BezpiecznaCiaza112023

Majówki 2014

10 lata 1 miesiąc temu #862968 przez beaciaa
Witam mamusie :)
Gosia27 super, że jesteście już w domku :)
Nesia84 u mnie dziś płacz w nocy z bezsilności. Cholerna zgaga nie wiedziałam, że może być tak nieprzyjemna, też musiałam spać na siedząco. Nic mi już na nią nie pomaga, ale podobno po 36 tygodniu brzuszek zaczyna się obniżać i zgaga powinna odpuszczać :)

U mnie też badanie ginekologiczne co wizytę :) Dziś wracam od rodziców po 10 dniach do domku :) Humor w końcu trochę lepszy, poszalałam i zaliczyłam kosmetyczkę, fryzjera i sklepy :) Później już można było się pokazać ludziom :) !! Wczoraj w końcu zmobilizowałam się do zamówienia reszty rzeczy potrzebnych dla małego :lol: Niby pierdołki a 300 pękły.. Ale zostały mi do dokupienia pampersy, chusteczki nawilżone, miseczka na wodę do przemywania pupki, ceratka pod prześcieradło, herbatka na kolki, termoforek na butelki, gryzaczek, tantum rosa dla mnie, laktator, biustonosz do kamrienia i coś do smarowania brodawek. Część rzeczy jak pampersy, chusteczki, miseczkę, ceratkę, herbatkę, tantum rosa kupię dziś. Z resztą nawet jakby mąż miał zostać da już sobie radę :) Jutro też muszę zmobilizować się do spakowania torby dla siebie i małego bo został nam miesiąc (wg. terminu z USG), a 5 tygodni (wg. terminu z OM). Aaaaaaaaaaaaaaa....! :ohmy:

Prosiłabym o radę mamusie obecne co polecacie do smarowania bolesnych brodawek i o ile większy rozmiar biustonosza do karmienia kupić ?:)
A jeszcze jedno czy podgrzewacz do butelek się przydaje czy da się bez niego żyć ?:)

Buziaki i miłego dzionka życzę :*!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu - 10 lata 1 miesiąc temu #862981 przez nati.olsztyn
beaciaa napisał:

Witam mamusie :)
Gosia27 super, że jesteście już w domku :)
Nesia84 u mnie dziś płacz w nocy z bezsilności. Cholerna zgaga nie wiedziałam, że może być tak nieprzyjemna, też musiałam spać na siedząco. Nic mi już na nią nie pomaga, ale podobno po 36 tygodniu brzuszek zaczyna się obniżać i zgaga powinna odpuszczać :)

U mnie też badanie ginekologiczne co wizytę :) Dziś wracam od rodziców po 10 dniach do domku :) Humor w końcu trochę lepszy, poszalałam i zaliczyłam kosmetyczkę, fryzjera i sklepy :) Później już można było się pokazać ludziom :) !! Wczoraj w końcu zmobilizowałam się do zamówienia reszty rzeczy potrzebnych dla małego :lol: Niby pierdołki a 300 pękły.. Ale zostały mi do dokupienia pampersy, chusteczki nawilżone, miseczka na wodę do przemywania pupki, ceratka pod prześcieradło, herbatka na kolki, termoforek na butelki, gryzaczek, tantum rosa dla mnie, laktator, biustonosz do kamrienia i coś do smarowania brodawek. Część rzeczy jak pampersy, chusteczki, miseczkę, ceratkę, herbatkę, tantum rosa kupię dziś. Z resztą nawet jakby mąż miał zostać da już sobie radę :) Jutro też muszę zmobilizować się do spakowania torby dla siebie i małego bo został nam miesiąc (wg. terminu z USG), a 5 tygodni (wg. terminu z OM). Aaaaaaaaaaaaaaa....! :ohmy:

Prosiłabym o radę mamusie obecne co polecacie do smarowania bolesnych brodawek i o ile większy rozmiar biustonosza do karmienia kupić ?:)
A jeszcze jedno czy podgrzewacz do butelek się przydaje czy da się bez niego żyć ?:)

Buziaki i miłego dzionka życzę :*!



Ja miałam purelan na poranione brodawki i jak zaczęłam robić tak jak poleciła mi jedna położna (najpierw smarowac brodawke kropelka swojego mleka,poczekać aż wyschnie i dopiero na to purelan) to zaczęło przynosić ulgę:-) Podgrzewacza nie miałam i nie czułam jego braku.




edit:
A to my dzisiaj: 33 tyg i 2 dni:-) i 102 cm w obwodzie:-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu - 10 lata 1 miesiąc temu #862997 przez mowmimama
Cześć :)

dzisiaj w końcu słoneczko świeci, więc planuje znowu wyrwać się z pracy na spacer :)

ostatnio widziałam, że pisałyście coś o koszu mojżesza i fajna sprawa z tym koszem :) i nie jest taki drogi :)

patka89głupie to nie jest, każda z nas się boi, boi przed czymś nie znanym...ja nadal staram się nie myśleć o samym porodzie, będę myśleć jak zaczną mnie skurcze łapać:P

karla2102ja też mam taką nadzieję;/

sela mój mnie za każdym razem bada na wizycie:)

gosia27 dobrze, że jesteście już w domu, i trzeba mieć nadzieję, że córeczka zaraz złapie swój rytm :)i cieszę się, że ostatnio lepiej się czujesz :) no i że z synkiem wszystko w porządku :)

nati.olsztynjaki zgrabny brzuszek :) nie wygląda na jakiś duży :)

mam pytanie, a jak planujecie ubrać maluszka na wyjście ze szpitala? w jakimś kombinezonie? ocieplanym pajacyku ?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu - 10 lata 1 miesiąc temu #863019 przez Mamma Mia!
hej, oto moja lista wyprawkowa dla Małej:

- aspirator do nosa (ja na razie kupiłam zwykłą gruszkę, jak się nie sprawdzi to w razie potrzeby przetestuję Fridę)
- bepanthen - do smarowania pupci
- sudocream - mam najmniejsze opakowanie, w razie pojawienia się odparzeń miejscowo zastosuje, ale nie cały czas (cały czas bepathen)
- octanisept - w sprayu do przemywania pępka
- sól fizjologiczna - najzwyklejsza, w dawkach do przemywania oczu
- jałowe gaziki
- waciki - kupiłam większe do przemywania pupci i zwykłe, małe, okrągłe do przemywania oczu czy pępka
- wata
- chusteczki nawilżone - kupiłam na zapas, ale będę przemywać wodą przegotowaną; chusteczki będą na wypadek jak gdzieś będę a akurat nie będzie dostępu do przegotowanej wody
- mleczko do kąpieli i włosów Hipp
- oliwka Hipp
- krem do pielęgnacji codziennej Hipp
- parafina ciekła - do nawilżania (zamiast oliwki) miejsc gdzie styka się skóra ze skórą oraz za uszami
- body (krótki + długi rękaw) - tych najmniejszych (56) mam 6 szt., w rozm. 62 - 8 szt. i trochę większych na 68-80
- śpioszki - 4 szt,
- pajacyk - 5 szt.
- spodenki - 3 szt.
- kaftanik - 5 szt.
- bluza - 2 szt.
- skarpetki - 4 szt.
- rękawiczki niedrapki - 2 szt.
- czapeczki bawełniane - 3 szt.
- ręcznik z kapturem - 2 szt.
- kocyk - 2 szt. jeden cieplejszy, drugi cieńszy
- rożek - 1 szt.
- śpiworek - 1 szt., na początku chcę żeby Mała spała w śpiworku lub rożku; dopiero później "wprowadzę" przykrycie kocykiem
- proszek do prania dla dzieci - 1 szt. do koloru, 1 szt. d białego, ja używam Lovela
- miękka szczotka do włosów
- mini zestaw do obcinania paznokci - nożyczki z zaokrąglonym końcem + obcinacz
- wanienka - ja kupiłam z Ikei
- mata do wanienki - mam ale jeszcze nie wiem czy będę używać, może tylko na początku zanim się nie wprawię :)
- termometr do wanienki
- termometr do ciała - kupiliśmy taki przykładany do czoła, na podczerwień
- smoczek - na razie 1 szt.
- butelka do karmienia - ten zakup jeszcze czeka na zakup podgrzewacza i sterylizatora
- podgrzewacz i sterylizator - tego jeszcze nie mam ale zamierzamy kupić (używane)
- laktator - pożyczyłam, po szpitalu będę wiedziała czy faktycznie się przyda
- wkładki laktacyjne
- poduszka-rogal do karmienia
- pieluchy tetrowe - 20 szt.
- pieluchy flanelowe - 10 szt.
- pieluchy jednorazowe - rozmiar 'newborn' tego jeszcze nie mamy ale pewnie padnie wybór na Pampers
- wózek - kupiliśmy 3w1 także gondola, spacerówka i fotelik samochodowy w pakiecie :) Mamy Tako, model Laret
- łóżeczko turystyczne z przewijakiem - mieszkamy w domu, więc logistycznie łatwiej będzie nam mieć jedno łóżeczko na górze a drugie na dole; łóżeczko mamy firmy Baby Design model Dream
- łóżeczko drewniane - będziemy kupować w przyszłym tygodniu (Ikea, białe)
- materac do łóżeczka
- prześcieradło do łóżeczka - 2 szt.
- pościel do łóżeczka - z tym zakupem chyba się wstrzymam na parę miesięcy
- karuzela nad łóżeczko
- przewijak - zwykły na łóżko/komodę
- waga - kupiliśmy używaną za grosze, żeby sprawdzać czy Mała się najada i przybiera na masie i jak szybko to robi :)
- zwykły elektryczny termometr - do sprawdzania temp. wody/mleka (to już mieliśmy, wpisuję na listę bo może się przydać na czas kiedy nie będzie jeszcze podgrzewacza do butelek)
- termometr do sprawdzania temp. pomieszczenia - do pokoju Małej oraz przy ustawianiu odpowiedniej temp. pomieszczenia podczas kąpieli (to też mieliśmy wcześniej, ale jednak przydatny gadżet dlatego wrzucam na listę)
- książeczka - czarno-biała książeczka z obrazkami zwierząt; kupiliśmy za jakieś 5 zł w sklepie na samie; na dobry początek zabaw :silly:
- bramka - my kupiliśmy bramkę w Ikei montowaną na schody żeby pies nie wchodził do pokoju, gdzie będzie dziecko; można ją zastosować również przed pokojem. Dziecko będzie miało styczność z psem od początku ale postanowiliśmy, że do samego pokoju dziecka wstępu nie będzie miał - głównie ze względu na to, że jest strasznym miłośnikiem zabawek i wszystko by pewnie powynosił :laugh:
- stanik do karmienia - na razie mam 2 szt. zobaczymy czy tyle wystarczy
- koszule nocne do karmienia - 3 szt. na razie, kupowałam na allegro za jakieś 17 zł
- tabliczka do samochodu - oczywiście "Baby on board" :laugh:

hmm to chyba tyle :) Wydaje się dużo, ale najwięcej chyba jest tych "drobiazgów". Listę już miałam wcześniej stworzoną więc w zasadzie tylko przekleiłam. W razie co mam jeszcze listy-wyprawki rzeczy dla mamy i dla dziecka do szpitala :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #863026 przez nati.olsztyn
mowmimama Ja też się zastanawiam co przygotować na wyjście. Dawida zabieralam w ocieplanym pajacu, ale teraz go nie mam bo był pozyczony a jakoś nie mogłam w sklepach znaleźć podobnego. Ale kupiłam parę dni temu z takiego samego materiału bluzę/kurteczke. Także potrzebuje jeszcze spodenki do tego i powinno być ok:-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #863038 przez Mamma Mia!
Ja planowałam Mała ubrać na wyjście w body + ocieplany pajacyk z kapturem lub body + spodenki + ocieplana bluza. Oczywiście do tego skarpetki, buty, czapa.

Niewiadomo jaka będzie temperatura ale wydaje mi się, że będzie ciepło :) W razie wątpliwości zawsze można się zapytać położnej :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #863050 przez nesia84
nati.olsztyn - ładny brzuszek :) ja mam ok 93 i wydaje mi sie ze mam duzo większy,hmmm,ale dopiero bede zaczynac 31tydz. Postaram się tez zrobic focie :)


Mamma Mia - lista pokaźna, ja mam duzo po poprzednim dziecku, termometry,podgrzewacz,lozeczko,nosidelko itd.Jedyne w co musze sie zaopatrzyc na 95% to elektroniczny odciagacz, bo reczny jest do bani :angry: , mam juz planowaną cesarkę,wiec wole go miec gdybym miala problemy z pokarmem.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu - 10 lata 1 miesiąc temu #863052 przez Gosia27

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #863072 przez nati.olsztyn
No ja też oczywiście jedna warstwa normalna tak jak w domu czy szpitalu a na to coś grubszego ale bez przesady:-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #863084 przez Paradise1982
Dzien dobry,

ja dzis znowu na rehabilitacje, a nie chce mi sie jak cholera...

oleczka - ale myszki sa mniejsze od Ciebie :-P chociaz ja tak samo boje sie pajakow, a tez nie widzialam wiekszego niz ja hehe.

nesia - zaraz bede, hehehe. A Gaviscon mleczko probowalas? Mi pomaga. Kiedy masz termin cesarki?

Gosia - no co Ty, przeciez my rozumiemy! :) Wazne, ze w koncu jestescie w domu :)

Nati - ja zaczelam masaz krocza w zeszlym tygodniu, kupilam olejek to krocza, ale teraz mam infekcje, wiec przestalam. Wlasciwie do moj mi robi ten masaz, hehe, bo ja nie wiedzialam, jak mam sie do tego zabrac, mam chyba rece za krotkie.
Brzuszek sliczny! :)

Beaciaa - wow, ty chyba bedziesz pierwsza z nas wszystkich na porodowce, nie? Ja kupilam podgrzewacz, bo byl w zestawie, ale mysle, ze da sie bez niego zyc, butelka do garnka z woda i jedziesz z koksem :)

mowmimama - tak, ja mam kosz mojzesza, ale tez zamowilismy lozeczko, ktore zapewne przyjdzie jutro, bo po 3 miesiacach chcialabym, zeby Wiktoria spala w swoim pokoiku. Juz od urodzenia bede ja kladla czasami w tym lozeczku, co sie przyzwyczai. Ja mysle, ze jak bedziemy wychodzic ze szpitala to niunia ma dresik, wiec body i dresik na to, czapeczka bawelniana i w kocyk i powinno byc ok :) w koncu maj zazwyczaj jest cieply...

Mamma Mia! - super kolekcja! niezla lista :) Widac mamy podobne rzeczy, uffff..... Przynajmniej wiem, czy cos zapomnialam czy nie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu - 10 lata 1 miesiąc temu #863093 przez Gosia27

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #863096 przez danusia87
GOSIU Kochanie cieszę się że jesteście już z Zosia w domku!!!!! Spóźnione ale szczere 100lat oraz Wszystkiego Najslodszego dla Zojeczki z okazji urodzin, aby wszystkie choroby odeszly juz w niepamięć i byla coraz to zzdrowsza ♡♥♡♥♡♥♡♥♡ dobrzy ze i Ty czujesz sie lepiej Kochana ;*

Mama Mia troche tyvh rzeczy masz...ale ja do Olivii pierwszej córki tez kupowalam i kupowalam a potem w praktyce okazało się że duża część z tych rzeczy jest tak naprawdę nie potrzebna ale przyda sie przy Marcelku teraz ;)

nati, mowmimama Kochane ja przygotowalam dresik body z krótkim rękawem i z długim skarpetki rajstopki czapeczke i kocyk bo nigdy nie wiadomo jaka bedzie pogoda ale u nas w Linz zazwyzaj w maju sa juz upaly po 27' takze wszystko zależy od tego...

u nas dzisiaj piekna pohoda wiec od rana sprzatalam aby teraz moc z Olivią wyjść na spacer ale puki co musze odpoczac bo za soba mam odkurzanie mycie podłóg kurze lazienke ubikacje i przy okazji wyczyscilam caly taras a teraz trochę musze ochlonac ;)
Do szpitalnej torby spakowalam tylko dokumenty rzeczy do Marcela na wyjscie z Kliniki bielizne i kosmethki dla mnie nic wiecej nie potrzebuje bo wszystko jest juz tam na miejscu w szafie każdej pacjentki a ubranka dla malenstwa tez sa wszystkie jednakowe oduszki do karmienia ręczniki kąpielowe i dla dziecka pampersy chusteczki takze duzo do zabrania nie mam oby tylko o sobie nie zapomnieć. ... :laugh: :lol:



Mama Aniołka Hannah [*] 3czerwiec 2013

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #863098 przez nati.olsztyn
Gosia- Wszystkiego najlepszego dla Zojeczki!!!:-)
Super focia Syneczka!:-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #863104 przez Paradise1982
Gosia - super fotka! :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu - 10 lata 1 miesiąc temu #863181 przez Mamma Mia!
Super fotka Gosia! :)

Nati.olsztyn ja mam bardzo podobny brzuszek, przez chwilę myślałam, że to mój :laugh:

Dziewczyny, czy Wy też macie "akcje" z sercem? Mi w ciągu dnia zdarza się, że nagle zaczyna bardzo mocno i szybko bić. Przy czym nie mam żadnego wysiłku, bo np. tylko stoję lub leżę. Mierzyłam ciśnienie i w takich chwilach miałam m.in:
108/78 puls 102
111/78 puls 124
113/84 puls 104
142/87 puls 87
158/95 puls 99

Mówiłam o tym oczywiście lekarzowi, ale uznał, że to normalne. Przepisał mi potas i magnez 3x dziennie, jednak to nie pomaga bo mam to tak samo często jak miałam :/ Chyba zapiszę się do kardiologa bo obawiam się, że jak do tego dojdzie wysiłek (poród) to mi serducho nie wytrzyma :huh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl