BezpiecznaCiaza112023

Sierpniówki 2014

9 lata 1 miesiąc temu #970527 przez Inna607
Witam sie i ja :)

co za dzień i co za pogoda ;/
Poszliśmy dziś na kontrolę bioderek bo ostatni raz byliśmy jak Nadia miała 6 tyg, później ze względu wyjazdu za granicę już nie lazilam a z kolei za granicą takich badań jakoś specjalnie nie zauważyłam więc jak tylko wróciłam od razu poszłam z małą do rodzinnego i poprosiłam o ogólne sprawdzenie stanu malej i skierowanie do ortopedy.
Poszliśmy dzisiaj fajnie się udało bo byliśmy pierwsi i co doktorek stwierdził że coś mu się nie podoba i trzeba zobaczyć czy coś tam w środku nie gra :( Jak słyszę takie rzeczy płakać mi się chce :(
Dostaliśmy skierowanie na rtg, pojechałam od razu od ręki żeby to załatwić tam na szczęście też bez kolejki nas przyjęli :)
Badanie to chwilka a jutro wyniki jej tak się boje żeby to nic poważnego :(
Wizyta u ortopedy dopiero za tydzień - chyba osiwieje z niepewności a od dziś sama bede Nadie masować i rozciągać jej troche te nóżki na boki.
i jak bede miała na rękach czy kolanach będę szeroko jej rozstawać może pomoże.

Amja jak mnie wkurzają takie głupie teksty że po co Ci drugie odchowaj jedno itp itd
A co tą babę obchodzi to , Ty sie zapytalas a ta musiała swoje grosze wtrącić.
Ja też jestem po cesarce i też najchętniej od razu bym chciała drugie wiem że trzeba min rok odczekać tak mi powiedziała moja ginekolog na wizycie po porodzie.
Ale mam koleżankę której ginekolozka mówiła że najlepiej 2-3 lata odczekać tez jest po cersarce.
mimo ze się zabezpieczała zaszła w ciążę , jej córeczka jest tylko 2 miesiace starsza od naszych dzieci i jest w drugim miesiacu ciąży zaraz trzeci i poszła do tej samej ginekolog co wcześniej i nie usłyszała żadnego słowa dezaprobaty poprostu musi na siebie bardzo uważać. także to nie ma reguły.

czuje się bez życia przez ta pogodę mała śpi skocze na relaks do wanny zaraz

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #970532 przez aggi
Inna spokojnie napewno to nic groźnego, a jak coś jest to u takiego malucha szybko się korygują takie rzeczy :) trzymam kciuki za wyniki !

u mnie też pogoda paskudna słońce, śnieg, słońce, deszcz, śnieg ughhh :sick:

dzisiaj dzień teściowej ale moja nie zasłużyła :evil: udam że zapomniałam.

Maks zajadał dzisiaj obiadek aż mu się uszy trzęsły :) ! Nie ma nic lepszego dla matki jak uśmiech dziecka. Szczególnie przy jedzeniu ugotowanego przez nią jedzonka :D Dumna ja !

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #970726 przez amja86
Dzień dobry :)
A właściwie taki sobie, Tomek mi się dzisiaj coś popsuł... :/ nie chciał mi w ogóle jeść obiadu, strasznie płakał i w rezultacie teraz ma już 3 drzemkę a ja czekam aż się obudzi bo nie jadł od 8.30 :blink: ahh jakbym ja chciała mieć jedzące dziecko... :)

U nas pogoda nawet ładna się zrobiła, ale nie wiem czy dam radę dzisiaj z małym na spacer wyjść. Ja wczoraj wysłałam smsa teściowej, ale nie dostałam odpowiedzi. Może jeszcze nie odczytała ;)

Ale tu cisza...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #970728 przez aggi
dzień dobry :silly:
no cisza cisza tutaj amja ;) Wchodziłam od rana patrzeć czy ktoś coś ale ani żywej duszy :whistle:
Maks ma drugą drzemkę ;) Zjadł obiadek pobawił się i go położyłam. Pewnie długo nie pośpi....
pogoda rzeczywiście lepsza u mnie też ale mam wrażenie że tylko zza okna? Bo 3 stopnie tylko :S
Miłego dnia!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #970795 przez Inna607
hejo :)

odebrałam wyniki z tego co czytam w opisie wszystko jest dobrze i prawidłowo :)
Kamień z serca spadł :woohoo:

ja dziś prawie cały dzień poza domem :) Także aktywnie spędziliśmy czas z Nadia a ta co zasypiala w wózku budziła się już w innym miejscu :laugh: :silly:
Matka zaserwowala dzień wrażen :whistle:

Ja takie coś jak dzień teściowej tak naprawdę nawet nie wiem że jest ehh to jak dzień kota czy pizzy bezsens ::p
zresztą kontakt z teściowa mam znikomy także nie wyskocze jak "filip z konopi" i nie będę rawtem dzwonić i składać jej życzeń.
Mój mąż próbował dzwonić do mojej mamy ale mama widziała nieznany numer i nie odebrała bo dzwonił z innego :laugh: :P

kolejny dzień minął ostatnio w ogóle gubie rachube co jest za dzień i który z koleji w kalendarzu :p
ide zaraz spać dobranoc

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #970876 przez aggi
dzień dobry
dzisiaj u mnie intensywny dzień i pewnie mi godzin braknie ;)
mam sprzątanie gotowanie dla nas, dla Maksa, przygotowanie domu bo
tata dzisiaj urodziny ma i przyjeżdża do nas popołudniu :) do tego S wraca
już po 13tej i ughhh nie wiem jak się wyrobię ze wszystkim. Błagam by mały poszedł na drzemkę.
dłuugą drzemkę najlepiej :D


Inna super że OK jest :) u mnie to samo codziennie monotonia codziennie to samo,dzień za dniem ucieka nie wiadomo gdzie i kiedy :blink:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #970886 przez asienka87
Witam :)
dzisiaj , z okazji Dnia Kobiet, wychodzimy z szwagierkami wieczorkiem alkoholizować sie, a Ł zostaje z małym ;) ciesze sie, bo tak dawno nie wychodziłam nigdzie sama z dziewczynami... a wiem, ze Ł poradzi sobie bez problemu :) tak więc dziś ja mam wychodne :D

Aggi współczuje problemów z tym ząbkiem... no my mamy juz 4 ząbki, ale swoje przeszliśmy nocami... mam nadzieje , ze na jakis czas będzie spokój :) co do dadów... to one faktycznie mi przesiakają w nocy, ale Kacper duuuużo pije... no i myślałam , ze one uczuliły Kacpra bo pojawiły sie krostki... ale położna mi powiedziała, ze to nie od pampersów bo pampersy uczulają wokół gumek... ze to prawdopodobnie przez te ząbki, bo organzm jest wtedy osłabiony... wietrzenie pupy, mąka ziemniaczana i sudocrem pomogły :)

Natalia u nas to samo, Kacper ma tyle siły ze szok.. nie dosć ze wyrywa aspirator z ręki, to jeszcze się wierci niemiłosiernie...
przedpokój... też marze o remoncie naszego :) ja to bym chciała taką szafę duzą na jednej ścianie z przesuwnymi drzwiami, aby można tam było wszystko schować :) kurtki, buty, itp :)
no u nas na 6 miesięcy były 2 ząbki i tez po 1,5 miesiaca kolejne 2 :) wieć lada moment i u Was będą sie pojawiać nowe zabki :)

Inna a jaki to klubik, do którego chodzisz?
no widzisz, niepotrzebnie bałas sie na zapas :)
co do cesarki, to co lekarz to opinia...moja znajoma miała cesarke, a po pół roku znów zaszła w ciążę, urodziła tydzien temu i wszystko w porządku :)


Ann mam nadzieje, ze jedynki najgorsze :) bo chciałąbym w koncu sie w nocy wyspac ;)
ja też mam nadzieje, ze nas ta odra minie..

Amja ja już nie daje mleka w nocy, choc pewnie Kacper też by wypił :) ale udaje sie z wodą i tak zostawiamy :) za to rano pięknie zjada mi 200 ml kaszki z łyżeczki :) też troche marudzi w nocy, czasem musze go na rękach uspac.... ale wole to niż wstawanie i robienie mleka :)
dziwne podejscie połoznej.... mój gin znów mi powiedział, abyśmy starali sie od razu o drugie ( w sensie zaproponował od stycznia, ale my jeszcze troche przeciągamy :) ) bo my z kolei mielismy problemy... i powiedział, ze nie wiadomo , jak będzie przy kolejnym dziecku...
co do cesarki, to współczuje... ale moja znajoma też miałą cesarke (niestety strtaciła dzieciątko) ale po pół roku znów zaszła w ciążę i tydzień temu urodziła córeczke :)
a z kolei moja szwagierka ma córki rok po roku (starsza 15 listopada młodsza 9 listopada ) :)

Aggi daj znac, jak buraki... bo Kacper jeszcze nie jadł, a tez chce mu zapodać :)
u mnie super sprawdziłą sie pomidorowa :) znalazłam przecier pomidorowy pudliszki 99,7% pomidorów :) ugotowałam ogólnie na obiad z ryżem, odlałam małemu, a nam doprawiłam :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #970902 przez nataliaa87
Dzień dobry.

Nie wiem ile zdążę, bo dzisiaj w domu jakieś szaleństwo. Ł. wyjątkowo poszedł do pracy, a mały od 6.30 do 10.30 krzyczał, płakał itd.. Wydaje mi się, że przez zęby, bo przestawał tylko na chwilę, kiedy mu posmarowałam dziąsła.. Teraz godzinę już śpi.. Był wykończony. Muszę się brać za sprzątanie, bo zaraz się obudzi.
A tak poza tym to już 9ty dzień walczymy z katarem.. Wykończy mi dziecko normalnie.
Aa i wzięłam się w końcu za siebie i od przyszłego tygodnia 2 razy jestem na siłowni :D Karnet kupiony, więc wyjścia nie mam :D Ale fajnie. Ostatnio byłam dwie godziny ( 40 min, na treningu z trenerem na rowerach stacjonarnych, a przez pozostały czas samowolka na siłowni) i naprawdę dobrze mi to zrobiło :D

Asia u nas w sumie pół meiszkania wyremontowane a reszta czeka.. Mi sie marzy po prostu jakiś ładny przedpokój, najlepiej jasny.Żeby przyjemniej się wchodziło do tego domu. Szafę dużą też musimy wstawić, bo mam małą wnękę, a reszta to po prostu długi korytarz. Więc nie ma za bardzo jak szaleć. Najgorsze jest, że naprawdę nie mogę znaleźć żadnej inspiracji.

Aggi a Ty przecież mieszkasz z rodzicami? Jakoś się zdziwiłam, że napisałaś, że tato ma do Was przyjechać.

Aaaaa koniec! Nie dam rady więcej napisać. Krzykacz krzyczy!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #971099 przez Inna607
hejo :) Ciszaaa tu :p

Nasza dzisiejsza nocka 20:10-3:40-7
tak moje dziecko obudziło mnie o 7 :woohoo:
a nie mogła o np 9 lub 10 :whistle: hihi tak tak i co bym jeszcze chciała :silly:
Mój problem polega na tym że śpi nie za krótko tylko za długo ooo i później jestem jeszcze gorzej zmęczonaa :P :blink:

Szukamy mieszkania w Częstochowie, mąż dostał potwierdzenie że może wrócić do swojej starej pracy w każdej chwili, teraz tylko kwestia pieniędzy.
I tak właśnie dopiero sobie uświadomiłam że to znowu kolejna zmiana dla Nadii :woohoo: aż się boje kolejnej klimatyzacji buuuu
o ooo koniec drzemki czas na spacer ::D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #971157 przez aggi
dzień dobry !
My dzisiaj 3h na świeżym powietrzu :) Dziecko się dotleniło zaraz ma lepszy humor :silly:
Mi też od razu lepiej :) Pięęęękna pogoda mogłoby już tak zostać achhhhh :blush:
W sobotę mój tata miał urodziny więc z nim i mamą posiedzieliśmy i jakieś %, a w niedzielę Maks
jeździł bo kobitkach z rodziny z drobiazgami i tak nam weekend szybko minął.

asienka u nas był test i dada przesikana 2x, pampers oryginalny też przesikany ! dopiero dada 4+ nie przesiąkły więc na noc je ubieramy ;) dobrze wiedzieć o takim przecierze ! Ja się boję kupować tzn dla małego takie dziwne rzeczy... jakoś nie mam zaufania. A burak super ! Mały tak zajadał ze szok ! bo słodkie :) Ale gotowałam go 2h pokrojony w kosteczkę. Zmiksowałam z ziemniakiem i mięskiem :)

natalia zazdroszczę siłowni ! :) Tak tata przyjechał do nas bo on od 3tyg mieszka u swojej mamy... babci tej o której Wam opowiadałam co do szpitala jej nie chcieli wziąć bo upadku.. od tego czasu tata tam mieszka z nią..

Inna
Ty to za dużo byś chciała hahahah :D Nadia ma nieźle od początku wyjazdy przeprowadzki szok dla niej :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #971359 przez aggi
dzień dobry :)
Widzę że ostatnia byłam tu wczoraj :P hehe
u nas cudo pogoda, na jutro deszcze zapowiadają więc po 13tej po obiadku lecimy z Maksem na spacerek wykorzystać pogodę w 100% i
tacie kupić coś na dzień mężczyzn :P choć po wczorajszym dniu nie wiem czy zasłużył. haha. Spacerówka już się w garażu 'grzeje' hehehe :)

Maksiu teraz ogląda piosenki angielskie na youtubie :) Cisza jak makiem zasiał... :)
Nie popieram głupich programów w tv dla dzieci, ale takie 'edukacyjne' kolorowe i wesołe . czemu nie od czasu do czasu? :)

Udanego dnia :*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #971491 przez amja86
Dzień dobry

Po wczorajszym słoneczku dzisiaj pogoda się troszkę popsuła. Wczoraj Tomek miał pierwszy spacer w spacerówce. Ale usnął odrazu, nie był zainteresowany otoczeniem :) a tak poza tym to jutro idziemy na szczepienie a w piątek na bioderka

Asienka od którego miesiąca można dawać pomidory? może to by zasmakowało mojemu niejadkowi. Ja mam przecier pomidorowy od siostry, sama robiła i 100% pomidorów :) a buraki u nas się raczej nie sprawdziły. Ani z ziemniakiem i mięskiem, ani z jabłkiem. Później tylko musiałam zapierać czerwone plamy :) może za jakiś czas znowu spróbujemy

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #971501 przez aggi
dzień dobry :) U nas zgodnie z zapowiedzią w tv .. szaro i buro bleee
Maksiu ma drzemkę ja zaraz idę mu gotować :)

amja daj znać jak po szczepieniu i badaniu :) wiesz co do pomidorów to tylko Ci podpowiem że małe ilości już po 4/5mscu widziałam w słoiczkach więc myślę że spokojnie możesz mu dać :) Maks już zajadał różne dania z pomidorami mimo że bałam się uczulenia bo ja je miałam jak byłam dzieckiem

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #971662 przez asienka87
Witam :)
zaczęłam wczoraj pisać, ale mały zaczął płakać i musiałam sie nim zająć :) dziś miałam zabiegany dzień... i dopiero teraz odetchnęłam :)
Noc , pierwszy raz od dawna, była spokojna :) Kacper poszedł spać przed 22, raz się przebudził o 1, ale dałam smoczek i spał do 6 :) no ale o 6, to już pobudka , więc trzeba było wstać i przejsć do drugiego pokoju ;) zobaczymy, jak będzie dzisiaj :)
chyba faktycznie go przegrzewałam... bo tym razem przykryłam go tylko kocykiem ... i spał ładnie :)
dziś zakupiliśmy nocniczek ;) i zaczynamy działać ;)
oglądaliśmy też foteliki samochodowe... znaleźliśmy fajny, od 9 kg do 25 kg , który można pochylić i dziecko może wygodnie w nim spać... będziemy musieli niebawem sie w taki zaopatrzyć :)
Tak, jak pisałam, w sobote miałąm babski wypad ;) wróciłam o 3 ... i zastałam męża usypiającego Kacperka na rękach ;) podobno obudził sie o 1, wielkie oczy na tate, uśmiech i zabawy ;) ale fajnie mi zrobił taki wypad ;) tylko na drugi dzień trochę odchorowałam kamikadze :P

Natalia fajna sprawa z tą siłownią :) ja miałam kilka podejsć do domowych ćwiczeń... ale wytrzymywałam 4 dni i rezygnowałam :P jakoś brak mi motyacji :P może , jakbym miała jakiś karnet, to łatwiej by poszło ;)

Inna jak tam poszukiwania mieszkania ?
oj, tak, za dużo wymagasz od swojej córy :P co ja bym dała za to, aby pospać do 7 :D niby godzina, a tak wiele daje ;)

Aggi u nas dzień kobiet rodzinnie w domku, dostałam od moich mężczyzn storczyka (kocham :) ) winko i pieniążki na fryzjera :D właśnie jutro się wybieram odświeżyć włosy na wiosne ;)
no właśnie zastanawiałam sie nad tymi dadami 4+.. a one nie są jakieś wielkie ?
mnie się wydaje, ze taki przecież fajna sprawa, bo praktycznie 100 % pomidorów :) a jak ostatnio kupiłam pomidory i sparzyłam wrzątkiem to strasznie śmierdziały ;/ dziś zapodałam na obiad spagetti ... i właśnie robiłam z krojonymi pomidorami z bazylią i oregano z pudliszki i z makaronem wielozbożowym :) Kacper jadł to samo , tylko bez dodatkowego przyprawiania ;)
a buraka musze spróbować, bo Kacper jeszcze nie jadł :)
aaaa i dziś zaopatrzyłam się w mrożonki , muszę zapodać Kacprowi ten groszek :D
my czasem oglądamy na mini mini bajki, sama się "wciągam" :P niektóre sa na prawdę fajne i uczące :)

Amja nie wiem, od którego miesiaca... ale widziałam słoiczki po 7 miesiącu- spagetti i tam był w skłądzie przecier pomidorowy,oraz zupki pomidorowe więc ja już gotuje takie potrawy Kacprowi :) za 3 dni kończy 8 miesięcy :)
tylko Kacper je wszystko :D i niezły głodomorek z niego ;) zauważyłam też, że chętniej je , to co mu ugotuje, niz słoiczki :)
wczoraj zjadł całą porcję obiadku i jeszcze otwierał buzie... i musiałam mu podać troszkę chlebka z masełkiem :)
aaa i pierwszy raz podałam mu chleb z masełkiem i wędlinką drobiową- gotowany kurczak... zajadał sie , jak nie wiem ;)
daj znać, jak po szczepieniu :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #971770 przez aggi
cześć !


asienka
my też mamy nocnik kupiony ale czekamy aż Maksiu będzie chodził :) ja fryzjera 4msc już nie widziałam :pinch: dady 4+ są identycznie jak zwykłe 4 z tego co zauważyłam. Tylko bardziej chłonne i może ciut wyższe :) makaron jaki mu dałaś? :) Można? w Rossmanie słoiczki po 4mscu mają już z pomidorami :) Maks w sobotę dostał trochę bagietki z masełkiem bo wszyscy jedliśmy i biedny patrzał :)

miłego dnia !

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl