BezpiecznaCiaza112023

Lipcówki 2014

9 lata 10 miesiąc temu #897897 przez ggabii
Gratuluję kolejnej nowej mamusi :) Teraz mnóstwo zdrówka i odpoczynku! W końcu dzieciaczki się rozkręciły i postanowiły już się wykluwać :D
Cania super prezenty! Karuzelka rewelacyjna :D

Ja właśnie wróciłam od fryzjera. Teraz nie będzie wstydu :D Ale zaszalałam i z blondynki stałam się ruda hahaha. Ale co ja zawsze szaleniec byłam :D

Odebrałam też wyniki GBS. Niestety wyszło mi że wzrost jest obfity więc wg mnie to paskudztwo jest u mnie :/ Czy któraś z Was też miała wynik dodatni GBS??

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #897898 przez tosienka
agnieszka 89 a ile razy dziennie ją pijesz? ,z 1 łyżeczki?
Cania super te prezenty :) :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu - 9 lata 10 miesiąc temu #897902 przez elmirka_20
Ali, jak dostałam smsa od Gabi28, to leżałam już w łóżku i właczyliśmy z mężem film na dobranoc :) I nagle taka wiadomość ! ;) Uwierz mi, że też miałam łzy w oczach! :) Od razu przeczytałam mężowi, odpisałam Gabi wiadomość, która mi sie w mmsa przekształciła, bo dość długa a mój durny telefon nie chciał jej wysłać! :/ Jakiś błąd się wyświetlał, więc ją skróciłam do smsa, ale do samego rana nie dostałam raportu. Byłam pewna, że sms poleciał bez problemu! Jak napisałam Gabi smsa to włączyłam szybko laptopa i napisałam Wam jej wiadomość na forum! Żałuję strasznie, że wieczorem od razu nie dostała gratulacji... :( Tak się spisali ładnie z Olusiem :) Dzisiaj napisałam o Stasiu i Wiktorii i jak zobaczyłam, że wieczorny sms był bez raportu to podesłałam go ponownie i doszły oba bez problemu! Wreszcie! :) Cos się musiało z telefonem moim dziać albo z siecią, bo i nie mogłam sprawdzić stanu konta, bo mi się wyswietlał komunikat, że numer mój spoza sieci T-Mobile czy coś takiego :/ A przeciez T-Mobile i to na umowę, więc co sie mnie wypierali, ciule? :/ Najważniejsze jednak, że u Gabi i Olusia wszystko w porządku i oby tak ze wszystkimi naszymi dzieciaczkami ;) A potem wszystkie w domach z dziećmi wrócimy tu ponownie i bedziemy nadal się cieszyć wspólnie naszymi przeżyciami - na nowym etapie w życiu :)

Wiolcia, ja tez mam nadzieję, że jednak te cierpienia przerodza się już w szybki poród, żebyś nie męczyła się na darmo. A jak czytałam ból promieniujący na nogi to jak njabradziej może oznacza zbliżający sie poród. Dodać do tego czyszczenie to juz całkiem. Oby jak najszybciej :) Trzymaj sie dzielnie Kobietko! ;)**

Malgosiawalak, rozumiem Twoje zniecierpliwienie i brak nastroju ... Tez już miałam podejrzenie u mojego synka, czy sie czasem tam nie poplątał, ale rusza się jak sie go poszturcha, tylko właśnie leniuszek z niego starszny. Ale też rusza się i sam, tyle tylko że rzadziej i własnie leniwie.... I coraz bardziej dokucza mi kręgosłup przez co pewnie niedługo już zacznę tracić cierpliwość i będzie to dla mnie równie uciążliwe i będę już marudna strasznie.... Jutro mam wizytę u lekarza - na 14.20. Zdecyduje może kiedy mam sie stawić do szpitala.

Poprawiłam sobie nastrój sernikiem na zimno i drożdzowymi rogalikami z dżemem :) A zaraz wtrząchnę gołąbka lub dwa z sosikiem (niestety kupne - mam za dużego lenia, żeby robić sama) i musze jakoś dotrwać do 19.00 bo mam szkołę rodzenia i wlasnie będziemy się uczyć prawidłowo oddychać - temat to poród aktywny. Mąż mi zdezerteruje choc powinien być, ale wcale mu się nie dziwię. Wstaje o 5.30, na 6.00 jedzie do pracy, wróci koło 17-18 a na 19.00 szkoła rodzenia - nie dziwię sie wcale, że nie ma na to sił ani ochoty. Odpocząć też przecież musi, dlatego jadę sama. Tylko mnie podrzuci i odbierze.

Cania, jak ja bym chciała, żeby mi ktos sprezentował cos dla synka :) A karuzela bardzo ciekawa :) Szum morza albo klasyka, no no :) I sukieneczka z opaską przecudne! ;) Butki do tego, no super! ;) Będzie śliczna córeńka ;)

Tosienka, ja pije herbatkę z lisci malin tak jak napisała Agnieszka. Ale wątpię w jej porodowe właściwości dlatego, że dokładnie od tego samego dnia co zaczęłam ją pić mam pobolewania brzucha jak na miesiączkę a jedna porcja wypitej herbaty nawet mi nie zdążyła pewnie wejśc w krwiobieg jeszcze, dlatego to był czysty zbieg okolicznosci moim zdaniem. Co innego gdybym skurcze zaczęła dostawać chocby na drugi dzień ale nie praktycznie tuż po wypiciu. Ale każdy organizm jest inn y więc różnie może reagować. To że mi nie pomogło (najprawdopodobniej), to nie znaczy że Tobie nie pomoże - może własnie wręcz przeciwnie! :) A jakby nie patrzeć - działa cudnie na organizm bo pomaga wypłukiwać toksyny, więc przynajmniej na tym na pewno skorzystam ja i dzidziuś :)

Kurczę, tyle napisałyście Kobietki, że nie pamiętam komu jeszcze miałąm napisać i pewnie dopisze jak Was doczytam niedługo po razy drugi ;)

No to kończę na razie! :) Trzymajcie się cieplutko! :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu - 9 lata 10 miesiąc temu #897910 przez agnieszka89
elmirka_20, tosienka ja pije 2 razy dziennie i z jednej lyzeczki zaparzam, ale to porodu nie przyspiesza, tylko zmiekcza szyjke itp, niby skurcze pojedyncze miałam dzien po wypiciu a teraz juz sporadycznie i słabsze, za to w krzyzu mnie ciagle lupie, po dzisiiejszym spacerze to juz wogole, i pobolewania tak jak elmirka na okres mam conajmniej raz dziennie, ale ciezko powiedziec czy to bliskosc terminu tak działa czy herbatka

Powiecie dziewczyny ze glupia jestem, ale dla mnie najgorsze to w terminie nie urodzic i isc do szpitala czekajac na zbawienie dlatego tez pod koniec 39 tyg zastanawiam sie nad wyprobowaniem olejku rycynowego, w najgorszym wypadku dostane sr...i :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #897913 przez tosienka
ja w 1 ciąży dostałąm na wywołanie olej recynowy w nocy mnie ruszyło do łazienki a na drugi dzień Marika już była, teraz gdy leżałam w szpitalu podali takiej dziewczynie ok 19 godz, a na drugi dzień o 9, mała miała przy sobie :cheer: :cheer: ;) :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu - 9 lata 10 miesiąc temu #897914 przez agnieszka89
tosienka no to jak piszesz ze u Ciebie pomogło i u tamtej dziewczyny to bede miała wiecej odwagi zeby sprobowac :) u nas w szpitalu po cichu mowia polozne o olejku ale nikt oficjalnie
ale przerazajace jest to ze tyle dziewczyn lezy w szpitalu po terminie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #897916 przez misiana
Hej dziewczyny :*
Dopiero co wróciłam do domu i mogłam spokojnie usiąść z dupą hehe ;)
od 9 rano jezdzilismy z moim M po urzędach, najpierw US, potem ZUS, jeden USC, potem drugi USC, po drodze zarobiliśmy mandat 250 zł :( trzeci urząd USC i przegląd w aucie zrobić eh
mam juz dosc tych urzedów, ale co wam powiem to wam powiem, ciesze sie, że mam juz prawie wszytskie papiery do złozenia wniosku o becikowe, jednorazową zapomoge z tytułu urodzenia sie dziecka, rodzinnego i dla ksiedza do slubu i wiem jakie dokumenty potrzebuje przy rejestracji malenstwa w przypadku gdy nie mamy jeszcze slubu.

Gabi Marta gratuluję :* zdrówka dla was i waszych maleństw :* teraz niecierpliwe ciotki forumowe czekaja na zdjątka maluszków ;)

Cania a te ciuszki różowe.. Boskie !! Ja wam troszkę zazdroszczę, bo te dziewczyny które spodziewaja sie córeczek będą je mogły tak pieknie ubierać stroć że ahh :)

Co do ruchów małego, to ja już od dawna czuje tylko takie wypychanie nóżek, dupci i pukanie rączką. Czytając was wczesniej jak wasze maleństwa tańcują wiercą się i wgl myslalam że z nmoim malym jest cos nie tak ale polozna mnie uspokoila ze tak juz jest ;) Daje znać o sobie co jakiś czas wiec nie martwię się na zapas ! :)

Dobra, lece nakładać pierożków na obiadek. Już wam tu nie smęcę hehe
Miłego popołudnia :*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu - 9 lata 10 miesiąc temu #897925 przez Ali
Misiana a mogłabyś trochę opowiedzieć o tych dokumentach przy rejestracji dziecka, gdy nie macie ślubu. Bo u mnie ta sama sytuacja + obcokrajowiec ;) i jeszcze piszesz o becikowym i o jednorazowej zapomodze z tytułu urodzenia dziecka - a to nie to samo? i jeszcze to rodzinne mnie interesuje, czy można dostać jak ojciec potwierdzi ojcostwo. Bo sama nie wiem jak to jest, a trochę głupio mi chodzić i pytać u nas w urzędzie, bo same plotkary tam są ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #897929 przez elmirka_20
Olejek rycynowy? Ja chętnie skorzystam, ale pierwsze słyszę! :) To normalnie sprzedają w aptece czy może faramceuta znowu o coś wypytywać i robić problemy? I jak to sie bierze i ile? :) Sto pytań do... ;)
Ja ostatnio chciałam kupic olej z wiesiołka w kapsułkach i mi farmaceutka nie sprzedała, bo stwierdziła, że tam jest dodany kwas DHA a skoro ja biorę witaminy z DHA (njapierw mnie o to spytała), to go mogę przedawkować i mam sie spytać lekarza, wyobrazacie sobie? Gdzie DHA można spokojnie 600 mg dziennie łykać, w moich witaminach łykam 244 mg, więc na pewno więcej by go nie było przy wiesiołku, to bym jeszcze mogła z trzeciego źródła brac tak naprawdę, ale farmaceutka nie chciała sprzedać, poczułam się jak jakaś ćpunka chcąca skrzywdzić swoje dziecko, więc nie dyskutowałam i wyszłam a potem do innej apteki już mi się nie chciało iść skoro miałam herbatkę z liści malin :) I też pijam ją po 1 łyżeczce 2x dziennie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #897931 przez martyska
Z tego co ja wiem to rodzinne przysługuje jeśli na osobę nie przekracza iles tam zł miesięcznie nie wiem dokładnie bo kiedyś sprawdzałam to się na pewno nie załapie :dry: a właśnie nie wiem czy becikowe należy się wszystkim czy też nie może jakieś kwoty przekroczyć bo boje się ze nie dostane :whistle: te nasze państwo... :evil:

A u Ciebie Ali nie wiem jak będą patrzeć czy samotna matka czy związek partnerski nie wiem :whistle:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu - 9 lata 10 miesiąc temu #897932 przez misiana
Ali ja będę akurat małego rejstrowała w USC tam gdzie znajduje sie moj akt urodzenia, jezeli ty będziesz w innym to musisz miec swój akt urodzenia. Dodatkowo musicie być oboje obecni przy tym razem z dowodami osobistymi. Tam ojciec musi potwierdzić ojcostwo i mały dostaje jego nazwisko. I do rejestracji to wszytsko
A i slyszałam coś, ze to zalezy od USC czy potrzebny jest takze akt urodzenia ojca.

Becikowe to 1 tys, a ta zapomoga to drugi 1 tys. Wszytsko tam zalezy od dochodów za rok 2012, ale wniosek zawsze można złozyc ;) tam jest okreslone na os chyba 1900zl czy jakos tak, w wiekszosci rodzin przysluguje to.

A do rodzinnego potrzebny jest akt urodzenia małego, także tam już mały bedzie miał nazwisko narzeczonego, takze co za tym idzie ojcostwo bedzie uznane ;)

Mam nadzieje ze troche ci tą sytuację rozjasniłam ;)
Podziękowania: Ali

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #897935 przez agnieszka89
Elmirka Olejek rycynowy jest w kazdej chyba aptece bez recepty mala buteleczka kosztuje ok 2 zł a duza z 5 wiec groszowa sprawa :)
co do dawki to roznie pisza, ale chyba najlepiej jak wyczytałam (a juz niejedna strone przejrzałam)
"Zażycie oleju rycynowego – wypić należy jedną łyżkę jak najwcześniej rano na pusty żołądek, a po godzinie następną. Nikt nie wie dlaczego, ale to działa. W większości przypadków po 4 godzinach zaczyna się akcja porodowa."
nie jest to 100% metoda u jednych nic sie nie dzieje, u innych tylko biegunka, a u innych akcja porodowa
zreszta olejek rycynowy jest srodkiem przeczyszczajacym :) (stosowany jest rowniez na rzesy i włosy na wzmocnienie)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu - 9 lata 10 miesiąc temu #897936 przez martyska
Misiana czyli jak dobrze zrozumiałam to jedne tysiąc należy się każdemu a te drugie to jeśli nie przekracza 1900 zl tak? Sorki ze tak pytam B)

No to ja chyba wyśle męża w sobotę po ten olejek na niego nie będą dziwnie patrzeć ;) trochę się boje mówicie ze nie zaszkodzi?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #897938 przez agnieszka89
ja to ciemnota jestem myslałam ze becikowe i ta jednorazowa zapomoga za urodzenie to to samo :)
jeszcze dopytam o dochody wniosek złożyc trzeba za 2012 rok a nie za 2013?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #897940 przez Ali
Misiana! Ooo super! Dziękuję bardzo! :kiss:
Czyli myślę, że raczej się załapię na te dwa tysiaki ;) ale z rodzinnym dalej nie wiem, skoro ja jestem teraz osoba bezrobotną, ślubu nie mamy to mogę starać się o rodzinne dla mnie i małego, czy fakt, że tatuś jest skreśla nas z tej opcji. Bo sama nie wiem, czy jest sens za tym biegać, a oni mi powiedzą, że ojciec dziecka i tak nas utrzymuje.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl