BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Luty 2014 !

10 lata 5 miesiąc temu #808944 przez kasiek21
ufff... wrocilam z wojarzy :D bylam z mama w miescie no i w ogole w ogole... zaszlam do urzedu miasta po te dokumenty na becikowe... i wiecie cooo... jestem przerazona... jest tego tyle ze az uszzz... a do tego tyle zalatwiania... zusy nie zusy, zaswiadczenia od pracodawcy lekarza i inne dziadostwa...
wiecie... lepiej zaczac juz teraz... niz potem wszystko z maluszkiem... a bynjamnie ja jestem takiego zdania... u mnie moze byc ciezej z racji mojego beznadziejnego szefa !! uszzzz....

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu - 10 lata 5 miesiąc temu #808951 przez Edi28
Witam się i ja z kawką i rogalikiem :) daję sobie jeszcze pół godzinki i się zbieram, muszę iść na pocztę wysłać kartki świąteczne i podjechać do pracy, zostawić zwolnienie :)
Wczoraj miałam wstawić pranko i jakoś nie wyszło, może dziś się uda :)
Andzia już masz spakowaną torbę? hm może mnie zmobilizujesz i też zacznę ogarniać ten temat :) w sumie czasu coraz mniej :)
Kasiu aż tyle tych dokumentów trzeba przedstawić, ja oczywiście żyłam w przekonaniu, że wystarczy jakiś dokument wypełnić, przedstawić akt urodzenia i już, muszę się zainteresować tym tematem :)
Miłego dnia Mamusie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #808955 przez tweety1992
Witajcie . Ja dziś obudziłam się z potwornym bólem w nodze. Napiłam się herbaty zjadłam bułkę z masłem i co ? ... ZGAGA!!! To kurestwo mnie normalnie zabija. Ja przestanę jeść i pić normalnie bo czego nie łyknę zaraz mnie boli i piecze. Nie wiem już co mam z tym robić. Nic nie pomaga :/

Mam jechać dzić na te zakupy świąteczne do Bytomia ale jak mnie będzie tak męczyc to chyba wścieklizny dostane :/

Na dodatek jeszcze mnie teraz nogi zaczęły bolec. A leżę dużo i odpoczywam.

Ja jeszcze się nie orientowałam z tym becikowym. My z Adamem też mamy mozliwość starania się o dodatkowy 1000 zł. Ale ja w sprawach urzędowych zielona na całej linii jestem

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #808966 przez kasiek21
ahh dziewczyny jest tego naprawde masa... ja wzielam juz dokumenty... babeczka pozaznaczala mi gdzie i co mam wypelnic.. i podkreslila dokladnie jakie dokumenty musze miec...

tweety
ja rowniez o ten dodatkowy 1000 bede skladac bo mi tez sie nalezy (dochody nie moga przekraczac na 1 czlonka rodziny 500 zl... cos kolo tego ) i do tego potrzebne sa dokladnie takie same dokumenty jak do becikowego tylko jest jeden inny druk do wypelnienia... a tak to wszystko trzeba miec razy 2... plus jeszcze oczywsicie oswiadczenie ojca dziecka ze on nie bedzie skladal o becikowe... no i oprucz tego ze nasze dokumenty zaswiadczenia no to jeszcze to samo od tatusia :D jest od groma... ja zabieram sie za to juz teraz... zaluje ze wczesniej nie zaczelam... no ale coz...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #808984 przez Magda28
Dzień dobry mamuśki :) dawno nic nie pisałam ale za to namiętnie podczytywałam :lol: chandra mnie dopadła i jakoś tak wyszło :P
Ale dziś sobie poprawiłam humorek zakupami :laugh: kupiłam:
-termometr bezdotykowy
-termometr do wanienki
-biustonosz do karmienia jeden jak na razie,bo nawet nie wiem czy mi się przyda :P
-Oilatum do kąpieli
-krem do pielęgnacji z ziajka
-jeszcze podkłady poporodowe choć mam z 3 paczki :) ale co tam lepiej żeby były,niż miałoby zabraknąć :P

Dziewczyny a kupujecie coś do higieny intymnej po porodzie???bo ja kupiłam tantum rosa,nie wiem czy dobrze zrobiłam?ale tak mi koleżanka podpowiedziała :blink:

A tak wogóle Twetty śliczny brzusio :P
Kasiek coś tam czytałam o tym becikowym ze jest sporo papierków....ale my jeszcze prawdopodobnie dostaniemy kaske z krusu,bo mój mąż opłaca sobie składki zdrowotne i emerytalne...moja siostra dostała 3 tyś.więc dziewczyny jeśli któraś z Was opłaca sobie w krusie to warto się dowiedzieć :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #808996 przez Lunia
hej.
Czytałam, że powinno się po porodzie używać tego samego płynu do higieny co w trakcie ciąży.
Mi się ciągle wydaje, że jesteśmy z wyprawką w czarnej du..e :/
Dziś mamy iść zrobić jakieś zakupy.
Też jakoś nie myślę o porodzie. Mało tak naprawdę zostało do tego czasu. W ogóle czasem mnie przeraża, że teraz już całkiem inne życie będzie, że będę mamą...

Od wczoraj mam znów napady złości! Najbardziej mnie wkurza, że w tym roku wigilia u teściów wrrrrr. Jeszcze mnie wkurzyła teściowa, bo z tekstem do mnie, żebyśmy na całe święta u nich byli. Jak ja ostatnio u moich rodziców we wrześniu byłam. No zero myślenia o mnie :/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #808999 przez Adziaaa
Z tytułu urodzenia się żywego dziecka przysługuje jednorazowa zapomoga z tytułu urodzenia się dziecka w wysokości 1000 zł na jedno dziecko.


Od 1 stycznia 2013 r. jednorazowa zapomoga z tytułu urodzenia się dziecka przysługuje matce lub ojcu dziecka, opiekunowi prawnemu albo opiekunowi faktycznemu dziecka, jeżeli dochód rodziny w przeliczeniu na osobę nie przekroczy kwoty 1922,00 zł netto.

o tym dziewczyny mówicie?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #809011 przez kasiek21
Andzia
to jest becikowe...
ale oprucz becikowego jest tez cos co w sumie nie wiem jak sie nazywa ale składasz takie same papiery jak do becikowego... i wtedy dostajesz i z becikowego 1000 zl i drugi 1000 z jakiegos tam innego tytulu... ale zeby otrzymac ten drugi 1000 dochody na jedna osobe w rodzinie nie moga przekraczać 500 zl (cos kolo tego 500 iles... ) o tym najlepiej dowiadywac sie w swoim urzedzie miasta, tam gdzie skladacie o becikowe...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #809017 przez dominia
Kasia drugi 1000 zł dostaje się do rodzinnego jako dodatek jednorazowy, jeżeli będziesz miała takie dochody żeby dostać 77 zł miesięcznie na dziecko to spokojnie dostaniesz 2077 zł na raz :)
To zależy ile będzie od nowego roku na osobę bo najniższa krajowa podnosi się chyba o 60 zł :S
Przepraszam, że się wtrącam, z sentymentu Was czasem czytam :blush: całuję w brzuszki :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #809025 przez kasiek21
o rodzinne nawet sie nie bede starac tak szczeze mowiac :D bo to wiecej zachodu niz to warte... a poza tym nie wiem dokladnie jak to jest ale ponoc zeby dostac to rodzinne (dokladnie 77 zl :/ ) musialabym podac mojego faceta o alimenty... mimo iz jestesmy razem i w ogole ale slubu nie mam :/ co jest dla mnie komplenta glupota... a nam taki przypadek... moja przyjaciolka musiala zalozyc swojemu facetowi sprawe o ustalenie alimentow tylko po to aby dostac rodzinne... nie liczac tego ze zyja razem...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #809032 przez Sarenka
Hej, to i ja się witam kawkując, a do kawki - Prince Polo:)
Właśnie wróciłam z zakupów świątecznych - tzn. kupiłam bombki na choinkę. Jednak będzie złoto-fioletowa:) Mam nadzieję, że będzie piękna. To Nasza pierwsza choinka, więc i tak da Nam wiele radości...
Potem byłam u fryzjera i zrobiłam taką fryzurkę, jaką chciał Mąż - mam nadzieję, ze będzie zadowolony i będzie miał miłą niespodziankę jak wróci z pracy.
Aj leci grosz w grudniu... Masakra...
Lubicie ryż ze śmietaną i jabłkami? Jadacie w ogóle ryż biały w ciąży?
Kurcze i ja się muszę tym becikowym zainteresować;/ Ciekawe czy mi się w ogóle będzie należeć...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #809041 przez andzia90
Sarenka pokaz się nam w nowej fryzurce :) skoro tyle tych papierów jest to ja tez w tym tygodniu podejdę po papiery bo później to faktycznie na wariata trza będzie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #809042 przez kasiek21
sarenka jest Twoj dochód na osobę nie przekracza 1922 zl na miesiac no to owszem nalezy Ci sie :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #809045 przez Adziaaa
a jak mieszkam z rodzicami.. sama nie mam dochodów żadnych ojciec dziecka na razie będzie nieznany to będą brali pod uwagę dochody moich rodziców czy tylko moje?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #809048 przez wola82
Czesc
A my po wizycie u pediatry, Lukas zlapal zapalenie oczu i musi w domu siedziec.
Asiu dziekuje, a okien na pewno nie bede myc, choc lepiej mi juz jest, tylko kaszel zostal.
Sarenka ja wlasnie zjadlam ryz bialy z groszkiem na obiad i z rybka, a nie slyszalam, zeby nie wolno bylo, ale i tak go malo jem, a jesli chodzi o ryz z jablakami, to czasami robie ale zapiekany i idodaje jeszcze cynamonu.
Lunia ja tez niestety kolejne swieta t tesciowa (4) i wiecej nie chce, ale coz teraz nie ojade w prawie 10 godzinna podroz do Polski :( najgorzej pewnie bedzie w wigilie, boje sie ze moge dola zlapac i jeszcze to wtracanie i krytykowanie :angry:

U nas nie ma becikowego, ja po porodzie przez 2 lata bede dostawac pieniadze plus rodzinne juhu, tutaj tylko dzieci rodzic :laugh: ale i to ma sie zmienic i juz nie bedzie tak dobrze. A jednorazowo to maz dostaje z pracy jakas tam kwote plus 50 euro podwyzki :)

Lukas spi, ja ide pierogi z kapusta i grzybami robic.

Milego popoludnia :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl