BezpiecznaCiaza112023

Sierpniówki 2014

10 lata 3 miesiąc temu #831008 przez MAniula
Dunia nie martw się ty aparat masz juz za soba a ja od listopada :) więc dopieto się o swoje zębiska boje, ale jestem dobrej myśli, dużo czytałam, że te historie z zębami w ciąży to mity, owszem szkliwo może się osłabić ale jak się dba o zęby i odwiedza stomatologa-jest ok.

Co do jedzenia to mam apetyt, przez dwa dni wciągałam wielkie michy sałatki greckiej i cały czas myśle co by tu zjeść...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #831046 przez aggi
Dunia to przyjeżdżaj do mnie, u mnie niecałe -1 :) cały dzień było słoneczko i aż chciało się żyć :D ooo usg 4d zazdroszczę :D Ja chyba jak sobie nie pójdę zapłacić do kogo innego to tego nie będę miała :dry:

MAniula to dobrze że apetyt dopisuje i to na zdrowe rzeczy :D u mnie na odwrót, jak już mam smak to na coś niezdrowego :dry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #831074 przez ann-sunshine
Dobra, obiad w garach, mogę się przywitać jak należy: dzień dobry :-)

Aggi jak jestem głodna to mnie mdli, a jak zjem to mi niedobrze :-( no nic dam radę, jeszcze tylko jakieś 3 tygodnie mdłości

Co do dentystów, to przydałoby mi się iść. Tylko że w mieście nie mam zaufanego dentysty i jakoś tak nie mogę się wybrać. Ostatnia do której poszłam to była pomyłka.

Asieńka śliczne zdjęcie, moja dzidzia dziś była tak samo ułożona i tą rączką z tyłu do mnie pomachała. Co do płci to ja usłyszałam to samo od dokotora, ale ja się wolę nie sugerować, bo w tym momencie jajka i wargi sromowe mogą być bardzo podobne.

Ja będę w niewiedzy żyć do połówkowego usg, bo dopiero wtedy zobaczę znów dzidzię.

Missyy dzielna byłaś, ważne że katastrofa zębowa zażegnana.

Maniula jeszcze trochę i wielka niechcica zmieni się w wulkan energii - taki jest II trymestr. Jeżeli musicie w ciąży coś ważnego zrobić, to zróbcie to właśnie w drugim trymestrze - remont, wyprawka, przeprowadzka itp.

Aggi ale twoja mama nie może się wnuka/wnuczki doczekać. Szaleje :-)

Co do meldunku to jestem ciekawa jak bardzo się zmieni kolejność na końcu.

Aggi wyspałaś się bo już się pracą nie stresujesz :-)

Jak smażyłam te gołąbki to tak mi ślinka ciekła, mmm już się nie mogę doczekać, aż się ugotują.

Aggi z linkiem coś nie tak, nie mogę otworzyć.

Dunia, po aparacie masz dobre nawyki czyszczenia zębów, zadbaj o dobrą pastę do zębów, a niekoniecznie zęby polecą. Czasem lecą dopiero po kolejnej ciąży.

Dunia, ja z kolei nie mogę się doczekać aż moja mama przyjedzie i dopytywałam na ile przyjeżdża i chyba aż na miesiąc. Lubię gotować i chyba umiem, ale są takie rzeczy, które mama robi najlepiej :-)

Pamiętajcie że to usg 3 czy 4d, to w sumie zwykłe usg, a jak uda się lekarzowi uchwycić ładne zdjęcie, to wtedy włącza opcję 3d i robi ładne zdjęcie. Aggi zafunduj sobie takie połówkowe usg jak cię kusi, wybierz lekarza, który filmik może też nagrać.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #831097 przez nata
hej Dziewczęta!
Dawno mnie u Was nie było :( Po powrocie z wyjazdu, ciągle coś, a to jechać brata gdzieś zawieść, a to jechać troszkę popracować... choć zauważyłam,że po masażu czasem mnie brzuch boli :angry: chyba będę musiała zrezygnować.
Ja też mam kłopoty ze spaniem, choć zauwazyłam,że jak przed wypiję szklankę mleka lub kakao to lepiej zasypiam :) śpie do ok 9 godz. a popołudniu ok 15 jestem tak zmęczona,że znowu bym się mogła położyć.
Macie rację dostać się do dobrego ginekologa to jest sztuka. Najczęściej chodzi im tylko o kasę :huh: Ja ze swojej jestem póki co zadowolona :) na wszystkie pytania odpowie, zapyta czy mnie coś jeszcze niepokoi itd.
aggi mówię Ci na tą kość spróbuj tych plastrów :)albo niech ktoś Ci ją zmanipuluje.
Ja też nie wiem czy po macierzyńskim będę mogła wrócić do pracy,cóż teraz są inne ważniejsze sprawy.
Muszę Wam powiedzieć,że ostatnio jestem jakaś rozdrażniona :ohmy: szybko się denerwuje i chodzę smutna :( smutno mi choć nie wiem dlaczego.... najbardziej mi się humor poprawia jak pomyślę i spojrzę na zdjęcie Maleństwa :lol:

Ja na brak apetytu chyba już nie mogę narzekać i zastanawiam się czy to dobrze, bo nie chcę znowu przytyć nie wiadomo ile, bo po porodzie będę się bujać z tymi kilogramami :cheer:

eh...
dziś wcągnęłam koreczki śledziowe po meksykańsku mniam... a zaraz po miałam ochotę na bułkę z dżemem truskawkowym :P
Nic mykam dalej...Mam nadzieję,że już więcej nie będę miała takiej przerwy... choć czasem się wkurzam,że ciągle ktoś coś ode mnie chce, a ja chciałabym sobie na L4 troszkę posiedzieć i nic nie robić.... :P

Pozdrowionka papatki

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #831106 przez MAniula
Ann smacznych gołąbków :)

I oby twoje słowa stały się prawdą, ta energia w 2-gim trymestrze będzie zbawienna :) bo remonty planujemy;)

Nata fajnie, że wróciłaś. A masaż wymaga siły i napinania brzucha, ciężką masz pracę. Ja dziś też większego zwierza miałam ale koleżanka pomogła;)
Też marze o wolnym i ciągle skrupuły-jutro też pracuje :angry:

Aha i tłustego jeść nie mogę właśnie mi nie dobrze... łeee

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #831109 przez nata
Dzięki :)
Też tłustego nie mogę :/
a mój termin to 21.08.
a co myślicie o "dziennik mojego dziecka" koleżanka mi poleciła, ponoć fajna sprawa :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #831137 przez aggi
Ann pewnie że dasz radę :) w imię potomka :D dokładnie co do płci to im wcześniej tym bardziej narządy są podobne :) taaaak u nas będzie remont, mamy zamiar zamienić sypialnię z salonikiem i w efekcie przemalować, przemeblować :D I w ogóle żeby fajnie było :S No pierwszy wnuk będzie to mama szaleje :) Z tym wyspaniem to też racja w sumie. Już mam święty spokój :) kurcze to muszę jeszcze raz linka zrobić :/ a mi on działa :S

imageshack.com/a/img191/280/lerp.jpg a teraz?

Ann to to jest zwykły aparat do usg i normalnie się ogląda tak jak zawsze i jeśli coś ładnego ma to włącza 4d? :S to może od mojego gina sprzęt potrafi takie cuś? :S Bo jeśli nie to pojadę gdzie indziej sobie taką rozrywkę zafundować :)

nata kakao pomaga na sen, moja babcia całe życie szklankę kakao na noc pije :D dżem truskawkowy :ohmy: jacie jak dawno nie jadłam :D mmmmmm :woohoo:

MAniula o widzę że i Ty planujesz remontować :D ja też tłustego nie tykam, no chyba że są to frytki :S :S :S

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #831182 przez MAniula
Ooo gdybym ja wcześniej wiedziała, że tłuste bee, to bym tego makaronu nie tknęła :P
A tak remont w planach od dwóch lat, ale musieliśmy zmienić samochód i remont na tą wiosnę zaplanowany. Ale taki trochę cięższy bo łazienka drzwi ehh :)

I aggi mnie tez boli kość ogonowa!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #831184 przez asienka87
Aggi też byśmy chcieli już tak na pewno wiedzieć, może następnym razem gin nam juz potwierdzi ;)
drugi link do zdjęcia juz działa:)


Ann najwazniejsze, że wszystko w porzadku :kiss: nie rośnie maluszek zdrowy i duzy :)

Dunia no faktycznie, tym samym rytmem pójdziemy, jeżeli też masz wizyty co 3 tyg:) to juz na następnej wizycie pieknie dzieciątko bedziesz widzieć:)


Maniula to dobrze, apetyt wraca :) ja też ciagle glodna chodze :P

Ann wszystko mozliwe, dlatego jeszcze zobaczymy :) póki co, sądzimy, ze chłopak, ale jak sie okarze, że dziewczynka, to też bedziemy sie bardzo bardzo cieszyć, bo zawsze o córeczce marzyłam :) ale z chłopca też sie oczywiscie bardzo będziemy cieszyć, wszystko przed nami i na jednym dziecku nie chcielibyśmy skończyc:)

Nata witaj po nieobecności :) ja też jakaś rozdrażniona jestem...mój sobie z czegoś zażartuje, a ja już sie denerwuje i wkurzam;/;/ sama sie wkurzam na siebie , ze sie denerwuje :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #831264 przez ann-sunshine
To rozdraznienie i smutne dni sa normalne. Widzialyscie na stronie poloznej ciaza tydzien po tygodniu? Tam sa fajne opisy i chyba wlasnie przy 12 tygodniu pisza o gorszych nastrojach

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #831266 przez missyy
łohoho, ale mam nadrabiania B) B)
dziś już nie mam sił. Jutro doczytam :lol:
A dziś padam do wyrka :blush:
do jutra, dobranoc ;)



Mój Mały Aniołek, 15/08/2013,13 tc[*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #831336 przez aggi
MAniula mnie boli jak długo siedzę, leżę albo chodzę :/ uporczywe to jest bo potem ten ból przeszkadza jak nagle się ruszysz/zmienisz pozycję ;/

asienka no ja też bym jak najprędzej chciała wiedzieć, już mąż dzisiaj dopytywał czy we wtorek już nam coś powie, ale uświadomiłam go że raczej za 3tyg na kolejnej wizycie może coś uwidzi :S

Ann ja przestudiowałam właśnie te tydzień po tygodniu i jeszcze fajne jest na parenting.pl wszystko wszyściuteńko jeszcze bardziej szczegółowo opisane :) np tutaj 12tc parenting.pl/portal/12-tydzien-ciazy

missyy dobrej nocy :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #831424 przez nata
Kazda z Nas chyba chcialaby juz wiedziec :-) najwazniejsze zeby zdrowe bylo Malenstwo!

Poczytam o tym rozdraznieniu, bo sama mnie to denerwuje, atakuje o byle co :(

Dziewczyny naprawde sprobujcie ten kinesiology taping na ta kosc ogonowa.polecam:-)
Polecam tez cw.

Ja dzis jestem po ciezkiej nocy :huh: obudzilam sie i dalej ze spaniem ani du du. Jak zasnelam przed 7 to po 8 mnie tel.obudzil.
Kurcz...do tego brzuch cos mnie pobolewa :huh: nie jest to staly bol,ale'...czasem jak sie rusze to zakuje. Gin.mowila,ze to sie wszystko naciaga i moze pobolewac... wczesniej tez tak mialam, ale to moze raz na dzien zabolalo a tu czesciej... :huh: chyba moje Malenstwo ostro rosnie. :laugh: choc zaczynam sie martwic i jak dzis tak bedzie to zadz.do gin.
Do tego glupie sny o uplawach :ohmy:

Milego dnia :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #831449 przez missyy
Czas odrobić tyły :silly:

Z tymi zębami zawsze miałam problemy, a spadek hormonów po ciąży je pewnie pogorszył. Co nie znaczy, że u każdej z Was tak będzie :P
Za 2 tygodnie idę po cement, zaklajstruje mi dziurę, musi wytrzymać do końca ciąży :blush: I znów wizyta :dry:

A mi dziś się chłopczyk wyśnił B) B) hehe, to co w snach to niby odwrotnie do reala nie? :P Przed snem napaliłam się na 3d/4d, bo miałam ulotkę przychodni, pooglądaliśmy z emciem foty i zakochałam się :cheer: Efekt? kolorowe sny :lol:
Do poznania płci to jeszcze muszę poczekać, o ile będzie chciało się pokazać, zrobi mi psikusa, i żyj matka w niewiedzy :silly: :lol:

ann-sunshine :kiss: :kiss: Masz już za sobą badanie, aż zazdroszczę, bo już paluchy odgryzam z nerwów, przed swoimi. Ważnie, że dziecię zdrowe ! :lol: Szkoda, że foci nie masz.
A z tym II trymestrem to fakt, nie ma co czekać na ostatnią chwilę. Pewnie za malowanie pokoiku się weźmiemy, żeby do narodzin ściany wywietrzały. Mebelki, ciuszki, łe matko, lista nie ma końca :lol: .

aggi Ale ty masz dobrze z tą mamą, dopiero co byłyście na zakupach :woohoo: A już następne, zazdraszczam ponownie. Już tam kilka ciuszków Ci się nazbierało B)
A z tej wyprawkowej listy chętnie podejrzę co nieco i podam M, żeby wiedział co go czeka B) B)
Obydwie mamy smaka na niezdrowe jedzonko. Wczoraj przed spaniem zapodałam sobie frytki :blush: Na odbudowę sił witalnych (w tyłek też mi pójdzie wiem :pinch: )

nata musiałabyś wiedzieć jakie ja mam trudności z wstaniem, albo przewróceniem się na bok. Piszczę z bólu, ciągle takie ukłucia w kroku :S
Też muszę to w środę skonsultować z ginką, bo wytrzymać nie idzie.
Też jestem ostatnio rozdrażniona, wczoraj wpadłam w furię i krzyczałam sama do siebie, przedwczoraj ryczałam z byle powodu.. ojj duuużo tego :blush:



Mój Mały Aniołek, 15/08/2013,13 tc[*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #831534 przez aggi
Witam się wyspana, za chwilę idę walczyć z bałaganem a o 16-17 jedziemy do mojego brata na urodziny :S

nata obserwuj się z tym bólem bo jeśli lekko pobolewa to ok, ale jeśli jest to ostre zakłucie to chyba powinnaś z gin to obgadać

missyy ja na całe szczęście do dentysty w kwietniu na kontrolę dopiero :S no najgorsze to jak się pozakrywa jak może i nici z poznania płci :P I kupuj człowieku wszystko neutralne :D no ja mam pudło ciuszków już, dzieć ubrany od 3 do 6 :P bo tu koleżanki kiedyś dawały, tu mama teraz szaleje :S to się nazbierało :blush: haha dokładnie daj mu tę listę poczytać :D No ja się staram pilnować żeby mi za bardzo nie poszło w tyłek bo moje spodnie wszystkie ukochane... tak mi ich żal :ohmy: póki co śmigać muszę w rozmiar większych i to na gumkę :dry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl