BezpiecznaCiaza112023

Lipcówki 2014

10 lata 4 miesiąc temu #807214 przez marzena25
gabi28 ja ogólnie jem wszystko, mleko tylko żeby było pasteryzowane uważam na to i inne przetwory z mleka też np. jogurty, owoce ogólnie wszystkie takie normalne, nie jakieś smyślne banan jabłko, pomarańcze, a i z ryb to tylko sole albo łososia, i o przeważnie pieczone w foli, warzywa na patelnie sobie robię albo gotuje chociaż takie mdłe wychodzą wtedy, i surówki z świeże np. z kapusty kiszonej albo białej, kurczak z foli z przyprawami,zupy różne. A na śniadanie kawę zbożowa i kanapki z serem, szynką albo jajecznicę.Sałatki też sobie robię np. grecką albo z czerwonej fasoli. A czego nie jem : pasztetu, parówek, konserw i ryb w puszkach. Mam tylko problem z herbata bo do końca nie wiem która można bo czarną należy ograniczać ,a owocowe to mają za dużo różnych ziół czasem niedozwolonych, czasem piję zielona albo czerwoną a przeważnie wodę i soki.

Helenne teraz farbowałaś włoski?

[link=http://www.suwaczki.com/] [/link]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #807309 przez Agnilla
marta, ja jak Ty, przestałam farbowac włosy jeszcze przed ciąża, żeby wrócić do swojego koloru i machnąć sobie jakiś nowy. mój kolor też taki...niedorobiony, mysi, nijaki. zawsze nosiłam ciemne włosy a teraz zastanawiam się nad czymś jasnym :P ale mam cykora :P
a zielona i czerwona herbata w ciazy jest dozwolona? ja zanim zaszlam przerzuciłam się na rooibosy, nieszkodliwe, pilam hektolitrami a teraz mnie odrzuca :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #807344 przez magduska
wlasnie co z tymui herbatami :unsure: :ohmy: a zreszta juz i tak mozna oszalec od czytania w internecie co dozwolone i zabronione w ciazy :laugh: zdania podzielone odnosnie herbaty zielonej,ja tez ja uwielbiam,ale odrzucilam na czas ciazy,a podobno pomaga tez na zaparcia :huh: :lol: z chceia bym wrocila do jej picia.

wydaje mi sie,ze wszystko jest dozwolone,ale w odpowiednich ilosciach :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu - 10 lata 4 miesiąc temu #807356 przez marzena25
Jeśli chodzi o herbatę zieloną to jest dozwolona w małych ilościach i z lekkiego naparu, głównie ze względu na to że tak jak czarna zawiera kofeinę tyle że w mniejszej ilości a jak wiadomo kofeinę trzeba ograniczać. Na pewno jedna filiżanka słabego naparu nie zaszkodzi a jeśli chodzi o herbatę czerwoną to nie zawiera wcale kofeiny i podobno łagodzi niektóre dolegliwości u kobiet w ciąży, na przykład mdłości, skurcze żołądka i zatwardzenie, instytut matki i dziecka zleca kobietom w ciąży picie czerwonej herbaty tu jest link www.imid.med.pl/klient1/ do strony i tam można pobrać poradnik żywienia dla kobiet w ciąży.

A tak ogólnie to przecież w ciągu dnia trzeba napić się czegoś ciepłego zwłaszcza teraz jak jest zima.

[link=http://www.suwaczki.com/] [/link]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #807358 przez Agnilla
Ocipiec można od tych nakazów i zakazów :) czerwona herbata kojarzy mi się z odchudzaniem dlatego jakoś ja odstawilam. Jeśli już to pije z cytryna lub sokiem malinowym, bo serio odrzuca mnie od herbat :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #807366 przez marzena25
Amgilla też tak myślę ;) sama zakazy, nakazy masakra dlatego trochę poszperałam na ten temat, chociaż powiem ci że niczego pewnym być nie można zawsze jest coś za i przeciw.

[link=http://www.suwaczki.com/] [/link]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #807374 przez Agnilla
noo a jeszcze jak piszecie, że konserw nie wolno :P a ja jadłam w tym tygodniu i się wystraszyłam :P ale nie ma co szaleć, na pewno chodzi o to, żeby tych rzeczy nie jeść/ nie pić w większych ilościach. a tak raz na jakiś czas...przecież nasze mamy na pewno jadły i piły co było dostepne, tylko fakt, wtedy chyba bylo mniej w sklepach ale zdrowsze, a teraz wszystko nafutrowane chemia. nie dajmy sie zwariowac, jak bede za duzo wymyslac, to mnie stopujcie ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #807378 przez marzena25
no jak mówię moje mamie że tego nie jem, tamtego nie jem to się śmieje bo ona mówi że wszystko jadła i piła normalną herbatę i włosy farbowała a wiadomo jakie wtedy farby były do włosów tylko z amoniakiem i jest wszystko ok. Teściowa znowu mówiła ze się wątróbka zajadała bo ma żelaza dużo a tera to tez zabronione. Sama nie raz świruję już bo nie wiem czy robię wszystko dobrze, także Agnilla nie denerwuj się myślę że wszystko o ograniczonych ilościach nie zaszkodzi.

[link=http://www.suwaczki.com/] [/link]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #807418 przez helenne
Marzenka we wtorek farbowałam :) mi moje pracownice farbowały ;) wyszly super. Co do zielonej moja lekarz mowi zeby nie pic bo odwodnienie powoduje. Ile w tym prawdy nie wiem. Ja uwazam ogolnie pije zwykla z miodem i cytryna. A staram sie kupywac szynki jajka od sprawdzonych dostawcow i masarzy. :) brzuch mi sie zwiekszyl o 4 cm :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #807424 przez Agnilla
o matko :ohmy: ja obwodów nie mierze :P nie wiem, czy to od leków, ale tak mi od kilku dni wywala na noc brzuch, masakra. ja wiem, że on będzie już tylko rósł, ale nie tak szybko :P
jeju jaki ja mam dylemat, chcialabym zaszalec z jasniejszym kolorem, co myslicie? ktora to ma mnie na fb i doradzi? ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #807427 przez helenne
Jak dla mnie pasowal by Ci zreszta zobacz po moich fotkach jakie mialam szalenstwo mialam jasny blond mega super tylko zniszczylo mi wlosy i wrocilam ale mi zla fryzjerka robila. A co do Ciebie bym sprobowala ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #807430 przez magduska
ja tez obwodow nie mierze,ale chyba zaczne z ciekawosci :laugh: na pozniejsza pamiateczke, moze bede robic zdjecia brzuszka i wklejac do albumu :lol: :silly:

ja czuje juz,ze przytylam,po spodniach,guzik mnie cisnie hehe :woohoo: ale jak wazylam sie u lekarza,to dla pewnosci weszlam na dwie wagi,czy duza jest roznica miedzy nimi i wyszlo mi,ze waze masakra juz 56,5kg,ale to wydaje mi sie,ze ta waga byla skutkiem kilkudniowych zaparc :silly: (tak sobie tlumacze hehe)

a co do jedzenia wyczytalam kiedys,ze nie mozna jesc ryb wedzonych,a na poczatku zajadalam sie makrela wedzona i rybami w puszkach, a podobno ryby zdrowe :lol: moja mama mowi,ze wczesniej wszystko jadly,normalnie pracowaly, nosily czasmi cos ciezkiego i na dodatek nie mialy usg i dzieciatka zdrowe sie rodzily :lol: a teraz to trzeba na wszystko chuchac i dmuchac,bo takie czasy i trzeba byc ostroznym na kazdym prawie kroku

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu - 10 lata 4 miesiąc temu #807432 przez Agnilla
noo ja to foty strzelam co chwile, takze pamiatke foto bede miala z tego jak mi bębenek rośnie ;)
laski,moja mama jak rodzila brata to pracowala w szpitalu, 18 lat temu, ale do dzis pamietam, ze poszla do pracy a po pracy na porodowke :P bo jak mowila, ze juz rano czula, ze urodzi.
helenne ciekawe czy by mi ta olia chwycila moje wlosy, skoro mam takie mysie, czy to jednak musialabym odwiedzic fryzjera
normalnie, jak słysze ile ważycie, to tu same szczypiorki są :P ale pewnie małe jesteście :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #807585 przez helenne
Aga ja mam 175 cm :D . Pytałam swoich dziewczyn i mówią że może Ci nie chwycić bo masz może i mysie ale lekko ciemniejsze a ciężko jest samej na jasne przejść. Lepiej żebyś do fryzjera poszła bo tam dobiorą Ci odpowiednią farbę i uzyskają pożądany efekt.
Miłego dnia laseczki

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #807653 przez Agnilla
175?? Booooze :ohmy: ja to standardem polece, bo mam 168 :)
mąz nie chce mnie w jasnych włosach, oczywiście zrobie jak chcę :P ale jednak fajnie by było mu się podobać ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl