BezpiecznaCiaza112023

Mamusie pazdziernik 2014

10 lata 2 miesiąc temu #839923 przez natB
Yoozia przepraszam, że Wam się wtrącę w wątek :)...
Jak byłam w ciąży moja kotka też zaszła w ciążę, no musiałam pomagać jej w opiece nad małymi, dokarmiałam itp. :) na nic nie zachorowałam, a na toxo byłam badana 3 razy :)... omijałam kocie odchody łukiem :), tym zajmował się mój mąż :)... moja kotka akurat była wolnym kotkiem, wychodziła wszędzie gdzie chciała, dlatego po prostu bardziej uważałam, a tak nic więcej... w każdym bądź razie profilaktycznie zbadaj się na toxo :)

Swoją drogą baaardzo Wam kibicuję i życzę udanych 9 miesięcy :)...
Ja swoje też przeszłam w ciąży, ale powiem Wam, że wiara czyni cuda :)... dlatego wierzcie, że będzie dobrze :D najpiękniejsze chwile jeszcze przed Wami :)

Dużo siły :* powodzenia dziewczyny :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #839941 przez julka
hej Laski!
ja to na razie chodze sama nie wiem jak, raz prywatnie, raz panstwowo ;) Tez czytalam ze wizyty beda co miesiac, a dopiero przed porodem co 2 tygodnie. A USG sa zalecane tylko 3 w ciazy, w okolicach 12, 22 i 32 tygodnia, ale co im szkodzi robic na kazdej wizycie, aparat sie nie zuzywa przeciez, nawet niemusza drukowac zdjec :P

yoozia, ten Twoj lek to pewnie progesteron, tylko sie u Was inaczej nazywa. Zauwaz ze u nas co druga bierze Duphaston lub Luteine - to to samo, syntetyczny progesteron.

Srenka, ale co mama powiedziala? że za szybko? Wiesz, niektore mamy sa czasto niezadowolone bo takie juz są - dlatego moja jeszcze nic nie wie i szybko sie nie dowie :P :P :P

yoozia, w Polsce badanie na toxo jest obowiazkowe w kazdej ciazy, a jak jest ujemne to nawet 3 razy sie je robi. A o kota sie nie martw, glownym zrodlem zakazenia jest surowe mieso, wiec tego pilnuj. Kuwete najwyzej czyść w rekawiczkach i myj rece czesto. Bedzie dobrze, czuje to!!!

Gwiazdka, he he, ja tez szybko nie powiem, dopiero jak juz nie bedzie sie dalo ukryc, moze przed slubem? :Pczuje sie wyrodna corka :P Moi rodzice mieszkaja 200km stad, a mojego emka jeszcze z 80km dalej :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu - 10 lata 2 miesiąc temu #839948 przez gwiazdka2014
julia ja nie wytrzymam idę w poniedziałek prywatnie, jak nic nie bedzie widać to bede miała nauczkę...

u mnie Moja siostra sie dowiedziała i zaczęła paplać i sie na mnie obraziła bo zwróciłam jej uwagę

julia moja mam mieszka ode mnie 1 km, max

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #839978 przez julka
bo Duphaston jest syntetyczny, a ten co Ty masz to naturalny progesteron. U nas go nie ma, jest tylko Luteina, chyba ze sprowadzany, ale to jest to samo. Ja teraz dostalam Duphaston wlasnie na wszelki wypadek i nie chce mi sie za bardzo brac, bo nie mam zadnych plamien, ani nic niepokojacego, ae widze ze moja lekarka woli dmuchac na zimne. Na zwolnienie mnie tez namowila...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #839982 przez yoozia
pewnie masz racje, bo ja jestem poza tematem takich lekow w Polsce. moj gin tez mi dzisiaj powiedzial, ze nie moge isc do pracy, ale mi to akurat teraz na reke, bo nalezy mi sie jeszcze poltora roku zasilku, a gdybym teraz poszla do pracy, to potem mialabym tylko 3 miesiace macierzynskiego i tyle. chcialabym jednak byc dluzej z dzieckiem :) poki co robie kurs i to mi pasuje ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #839993 przez srenka_918
Ja mieszkam z moją mamą w jednym domu, ona na parterze ja na piętrze... Jak do niej nie przyjdę raz dziennie to ona przyjdzie do mnie... Musiałam powiedzieć, bo by się i tak wydało szybko i by była zła, że nie mówiłam...

Marudziła, że za szybko, co najmniej pół roku mogłam poczekać, że nie umiemy się z mężem zabezpieczać, że jesteśmy nieodpowiedzialni, że nie dam rady sobie bo całymi dniami jestem sama w domu, mąż ma ciężki okres w pracy i pracuje po 12 godz i godz zajmuje mu dojazd...

Ale nie zepsuła mi radości z tego że jestem w ciąży ;) To jej się nie uda ;)

Aha, dziewczyny, może jest któraś w takiej sytuacji że nie zdążyła przed zajściem usunąć zębów?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu - 10 lata 2 miesiąc temu #839996 przez gosia2324
Czesc Mamusie :)

Bede pazdziernikową mamą :)
mam 4,5 letniego Synka i 2,5 letnia córeczkę, do kompletu brakuje nam jeszcze jednego malucha :)

mam do Was pytanie, bo troche sie martwie, moze ktoras z Was tez ma takie wyniki, w 21 dniu cyklu mialam badany poziom progesteronu wyszlo mi 25,30.
w 27 dniu cyklu juz wyszedl mi test pozytywny :)
na drugi dzień Beta byla juz 438.
Wydaje mi sie ze to sporo, mam nadzieje ze to dlatego bo owulacje mialam do 13 dnia cyklu, chyba stad ciąża jest starsza.

Do ginka ide dopiero w czwartek.

Pozdrawiam Wszystkie mamusie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #840000 przez yoozia
oo zeby to jest dobry temat. ja bedac w ciazy w listopadzie mialam atak dolnej lewej osemki. mialam takie bole, goraczki, plakalam z bolu. nie bralam tabletek, bo balam sie o ciaze, ale strasznie sie meczylam. niestety potem sie okazalo, ze ciaza obumarla i zaraz po tym zajelam sie osemka. latalam do dentysty ze 4 razy, w miedzy czasie zrobilo mi sie zapalenie, zeba mialam chirurgicznie usuwanego, rozcinali mi dziasla az do kosci, bo korzen byl zagiety. co ja sie nacierpialam, nie zycze tego nikomu. kosztowalo mnie to kupe kasy, ale na szczescie mam juz swiety spokoj :) niestety jeszcze 3 osemki sa na swoim miejscu, ale jak na razie - odpukac - nie odzywaly sie ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu - 10 lata 2 miesiąc temu #840037 przez julka
Gosia, witaj :D :)
Napisałaś ze masz pytanie, ale zapomnialas go zadac - oho, to juz pierwszy objaw ciazy :silly: ;)
Witamy w naszym gronie, czuj sie jak u siebie :)

srenka, no wlasnie, przykro mi, ale nie daj się. Ja bym była baaaardzo zadowolona z tak malej roznicy wieku miedzy dzieciakami, to jest korzystne. Dasz sobie radę,w ierze w to. Dla nas nie ma rzeczy niemozliwych, prawda?! :)
Taaaak, ja to powiem w kwietniu rodzicom.... sama... za to do rodzicow M. pojedziemy razem, oni sie na 100% uciesza niesamowicie! :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #840065 przez Ania86
Gosia witaj:)
Srenka, my też powiedzieliśmy najbliższej rodzinie mojej mamie, bo mieszkamy w jednym domu, ucieszyła się, nie mogła się już doczekać aż dostanie babcią. Mojego rodzice też dowiedzieli się w sumie przez przypadek, ale niby się ucieszyli ale to na pokaz, moja teściowa jeszcze 2 lata temu jak byliśmy zaraz po ślubie zapowiedziała mi że na jej pomoc jak przyjdzie dziecko nie mamy co liczyć, taki typ osoby, ma już 2 wnuków i szczerze jak by mnie sytuacja nie zmusiła nie zostawiła bym z nią dziecka.
Co do zębów to ja wybierałam się do dentysty od jakiś 3 miesięcy, mam jednego zęba do leczenia kanałowego i tak zeszło do teraz:/ co gorsza czasem zaczyna dawać o sobie znać:)
Miłego wieczorku wszystkim życzę :*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #840070 przez Kinga2424
gosia2324 Witamy w naszym gronie.

U mnie też jeszcze nikt nie wie o ciąży. Choć wszyscy się domyślają. Teściowa już nawet pytała mojego męża, czy przypadkiem nie jestem w ciąży. U mnie już widać brzuszek. Taki sam miałam w 4 miesiącu ciąży. No, ale jeszcze zaprzeczamy. Chcemy poczekać jeszcze z 2 tygodnie, by zobaczyć serduszko. Potem możemy się pochwalić.

Słodkich snów;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #840072 przez Kinga2424
Aaaa... co do moich zębów.

Mam problemy z dolną 6. Ubiła mi się. Ostatnim razem jak byłam u dentysty, to powiedziała mi, że jeśli coś się stanie, to będziemy musiały ją usunąć. Więc aż się boje wizyty w ciąży.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #840074 przez gosia2324
Julka he he he chcialam zapytac co sadzicie o tak duzej becie w 28 dniu :blink:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu - 10 lata 2 miesiąc temu #840076 przez julka
gosia2324 napisał:

Julka he he he chcialam zapytac co sadzicie o tak duzej becie w 28 dniu :blink:


bliźnięta!!! :D :D :lol:
a tak serio, to beta ma baaardzo szerokie normy ;) wiec spoko luz, wszystko dobrze :kiss:

Kinga, teraz zaprzeczacie, a zaraz sie przyznacie i dziwnie może będzie, bo wyjdzie na jaw że sciemnialiście? ;)
taka mądrala ze mnie, a sama chyba będę musiała zmyślać mamie przez telefon że do pracy chodzę i opowiadać jak było :pinch: :pinch: :evil: :evil:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu - 10 lata 2 miesiąc temu #840079 przez gosia2324
julka napisał:

gosia2324 napisał:

Julka he he he chcialam zapytac co sadzicie o tak duzej becie w 28 dniu :blink:


bliźnięta!!! :D :D :lol:
a tak serio, to beta ma baaardzo szerokie normy ;) wiec spoko luz, wszystko dobrze :kiss:



:S nie strasz :) marzylam o trojce a nie o bliźniaczkach :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl