BezpiecznaCiaza112023

Mamusie pazdziernik 2014

9 lata 10 miesiąc temu - 9 lata 10 miesiąc temu #899860 przez jagodzianka44

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Gosia dołączam swoje zdj żeby pokazać czy widać te kg czy nie haha :D

przed ciążą:)


początek 7 msc:)

Swoją drogą to śliczny brzusio Masz!
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #899864 przez malvi
Jagodzianka wow no widać :P :evil:

Gosia fajny brzuszek, rozumiem, że jeszcze się zastanawiasz nad imieniem ;)

Dzisiaj 9.07., więc termin porodu mam dokładnie na za 3 miesiące :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #899866 przez jagodzianka44
Malvi to mozna powiedziec,że imprezkę dziś masz ^^ ;* Trzymajcie się do porodu ! :* tez mi sie wydaje ze widac;P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #899874 przez agniesia1604
nom brzuszki teraz będą coraz większe...bo wlaśnie teraz najbardziej rosną...

Moj Staś dzis wstał o 5 rano i juz do zabawy:( teraz śpiocha.... ma drzemkę zawsze 2 godziny po pobudce....
najgorsze ze jak jeden wstanie to drugi spać nie będzie chciał... no i tak ponoc jest ze spanie w poludnie...jak jedno przestanie spać w poludnie to i drugie:(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #899883 przez munkki
Jagodzianka - no tez tak mysle wlasnie niestety... no nic nie zrobie teraz, wizyte mam dopiero w poniedzialek. Jakby co to diete bede stosowac, mam nadzieje tylko ze nie dostane jakiejs insuliny czy cos... no i martwie sie czy mi pozwola urodzic w szpitalu ktory wybralam, bo ponoc z cukrzyca wszystkich kieruja do kliniki.

no nic, musze cos wymyslic, jakas aktywnosc do poniedzialku zeby sie nie schizowac i nie czytac o tej calej cukrzycy ..

Kinga, super e bedziesz miala pomoc. Tak jak mowisz - jak juz wpadniesz w rytm to bedzie latwiej:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #899886 przez aika
Aneczka chodzisz sama na szkołę rodzenie ?? ja planuje z M. zaczynamy za 2 tyg. 5 spotkań cena 100 zł za całość.

Mukki też mi się wydaje ze coś za dużo tego cukru Ci wyszło. gdzieś czytałam ze normy w mmol do 120 - wynik prawidłowy, obym sie myliła, kiedy masz wizytę??

Jagodzia przybijam piątkę ;) ładny okrąglutki brzuszek, a wiesz jak ułożona jest Majeczka

Kinga i Gosia ja póki co to porodu się nie boje ale myśl o nacięciu krocza mnie przeraża jeszcze jak pomyśle ze nie zrobią tego na skurczu i tyle razy :blink: mam dość. Kurcze ja myślałam ze pochwę ciachną a Wy piszecie ze jeszcze szyjkę :woohoo: ooo ludzie!!!

Gosia[/b] kto tak wymalował Ci brzusio??

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #899890 przez jagodzianka44
Munki powiem tak, nie jest źle na tej diecie. Banany sobie odpuść, winogrona bo mają najwięcej cukrów, cola, pepsi odpada, soki to grejpfrutowy podobno najlepszy ale niestety do pół szklanki soku trzeba dodać wodę (1;1), owoców 3 na dzień. Soki owoce do godz 18. ;/. Cukier z herbaty wyrzucić ;/ u mnie z tym jest ciężko. Jesz posiłki częściej bo co 3h ale mniejsze ja np. na śniadanie zjadlam : pieczywo razowe (o.2kromki), masło 10g (2 płaskie łyżeczki) + 3 plasterki polędwicy. Na czczo jak badalam cukier z nocy to miałam dość wysoki bo 109mg przy normie od 60-90, godzine po tym śniadaniu niestety skoczył do 139 prz normie do 120 ;/ co mnie całkowicie załamało..bo zjadłam tak jak każe książeczka od p. diabetolog ;/. teraz zjadłam 2 kromki pieczywa razowego, odrobinę masła, sałatkę zrobiłam sb sama z ogórka,cebuli i sałaty (ogórek, sałata, pomidor mają mało węglowodanów) + 2łyżki kefiru.. zobaczę co wyjdzie po godzinie ;/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu - 9 lata 10 miesiąc temu #899893 przez jagodzianka44
Aika Majka jest ułożona poprzecznie podobno:) ten wynik co podałaś 120 to jest w mg, żeby obliczyć ile to mmol to mnoży się przez 18 :). Wynik 120 nie powinien być przekroczony godzinę po posiłku:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #899900 przez malvi
Nie taka straszna ta dieta ;) A słuchajcie jakie jaja :woohoo: :woohoo: Szukałam czy może jednak jest jakaś bezpłatna szkoła rodzenia w moim mieście i znalazłam... Zadzwoniłam a babka mi mówi, że rzeczywiście jest bezpłatna i jedynym warunkiem jest zapisanie się przez telefon i bycie w ciąży :D Okazało się, że najbliższy termin kursu jest dziś o godzinie 13:00 także się zapisałam i idę :D :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #899904 przez aika
masz racje Jagodzia pokićkały mi się te jednostki. do 120 mg/%. to dlatego masz taki zgrabny brzuszek.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #899905 przez jagodzianka44
Malvi Gratuluję! ;*
wgl kibel remontują od wczoraj, ściankę kładą zeby zrobić nam osobne wejdzie do pokoju poprzez pomniejszenie toalety i jest taki rozpierdol bo trzeba rozwalić kawałek ściany zeby zrobić drzwi do pokoju a tu deszcz pada!;x

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #899907 przez jagodzianka44
Aika u mnie brzuś już w 3msc było widać haha:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #899908 przez Kinga2424
Cześć Dziewczyny

munkki Ale nie przejmuj się! Żeby stwierdzić, czy masz cukrzyce ciążową musiałabyś mieć normy podane przez laboratorium, a nie takie które ktoś podaje. Owszem wszystko może się zdarzyć, ale ja bym poczekała na wyniki z NORMAMI i dopiero potem kombinowała.

aika Też przed porodem martwiłam si ę jak to będzie,, jak mnie będą nacinać. I powiem Ci, że to wcale nie jest takie straszne, Lepiej by Cię nacięli,, niż byś miała sama pęknąć.

malvi Super! Powodzenia na pierwszych zajęciach:)

Miłego dnia:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #899912 przez jagodzianka44
Kinga bleee a później jak dobrze nie zszyją to problemy z utrzymaniem moczu, obwisłe "wary" i słaby stosunek :). Nie no dziewczyny!! koniec paniki! jeszcze jest czas na to :)
Podziękowania: malvi

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu - 9 lata 10 miesiąc temu #899919 przez jagodzianka44
Kinga ogólnie norma cukrzycy ciążowej jest do 7,80. Czytałam o tym i na necie i w szpitalu mi mówili i diabetolog też mówił ze norma u ciężarnych to 7,80.Jeżeli dwa lub trzy pomiary wskazują na odchylenie od normy, lekarz zdiagnozuje cukrzycę ciężarnych. Za wynik pozytywny uważa się przekroczenie wartości podanych poniżej:

pomiar na czczo: 100 mg/dl lub więcej,
pomiar po 1 godzinie: 180 mg/dl lub więcej,
pomiar po 2 godzinie: 140 mg/dl lub więcej


Jeżeli poziom glukozy we krwi wyniesie więcej niż 200 mg/Dl, ciężarna nie zostanie skierowana na badanie OGTT, ponieważ jest to wynik jednoznacznie wskazujący na cukrzycę ciężarnych. Z kolei wszystkie wartości wahające się między 140 a 199 oznaczają konieczność przeprowadzenia 2-godzinnego testu na tolerancję glukozy w celu otrzymania wiarygodnej diagnozy- lek. Paweł Baljon

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl