BezpiecznaCiaza112023

Marcówki 2014

10 lata 7 miesiąc temu #764929 przez roma4
cześć dziewczyny :laugh:
jestem po badaniach prenatalnych po pobraniu krwi, mam nadzieję ,że będzie wszystko ok
darmag ja znam trochę Gniezno bo tak wogóle pochodzę z Bydgoszczy , fajnie ,że udaje ci się wszystko pogodzić
agness chciałam się ciebie zapytać dlaczego robisz badania prenatalne? oczywiście jeżeli możesz mi napisać ,bo ja to muszę z racji wieku i w którym jesteś tygodniu?
Domi jak długo mieszkasz za granicami? pewnie już trochę
Co do płci to ja mam córkę ale chciałam drugie też mieć dziewczynę ale nie wyszło chyba dowiem się w czwartek mam wizytę , wszyscy mi mówią ,że mam się cieszyć ,że chłopak bo łatwiej wychować i wogoóe ,a z dziewczynką jest gorzej i trudniej . W sumie ja to wiem , ale mimo to wolałabym dziewczynkę
pozdrwiam :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #764939 przez darmag21
To jest fakt, ze male dziewczynki sa slodkie, sukieneczki i opaski tak kusza, ale w wieku dojzewania sa na pewno trudniejsze w wychowaniu. Czasami bys chlopakowi zdzielila przez glowe i moze sie ogarnie a dziewczyna na drugi dzien z domu ucieknie, z drugiej strony nie mozna tez tak mowic, bo i chlopak moze klopotow sobie przysforzyc, wszytsko zalezy od wychowania rodzica, od tego jak podejdziemy do spraw w kazdym stadium rozwoju dziecka. Wychowanie to wielki wyczyn rodzica zeby zrobic to dobrze i moc sobie za kilkanascie lat powiedziec ze bylo sie dobrym rodzicem a zycie pisze rozne scenariusze. Podobno nie ktorych dzieci nie da sie wychowac, ale jak jest w praktyce tego nie wiem. Obysmy sie o tym nie przekonaly.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #765063 przez Loca
Witam wieczornie :)
Dzisiaj mialam dosc ciekawy dzien, maz na urlopie w domu wiec 100% czasu spedzilismy razem :) przyznam ze jak mi znika na te kilkanascie godzin z domu to strasznie za nim tesknie :laugh: .
Wczoraj definitywnie poczulam ruchy maluszka! I nie mam co do tego zadnych watpliwosci, bo dzisiaj to samo sie powtorzylo moze ze 2 razy :ohmy:
W srode zaczynam 18 tydz... i wszyscy sa zaskoczeni, ze po mnie jeszcze nic nie widac, przytylam 0,5 w porywach do 1 kg, az z ciekawosci zmierzylam obwod brzucha i rzeczywiscie w cm nic sie nie zmienilo, 22 pazdziernika mam wizyte u lekarza wiec licze na to, ze wszysto jest dobrze, a ja poprostu tak mam, ze ciaza widoczna bedzie pozniej.

Mnie sie wydaje, ze plec nie ma znaczenia jesli chodzi o problemy z wychowaniem, moze tylko tyle ze moim zdaniem chlopcy sa bardziej narazeni na wpadniecie w nalogi typu narkotyki, bo dziewczyny jednak maja troche wiecej oleju w glowie, choc kwestia zaimponowania znajomym sprawia ze nawet najrozsadniejsze dziecko moze chciec sie zbuntowac i wpasc w tarapaty.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #765099 przez domi2907
Dziewczyny, zakochalam sie w tym wozku:

www.sklep.smykus.com/userdata/gfx/a3c361...7c4b85b46741ec0f.jpg

I nawet sie juz dowiedzialam ze wysylaja za granice i to za nieduzo, i tak ten wozek wychodzi tanszy niz te ktore mamy tu w sklepie.

Normalnie, chyba w orzyszlym tygodniu sfinalizuje i kupie. Strasznie fajny, ktos cos wie blizej o tej firmie! Lonex speedy v light?

Buziaki

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #765205 przez agnesss
Cześć Dziewczyny :)

Po wizycie dobrze :) Widziałam malutką, słyszałam serduszko. Odwróciła się do nas plecami a potem pokazała język, heh Ma już 14,5cm i waży 164gramy :) Moje serduszko <3
Wczoraj nie dałam rady już wrzucić zdjęć maluszka, bo najzwyczajniej w świecie gdzieś się zapodział kabelek od aparatu... ale jak tylko znajdę ,to wrzucę.

Roma, ja badania prenatalne robię, ponieważ dwa razy miałam już obumarłą ciąże... W związku z tym mam te badania refundowane i lekarka powiedziała ,że warto je sobie zrobić aby wykluczyć wady genetyczne itp... Pierwsze badania miałam robione w 13 tc, łącznie z badaniem przez pobranie krwi a teraz dostałam skierowania na drugą część tych badań i odbędą się one w 20 tc. Obecnie jestem w 17 tygodniu :)
Stresowałaś się na tym badaniu? Ja bardzo.... Ale na szczęście, wszystko ok :)

Chciałam Was jeszcze zapytać z ciekawości, jak to jest u Was? z tego co czytam, to nie za każdym razem macie robione usg? albo osobno usg osobno wizyta? Jak to jest? Ja mam wizyty co cztery tygodnie , i zawsze wtedy mam robione usg ,słyszę serduszko, jestem badana itp itd...

Uciekam teraz się zbierać, bo idę do fryzjera :) a wczoraj pytałam fryzjerkę czy można robić pasemka blond w ciąży i powiedziała,że jak najbardziej, mogę dbać o siebie do woli... Tak więc dziś z tego skorzystam, bo moje odrosty są okropne już. Mam naturalny jasny blond a aktualnie mam zafarbowane na ciemny brąz... tak więc odrost odróżnia się bardzo :)

Buziaki dla Was, miłego dnia :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #765206 przez agnesss
wozkirybnik.pl/351,395,Kategoria.aspx - Domi, tutaj też są te wózki, właśnie ja biorę podobny z tego sklepu, tylko nie z twardym dołem...czy jak to się tam nazywa :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #765213 przez roma4
Witam panie z ranka :laugh:
Ale mgła normalnie jak mleko
agness masz rację ja się stresowałam bardzo tymi badaniami do puki nie wyszły ok, teraz mam jeszcze tylko usg na 12.11, a to tygodniami masz tak jak ja

a tak właściwie to jak liczycie tydzień? ja jet np 17 czyli jak już jest pełen czy jak jest np 16,4 ? bo moja lekarka robi ,że jak jest 16,4 to mówi ,że jest 17
Ja też mam co 4 tygodnie usg co wizytę i przyznam się ,że bardzo to lubię
<MIŁEGO DNIA :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu - 10 lata 7 miesiąc temu #765223 przez darmag21
Bryyyyy mamuski.
...ale u mnie zimno,zawozilam Kacpra do szkoly i pomyslalam ze z rana to najlepiej kurtke zimowa zalozyc.

U mnie badanie jest raz w miesiacu, ogolne czyli:cisnienie, waga i taki wywiad z polozna, potem ide do lekarza on bada i zawsze usg robi, i kieruje zawsze na krwe, mocz itd... takze raz w miesiacu maluszka ogladam, teraz mam badanie 24ego, juz nie moge sie doczekac.

Domi bardzo fajny ten wozek, podoba mi sie gondolka i spacerówka, juz wczesniej go ogladalam, ale te kola mi troche przeszkadzaja, a nie orietujecie sie czy mozna takie zwykle, przeswitujace jak jest to w standardowych wozkach ? ja poki co skladaniam sie ku temu :http://www.sklepikdzieciecy.pl/luca-wozek-dzieciecy-wielofunkcyjny-bebetto-p-2064.html tylko nie ten kolor .

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #765236 przez faza56
Dzień Dobry z rana :)

agness ja jak na razie miałam USG 3x robione. w 7 tyg, 13 tyg i teraz-20. Ja oddzielnie chodzę do gina (ona wtedy bicie serduszka mierzy) i oddzielnie na USG. Pani doktor potem czyta sobie wynik USG i wpisuje mi do książeczki ciąży. Jakoś tak jest dziwnie. Ale to chyba każda z nas inaczej chodzi. Bardzo Wam zazdroszczę, że co miesiąc możecie podglądać maluchy :)

Acha, chciałam Wam jeszcze napisać o tych badaniach 3D,4D. W niedzielę miałam okazję z nich skorzystać i wiecie co.... jestem bardzo zawiedziona. Całe szczęście, że były darmowe. Jak dla mnie to ogromna strata pieniędzy. Ogólnie to badanie jest mniej więcej 2x droższe od zwykłego USG. Ale żeby coś na nich zobaczyć trzeba mieć ogromne szczęście i maluszek musi być w bardzo dobrej pozycji. Nic na nich nie widać, jakąś różową masę przypominającą budyń. W czasie badania standardowego (2D) widzieliśmy jak synuś ssie palucha (super to wyglądało :D) po czym Pan doktor zmienił obraz na 4D i to wyglądało jak bezkształtna masa ;/. Potem jak doktor znowu zmienił nam obraz na 4D to już w ogóle nic nie widzieliśmy bo dzidzia wsadziła rękę i wszystko zasłoniła.

Nie wiem czy któraś z Was korzystała z tego typu badań i może podzielić się opinią bo nie wiem czy tylko nam się taki niefart trafił, że ciężko było coś zobaczyć :)

Pozdrawiam Was cieplutko :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #765270 przez domi2907
Hej dziewczynki,

Tez fajny ten wozek darmag, mi sie tamtem strasznie spodobal i ma funkcje wszytskie co chcialam, takze prawdopodbnie sie na niego zdecyduje.

Agnesss, bardzo mi przykro ze przeszlas przez ciezkie straty. Moge spytac w ktorych tygodniach stracilas ciaze? Ja tez mialam robione prenatalne wlasnie z tego wzgledu, mi ciaza obumarla w 7 tygodniu a dowiedzialam sie dopiero w 9. Mam nadzieje ze to sie juz nie powtorzy. Nastepne robie tylko usg prenatlane, z krwi mi powiedziano ze nie ma sensu bo ryzyko wyszlo bardzo male. Tylko jak usg cos wykaze to wtedy. Boje sie wizyty jutro mam nadzieje ze malym bedzie ok.

Buziaki

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #765291 przez Porto1987
Witam się i ja!!

U mnie z badaniami jest tak, że miałam w 8 i 14 tygodniu. I chodzę oddzielnie, bo moja pani dr nie robi usg. Wydaje mi się, że jak nie ma jakiś specjalnych wskazań, to nie trzeba robić częściej. Teraz mam dopiero jakoś na przełomie października / listopada, jeszcze nie wiem, bo muszę się umówić. A na każdej wizycie mam badane ciśnienie, wagę, ostatnio miałam też serduszko no i badanie ginekologiczne rzecz jasna. Do tego robię mocz co wizytę. Ostatnio nie robiłam krwi, bo było wszystko bardzo dobrze, ale teraz na następna wizytę już mam :)

Agness, może spróbuj jeszcze raz wstawić suwaczek :) fajnie, że z malutką wszystko ok. To jest najważniejsze. Oj zawinęłabym się z Tobą do fryzjera :P moje włosy wołają już o nożyczki :P :P B)

Powiem Wam, że moja kuzynka urodziła w poprzednią niedzielę synka i okazało się, że mały ma paciorkowca :( biedny dzieciaczek :( :( :(

Coś mnie rozkłada jakieś paskudztwo. Ale już zjadałam czosnek zaraz zrobię sobie cytrynę, nie dam się!! :P :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #765292 przez darmag21
Dziewczyny a zobaczcie te Wóziooo :0

allegro.pl/primo-riko-3w1-megagratisy-ri...art-i3593846084.html

Co jeden to ladniejszy, mi sie ten bardzo podoba i kolor Czekoladowy.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #765311 przez faza56
darmag bardzo fajny wózek. I cena przystępna. Wydaje się taki masywny dość.
Masz możliwość obejrzeć go jeszcze gdzieś w sklepie przed kupnem?

Na kiedy tak orientacyjnie planujecie zakup wózeczków?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #765328 przez Porto1987
Ja może sobie pożyczę wózek głęboki, zobaczymy czy mi się uda :) wiem, że będę miała pożyczony fotelik - nosidełko maxi cosi, ale kurcze nie ma on budki :( jakby się tak udało zdobyć gondolkę i fotelik, to by było fajnie :) później tylko zostałoby dokupienie spacerówki jakiejś lepszej i już :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu - 10 lata 7 miesiąc temu #765334 przez darmag21
No wlasnie tez mi sie bardzo spodobal i cena jak za zestaw super. W Gnieznie jest sklep smykoland jest tam mnóstwo wozkow i tam pojade zobaczyc czy jest i sprawdze jak wyglada na zywo i jak sie prowadzi, no i zobacze tez cenowo jak sie bede roznic w razie co...

Ja tak planuje zakup grudzien- styczen.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl