BezpiecznaCiaza112023

Lipcówki 2014

9 lata 8 miesiąc temu #917898 przez rewelka1312
Magdalen moja Lenka ma cala nuzie wysypana, brzydko bardzo to wyglada ale mam nic z tym nie robić to samo zejdzie, myje jej tylko woda a na brwiach ma sucha skore strasznie mi tez czasami taksie robi ito oliwka jej smaruje, a te pryszcyki to chyba tez po tacie ma bo ja z cera nie mialam wiekszych problemow a z taty sie smieje ze do tej pory dojrzewa haha, przez te swoje diety ma problemy z cera.
A co do pampersow to wlasnie co ile zmieniacie. Ja przewanie przed kazdym karmieniem ale ostatnio kupilismy pampersa baby dry ja noc i tam niby ze do 12 godzin te nocne trzymaja ale mi jakos one nie pasuje, czasami mala je tak jakby przesikuje tak mi sie wydaje .. Wogole jest tyle tych oampersow, mamy tez nirmalne te biale pamperska z nr 2 z tych paseczkiem kontroli siku a sa jeszcze jakies akti fit i te dzisiaj wlasnie kupimy juz na rozmiar 3 bo jest promocja i po pracy mojego dzis od razu jedziemy do sklepu bo jedna paczka tych z nr 3 kosztuje tu 16 a teraz 4 paczki beda za 24 i mozna rozne rozmiary wybrac wiec sie oplaca bardzo.
Lenka jak zwykle na mnie spi bo co do lozeczka to placz ale znow ja bede kladla zaraz, walczymy z tym lozeczkiem ciagle, raz sama usnie raz placz, dzis w noccy to wogole marudna byla budzila sie co chwile ale moze dlatego ze w dzien 2 razy spala

[link=http://www.suwaczki.com/] [/link]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu - 9 lata 8 miesiąc temu #917903 przez Lyanka
Cześć kochane :)

Ale słodkie te wszystkie nasze pociechy :) i rosną z dnia na dzień...
Widzę że problem stękania maluchów przez sen wszystkie mamy :) tylko ja bardzo czujnie śpię i jak synek steka, to zasnąć nie mogę :/ no ale co zrobić. Man nadzieję, że z czasem to minie.
Mój synek też miał trądzik....już mu większość krostek zeszła, ale jeszcze trochę jest. Nie smarowałam mu buzi niczym, tylko woda i rumiankiem przemywałam.

Dziewczyny a jakie mleko macie tak na wszelki wypadek? Ja karmię cycem, ale tak czytam was i pomyślałam, że nigdy nic nie wiadomo...lepiej kupić, niech leży w szafce.

U mnie wczoraj lało cały dzień :( ale koleżanka mnie odwiedziła, więc zawsze to jakaś rozrywka. No i przyniosła ciasto z truskawkami i skusiłam się na kawałeczek....i Kubusiowi mleko nie smakowało później, to musiałam ściągać. Byl głodny, ale brał cyca do buzi i wypuszczał i płakał biedaczek. No ale później już ok było.

Dobra, młody zasnął to trzeba iść obiad szykować :)

A to mój pączuszek hihih ;)

Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #917913 przez misiana
Lyanka my mamy NAN 1. Mały rzeczywiście mały pultasek hehe ale słodki :)

Rewelka to rzeczywiscie oplaca sie te pampersiaki kupic ;)

Ja zastanawiam sie nad zmiana pampersow na wiekszy rozmiar. Uzywam teraz DADA z biedronki 2 i one sa do 6 kg i wlasnie koncza mi sie, a mam 2 paczki 3 i one sa od 4 do 9. A maly ma niecale 6 kg. Ciekawe ile dokladnie wazy, jutro sie dowiem jak na szczepienie pojdziemy
Podziękowania: Lyanka

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #917921 przez ggabii
Cześć Mamusie!
Karmienie poranne zaliczone, szybko się jakoś po łebkach ogarnęłam, odciągnęłam to moje pożal się boże mleko w śladowych ilościach i prędko siadłam do lapa żeby do Was napisać. Mam nadzieję, że i na śniadanie mi starczy czasu bo mały już się kręci.
Ostatnio mam koszmarne noce. Maluch budzi się co dwie lub półtora godziny. Woła o jedzenie, troszeczkę poje i zasypia. I tak w kółko. Ja czuję się już jak zombie. No ale take to uroi :D Kiedyś będzie się te czasy wspominać z łezką w oku.

Ależ słodkie są te Wasze kruszynki. :) Normalnie minki do wycałowania :)

Tobiasz ma na szczęście buzię czyściutką póki co. Może trzy jakieś krosteczki ale myślę, że to w granicach normy ;) A co do postękiwania i płakania przez sen to na porządku dziennym. Nawet teraz ma grymas na twarzy i popłakuje. Kiedyś byłam tym przerażona bo nie wiedziałam co mu jest.

Rewelka ja też używam Pampersów. Od początku miałam te białe z paseczkiem i fajne są, przynajmniej nie muszę podglądać co jest w środku tylko na pasku od razu widać co tam się dzieje ;) Ostatnio właśnie kupiliśmy te zielone bo były w promocji w tesco. No ale nie wiem za bardzo co o nich myśleć. Niby fajne ale nie mam jakoś przekonania co do tych obiecanych 12 godzin. Zmieniam częściej bo wydaje mi się że pielucha przelana a mały przez to się denerwuje.

Czekam z utęsknieniem na wizytę położnej. Nic się nie odzywa a miała być po długim weekendzie. Mam tyle pytań do niej.... Przede wszystkim o karmienie. Bo mam wrażenie, że Tobi ciągle jest głodny. A przecież nie mogę go znów przekarmiać. Jestem taka bezradna bo niby czasem muszę go oszukiwać smokiem lub wędrówkami po domu, a z drugiej strony serce mi się kroi jak widzę jak go głód męczy :/ A jak go potem przetrzymam to potem je jak wściekły i się krztusi i butli brakuje a za jednym razem rozrabiam mu 120ml. Och tyle zmartwień....

Miłego dnia kochane :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu - 9 lata 8 miesiąc temu #917942 przez Lyanka
Misiana dzięki za informacje o mleczku :) Dzisiaj w czasie spaceru zakupie. A powiedz jak wam się sprawdzają te pampersy Żąda? Bo też się zastanawiam nad nimi. Na razie używamy tylko Pampersy oryginalne, ale zawsze można pomieszać i trochę zaoszczędzić, tym bardziej jak się często dziecko przebiera :)

Kropka fajnie, że wam się udało z dzidziusiem...śliczny ten wasz synuś ;)

Ja pampersy zmieniam dość często...czasami nam 7-10 sztuk na dobę idzie. I się śmieje do synka, że jak tak dalej pójdzie to nie wyrobimy na te psmpersiaki hihih ;) A u was ile idzie sztuk dziennie?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #917946 przez ggabii
Lyanka u nas idą podobne ilości pampersów. A nie dość, że te pampersy jak woda to jeszcze mleko bez umiaru więc u nas chodzi hasło że maluch rodziców niedługo z torbami puści ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu - 9 lata 8 miesiąc temu #917951 przez martyska
Hejka:-)

Dziekuje :kiss:

No u mnie nocki są od początku cudowne :-) Igorek grzecznie śpi w swoim łóżeczku jak zaśnie o 22 to budzi się po 2 a później nad ranem :-) a jak o 20 to budzi się po 24 i po 3 więc jest super bo zje odbije i śpi dalej :-) i ja wiem jak mam się szykować z mlekiem bo zawsze ten sam schemat :-) teraz też zasną po 7 i tak śpi on potrafi spać prawie cały dzień a nocki i tak przespane odkąd unormowało mu się z kupkami to kolek nie mamy więc dziecko anioł :-)

Co do pampersów ja używam dada 2'ale już mi się kończą i będę używać 3 bo jakieś małe te 2 mi się wydają na mojego.

U mnie nawet nie licze ile pampersów na dobę idzie ale dużo :-). A do tego mleko bo karmie mm w piątek wydaliśmy na pampersy i mleko 500 zl zobaczymy na ile starczy :-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #917963 przez Kropka123
Dzieki za mile slowa.

Adaś tez miał wysypke , na początku na buzi wiec tez myślałam że to tradzik ale później przeszło tez na.raczki i nozki. Lekarka stwierdziła że to alergia i musiałam stosować dietę eliminacyjna . Teraz jem jiz prawie wszystko i wysypka nie wróciła wiec juz sama niewiem co to było. Ważne ze znikło. ..
Pampersy używamy Pampersy zielone i zmieniam mu często bo mu się bardzo pupa odparza.
Mleko mamy enfamil bo takie było w szpitalu a i na początku dostawal butle na noc bo się pod wieczór juz nie najadal bo non stop siedział na cycu i chyba nie miało kiedy napływać. Mamy taką wielką puszkę i obawiam się ze się zmarnuje bo wxale mu nie dajemy teraz.

A słyszeliście kiedyś o why cry ? Ma któraś z was to urządzenie ? Bo bardzo mnie intryguje :-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #917968 przez Kropka123
Właśnie jeżdżę wózkiem po kablu usb żeby uspic lobuza bo inaczej nie da rady żeby w dzień usnal , czasem cały dzień nie chce spac i wieczorem jest tak marudny ze masakra. Ehhh

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu - 9 lata 8 miesiąc temu #917972 przez gabi28
hej dzewczynki..

ja tylko na chwilkę.. bo jak zwykle nie mam czasu..niech sie już ten tydzien skończy ,T syn pojedzie do domu to i ja odsapne.
w piatek wzieliśmy ślub,a potem na weekend pojechalismy w Peniny-niestety nie mogę powiedziec ze odpoczęlam. :( już nie mogę się doczekać jak bedziemy tylko w trójkę ja ,T i Oluś.


A propo Olusia.. to ropiejące oczko to chyba uczulenie na królika.Teraz przez kilka dni nie mamy go i z oczkiem jest dobrze.

Pampersy tak naprawdę to zmieniamy ciągle..a bo to dostalismy od tesciowej duzą pakę,potem ktoś nam przyniósł inne i tak nie mamy swoich ulubionych. Chcę spróbowac DADE.

a mleko mamy tak jak Misiana NAN PRO 1 . i może zmienię dopiero jak Olek skończy pół roku.

coś jeszcze mialam napisac ale oczywiscie zapomniałam.

Napewno witam nowe mame- witaj Kropka123 :)

żeby nie było że zdjecia ze ślubu nie wstawiłam to wstawiam :)
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #917997 przez agnieszka89
Dziewczyny moj synek dostał chyba trądzik niemowlęcy Cala buzie mu wysypalo Najpierw tylko czoło teraz z czoka zeszło ake cala buzię ma :(
Tatus był z nami od srody i dzisiaj znów na tydzień nam uciekl :(

Cudowne te wasze maluszki :) a jakie zestrojone ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu - 9 lata 8 miesiąc temu #918013 przez Cania
Lyanka my tez mamy NAN pro 1 tak jak Misiana :) a maly przefajny, taki pyzaty na tym zdjęciu :) my używamy na przemian i Dada i Pampersa.

wiecie co, generalnie widze ze Dady sa większe. 2ki Dady sa większe niż 2ki pampersa, to samo z 3kami. my używamy i tych i tych, już przerzuciliśmy się na rozmiar 3 :)

jak mala miała problemy z ta kupka to szlo nawet 30 dziennie, budusia moja... a teraz tak tez ok 7-10. zmieniamy czasami co 2 godziny, czasami jak tylko zmienie to za 20 minut znowu zesikany, a czasami zwłaszcza w nocy zmieniamy co 4-5 godziny bo suchy.

gabi28 gratulacje! :) cudownie razem wyglądacie :) wszystkiego najlepszego dla Ciebie i swiezo upieczonego malzonka! :)

Dziewczyny, ide zmienić Julce pieluszke bo sadzac po dzwieku poszedł mega kloc... :)

mala tez ma brzydka buzke. Dzis mi polozna polecila przemywać slabym roztworem nadmanganianu potasu. zobaczymy co to da :)

EDiT

taaak, był mega kloc wymagający wloznia dziecięcej pupy pod kran i zmiany bodziaka na czystego... tez Wam się takie akcje zdarzają? heh...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #918033 przez Ali
Cześć dziewczyny!
Mały śpi grzecznie w łóżeczku to mogę Was nadrobić :)
Agnieszka89 mój synuś też miał trądzik niemowlęcy, pani doktor kazała smarować maścią do oczu Neomecyną ( bo bezpiecznie jak wetrze do oczek). Najpierw brałam na palec troche octeniseptu i dezynfekowałam twarz, a później smarowałam maścią. Po kilku dniach ustąpiło, tzn jeszcze ma trochę na brodzie, ale na policzkach wyjaśniały i prawie już nie widać. A miał sporo, nawet jednego pryszcza sobie rozdrapał i lała mu się krew. Dziewczyny nie ma co zwalać winę za trądzik na mężów (ja też nie miałam, a mały dostał). To wina naszych hormonów jeszcze z ciąży :D Nie ma co się przejmować, zniknie ;)

Co do pampersów, to my używamy 2-jki z Dady i z Pampersa (ale Pampers tylko w chłodniejsze dni, bo jak były upały to go odparzało). Czasami wydaje mi się, ze i te są na niego za duże bo co jakiś czas nam się wylewa z pampersa co nieco ;) a zmieniam małemu zawsze przed karmieniem oraz jak widzę/słyszę, ze w środku jest bomba. Generalnie koło 10 dziennie schodzi jak nie więcej.

Mój Andreas też w nocy ładnie śpi, po kąpieli i mleczku zasypia koło 21/21.30 i śpi do ok.1. Zje ładnie i śpi dalej do 5-6. Także nawet wyspana jestem ;)

Lyanka ja karmię teraz tylko cycem, ale na początku dokarmiałam mm. Cały czas jeszcze puszka stoi Enfamil Premium 1. Próbowaliśmy też z NAN, ale Andreas nie czuł się za dobrze po i męczył go brzuszek. Na dzień dzisiejszy nie ma potrzeby go dokarmiać, moje mleko najlepsze ;) Ślićzny ten Twój mały, też włoski gęste jak u mojego <3 aaa i polecam Ci jeszcze raz"katarek" do noska :) gruszka jest do niczego.

Gabi28 wszystkiego najlepszego z okazji ślubu! :)

Marzena BZ mój Andreasek też ma takie ataki, jak dłużej pije to zaczyna wywijać rączkami i nózkami, ciągnie mnie okropnie za pierś, wręcz gryzie. No i płacze. To niestety ból brzuszka, gazy w jelitkach. Jak tam robi to biorę go na ręce pionowo, troszkę mu się w brzuszku ułoży, czasem odbije (i uleje...) i jak jest dalej głodny i szuka to kontynuujemy karmienie.

Magduska pytałaś o dresik ze zdjęcia. Bluza jest z H&M, a spodnie z kompletu z Fisher Price ze Smyka, ale fajnie mi się zestawiło :) Bluzy w H&m chyba jeszcze są :)

Dziewczyny śliczne wszystkie dzieciaczki oraz mamusie :) Witam też nową mamusię :)
Chyba wszystko nadrobiłam :)
A jeszcze byliśmy dziś u lekarza na kontroli, juz prawie zdrowy. Jeszcze w tym nosku mu troszkę siedzi, więc jeszcze krople mam stosować. Ważylismy go i ma 4600 g :)
Miłego dnia!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #918046 przez martyska
Hehe :-) Cania też już tak miałam teraz mały leży w leżaczku i sądząc po napinaniu się i mankach też szykuje mi niespodziankę :laugh:

Gabi wszystkiego najlepszego !! gratuluje :-)

Ali super że Andreasek już lepiej się ma :-)
Podziękowania: Ali

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu - 9 lata 8 miesiąc temu #918052 przez misiana
Ali super ze maly juz prawie zdrowy, nie meczy sie juz biedaczek nasz :* i juz ładnie waży ;)Gabi

Gabi28 Wszytskiego najlepszego a nowej drodze zycia! :)

Cania ja juz jak slysze ze malemu kupka idzie to musze z nim jak najszybciej biec na przewijak i sciagac spodnie bo on jak sie wyproznia to rano i wieczorem tak pozadnie ze nieraz po 5 minutach po ubraniu musialam go calego przebierac ;D

Ostatnio prebieralam go u mamy, siostra siedziala i patrzyla :D zrobil kupe, wytarlam go, zalozylam nowego i znowu zrobil, takze unioslam mu nozki do gory i jak "strzelil" tak ja mialam cala bluzke getry i koc do prania :D a Aga prawie sie posikala ze śmiechu a jak tydz temu byla u mnie i go przebieralam to akurat robil siku i polecialo troszke na nią, wiecie jaki byl placz.. ;D

Martyska tez ciekawi mnie na ile wam te zakupy wystarcza :D

Kropka ale widzeu was drastyczne metody usypiania malego hehe :D

Lyanka u nas od poczatku są stosowane Dada, nie narzekam, jak dla mnie pampers jak kazdy inny a za cene niższą ;) malego nic nie odparza, nicnie ma zaczerwienionego. A dziennie to okolo 10 pampersow zuzywamy, co karmienie go przebieram i jak slysze ze cos robi ;)


Załącznik nie został znaleziony

Podziękowania: Ali

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl