BezpiecznaCiaza112023

Styczniówki 2014 =)

10 lata 2 miesiąc temu #837956 przez gaguka
Witam Mamusie! Dawno nie pisałam, ale nie mogę znaleźć wogóle czasu, staram się Was czytać przy karmieniu ale nie daję wtedy rady nic napisać :/
My po wizytach u większości lekarzy - torbiele w mózgu się wchłonęły więc nie powinno być już żadnych powikłań :) Niestety neurolog stwierdził, że mała przekręca trochę ciałko na prawą stronę i od wczoraj zaczęłyśmy rehabilitację, przychodzi do nas świetna Pani, wszystko super pokazała, nagrała nam filmiki jak ćwiczy z małą, zebyśmy my z nią codziennie po godzince ćwiczyli, a ona raz w tyg będzie przyjeżdżać. Niedoczynności tarczycy też nie ma :) Jutro czeka nas okulista, a w przyszłym tyg ortopeda i pediatra.
Co do kupy to u nas ostatnio jest co 3-4 dni, ale nie pręży się ani nie stęka więc się nie niepokoję. Karmię głównie piersią, ale raz dziennie (najczęściej na noc) dostaje sztuczne. W nocy śpi super zasypia ok 20-21 budzi się o 2-4 a potem po 6. Za to w dzień śpi tylko podczas spacerów :/
A to Zuzia :)
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #837969 przez MoNiaaa
gaguka Zuzia slicznotka :kiss:

http


]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #837983 przez krecia88
my niedawno wróciłyśmy od lekarza. Dali nam skierowanie do chirurga bo wygląda na zapalenie pępka. Mam nadzieje ze w miare szybko to wyleczymy.

u nas kupki regularnie - kilka razy w ciągu dnia.

dziewczyny powtarzam pytanie które już padło: jak szybko dostałyście miesiaczke?

jakich smoczkow uzywacie? ja mam chicco 0+ i zastanawiam sie czu u misiecznego bobasa tez moge go uzywac czy powinnam miec juz 1+????

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #838010 przez MoNiaaa
nosz kur..!!!!!dzwonilam do zusu i okazalo sie ze brakuje jakis dokumentow;/;/;/
wysylali do mnie pisma ale na stary adres(u pracodawny co najmniej 3 razy podawalam nowy nawet przy skladaniu wnioku) i teraz nawet jak doniose papiery to zus ma 30 dni na wyplacenie kasy...czyli w marcu a rachunki trzeba juz zaplacic :ohmy: :ohmy: ale jestem wqrzona!!!!!!!!!!!!
juz widze ze jak M to powiem to sie wydrze na mnie ze wczesniej nie zadzownilam do Zusu...zawsze sie cos chrzani;/

krecia my w piatek idziemy do chirurga z pepkiem ale u nas to przepuklina :(

http


]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #838021 przez remiśleoś
Anitka marchewka w duzycb ilosciach zaparcia powoduje.a orzechy ciezkostrawne i ciezki alergen tak jam miod czy mleko.no ale sprobowalas i przynajmniej sie nacieszylas jedzac.mniam.ja taka odwazna nie jestem.wole odpuscic,bo pozniejbede miala wyrzuty sumie ia jak go brzuch bedzie bolal.powodzenia u lekarza i popytaj o wszystko co Cie niepokoi. U nas w sumie to jest na szczescie tylkl uczulenie na nabial.a z Remikiem tez na jajka bylo i to byla masakra

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #838041 przez Anitulka
Ooo, u Domi wszystko dobrze-to super! Domi, czekamy na Twoj powrót na forum :kiss:

Gaguka, Zuzka słodziutka i ta sukieneczka super :)

Monia, nie dziwie się że jesteś wkurzona...

Anitka, ja praktycznie co drugi obiad (jak nie częściej) jem marchewkę a Pola problemów z kupka nie ma...wrecz przeciwnie-dzisiaj walnela juz dwie i to takie ze aż górą wycieklo :silly: wiec na nią marchewa nie działa tak jak na Hanie :)

Ja miesiączki jeszcze nie dostałam i zmartwil mnie przypadek moni, bo w sumie się nadtawilam że będę miała spokój dopóki karmie piersią :dry:

Co do smoczkow sie nie eypowiem no nie mam pojęcia. My mamy z aventa ale i tak leżą nieużywane :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #838096 przez Dagnes
Dziewczyny, ktora z was kupowala pieluchy tetrowe na allegro i moze polecic sprzedawce? Ja kupilam 10 sztuk kiedys w biedronce i troche malo sie okazalo wiec chce dokupic. W marketach sa kiepskiej jakosci takie cienkie a w internecie wiadomo nie sprawdze czy dobre wiec wole sie was podpytac.

Wiktoria

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #838205 przez motylek19
Chciałabym na wszystko odpisać ale nie wiem czy dam radę:/

Monia ja już dostałam za styczeń pieniazki. Nie przejmuj się, dostaniesz od razu więcej.

Kociaczek zmieniałam na hipp comfort.
Domi odzywaj się:*

Piękne wasze dzieciaczki

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #838214 przez MoNiaaa
motylek wiem ze dostane wyrownanie ale teraz tez trzebaplacic rachunki i zyc za cos...a ja jak zaplace rachunki to zostanie mi puste konto...a oni maja miesiac na przeslanie kasy a jesc cos trzeba ;/

http


]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #838215 przez Adka94
Czesc dziewczyny:)
Mam do was pytanie bo karmie Adasia mlekiem bebiko i od jakiegos czas przy wieczornym karmieniu tak 19 i 22 caly mi sie wygina ze nie moge go utrzymac na rekach w dzien jest marudny malo spi dzis spal mi tylko 2 godziny w dzien i nie wiem czemu macie moze tak? Albo mialyscie? Juz nie wiem co robic juz nawet daje mu na kolki z hip chociaz kolki nie ma myslalam ze cos pomoze ale nie. Bylabym wdzieczna za pomoc.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #838244 przez Adka94
Czesc dziewczyny:)
Mam do was pytanie bo karmie Adasia mlekiem bebiko i od jakiegos czas przy wieczornym karmieniu tak 19 i 22 caly mi sie wygina ze nie moge go utrzymac na rekach w dzien jest marudny malo spi dzis spal mi tylko 2 godziny w dzien i nie wiem czemu macie moze tak? Albo mialyscie? Juz nie wiem co robic juz nawet daje mu na kolki z hip chociaz kolki nie ma myslalam ze cos pomoze ale nie. Bylabym wdzieczna za pomoc.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #838253 przez kociaczek1610
adka ja tez daje bebiko i oczywiscie cycka tez. maly nie moze kupki zrobic juz jestem bezradna :( mam nadzieje ze wkoncu zrobi. nawet sok z jablek nie pomogl ani czopek. czuje sie jako zla matka co nie moze swojemu dziecku pomodz:(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #838277 przez anitkade
Kociaczek - jak to czopek nie pomógł? U nas efekt był w 5 minut. A jaki to czopek? Glicerynowy?
Co do smoczka - ja kupiłam Avent 0-6 miesięcy, ale w szpitalu dostałam w prezentach reklamowych z Lovi 0-3 miesiące i wolę ten z Lovi. Jest krótszy i szerszy i bardzo przypomina sutek, więc Hania nie ma problemów ze ssaniem, chociaz smoczka dużo używam. Nie sądzę, żeby 0+ trzeba było już zmieniać, sprawdź na opisie produktu na etykiecie albo po necie gdzieś. Bo ja mam jak mówię - do 3 lub do 6 miesiąca te smoczki.
Okresu nie mam i liczę, że się tak utrzyma. Ponoć warunkiem zatrzymania okresu jest wyłączne i ciągłe karmienie piersią, ale ile w tym prawdy - nie wiadomo.
Ja się o marchewce dowiedziałam od teściowej, także teraz już będę ostrożniej ją jadła, ale dzisiaj Hania zrobiła kupę zaraz po wizycie u lekarza i to tak mimochodem, bez stękania, czyli jabłka pomogły albo aura lepsza dzisiaj. Co do orzechów - najbardziej uczulają arachidowe i pistacje, a to był włoskie. Wiadomo - też uczulają, ale nie widzę żadnej reakcji. Ta wysypka na buzi to chyba ryba, uwierzycie? Tak się zastanawiałam, co wtedy jadłam, a teraz już nie jem i wychodzi na rybę. Spróbuję znowu w czwartek albo piątek, ale mniej niż wtedy jadłam.
Co do prężenia przy jedzeniu - lekarz powiedział, że Hania pręży się przy cycku bo nie może oddychać! Mam jej rano i wieczorem przed karmieniem wkraplać 5 kropel soli fizjologicznej do każdej dziurki a za chwilę odciągać gruszką, a przed każdym karmieniem w ciągu dnia mam jej wpuszczać roztwór soli morskiej dla niemowląt. I mokre pieluchy rozwieszać na łóżeczku i ma być nie za ciepło w pokoju (max. 21 stopni). I już. Kataru nie ma, ogólnie wszystko jest w porządku. Pokazałam mu tez opis z usg bioderek i też powiedział, że w porządku. Ogólnie na wszystkie moje pytania kiwał głową i mówił, że ok. Kupy - może robić rzadziej, jak się pręży i płacze - doraźnie dać czopek. Espumisan, żeby pomógł trzeba dać 10-15 kropel. Przy cycku płacze, bo nosek nie oczyszczony. Ślini się, bo ma nadprodukcję śliny, a nie umie jeszcze jej połykać. Wysypka - typowa alergia pokarmowa, ale nic groźnego, mam obserwować, bo to nigdy nie wiadomo, co takiego szkraba uczuli. Ogólnie taki spokój od niego bił, że och :) Fajnie, ja też od razu się lepiej czuję. Aha - mam nie budzić do jedzenia ani w dzień ani nocą. Ja nie je 5 godzin to nic, widać nie potrzebuje. Aha!!! Hanię ważyli i miała dzisiaj 4kg!!! Uwierzycie? Przez 3 tygodnie przybrała 750g na tej ich wadze. Jestem taka dumna z moich cycków :)
Monia - nic się nie martw, pożycz kasę od rodziny i oddasz za miesiąc. Wiem, że to żadna frajda, to prawda, że takie poślizgi są okropne. My mieliśmy takie miesiące, że na karcie kredytowej jechaliśmy, bo nie było gotówki. I wszystkie zakupy po sklepach, nic z targu :( Ale dało się przeżyć.
Gagutka - dobrze, że wszystko w porządku i oby kolejne wizyty to była sama radość i każdy mówił, że nic się nie dzieje :)
Jakie szczęście, że Domi się odezwała! Już powolutku traciłam nadzieję, ze do nas wróci. Kochana DOmi,super, że u nich wszystko dobrze.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #838295 przez motylek19
Monia może akurat wcześniej przesla kase. Nie denerwuj się bo szkoda zdrowia Twojego, a jak nie to Anitkade.dobrze mówi
Anitka fajnie, ze wszystko ok i w ogole :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #838308 przez kociaczek1610
anitkade moj synus to twardy zawodnik ;) ale za to chwile temu mielismy robote:p obudzil ze na jedzenie no i jak zawsze przewijanko patrze a tam znowu tylko purtniete i na twardo i se mysle "kurde no rano dam mu znowu tego soku" wycieram podkladam czystego pampka a ten w najlepsze kupe robi :D to czekam az zrobi do konca no nic wycieram go podlozylam pieluche tetrowa i ide po czystego pampka a ten dalej... :D czekam czekam i mysle ze juz skonczyl zalozylam czystego i ten dalej haha normalnie narobil za 3dni haha ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl