BezpiecznaCiaza112023

Mamusie czerwcowe

10 lata 2 miesiąc temu #858463 przez Klaudeczka
ostatnio wczytałam, że podobno brzuch boli podczas karmienia piersią, co mnie bardzo zdziwiło. Wiedziałyście o tym? :P
tu macie link do tego: dzieci.pl/gid,14730779,img,14731047,kat,...l?smgputicaid=61265c

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #858548 przez Martyna82
hej hej

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #858552 przez jakasse
MALTAN też jest podobno bardzo dobry na popękane sutki, ale slyszalam ze bephanten też niezły :)
Ja w jedną maść napewno się zaopatrze już przed porodem, tak samo w nakladki silikonowe. Nie chce zbyt szybko odpuscic karmienia a wiem ze bol moze byc nie do zniesienia. Ja w ogole mam sutki dość wrażliwe, zbyt mocne 'pieszczoty' są dla mnie nie przyjemne, więc obawiam się że bez maści i nakladek sie nie obejdzie ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu - 10 lata 2 miesiąc temu #858565 przez Mira_84
halo dziewczyny!

Monia - wowwwww, za 8 tygodni!!!!!!! matko polko kiedy to zleciało :cheer: :lol:

u nas nadal choróbsko, Zosia dziś marudna jak 5 diabłów tylko "mamaaaaaa" i "maammmmmaaaa" , wcale się z babcią bawić nie chciała, wiec zbytnio czasu na nic nie miałam ..wiec moze teraz uda mi sie troszkę Was podczytać wstecz.. moja Mała Zaraza śpi i chrapie od tych glutów w nosie jak stary, gruby facet... ;)

Maltan jest dobry, jeszcze mam. Mi się przydał, zresztą smarowałam nim brodawki na tydzień przed porodem i teraz też tak zrobię. Ale najbardziej to właśnie smarowanie własnym mlekiem się sprawdziło, tak jak Martyna pisze. Co do śmiesznych spraw cyckowych, to ja Zosię ostatnie pół roku karmię tylko jedną piersią :lol: :lol: :lol: teraz musze zawalczyć bardziej o prawego cycka, bo obawiam się, że jeden będzie w miarę jędrny a drugi po pępka ;)

Klaudeczka - karmienie piersią stymuluje obkurczanie się macicy po porodzie, dlatego na poczatku czuć ciągnięcie. Bólem bym tego nie nazwała, może momentami jest to lekko nieprzyjemne uczucie, ale naprawdę po porodzie SN to już nic nie boli :blink: więc tym się nie martw :blink:

Martyna - pewnie że lepiej, przynajmniej sprawna jesteś i rześka a nie rozczłapana i napuchnięta. Zresztą na pewno brzuszek w 9 miesiącu będzie okrąglutki jak piłka lekarska. Ja też w miarę rześko wyglądam i na pewno nie jak na ten etap ciąży, brzuch mam mały - bo jak się okazało ostatnio, wiele osób to wogole się jeszcze nie połapało -jak ubrana jestem na cebulkę - ze się dziecka spodziewam ;) hmmm, pewnie sobie pomyśleli, że ciut przez zime sobie podjadłam za dużo :silly:

Jakasse - super te ciuszki, myślę, że Franio na pewno nie będzie Ci miał za złe ;) jedną bluzkę nawet mam taką dla Zosi i Krzyś w spadku dostanie, jak znajdę fotke to wrzucę ;)

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.



Kocica - buhahahahaaaa dobre z tymi Sarnami! :lol: :lol: :lol: Mama ma poczucie humoru ;) szalik mnie rozczulił, ja niestety nie mam takich perełek po sobie ... ;( moja mama wszystko rozdała ;(
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #858589 przez Monia2408
MIRA twoja corcia jest przeslotka , termin wstepny poznam pewnie 27 marca na wizycie , ale ostatnio jak rozmawialam z doktorem to powiedzial kolo 20 maja wg usg termin mam na 30.05 teraz. Zobaczymy po usg ale wszystko wskazuje ze 26 maja bede juz obchodzic wpelni swieto ;) Dziewczyny leci czas tak naprawde kazda z nas jes i t juz blisko oby dotrwac do 38 tyg i mozemy rodzic ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #858598 przez Monia2408
Klaudyneczka karmienie piersia przyspiesza obkurczanie sie macicy i dlatego w czasie karmienia jest bardziej odczuwalne. :) Karmienie piersia wplywa tez na szybszy spadek wagi :). Trzeba sie nastawic ze brzuch przez miesiac bedzie bolal jak na okres raczej jak w trakcie. A u Ciebie Mira jak bylo ?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #858599 przez Monia2408
Wogule to dzien dobry :) super pogoda chyba badzie dzis ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu - 10 lata 3 tygodni temu #858612 przez katasza
[hide

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #858614 przez Monia2408
Powodzenia u urologa :) bedzie dobrze

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #858693 przez Martyna82

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #858728 przez Kocica

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #858802 przez Klaudeczka
Dzieńdoberek! :)
Katasza powodzenia na badaniach i miłego dnia! :)
Mira prześliczna, przecudowna ta Twoja Zosieńka :laugh:
Monia 8 tyg.. ale zleciało. Minie jak kilka dni ;)
Kocica to coś mi się tu nie zgadza :P jeżeli nic się nie odejmuje, to nie mogło dojsc do zapłodnienia 4.10 :P w tym dniu dopiero wracałam zza granicy, a pierwszy stosunek był dopiero w niedziele i poniedziałek 6 i 7.10, bo partner też był za granicą tylko w innym państwie :P to w dniu tego pierwszego badania powinnam być w 12w1d ciązy, a na USG pokazalo dopiero 10w6d, OM miałam 18.09, czyli teoretycznie powinnam mieć owulację 2.10, z tym że mój oststni cykl trwał 30 dni, więc powinno się przesunąć do 4.10. Na kolejnej wizycie 30.12 jak byłam, to doktor powiedział, ze jest to 14 tydzień, a nie 15 i ze jest młodsza ciąża. JEzeli faktycznie by doszło do załodnienia 4.10, to termin z USG nie miałąbym na 4 lipca ;/ nic nie rozumiem :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #858810 przez Klaudeczka
Podobno każde polskie badanie USG nie pokazuje nigdy ciąży od zapłodnienia, ale czy faktycznie jest to prawdą to nie wiem :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu - 10 lata 2 miesiąc temu #858832 przez Mira_84
Klaudeczka - wiek ciążowy liczy się od pierwszego dnia miesiączki ( 1 dzień cyklu) poprzedzającej zapłodnienie. Ksiazkowy cykl trwa 28 dni a owulacja jest w połowie cyklu czyli jeśli wtedy dochodzi do zapłodnienia to w dniu zapłodnienia jesteś już tak jakby w 2 tygodniu ciaży ;) bo jajeczko które składa się na ciazę dojrzewało juz w Tobie .

wiec jeśli przyjąć, ze OM miałaś 18.09 a cykle 30 dniowe to do owulacji i zapłodnienia powinno było dojść +/- 16 dnia cyklu czyli 3-4.10.2013 ;) matka natura tak to sobie obmyśliła, że 14 dni po owulacji , przy niezapłodnionym cyklu, przychodzi @.

jeśli chodzi o wiek ciąży z USG i termin porodu, to jest od dość niepercyzyjny bo wszystko zależy od sprzętu usg. Przy takich Maluszkach w 12 tygodniu to naprawdę milimetry się liczą( wiek ciaży określa się przecież na podstawie wielkosci dziecka) a mozliwy jest przecież błąd pomiaru. Przy większych ciążach - jak np nasze to też nie jest dokładne, bo dzieciaczki rozwijają się w swoim tempie, a wiek z usg jest orientacyjny. Jeśli wiesz dokładnie kiedy współżyłaś i zaszłaś w ciążę, to to jest najlepszy punkt wyjścia do określenia teerminu porodu :lol:

może ten kalkulator Ci pomoze, mi się zawsze z nim wszystko zgadzało przy kazdej z 4 ciąż

dziecko.haczewski.pl/index.php?cykl=30&d...ac=9&rok=2013&bg=000

Kocica - gdzie takie spa dla ciężarnych we Wrocławiu znalazłaś??? sama chętnie się oddam tam w "obróbkę" :woohoo:
ja mam zamiar w Boże Ciało już spacerować z Krzysiem w wózeczku :blink:

u nas pogoda ładna, a my z Zosią nadal walczymy z glutami i kaszlem :( i w domu areszt mamy :( porażka!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #858837 przez Kocica

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl