BezpiecznaCiaza112023

Sierpniówki 2014

10 lata 3 miesiąc temu #828390 przez MAniula
Aggi to "tylko" kilka dni więc dasz radę :)
A może ty nie spałaś z tego stresu przed pójściem do pracy?
Ja do 1:30 też przewracałam się z boku na bok, ale to po tym goferku chyba

Monia do tego co napisała Aggi mogę dopisać wodę z cytryną. A jeśli te wymioty są bardzi ciężkie to może idź do lekarza.

Narazie pa :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #828451 przez ann-sunshine
Czesc. Przespalam wlasciwie dwie doby. W koncu sie zlamalam i wzielam apap, wypocilam sie i chyba mi troche odpuscilo.

Postaram sie jutro was nadrobic.

Monia jezeli chudniesz i wymiotujesz to popros gina o tabletki na mdlosci

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu - 10 lata 3 miesiąc temu #828509 przez aggi
Witam się po drzemce. Kurcze zjadłam porcję lodów z bananem :blush: położyłam się na chwilę bo o 18tej miałam patrzeć na Pierwszą Miłość, a tu obudziłam się nieco przed 20 :huh: szok normalnie, taka padnięta byłam :dry:

MAniula ale ja codziennie w nocy nie śpię, nie tylko wczoraj :( odkąd jestem w ciąży to cierpię na bezsenność i brak apetytu :dry: czyli praktycznie funkcjonuję bo funkcjonuję - 'jako tako' :dry: Pewnie, że wytrzymam do tego czwartku, dało mi powera trochę to jak zobaczyłam ten burdel tam w papierach :ohmy:

Ann zdrowiej :kiss: :kiss: :kiss: dobrze że wypociłaś te złe moce :S Teraz musi być tylko lepiej :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu - 10 lata 3 miesiąc temu #828610 przez serduszko20
witam:) jestem tu pierwszy raz i na pewno nie ostatni:) Jestem w 12 tygodniu ciąży-termin mam na początek sierpnia pozdrawiam wszystkie sierpniówki:)
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #828629 przez aggi
witaj serduszko i rozgość się u nas :) kiedy masz wizytę u gina? Możesz nam tu zdjęcia wrzucać - lubimy takie :D Jak się czujesz?? Możesz tutaj opowiadać o wszystkich radościach i smutkach :) Buziaki :cheer:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #828685 przez maganna
Cześć dziewczyny :)
Jak tam zdrowie i samopoczucie?

ann zdrowiej szybciutko i się wygrzewaj, herbatka z miodem i cytryną działa cuda.

serduszko20 witamy serdecznie :)

Mi na mdłości pomaga imbir zaparzony z miodem i cytryną.

Byłam wczoraj u gina. Okazało się, że mój brak zaufania do niego to nie tylko moja paranoja. Mój M poszedł ze mną, gin mi zrobił usg (już przez brzuch!) i małe ma się dobrze, serduszko bije 175u/min i ogólnie wygląda, że jest wszystko w porządku.
Dostałam dupka i nadal nospę.
A teraz najlepsze. Lekarz zupełnie nie zajrzał w kartę, nie spojrzał na wyniki badań, dał mi tylko receptę i powiedział, że za tydzień możemy spróbować zrobić genetyczne usg. Na wszystkie moje pytania odpowiada "no tak może być". Znowu chciał mi dawać skierowanie na podstawowe badania, bo "nie robiliśmy jeszcze no nie?" Jak mu powiedziałam, że są w karcie to się zdziwił i nawet ich nie przejrzał. Mój M wyszedł z gabinetu zbulwersowany.
Dobrze, że od poniedziałku zaczyna mi się prywatny abonament, bo z takim prowadzeniem ciąży bym chyba zwariowała. Mam nadzieję, że tam będą lekarze, którzy chociaż spojrzą na badania. A może to my za dużo wymagamy?
Tęsknię za moją ginką i jej podejściem, ale niestety ona jest 500km ode mnie.
Koniec marudzenia!
Tak po wczorajszym dniu i informacjach, że małe ma się dobrze chyba trochę odetchnęłam. A w poniedziałek jak pójdę do innego lekarza to mam nadzieję, że się już zupełnie zrelaksuję.

Miłego dnia przyszłe mamusie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #828694 przez MAniula
Witam serduszko ;) ładny nick :lol: daj focie jeśli możesz i pisz tu z nami!

Agii współczuje tych bezsennych nocy, ja co najwyżej zasypiam po 1 ale śpie. Może wypij melisę przed snem, wyciszy cię troszkę.

Maganna dobrze, że z maluszkiem wszystko gra, rośnijcie zdrowo! no ale lekarz gra w kulki, szukssz nowego?

Ja dziś miałam bardzo realistyczne sny, pierwszy to śnił mi się mój poprzedni ginekolog, którego mimo, że szanuję i lubię postanowiłam zmienić. Może dzięki temu teraz jestem w ciąży? Ale wracając do snu to badał mnie, robił usg na 3 sposoby, potem usg piersi, słyszałam tętno maluszka, heh dziwne to a dugi sen to ślub mojej dawnej koleżanki z którą straciłam kontak. Takie dziwności.

Miłego dnia, ja dziś pracuję popołudniu więc teraz sobie jeszcze pod kołuderką leże. :cheer:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu - 10 lata 3 miesiąc temu #828736 przez missyy
Heyoo :)

Aggi Na L4 marsz!:whistle: W końcu. Wiem, że Ci zależało na tej pracy, ale co zrobić :dry: :kiss: |To dopiero lenia dostaniesz na l4 :lol:

Ann-sunshine jak się czujesz?? :kiss:

asienka87 z moją cerą jest to samo, blada, a drobnych krosteczek to się nasiało jak makiem :( :( :( Moja zmora.

maganna silny maluch :silly:
A lekarz...:S Miał chyba zły dzień :S Zabiłabym za takie gadanie "może tak być", "raczej nie powinno". Od razu przypomniał mi się lekarz z IP w szpitalu. Byle odesłać.
Swoją ginkę zawsze obsypuje pytaniami, zawsze cierpliwie odpowiada, bo po co taka wizyta jak z gabinetu wychodzisz zbita z tropu.
Ja idę w środę 5-tego na badania.

Maniula ale sny :laugh: nie martw się, ja też mam tak realne sny, że kiedy budzę się to muszę się ocknąć i ocenić czy to była prawda :S :silly:

Odda mi któraś trochę apetytu??? Bo już prawie nie jem, chleb, bułka, jogurt, słodkie(wiadomo :silly: ) To wszystko. Żadna zupa :S Nic.
O ironio, gdyby tak mnie zabrać do restauracji na kurczaczka to odrazu bym cały talerz wciągła :blush: :blush:
Od kilku dni męczą mnie bóle głowy. Tabletkami truć się nie chce, a amol nic już nie daje.

monia8528, serduszko20 witajcie i rozgośćcie się :)



Mój Mały Aniołek, 15/08/2013,13 tc[*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #828755 przez asienka87
Monia witamy :) no niestety tak to już jest, że jedne mamusie będą czuć sie bardzo dobrze, a inne nieco gorzej.. ja całe szczęście miałam tylko mdłosci.. pomogły mi migdały.. podobno pomaga też imbir, a dokładniej herbata z imbirem, ale na mnie to nie dzialało :) no i tak, jak Aggi pisze- male porcje i często i dużo pić ..


Aggi bidulka, może w dzień uda Ci sie troszkę odpocząć, skoro w nocy nie możesz... ja znów zasnąć nie mogę :( męczę sie godz- połtorej...i tez neistety budze sie ciągle :( a przed ciążą wystarczyło kilka sekund i ja juz spałam :)
co do L4... to dziwnie troche Twój gin zareagował...mój mi chciał od razu dać , jak tylko serduszko było, czyli gdzieś od 7 tyg... de facto dał mi 3 tyg później, od pełnego 10 tygodnia.. no ale co kraj to obyczaj, każdy lekarz podchodzi inaczej.. :) dasz jakoś rade, odpoczywaj dużo po pracy, no i pewnie skorzystaj z tych 2 dni wolnego :)


Ann
trzymaj sie cieplutko, mam nadzieje, że w końcu będzie lepiej :kiss:
mnie też cos dziś rozkłada :( boli mnie głowa, rano obudziłam sie zbólem gardła i ogólnie jakaś taka osłabiona jestem... wlasnie wypiłam ciepłe mleko z czosnkiem, miodem i masłem... troszke mnie rozgrzało, wracam więc do łóżeczka i mam nadzieje, że mi przejdzie.. bo jutro wizyta, oby było wszystko dobrze...

Serduszko witamy:) dbaj o siebie, i tak jak pisze Aggi, wrzucaj zdjecia i dziel sie z nami wszystkim :)

Maganna uważam, że ten lekarz bardzo lekceważąco do Was podchodzi, niestety... mój zawsze patrzy do karty, sam mówi, kiedy jakie badania, nawet często wyprzwedza nasze pytania i bez ich zadania, on już daje odpowiedź... nie mówie juz o tym, ze zawsze pyta czy mamy jakieś pytania i poświeca nam tyle czasu ,ile potrzebujemy.. zawsze woła mojego mężulka do monitora i pokazuje mu dokładnie naszego szkraba małego... mój mąż jest bardzo zadowolony z naszego gina, ja zreszta też, i mamy do niego ogromne zaufanie... zresztą, jak tylko coś mnie niepokoi, dzwonię do niego i zawsze mi pomaga...

Ale całe szczęście, że malutki ma sie dobrze :) to jest najważniejsze :kiss: a może uda Wam sie zmienic ginka i będziesz bardziej zadowolona :) bo szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko :laugh:

Maniula z tymi snami to tak bywa, że zazwyczaj dziwy nam sie śnią :P ja znów miałam ostatnio bardzo dziwny sen... pierwszy raz w zyciu śniłam, że wypadły mi zęby...3... wierzycie w prorocze sny ? bo podobno wypadające zęby w snie źle wróżą ;/

Missy ja znów mam apetyt za dwóch :P niestety :P cały czas głodna jestem ;/
a bóle głowy też od jakiegoś czasu mnie męcza ;/ dziś dodatkowo doszedł ból gardła i jakaś taka słabsza jestem... wyleguje sie w łóżeczku :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #828817 przez aggi
Cześć dziewczyny :)
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


maganna dawno Cię nie było :) mi gin od początku przez brzuch robił USG, tak się nie robi? Myślałam że to obojętne czy dopochwowo czy przez brzuch ;) No rzeczywiście powiem Ci że ten Twój gin to jakiś lewy trochę :unsure: albo taki zakręcony chodzi, albo mu się zwyczajnie nie chce :dry:

MAniula leż pod kołderką, ja dzisiaj też się wyleżałam bo nie spałam w nocy znów :dry:

missyy
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.
, w piątek i poniedziałek biorę moje dwa dni wolnego co mi zostały a we wtorek do gina... po magiczną karteczkę :whistle:

Ja jak ostatnio nic słodkiego przełknąć nie umiałam to dzisiaj wszamałam kawałek tortu zagryzając płatkami chocapic w mleku :S słooodkie toto jak cholera :D

asienka
ja miałam to samo z zasypianiem kilka minut i spałam zawsze, a odkąd jestem w ciąży to... spanie to moja zmora :( Tzn mój gin jest bardzo dobrym specjalistą i mówi że póki jest wszystko w porządku a praca nie męcząca to można sobie pracować bez problemu. Ale teraz sama go zapytałam o zwolnienie i powiedział że przy najbliższej wizycie wypisze. Ja też dziś jakaś osłabiona się obudziłam... :dry: trzymam kciuki za wizytę jutrzejszą :*

Dziewczyny mój gin z kolei kiedyś mi powiedział że mnie zaadoptuje haha :S jak byłam młodsza oczywiście bo już hoho z 6-7 lat do niego chodzę :) Na każdej wizycie się pyta o samopoczucie, sprawdza dokładnie kartę ciąży, zadaje pytania, wysłuchuje moich, dokładnie mi pokazuje na USG maluszka :) No i pociesza gdy trzeba :) Nie mówiąc o tym że jest na każdy telefon w stanie nawet otworzyć gabinet po godzinach. Ja uważam że na tego jednego gina trzeba trafić, czasem błądząc po kilku, aby znaleźć tego odpowiedniego :) Nie bójcie się szukać i zmieniać :)

Zdrowiejcie dziewczyny bo widzę że każda z nas ma jakieś osłabienie :dry: :( zdróóówka :kiss: :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #828818 przez jusia
Hej dziewczyny jestem z wrzesniowek, sporo was tu jest i duzo piszecie takze potrzebuje rady...mam nieweilkie uplawy a do gina nie bardzo moze sie dostac w tym tyg, co moge sobie wziac? czy lacibios femina? klotrimazolem chyba nie bardzo moge smarowac??

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #828823 przez aggi
jusia ja w 7tyg właśnie na upławy i swędzenie clotrimazolem smarowałam, niby na opakowaniu pisze żeby nie stosować w I trymestrze ale gin mi powiedział że baba które umie czytać jest najgorsza :P bo logiczne że testów na kobietach w ciąży nie robią. Ale mi pomogło i zawsze tubkę mam w domu. No i gin powiedział że lepiej posmarować niż się męczyć, a dziecku to nie zaszkodzi. Oczywiście smarować grubą warstwą ale na zewnątrz. A tylko upławy masz czy swędzi Cię też??

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #828856 przez missyy
Aggi uszy do góry.... brzuch do przodu :kiss: :kiss: Maluszek to najlepsze co może nas spotkać. Też za bardzo nie wiem co ze mną będzie, bo jako tako pracy po wychowaniu dziecka nie będę mieć, ale dla mnie liczy się teraz i mój dłuuugo oczekiwany maluszek.
mi ginek od początku robił usg dopochwowo, dopiero koło 3 miesiąca zaczyna robić przez brzuszek. Różne podejścia widocznie mają. Bo czasami na wczesnym etapie przez brzuszek za dużo nie wykaże na obrazie.
Mój ostatni sposób na zasypianie, to czytanie poradnika dla mam, jakoś tak mnie uspokaja, sny są lżejsze. A i tak wstaje w nocy, no bo wiadomo :blush: :blush: hehe

Własnie zmuszam się do zjedzenia grochówki. Zawsze ją lubilam, a teraz mam dłuugie zęby i długo jem.
Do tego ten ból głowy :( Wziełam paracetanol ale za dużo nie pomaga :angry:



Mój Mały Aniołek, 15/08/2013,13 tc[*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #828861 przez ann-sunshine
Aggi padnięta byłaś, bo byłaś w pracy.

Serduszko witaj, bywaj u nas częściej. Mała rada: suwaczek wklej sobie w podpis, to wtedy będzie pokazywał się za każdym razem, i nie będziesz go musiała tworzyć od nowa. Instrukcja: robisz suwaczek, kopiujesz, wchodzisz w profil, mój profil i wklejasz w podpis

Maganna, herbaty ostatnio jakoś nie mogę pić, piję więc wodę z miodem i cytryną, albo malinową herbatkę z miodem i cytryną. A imbir muszę sobie kupić. Mężowi nie zlecam takiego zakupu, bo boję się co mógłby mi kupić.

Maganna, życzę Ci abyś trafiła na lepszego lekarza. Minimum chociaż powinien zrobić, czyli zweryfikować te wyniki badań. Cieszę się że wsio ok, a te genetyczne to między 11 i 13tc6dc się robi, więc wbijesz się chyba już do innego lekarza?

Missyy dzięki, dziś już lepiej, ale z domu jeszcze dziś się nie ruszam.

Missyy ja też nie mam apetytu, a jeżeli już to na wyraziste smaki: jabłka, salami, kwaśna pomidorowa, żelki - musiałam kupić.

Babeńki, chyba schudłam, mimo że nie haftuję.

Missyy może spróbuj choć pół apapu wziąć?

Aggi dasz radę te pare dni w pracy. A potem będziesz wolna i szczęśliwa.

Co do płci, to od początku czuję, że będzie dziewczynka, choć obym się myliła, bo mąż wyłysieje do końca jak dowie się że kolejna dziewucha, powiedział że na usg nie pójdzie, bo nie chce tego usłyszeć, hi hi.

Asieńka, widzisz dobrze się ubieram, ale w pracy niestety nie mogę pod kocem siedzieć, a tam zimno i już.

Maniula ja też się ciągle martwię, czy wszystko jest ok. Myślę że w piątek po usg się uspokoję trochę.

Nata, Zakopane, allleeee Ci dobrze, tylko uważaj na siebie, bo widziałm że dużo śniegu, buty masz odpowiednie?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu - 10 lata 3 miesiąc temu #828870 przez aggi
missyy no pewnie że tak i doszłam do wniosku że żadna praca nie wynagrodzi mi bycia z dzieckiem 24h/dobę i opiekowania się nim i wychowywania. Bo przecież nie chodzi o to by dziecko babciom pociskać :dry: Może dlatego że szczypior jestem i dlatego mi od razu przez brzuch robił bo było super wszystko widać i nawet naciskać za bardzo nie musiał :)
Ja grochówkę wczoraj serwowałam :D Ale mi smakowała o dziwo bo przyszłam z pracy wygłodniała :S

Ann no naprawdę jak codziennie jestem padnięta i zaziewana tak wczoraj to był istny koszmar :dry: A ważyłaś się czy dopiero u gina pomiar jak tam wagowo?? No nieźle z tą dziewczynką :D No ale coooo przecież kochałby tak samo jak chłopaka :D chyba :P u nas póki pierwsze dziecię to tego problemu z płcią nie ma :blush: z tym zimnem w pracy Cię rozumiem bo u nas w szkole tak piździ... wczoraj tam byłam to normalnie okna wymieniać zaczęli myślałam że tam odpadnę.. :dry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl