BezpiecznaCiaza112023

Mamusie pazdziernik 2014

10 lata 2 miesiąc temu #840998 przez malvi
Mi powiedziała, że mogę pić 2 dziennie, byle by były słabe i z mlekiem ;) ale przestawiłam się już na Inkę i 1 spokojnie mi wystarcza :)

Fakt, zapomniałam jeszcze o surowych jajkach ;)

A tak w ogóle to mam czasem tak, że chce mi się coś zjeść, ale nie wiem co, bo jak pomyślę o czymkolwiek to mam odruch wymiotny :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #841003 przez julka
malvi napisał:

A tak w ogóle to mam czasem tak, że chce mi się coś zjeść, ale nie wiem co, bo jak pomyślę o czymkolwiek to mam odruch wymiotny :P


malvi wlasnie napisala definicje moich mdlosci! ;) na co spojrze to mnie lekko mdli.... Mam nadzieje ze gorzej nie bedzie ;)
A propos - dopisalam Cie do naszej listy :)

Dziewczynki - pikene wvatarki, jak od razu fajniej, osobiscie sie zrobilo :)

och, kawy inki nie znosze, pijde cienka rozpuszczalna, wszyscy mowia ze bezpieczna.

surowe mieso - toxoplazmoza
sery, musy, surowe ryby - listeria
surowe jaja - salmonella
ale czemu cytrusy? Ania, cos wiesz wiecej?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu - 10 lata 2 miesiąc temu #841006 przez gwiazdka2014
hej dziewczyny

właśnie wróciłam od lekarz, wyszło że to 5t4d :D i tak też wychodzi ze starań :) wiec coś ten mój suwaczek się myli :) Niestety na zdjęciu nie widać groszka, ale widziałam na ekranie :D

Kolejna wizyta 3 marca...

Julia ten lekarz to już inaczej mnie potraktował założył kartę, od razu lepiej.. Przepisał mi luteinę, mam zrobić wyniki :D Miałaś racje aby zmienić gina :)

Dziś jestem zmeczona...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #841035 przez Kinga2424
Ja całą ciążę jadłam i fetę, i cytrusy i orzechy. Paulinka urodziła się zdrowa:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #841036 przez Kinga2424
gwiazdka2014 napisał:

hej dziewczyny

właśnie wróciłam od lekarz, wyszło że to 5t4d :D i tak też wychodzi ze starań :) wiec coś ten mój suwaczek się myli :) Niestety na zdjęciu nie widać groszka, ale widziałam na ekranie :D

Kolejna wizyta 3 marca...

Julia ten lekarz to już inaczej mnie potraktował założył kartę, od razu lepiej.. Przepisał mi luteinę, mam zrobić wyniki :D Miałaś racje aby zmienić gina :)

Dziś jestem zmeczona...


Cieszę się, że u tego lekarza jest lepiej. Oby tak dalej. Mój organizm niestety nie przyswaja luteiny. Gdy ją brałam pod język, to ona nie zdążyła się do końca rozpuścić, a ja już wymiotowała.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #841044 przez Ania86
Julia nic więcej nie wiem tylko tak powiedział że w III trymestrze unikać cytrusów i tych orzechów ziemnych a ja nie dociekałam z tego stresu:)
Gwiazdka to super, że jesteś zadowolona z wizyty. Ja niestety jeszcze karty nie mam, lekarz powiedział że założy mi jak przyjdę następnym razem, wtedy też da skierowanie na badania itp:)
Już nie mogę się doczekać tego 3 marca:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu - 10 lata 2 miesiąc temu #841071 przez gwiazdka2014
Ania86 ja też :) bo 3 mam kolejną wizytę, tylko że prywatnie ale teraz już widzę jak inaczej traktują człowieka :)

termin z usg mam na 16.10

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #841093 przez monique1983
Julka - cytrusy i orzechy mogą być silnie alergizujące, dlatego niektórzy specjaliści, powołując się na ryzyko wystąpienia alergii u noworodków, zalecają ciężarnym, by zrezygnowały z nich już w 3. trymestrze ciąży. Ale zdania są podzielone.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu - 10 lata 2 miesiąc temu #841100 przez julka
Gwiazdka - superowo :) a co tam widzialas na USG???

Monique, dzieki za wyjasnienie, dobrze wiedziec :) a Ty widze tak jak ja, wielowatkowa jestes ;)

Ania, sliczny masz avatarek, piekna psinka. Justinevy tez mi sie podoba :) slodkie to jest ze macie zdjecie z pupilkiem ustawione :) ja bym chciala miec takiego przyjaciela, ale na razie nie bedzie mi dane. Moze kiedys jak dziecko zechce ;)

aha, ja tez nie mam karty ciazy zalozonej jeszcze...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #841108 przez monique1983
Julka - bo Wy jesteście od nas (Ty i Gwiazdka, mam na myśli z testów) to sprawdzam co u Was słychać :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #841150 przez Caroina
Witajcie wszystkie przyszłe mamusie i oczywiście GRATULACJE!! :)

Właśnie trafiłam na to forum i postanawiam się do Was przyłączyć.
Mam nadzieje, że będę mogła wspólnie się cieszyć rozwijającą ciążą do października.
Piszę tak ponieważ jestem już po 1 poronieniu (w 9tc).
Druga ciąża na szczęście zakończyła się sukcesem, ale nie obyło się bez progesteronu w tabletkach i wylegiwaniu przez 1 trymestr.
Obecnie zaczynam 6tc, termin wg.obliczeń wypada na 19.10.2014r.
Wizytę mam dopiero 24.02 więc puki co jestem bez tabletek wspomagających i wszystko było ok do dziś.
Popołudniu pojawiły się bóle brzucha.
Na forach czytam, że to normalne.

Czy któeaś z Was tak ma?

Do Julka: 9.10. z mężem mamy rocznicę ślubu:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #841151 przez Caroina
19.10.2014

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #841221 przez _kasik_
Caroina ale celowaliście w te rocznice.... super... mi tez wg obliczen wyszlo na 19.10.2014...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #841291 przez Ania86
Julka, dziekuje :) piesek kochany ale to tesciow, jestesmy z nim bardzo zwiazani bo mieszkalismy razem pol roku jak byl malutki. My mamy teraz Westa ma pol roku i az sie troche boje co to bedzie jak pojawi sie dziecko, bo jest taki rozpieszczony :-)
Caroina, witamy :) Tez mam takie pobolewanie brzucha popoludniu i wieczorem :-/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #841377 przez Caroina
_kasik_ więc możemy sobie przybić piątkę :)

Ania86 dzięki:) Co do tych bóli, bierzesz no-spę kiedy zaczyna Ci bardziej dokuczać?

W ogóle to zastanawiam się w jakich ilościach można ją zażywać (mam no-spe forte, czyli tą mocniejszą)

Co do nudności to na razie u mnie za wcześnie na to ale w poprzedniej ciąży miałam tak jak opisuje to malvi i julka
Trwało to od 8tc do 10tc. Miałam wtedy wszystkowstręt i nie tylko rano ale przez cały dzień. Jedyne co mogłam jeść to suchary/paluszki. Poza tym było mi ciagle nie dobrze z tym że nie mogłam zwymiotować. Po 2tyg. jak ręką odjął, wszystko przeszło i zaczęło się obżarstwo;) heh, szybko nadrobiłam stracone 2 tyg:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl