BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Luty 2014 !

10 lata 5 miesiąc temu #808463 przez Sarenka
od 5 jestem na nogach a w Kościele byłam na 6 :P Co do okien dobija mnie, że takie mogłyby zostać na święta, potem w styczniu tym bardziej nie umyje, a jak Mała będzie w domu, to też okien nie pootwieram i nie zrobię mycia. Bardziej zniechęca mnie pogoda. Jest pochmurno i boję się, że ledwo skończę myć, a zaraz będzie padać i mi pobrudzi. W kuchni mam tylko dwa okna i łatwy dostęp. Założyłabym czapkę, polar i jazda. Mąż ciągle w pracy i mi nie ma jak pomóc a i tak zostało Mu trochę rzeczy do ogarnięcia przed świętami - będzie ścierał kurze z szaf, czyścił żyrandole, porządek w pawlaczu - i inne prace wysokościowe :) Zaraz wraca z jednej pracy i leci do drugiej - muszę się zabrać zaraz za obiad.
Skoczę dziś obejrzeć jakieś ozdoby choinkowe - to będzie Nasza pierwsza choinka i jeszcze nic nie mamy. Jak myślicie - zrobić taką ubraną w kolorze złotym czy fioletowo-srebrnym? :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #808469 przez Sarenka
Zubi ten ręczniczek zamawiałaś poprzez przesyłkę kurierską czy jak?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #808481 przez zosiaxvx
Sarenka u nas w domu bedzie fioletowo srebrna :)
jeszcze 2 i pół godz i zbieram sie do lekarza :)



Kiedy śmieje się dziecko,śmieje sie cały świat !

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #808485 przez Lunia
Z tym bepantenem to nam mówiła, że po karmieniu smarować i tak nam się trochę wytrze w te wkładki laktacyjne i niby nie myć, no ale pewnie dla bezpieczeństwa myć lepiej po każdej maści.
A na pępek powiedziała, że od tego się odchodzi ale ona mimo wszystko poleca nam spirytus w roztworze 2 łyżki spirytusu wymieszać z 1 łyżką wodą i za każdym zaglądnięciem do pieluchy smarować patyczkiem (tym do uszu). W ogóle opowiadała nam, że różne są szkoły z pielęgnacją pępka i nie wszystkie dobre. Mówiła, że robiła już w życiu wszystko, zmieniała pieluchy starszym osobą itp ale tak jak śmierdzi źle pielęgnowany pępek to opowiadała, że jest to smród nie do wytrzymania. Niby po spirytusie odpadnie kikut do miesiąca czasu najpóźniej a z innych metod nawet 3 miesiące.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #808510 przez zosiaxvx
ja też słyszałam ze po bepantenie nie trzeba myc sutków przed karmieniem , tak mi mówiły położne w szpitalu jak urodziłam Tobiego :)



Kiedy śmieje się dziecko,śmieje sie cały świat !

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu - 10 lata 5 miesiąc temu #808513 przez aska27
hej

mam chwilkę wiec piszę :)

Issska też zazdroszczę po cichu,ze Twoja koleżanka ma juz dzidzię przy sobie, ale jeszcze chwila i my :blink: chociaz z ręką na sercu przyznam,ze brzuszek zaczyna mi ciazyć.

Tweety majtki jednorazowe polecam, wkładki laktacyjne jak dla mnie KONIECZNE I NIEZBĘDNE, a wkłady poporodowe czy podpaski róznie,ale na pewno na początek 2 opakowania musisz miec. Ja w szpitalu dostanę na szczęście.

Zosia o której masz wizytę?

Zubi warto sprawdzić termin,nie zaszkodzi. Tak mi w szpitalu powiedziała połozna i u nas się sprawdziło.


Co do maści na brodawki to ja polecam /bo wypróbowałam :)/ tą: nie trzeba zmywac www.biustonoszedokarmienia.pl/produkt-PL...awki-Purelan-7-g.php
naprawdę warto mieć.

a na pępuszek: OCTENISEPT To taki specyfik dezynfekujący do stosowania na ranę. Warto mieć w apteczce. W szpitalu gdzie będe rodzić dziecku tym spryskują.


archiwum.allegro.pl/oferta/octenisept-50...pek-i3594669818.html

u Mikusia po tygodniu pięknie odpadł pępuszek :)

Kasiu mleko mamusi jest super, Mikołajkowi pomogło gdy miał problem z oczkami, to ściągnęłam sobie i przemywałam mu.. jak ręką odjął :)
ale na brodawki to juz tak super nie działa, ale przekonasz się.. a moze masz fajne takie odstające to nie będzie problemu z karmieniem ( oby) bo ja mam wklęsłe i trochę miałam poranione, dlatego mi ta masć pomagała.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #808533 przez Marudka
a ja dzis na 20 usg 4d juz nie moge się doczekać :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #808544 przez aska27
Marudka napisał:

a ja dzis na 20 usg 4d juz nie moge się doczekać :)


ooo :) SUPER! Będziemy czekać na relacje i zdjęcie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #808550 przez Marudka
ok Asiu :)

a co do sudocremu nie jest polecany profilaktycznie na zdrowy tyłek bo ma w składzie alkohol i to gdzies na początku dlatego moze przesuszac, uzywa się go tylko jak juz cos sie dzieje

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #808551 przez Edi28
Zubi dzięki za informację, już kliknęłam i zamówiłam :)
do pępka zamówiłam już octenisept :)
a co terminu, u mnie niestety na zdjęciu z usg nie ma żądnej daty, ale na tej pierwszej wizycie wpisał termin na 11.02, a na kolejnej zmienił zgodnie z datą wychodzącą z miesiączki na 1.02, więc teraz już sama nie wiem, w sumie różnica prawie dwutygodniowa, no zobaczymy, kiedy Młoda postanowi do nas dołączyć :)wolałabym jednak ten wcześniejszy termin, czasami już naprawdę jestem zmęczona :)
Marudka powodzenia na wizycie :)
Zosiu i jak tam u Ciebie?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #808559 przez zubi
Nie wiem już co komu odpisywać, ale z tego co pamiętam poruszone tematy to:

1. linomag i bephanten do pupy podobno najlepszy, doczytałam się też że można od pediatry otrzymać receptę na maść robioną w aptece

2. Któraś poleciła maść Purelan na brodawki z doświadczenia- dziękuje już sobie zapisałam.

3. Na pępuszek octenisept też czytałam że najlepszy

4. Do mycia dzidzi polecano oilatum .

Sarenka ja zamawiałam ręcznik kurierem, ale było kilka produktów w paczce więc koszt rozłożył się.

zosia daj znać po wizycie ?

Siara mi na razie nic z biustu się nie sączy, ani nie czuje żadnych bóli w okolicach kości łonowej i bioder- ale na pewno takie bóle to normalna sprawa - organizm musi się przygotować do wypuszczenia dzidzi na świat.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu - 10 lata 5 miesiąc temu #808570 przez Edi28
A mnie właśnie odwiedził kurier z moją paczuszką z apteki :) ale zgapiłam się myślałam, że kupiłam też płatki kosmetyczne dla Małej, a niestety nie, więc muszę je jeszcze dokupić :) ale w paczce były proszki, czyli dziś wstawię pierwsze pranie z ubrankami dla Małej :)
Oto moje zakupy :)
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #808603 przez andzia90
Ja już po obiadku :) i dwa prania małego zrobione ale jeszcze czekają mnie kolejne :)ale to jutro bo już nie mam miejsca na suszarce, chyba też kupie ten octenisept na pępek

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #808620 przez Lunia
A powiedzcie mi odnośnie aptek internetowych. Widziałam, że octanisept jest tam dużo tańszy. Ale mój mąż się trochę boi tych interentowych, woli stacjonarne. Czy to jest to samo?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu - 10 lata 5 miesiąc temu #808637 przez Edi28
Lunia, wydaje mi się, że apteki internetowe działają na takich samych zasadach i to są te same produkty co w stacjonarnych, ja zamawiałam w takiej, która ma nawet swoje siedziby w kilku miastach, no ale nie w Toruniu... i musiałam płacić za przesyłkę, ale w sumie do całego zamówienia za kuriera zapłaciłam 9,99 więc nie za dużo, a i tak sporo zaoszczędziłam, no i nie musiałam chodzić, szukać, tylko wszystko przyszło do mnie :) więc jestem zadowolona :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl