BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Luty 2014 !

10 lata 4 miesiąc temu #812409 przez Aneteczka
Asiu dowiedzialam sie droga pantoflowa od kolezanki, 9 stycznia mam wizyte to z nim porozmawiam, tym bardziej, ze mam wskazanie do cc, to chcialabym wiedziec na czym stoje :) mam nadzieje, ze jak cos to prxekaze mnie w dobre rece :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #812465 przez anna_nowak
Witam wszystkie przyszłe mamusie 2014, ja również jestem jedną z nich tylko troszeczkę późniejszą, piszę na waszym wątku ponieważ kilka z Was walczy z cukrzycą ciążową i do Was mam pytanie także
DO MAM Z CUKRZYCĄ CIĄŻOWĄ
po badaniu 75g glukozy wynik po 2 godzinach wyszedł mi 7,98 (norma 7,8) moja lekarka uznaje taki wynik jako nietolerancję glukozy, a nie cukrzycę ciążową ale jak zwal tak zwał, kazała mi przejść na dietę, odstawić słodycze i inne cukry proste, i umówiłyśmy się że przez tydzień będę sprawdzać cukier 4 razy dziennie, na czczo i 2 godz po głównych posiłkach, ponieważ mam glukometr i spokojnie przez tydzień mogę zobaczyć jak ten cukier wygląda. Jak na razie cukry mam w normach, jem normalnie,tylko częściej, z wyjątkiem słodyczy i białego chleba ale naszły mnie wątpliwości czy aby na pewno dobrze wykonuję pomiary więc czy 2 godziny po posiłku oznacza dla Was 2 godz od momentu rozpoczęcia posiłku czy zakończenia? czy jak bym chciała sprawdzić czy dany produkt podnosi mi cukier to jak to zrobić np. jem płatki z mlekiem na drugie śniadanie i czy po nich też mam czekać dwie godziny czy mogę zaraz po zjedzeniu sprawdzić?

Być może wydaje się Wam to głupie ale chciałabym zasięgnąć porady kogoś kto jest w podobnej sytuacji z góry dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam Ania

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #812484 przez Sarenka
hej! Witam Was po swietach. Przez ten czas mialam duzo pracy i juz czulam zmeczenie,ale od wczoraj odpoczywam.
Dzis mam wizyte,za chwile robie badania. Brzuch mi sue lekko obnizyl. Zauwazylam po jednej sukience. Myslalam,ze mi sie wydaje,ale i Mama juz mi to mowila... Ciekawa jestem jak Mala po tyg brania heviranu i czy zrobila juz fikolka. Szybko mi zlecial czas od ostatniej wizyty.
Dzis chyba wstawie pierwsze pranie Malutkiej...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #812505 przez Aneteczka
Jestem chora, katar i kaszel mnie dopadl. Dzis mam zamiar przelezec caly dzien, bo w weekend mamy gosci i musze sie jakos podkurowac. Popija herbatke z miodem i cytryna. Mam nadzieje, ze pomoze :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #812524 przez Elmirka85
do anna nowak
ja też mam nietolerancję glukozy, po 2 godz. miałam 7,89. Byłam w poradni diabetologicznej dla kobiet w ciąży i nam mówili że w ciąży mierzy się 1 godz po posiłku a nie dwie!!!
cukier mierzy się godzinę od momentu rozpoczęcia jedzenia a nie zakończenia, ale mówili żeby w miarę szybko zjadać posiłki- max 10 minut bo jak będzie się jadło pół godz. to po godzinie od rozpoczęcia może wyjść za wysoki

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #812562 przez tweety1992
Witajcie kochane ;)) bylam dzis na tych badaniach. Strasznie tym razem to znioslam. Dwa razy musiala mnie kluc bo za pierwszym o Malo co bym na Adama zwymiotowała a za drugim pobrala ale o Malo co bym nie zasłabła. 15 minut leżałam na leżance.

poza tym dzis doszły mi dwie przesyłki. Etui na telefon i niedrapki. Zamowilam jedna parę a dostalam 3 :D

zycze milego dnia ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu - 10 lata 4 miesiąc temu #812591 przez wola82

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #812592 przez wola82
Witam po swietach, tez sie naganialam i wczoraj lezalam plackiem caly dien. Wigilia byla u nas i w Boze Narodzenie tez mielismy 15 osob w mieszkaniu, ale juz po i teraz tylko czekac na porod.

Anna Nowaku mnie pomiar cukru wyglada tak, ze mierze przed posilkiem, biore insuline, jem i godzine po posilku mierze, a ta godz. to wlasnie mniej wiecej od ktorej zaczelam jesc, ale nie mialy nic przeciwko na kontroli jak troche pozniej zmiezylam, czyli 10 min pozniej. Ja mialam na czczo za wysoki na badaniu glukozy,a pozniej juz byly wyniki ok.

W szpitalu po kazdej kontroli cukru robia ctg i usg czy z dzidziusiem jest wszystko ok.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #812639 przez Magda28
Dzień dobry mamuśki :) jak tam po świętach?ja już się cieszę,że jest już po!!męczarnia...jedzenie,sprzątanie i tak wkółko :P Wczoraj mnie tak krocze bolało, że aż się wystraszyłam,ale dziś ok jest :)

A co u Was dziewczyny?jeszcze świętujecie,że tu taka cisza?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #812645 przez Sarenka
Wlasnie wychodze na wizyte. Trzymajcie kciukasy...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #812653 przez aisod
Cześć Lutówki!

Święta, święta i po świętach... Obżarłam się, jak nie wiem :P Trzeba korzystać póki zbędne kilogramy są do przyjęcia ;)

Sarenka powodzenia na wizycie!

Kasiek dobrze, że się nam nie rozpakowałaś jeszcze ;) Poczekajcie z Igorkiem jeszcze trochę :P

Aneteczka polecam czosnek! Tylko nie w za dużych ilościach, bo potem wątroba może boleć :)

Miłego popołudnia wszystkim!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #812673 przez aska27
Sarenka napisał:

Wlasnie wychodze na wizyte. Trzymajcie kciukasy...


już ściskam kciuki :)


a tak w ogóle hej :blink:

idę poczytac co u Was :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu - 10 lata 4 miesiąc temu #812692 przez tweety1992
Laseczki chcę się pochwalić moim domeczkiem Adusia :)





Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #812693 przez Sarenka
Wrocilam i tak:
Natalka zrobila fikolka, jest juz glowa do dolu. To pewnie dlatego tak ciagle wypycha nozki:) Poza tym wazy 2300g,jest ciut mniejsza niz powinna byc w tym tygodniu, ale mimo to jest w normie i nie ma sie czym przejmowac. Podobna do tatusia:) ma Jego nosek... I wloski ma! A bylismy pewni,ze bedzie lysiutka. Kto wie? Jeszcze sie moga wytrzec:)
Mam podwyzszone CRP i musze to monitorowac. Wymazu jeszcze nie mialam. Mam nadzieje,ze sie wyrobie. Wizyta 17stycznia.
w nagrode kupilismy Malej materacyk do lozeczka...
Dzis tez zrobilam pierwsze pranie. Ile radosci sprawia Nam teraz wchodzenie do lazienki i patrzenie na te male ciuszki... A juz niedlugo bedzie to chleb powszedni...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #812698 przez myszka76
Cześć dziewczynki :)
Jak dobrze, przeczytać że u Was wszystko w porządku, że wszystkie w całości ;) Bardzo się cieszę. Dobrze,że te święta już się skończyły, bo jak się ma cukrzycę to prawdziwa męczarnia :angry:
Pozdrawiam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl