdarzyło się parę razy że zjadła nawet 140 :P ... sama się budzi na jedzenie jakoś co 3-4h chyba że czasem zje mniej np 60ml to obudzi sie za 1,5-2h i doje sobie i idzie spać dalej. :laugh: Moja też ulewa czasem ale później nie szuka już. I zawsze jak wypije z 40ml to daje ją do odbicia.Tak mi poleciły położne w szpitalu.

<3b :*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #829492 przez Asia18
Kasiek a jak z tą herbatką? jak długo ją parzysz? ile jej się daje ? i ile razy dziennie mniej więcej? :)

<3b :*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #829501 przez motylek19
Kasiek na wacik dawałam sól. Też najpierw było tylko jedno oczko dopiero potem drugie też zaczęlo ropiec. Mam nadzieje, ze to jednak nic złego i szybko Wam przejdzie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #829504 przez kociaczek1610
witam sie i ja :) kasiek u nas tez jest nadal problem z tym oczkiem;/ przemywalismy sola i nic nie dalo teraz przemywam czarna herbata ( tak tesciowa polecila ) dalej ropieje ale mniej . no i wogole dzis mamy problem z kupka ;/ maly sie strasznie prezy i nie moze zrobic ;/ z nocy mial taka twardziejsza ale taki ''piard'' dalam mu z rana herbatki wiec zobaczymy moze cos sie ruszy chwilami puszcza baczki :) noce u nas sa przespane :D budzimy sie okolo 2 najemy sie i dalej spimy :D

dzis probowalam odciagnac pokarm a tu ani drgnie ;/ a jak sama scisne to leci juz nie wiem co jest grane... dzis malemu dalam cyca pil pil i pil i wkoncu zasnol po chwili sie obudzil i dalej chcial. wkoncu dalam mm i spi smacznie eh juz nie moge go rozgryzc;/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl