BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Luty 2014 !

10 lata 5 miesiąc temu #809110 przez Sarenka
Ja trz mam ciemna krese,chociaz taka cirniutka i widzr ze zgadza sie co kirdys pisalam. Do pepka (jak ja) to dziewczynka,powyzej - chlopczyk.
Nie wytrzymalam - umylam okna w kuchni,teraz robie szybki obiad i jade fo tesco zobaczyc czy sa te pampersy. A wieczorem na rekolekcje z mezem...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #809118 przez Lunia
Ja w ogóle tej kreski nie mam... A widzę, że pojawiły mi się dwa rozstępy i brzuch mnie swędzi, więc pewnie zapowiada się na więcej :/

Marudka słodziak i faktycznie jakie pucolki ma :)

Wola kurde ciężki temat, jeszcze w innym kraju to już w ogóle tęsknota... Ale zamiast być miłą i docenić i wczuć się trochę w Twoją sytuację, że nie jesteś ze "swoją rodziną" to jeszcze dołoży...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #809127 przez zubi
Witam, się i ja.

Becikowe myślałam że należy się każdemu noworodkowi, a tu zonk!! Moim zdaniem to nie sprawiedliwe, każdemu powinno się należeć za urodzenie dziecka- a potem narzekają na niż demograficzny, szkoda gadać.

Wy już spakowane torby i poprane ciuszki, ja chyba za to się zabiorę dopiero po świętach. U nas wyprawka już prawie pełna, czekam na ostatnie zamówienia. Wózek i łóżeczko po nowym roku.
Jak macie już zrobione kąciki dla maluszków, wrzućcie zdjęcia chętnie podejrzę i nacieszę oko :)

Czy wy tez macie wrażenie że wasze żebra zaraz się połamią- ucisk mam w całej klatce piersiowej - nie należy on do przyjemnych, ale za to ruchy dziecka czuje teraz intensywnie i często- pewnie zaczyna jej brakować miejsca :)

Trzymajcie się cieplutko.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #809177 przez tweety1992
No ja się wybieram może na nowy rok z początku wymeldować ze starego adresu z Adamem i idziemy do urzędu Miasta także dowiemy sie co i jak oraz juz pobiorę te papierki. U Nas to jest tak. Ja renty nie będe juz miała jak mały się urodzi a Adam w umowie ma 1280 zł brutto co netto wychodzi 980 zł czy nawet mniej. Także będzie raczej Nam przysługiwało.
Kasiu szukałam coś o tm drugim i znalazłam to :

Drugi tysiąc jest "dodatkiem z tytułu urodzenia dziecka" do zasiłku rodzinnego. Jeżeli spełniasz warunki do dodatku rodzinnego(dochód 503zł na osobę) to masz też prawo do drugiego tysiąca zł. Tyle, że wniosek musisz złożyć przed upływem 12m-cy od porodu. Jeżeli nie jesteście małżeństwem, dochód ojca dziecka nie jest brany pod uwagę. Istotne jest jedynie to, czy on nie pobrał tego świadczenia(ojciec tez może...). Dochód Twoich rodziców równiez nie jest brany pod uwagę. Dochód utracony to w Twoim przypadku pensja, której nie otrzymujesz. Jak najszybciej musisz iść do urzędu(zależy gdzie mieszkasz)- bedzie to albo GOPS, albo jakiś wydział urzędu miasta i złożyć wnioski. Pracownicy na pewno pomogą Ci w tym. A- i na pewno do ustalania uprawnień do swiadczeń rodzinnych potrzebne Ci bedzie zaświadczenie z Urzędu Skarbowego.

Wgl byłam na tych zakupach i kupiłam co chciałam :p Jak zrobię fotki to Wam wstawię :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #809179 przez aska27
Marudka wooow,jaka ślicznotka :) śliczne pamiątkowe zdjęcie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #809187 przez tweety1992
A oto moje zakupy :D

w276.wrzuta.pl/obraz/1Pt6HI7ChGy/dscn0815

Tu Kasiu miałam dylemat bo kolorki były różne w końcu wzięłam niebieskie żeby do komleciku pasowały :D

w276.wrzuta.pl/obraz/32zQavTBdwS/dscn0817

A to moja uczta :p Zapraszam :D

w276.wrzuta.pl/obraz/3sil2GGDYoG/dscn0818

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #809205 przez wola82
Marudka jej takie zdjecie to skarb- sliczne :)
Tweety kuferek mi sie bardzo podoba,a skarpetki sliczne, ale te michalki juz moglas sobie odpuscic i nie wstawiac, tak mi sie chce slodkiego, a Michalki mniammm...
Jutro ide znowu na mierzenie cukru i kontrole tych wynikow, co mierzylam i mam nadzieje ze bedzie ok.
Lunia masz racje :S

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #809208 przez Marudka
zdjec mam cała mase plus płytke z nagrania.
Tweety cwiczy nasza silna wole.
ja po kazdym posiłku mam ponad 120 po 1h najczesciej od 150-180 :(
w czwartek ide do kontroli z moimi pomiarami.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #809213 przez tweety1992
Przepraszam Wola :(

Ja jeszczee musze kursik do Biedronki zrobić chociaż nie chce mi się za cholerkę :/

Kuferek w Pepco możesz kupić jest w czarnym czerwonym i różowym kolorze :) Ja mam większy 39.99 zł kosztował a mniejszy był za 29.99 zł ale polecam bo solidny i estetyczny jest :)

Skarpetki były droższe niż Kasieńka mówiła ale opłacało się :)

No to trzymam kciuki za dobre wyniki :) Ja idę w czwartek na wizytę i mam nadzieję że skończy się mierzenie ciśnienia i trania tabletek na nadciśnienie. Jednym słowem modlę się żeby nadciśnienie się cofnęło przez te 2 tygodnie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #809215 przez Marudka
dziewczyny widzialam fajne paki pampersów dady w biedze za 50zł

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #809219 przez wola82
Tweety nie musisz przepraszac :) tylko teskni mi sie za Polska troche ,a teraz swieta, to michalkow bym pojadla, a Marzdka ma racje cwiczymy silna wole :laugh:
Marudka , ja po godzinie mam po miedzy 110-140, miejmy nadzieje.

Trzymam kciuki i nie stresuje sie u lekarza Tweety, bo to faktycznie moze byc przyczyna podwyzszonego cisnienia.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #809222 przez kasiek21
tweety
ohh ja chciałam niebieskie... ale u mnie już nie było... a więc, że mały już jest tak jakby ulubieńcem mojego szwagra no to kupiłam zielone :D żeby było pod kolor klubu w jakim gra :D (mój szwagier jest piłkarzem, gra w Lechii Gdańsk)


a ja właśnie wróciłam ze szkoły rodzenia... zawsze jest w czwartki ale dziś wyjątkowo... miałyśmy spotkanie z ordynatorem :) wyjaśnił wiele nurtujących nas pytań odnośnie naszego Malborskiego szpitala... i jestem właściwie już spokojna :)
dziś była też kąpiel noworodka i jego pielęgnacja :) dostałyśmy płytkę na której jest masaż noworodka i wiele innych fajnych rzeczy :) zaraz sobie ją przejrzę dokładnie :)
dostałyśmy tez paczuszkę z Johnson`s :) a w środku książeczka, 2 wkładki laktacyjne, mleczko pielęgnacyjne i łagodny płyn do mycia ciała i włosów 3 w 1 :) oczywiście w buteleczkach po 50 ml :)

moja dziecina coś ćwiczy w brzuszku :) może się przekręca... jak wracałam ze szkoły rodzenia wsadziła mi coś miedzy żebro i dosłownie nie mogłam iść... musiałam się przegiąć na lewą stronę i szłam taka krzywa:D bo inaczej nie dało się wytrzymać :D

widziałam też już moje wyniki (poza wymazem) mocz jest ok morfologia nie taka straszna :D właściwie to bardzo podobna do ostatniej a wiec sie nie martwię, bo hemoglobina nie spada :) HBS ujemny - czyli prawidłowy...
toksoplazmoza - niby ok jednak jak pokazałam wynik ordynatorowi to powiedział, że dobrze by było powtórzyć... no wynik nie do końca jest jasny... aczkolwiek nie ma co się obawiać bo najgorsze mam za sobą... najgroźniejsza jest w pierwszym trymestrze :) mówi ze jak nie jadłam żadnej dzikiej ryby w sushi to mam się nie marwtić :D a więc nawet nie powtarzam badania... bo nie jest wcale tanie... 52 zl :/
martwię się tylko bo to TSH mam troszkę wyższe niż powinno być... bo norma w 3 trymestrze to 3,15 a ja mam 3,61 :O nigdy nie miałam problemów z tarczycą :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #809267 przez tweety1992
Marudka u mnie ta promocja była w listopadzie. Już jej nie ma :/ Nie załapałam się

wola82 chetnie bym Ci wysłała z kilo ich bo się opłacają. W Bierdonce są za 100 g 1.79zł. Ja tak zawsze z pół kilo kupuję :p
Ale nie martwcie się laski nie tylko słodycze mi w głowie. Byłam chwilę temu i kupiłam warzywa ser biały mleko i ser biały :) Także nie ma zle :)

kasiek21 no ja wykupiłam ostatnie niebieskie. Były jeszcze czarne,zielone czerwone i te niebieskie. No i potem takie na kształt balerinek dla dziewczynek też jakieś niebieskie różowe żółte i fioletowe.
Ja pod kolor tego kompleciku chciałam :)

A co do dzieciątka mego to chyba nie lubi długich wycieczek po dworze. Bo jak w domu jestem to rusza się i rozciąga ale tak w miarę znośnie a jak wyszłam tylko na dwór to zaczął takie szaleństwo że jak ludzki pytajnik chodziłam :/ Ludzie jak na idiotkę w sklepach na mnie patrzyli.

Ale się też wkurzyłam w biedronce jak chwile temu bylam. Staję do kolejki (full ludzi)stoi małżeństwo może z 45 - 55 lat mieli tak to normalnie nie odzywali sie do siebe i wgl. Jak stanęłam w kolejce zaczęli gadac jak najęci pokazywać sobie po półkach jakieś produkty tylko żeby nie pokazywać że widzą że w ciąży jestem. A ja już resztkami sił :/ Zaczęło mi się w głowie kręcić mały się wiercił że mnie zginało w pół a oni nic. Full zakupów a ja miałam dosłownie 5 rzeczy. Stałam pół godziny w tej kolejce chyba ... Nie rozumiem normalnie :/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #809298 przez Edi28
Witam wieczorową porą :) własnie wróciliśmy ze szkoły rodzenia :) dziś mieliśmy zajęcia o połogu i już nie wiem co gorsze poród, czy to co będzie po :) eh...
Maruda śliczne zdjęcie Małej :) ja na razie zakupiłam oryginalne pampersy, trafiliśmy na fajną promocję :) w sumie wiadomo, że się nie zmarnują, ale też nie wiem, czy jest sens aż tyle zakupować na początek :) cóż mam nadzieję, że później też się trafi jakaś fajna promocja :)
Lunia ja nie mam nadal kreski, na szczęście rozstępów też nie, oby tak już zostało :)
Dziewczynom, które mają wizyty życzę powodzenia :) i powodzenia z wynikami :)
W czasie ćwiczeń Mała tak mi wcisnęła nóżkę pod żebra, że myślałam, że z tej piłki spadnę :P
Miłego wieczorka :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #809344 przez kasiek21
ahh dziewczyny nie uwierzycie... właśnie przeglądałam z mama książeczki zdrowia w poszukiwaniu grupy krwi mojego ojca... i co mi mama pokazuje ?? :D moja ta opaskę noworodka :D która ja miałam na reku, i ta klamerkę z pępuszka :D ja wiedziałam, że one gdzieś w domu są... no ale kurcze tak fajnie na to popatrzeć... a do tego nawet mama trzyma nasze wypisy ze szpitala, które no mają już po 20 pare lat :P i najlepsze... trzyma nadal telegram który nadała do mojego ojca do wojska jak tylko urodziła się moja siostra :D 2 czerwca 1989 :D uwierzycie ?? heheh pierwszy raz w życiu widziałam telegram, taki prawdziwy hehe :D gdzieś tam na filmach i w ogóle to owszem widziałam.. ale nie trzymałam nigdy w ręku i nie miałam okazji zobaczyć go na własne oczy :D a tu taka niespodzianka :D nie licząc tego ze nadal mama ma swoją książeczkę ta pierwsza po urodzeniu :D no i pierwsze obcięte włoski mojej siostry :D wyobrażacie to sobie... ale czad :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl