BezpiecznaCiaza112023

Sierpniówki 2014

9 lata 8 miesiąc temu #919549 przez nataliaa87
Aggi ale Ci dobrze :P Ja w tygodniu raczej sama wstaję do małego, bo Ł. i tak wstaje o 6.00 do pracy, wraca zazwyczaj o 19.00 i jak zaczyna karmić małego to już zasypia..W weekend mogę go bardziej co najwyżej wykorzystać, chociaż ja ściągam mleczko na bieżąco w nocy, więc i tak muszę wstawać.
Ja Szymusiowi ściągam ok. 100-110 ml i zazwyczaj to zjada. Czasem zostawia z 20. I śpi tak ok. 3-4 godzin. W nocy zazwyczaj budzi się po 3, ale spokojnie czeka aż ściągnę mleczko. W dzień, zazwyczaj śpi po 4 godziny. Raz mi się tylko zdarzyło, że spał 6 :P
Aggi powiedz mi czy z pępuszkiem po odpadnięciu kikuta trzeba coś robić??

Gąska Twój Oskarek jest niesamowity! Te włoski mnie powaliły :)

Dobra, uciekam do laktatora, bo słyszę jakieś marudzenie :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #919552 przez aggi
natalia mój wstaje o 5:30 do pracy ale widział jaka wykończona wczoraj byłam i kazał mi iść spać. Wykąpaliśmy małego, sama wzięłam prysznic i zaległam do łóżka :P no ja tak sobie pospałam że o 3;45 mnie obudziły wielkie twarde piersi bo tyle czasu nie odciągnęłam ani nie karmiłam małego :S poszłam odciągnąć i zeszło 200ml :blink: no mój mąż właśnie dał małemu 100ml w nocy i on przespał 4h :pinch: mi na cycu przesypia 2-3max....... chociaz od kilku dni po 1,5 juz sie budzi albo w ogóle nie śpi ;/ dlatego rozważam dawanie mu tylko butli bo być może się nie najada i dlatego marudzi :ohmy: ? położna powiedziała mi żeby kilka dni jeszcze psikać tam octeniseptem żeby odkażało :)

ja też idę do laktatora bo czuję przepełnienie a mały powinien się obudzić niedługo

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu - 9 lata 8 miesiąc temu #919572 przez ann-sunshine
Dzień dobry,

Natalia sprawdź pępek w środku czy nic tam się jeszcze nie ciągnie, paprze. Jak się zagoi i wysuszy w środku to już nic nie trzeba. U nas przez lampy i leżenie na brzuchu kikut już odpadł :cheer:

Aggi dobrze że mąż dał ci się wyspać.

Chciałabym teraz ściągnąć i zobaczyć ile mam mleka. Ale musiałabym wyparzyć laktator. A nie chce mi się :blush:

Wiki co racja to racja. Podwójna robota. Ciekawe jak Kaś radzi sobie z trójeczką. Posta widziałam, ale jeszcze czasu nie miałam. Muszę jeszcze przegrzebać ciuchy małej i sprawdzić czy ja w ogóle coś na zimę mam, bo marta była pozimowa. :blink:

Gąska czyli też całkiem lekki poród miałaś jeśli można w ogóle tak o porodzie mówić.

Natalia tfu tfu oby nie kolki.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu - 9 lata 8 miesiąc temu #919584 przez aggi
Ann dawaj z tym laktatorem on prawdę Ci powie :blush: ja zaczynam stwierdzać że mały z cyca się nie najada :pinch: skoro po cycu i butli śpi 1,5h-2h w międzyczasie marudzi kręci się i popłakuje....... a jak mąż dał mu butlę w nocy to spał 4h :pinch: bez kwęknięcia. Jeszcze dla pewności rano pytałam jak on to zrobił??? to powiedział że nakarmił, odbił, przewinął i odłożył do łóżeczka :blink: :blink: :blink: :blink:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #919586 przez nataliaa87
Dokładnie Ann wyparzaj maszynę i do roboty :) Ja w sumie już tylko ściągam i przynajmniej wiem, że mały najedzony. Przykładam go przeważnie raz dziennie żeby się potulił albo jak bardzo płacze..Z karmieniem mało ma to wspólnego niestety.
A co do tego pępka, to jeśli jest tak troszkę krwi czy czegoś, to to normalnie czyścić? Zapomniałam zapytać położnej w środę, a tu wczoraj pępek nam zrobił niespodziankę i odpadł. A i przy kąpieli jeszcze lepiej nadal uważać żeby nie zamoczyć?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #919587 przez aggi
natalia wiesz co my normalnie moczyliśmy w kąpieli i kikut i teraz pępek i nic się nie działo z nim :) mi jedynie tylko o tym psikaniu octeniseptem mówiła a tak to mamy czysty pępek w środku i suchutki. Ja nie wiem czy też mały nie będzie przerzucony na butlę... jeśli będą takie problemy jak teraz się pojawiły to nie wiem

uhu obudził się
spadam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu - 9 lata 8 miesiąc temu #919592 przez ann-sunshine
Dobra zważyłam małą od środy nic nie przytyła, czyli nie mam wyjścia jak dokarmiać.

Natala ten środek pępka ma jeszcze nie wysuszony, a krewki też troszkę było, ale wczoraj popsikałam octeniseptem ze 3 razy i wytarłam patyczkiem i dziś już czysto.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #919608 przez aggi
Ann kurczę :( no to mówię Ci albo odciągaj i z butli jej dawaj - będziesz wiedziała ile wypija - tak jak ja to robię....
albo mm no wyjścia nie ma .. kurcze trzymam kciuki


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #919654 przez Inna607
hej dziewczynki :)

u nas w miare, zaczełam karmić małą i mm i ściągam z cyca i daje w butelce bo okazało się że mleka mam pod dostatkiem więc wróciłam do piersi a mm daję tylko czasami. w końcu widzę ile mała zjada. Położna kazała sprawdzić ile mam mleka w cycu i okazało się że jednorazowo z jednego cyca potrafie ściągnąć 150 ml więc mała na pewno się najada wiec jak nic mamy początek kolek :(
Mała jak podaje jej mm śpi 3 godziny zjada 90 ml, z cyca podaje jej 120 ml bo tyle zjada :blink: i śpi ponad 4 godziny :)

Niestety już coraz rzadziej chce spać od razu po zjedzeniu robi sobie przerwy najgorzej w nocy ale cóz dajemy rade :)
Kupki robi już miej się złość ale musimy ją przetrzymać jak otwieram pieluszke chyba jak czuje wolnosc to wtedy jej latwiej, dziś w nocy najpierw dostałam fontanne siusu a za chwile gdy myslalam ze skonczyla dostalam druga fontanne tego drugiego :P

Teraz aniołek padł musze wykorzystać okazje i obciac jej paznokcie strasznie szybko rosna a ona ma wyjatkowo ostre i bardzo duzo sily ma wiec jej twarz jest juz troche podrapana

Gąska ale śliczny kawaler :) no no trzeba poznać nasze dzieci :D
aggi Śliczny synek :)

a to moja trzytygodniowa księżniczka jak nad ranem w końcu padła :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu - 9 lata 8 miesiąc temu #919655 przez Inna607
hej dziewczynki :)

u nas w miare, zaczełam karmić małą i mm i ściągam z cyca i daje w butelce bo okazało się że mleka mam pod dostatkiem więc wróciłam do piersi a mm daję tylko czasami. w końcu widzę ile mała zjada. Położna kazała sprawdzić ile mam mleka w cycu i okazało się że jednorazowo z jednego cyca potrafie ściągnąć 150 ml więc mała na pewno się najada wiec jak nic mamy początek kolek :(
Mała jak podaje jej mm śpi 3 godziny zjada 90 ml, z cyca podaje jej 120 ml bo tyle zjada :blink: i śpi ponad 4 godziny :)

Niestety już coraz rzadziej chce spać od razu po zjedzeniu robi sobie przerwy najgorzej w nocy ale cóz dajemy rade :)
Kupki robi już miej się złość ale musimy ją przetrzymać jak otwieram pieluszke chyba jak czuje wolnosc to wtedy jej latwiej, dziś w nocy najpierw dostałam fontanne siusu a za chwile gdy myslalam ze skonczyla dostalam druga fontanne tego drugiego :P

Teraz aniołek padł musze wykorzystać okazje i obciac jej paznokcie strasznie szybko rosna a ona ma wyjatkowo ostre i bardzo duzo sily ma wiec jej twarz jest juz troche podrapana

Gąska ale śliczny kawaler :) no no trzeba poznać nasze dzieci :D
aggi Śliczny synek :)

a to moja trzytygodniowa księżniczka jak nad ranem w końcu padła :)


Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #919664 przez nataliaa87
Inna no to powiększa się grono ściągających pokarm :D
A tak w ogóle to 150 ml z jednej piersi?! Wow.. Ja ściągam z dwóch ok. 120 i do tego jedna mi wysiada, więc zazwyczaj ściągam z tej słabszej 40, a 80 z drugiej. Tragedia.. Nie muszę wspominać, że różnią się one wielkością, co mnie średnio bawi :/ Ale nie wiem jak to zmienić..
Nadia przesłodka :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #919665 przez aggi
Inna powiem Ci że ja też ściągam dużo mleka i jak dam z butelki to widzę ile zje i w ogóle a z cycem różnie bywa :blink: ostatnie dni były okropne nie wiem czemu ale przy cycu się denerwuje poza tym mi ten pokarm strasznie szybko wypływa i on nie nadąża łykać :pinch: echhh. dziś go mąż karmił butlą w nocy i mały bez kwęknięcia spał...... Ja mojemu już trzy razy obcinałam paznokietki też ma strasznie dużo siły i się drapie po głowie. Kochana ta Twoja Nadia:*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #919695 przez kakadu
Gąska gratulacje :) :) Sliczny chlopczyk, a jakie piekne włoski :))))))))))))))))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu - 9 lata 8 miesiąc temu #919702 przez Wiki
Hej Dziewczynki :)

Właśnie wróciliśmy z 1.5 godz spaceru :) wzięłam ze sobą ściągnięte mleczko ale synkowi po zjedzeniu wózek się znudził i chciał na rączki Dobrze ze dziś ładną pogoda to można z wózka wyjąć a starszy syn pchał wózek bo tak by było słabo jego nieść i wózek pchać

Przed nami weekend a ją jutro mam fryzjera(bo w tyg było by ciężko) i gości mamy.

Aggi- małemu się po odpadnięciu w środku w 1/3 pępek nie zagoił i stąd te wizyty u lekarzy :( mam nadzieję ze się to w końcu skończy

Ann- mój Karol też zazdrosny o Bartusia i mówi że to on jest nr 1 i on był pierwszy i on jest ładniejszy :) i wogóle :)

A tak wszystko u nas dobrze Mały ładnie w nocy śpi i je ale późno chodzi spać bo ok 23.00 Czy Wasze dzieci też tak późno chodzą spać?
A jeśli chodzi o ubranka to te co zakładamy po kąpieli jak w nocy nie zaleje to ma na nast dzień :)
A o to mały terrorysta :)

Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #919865 przez aggi
dzień dobry :kiss: :kiss: :kiss:


Wiki no no ja u fryzjera to w lutym byłam :P masakra jakby mnie ktoś teraz zobaczył to by się wystraszył. o jeju :( to zdrówka dla pępuszka :kiss: :kiss: :kiss: Maks chodzi spać po kąpieli ok 20 a później ok 23. Śliczny synek :woohoo: :woohoo:

ale tu pustki i cisza :)
mały w nocy dziś na butelce i przespał ładnie.
W dzień będę dawała i cyca i butelkę żeby się nie odzwyczaił.
Póki co taki plan, mam nadzieję że wypali

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl