BezpiecznaCiaza112023

Listopadówki 2014

9 lata 11 miesiąc temu #876159 przez xpatiiix3
Ewelka bez różnicy kiedy, ja zmieniałam w pierwszej ciąży w trzecim trymestrze jak poszłam już w 24/25tc i nie dostałam na wyniki wcale, a chodziłam nawet co 6 tygodni na wizyty i nie tknął mnie przy bólach silnych brzucha i nic nie sprawdził tak zmieniłam lekarza na szpitalnego i teraz też do Niego chodze, a wtedy okazało się na ip, że szyjka 3cm, i do drugiego od 29tc chodziłam i doprowadził mnie do końca miałam wszystkie wyniki przynajmniej :)

Córcia Livia tp 20.04.2015 <3
Córcia Nela 03.10.2014 <3
Synek Marcel 19.02.2013 <3
...
Aniołek [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #876177 przez Ewelka92
ooo to fajnie musze poszukac nowego bo ten sie nie nadaje do niczego, jednej kobietce powiedzial ze jest w 14 tyg a wyladowala w szpitalu i sie okazalo ze jest w 21 wiec cos chyba z nim nie tak,,, ja rozumiem tydzien gora dwa ale nie az tyle jakas masakra ehhh

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #876207 przez xpatiiix3
Witam z rana po śniadanku :)

Poszamali naleśniki czekoladowe i wsio ja dwa i ledwo skończyłam to co miałam na talerzu, a Marcyśko jednego :P hehe cukry w porządku ostatnio to co ja sobie będę żałować :)

hehe pewnie babeczka miała okres w ciąży to i z OM liczył, ale raczej wiek z usg się liczy, tuman hehe to faktycznie lepiej zmień jak ma takie3 3podejście to zmiqeń :)

heheo i Marcel mA swój wkład w posta.. ;)

Córcia Livia tp 20.04.2015 <3
Córcia Nela 03.10.2014 <3
Synek Marcel 19.02.2013 <3
...
Aniołek [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #876494 przez Alex_87
Heej :)

Ale tu cisza ;)

Widzę, że już pokazują Wam się brzuszki :) mi też trochę wywaliło, ale jeszcze mało wygląda jak ciążowy, bardziej to mieszanka wzdęć i brzucha pociążowego ;)

Ewelka mozesz w każdej chwili zmienić lekarza :) Jeśli tylko coś Ci nie pasuje to szukaj dalej, lepiej zmienić dwa razy lekarza, niż się martwić czy tamten dobrze Cię bada, a najważniejsze rzeczy i tak masz w karcie ciąży i wyniki różnych badań też dają więc nie ma problemu.

A mi powoli wraca apetyt na bardziej różnorodne jedzenie, może powoli mdłości odchodzą :lol:

Wiek to zazwyczaj liczy się z OM ;) z USG też podają, ale jeśli te dwa terminy różnią się to wtedy można się zorientować czy dziecko jest większe czy mniejsze, ale tak to przy wyliczaniu daty porodu zawsze data OM. Nawet jeśli babka miała jakieś krwawienia w ciąży to dobry lekarz powinien się zorientować, że to nie okres, zresztą po to jest USG żeby wyliczyć :P Skąd Ci lekarze się biorą :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #876498 przez dropsiczka
Witam

Ja mam dzisiaj wizyte o 14:20 :P

Juz niezle sie bojel :dry:

Masakra tyle stresup ;)

Dam wam znac

Trzymajcie kciuki za mnie i malenstwo :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu - 9 lata 11 miesiąc temu #876529 przez vika
Witam się i JA :woohoo:
Ferii
brzusio cudny....i od razu widać,że pierwsza ciąża :)
ja mam dziś USG I mam stresa jak cholera :huh: hmmmm a mówią,że ciąża to taki spokojny okres w życiu kobiety :dry: a u mnie ciągle jakbym przechodziła PMS :huh: nerwy stres to na porządku dziennym :huh: czasem aż w furie wpadam :dry: :huh: :angry: kiedy mi to minie...dodatkowo ciągle mam napady duszności i ciągle się ze mnie leje ...raz zimno potam zaraz gorąco aż cała upocona i tchu brakuje a wtedy nerwy sięgają zenitu :huh: :huh: :huh: masakra jakaś :dry:
a z Tosią wiek ciązy miałam liczony z usg bo mialam jeden okres i różnica mi wychodziła ponad 3 tyg a najlepsze jak pojechałam do porodu tydzień po terminie z USG to lekarz mi wmawiał,że o dwa tyg za wcześnie :huh: bo z OM wychodzil mi inny termin :huh: to nic,ze mi wody odeszły ale mimo wszystko rano stwierdził,że mam jeszcze dwa tyg :woohoo: a o 13 wymiotowałam z bólu porodowego :huh: ochhhhhhh CI lekarze.....w dzisiejszych czasach trzeba ufać swojej intuicji i dmuchać na zimne ...i co najważniejsze nie dać się lekarzom heheeeeee...... cwaniak chciał mieć niedziele wolną :dry: B) :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu - 9 lata 11 miesiąc temu #876655 przez xpatiiix3
Witam :)

Dzisiaj junior dał mi czasu rano siedziałam sobie na fotelu kichnęłam tak aż mnie zgięło, a on za to mnie tak skopał, że tylko brzuch falował przez jakąś minute i gulki małe było widać na brzuchu, chyba biedaczek się wystraszył.. Babcia to się tak śmiała z tego widoku, że taki mały, a już ma charakterek :P I tyle pary w sobie.. :D Pierwszy raz wyczułam tak intensywne i energiczne ruchy w dzień i to na siedząco, wczęsniej tylko jak leżałąm to czułam :)

Nooo, więc to jest moja kuleczka w 13t 3d :D Macica sięga mi już tak do 4-5 cm pod pępkiem, bo jak czasem się stawia to da się wyczuć wielką kule w brzuchu, wy też już wyczywacie pod ręką.? :)


Córcia Livia tp 20.04.2015 <3
Córcia Nela 03.10.2014 <3
Synek Marcel 19.02.2013 <3
...
Aniołek [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #876688 przez Alex_87
Ja jestem miesiąc za Wami, więc do wyczuwania ruchów i macicy to jeszcze trochę ;)

Podobno na tym USG w 12 tyg najtrafniej można oszacować wiek ciąży z USG, bo później to już dzieci idą indywidualnym tempem. Ja z USG powinnam rodzić ok. 14 maja, ale z OM 23 maja, urodziłam 22 i pewnie dlatego Zuza była taka duża, gdybym urodziła 14 maja to byłaby mniejsza :) achh i tak dzieciaki najlepiej wiedzą kiedy wyjść :)

Lekarze często popadają w rutynę :dry: ale najważniejsze że mamy swoją intuicję :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #876706 przez martyna_89
Ewela jak lekarz ci nie pasuje to zmieniaj! Ja w pierwszej ciazy zmienilam w 33tyg. O Vika ja tez sie tak czuje jak przed @, tak mi hormony buzuja a moj maz mnie tak wkurza ze glowa mala! Ten weekend byl straszny pod tym wzgledem:/ my kupilismy w koncu spacerowke tymkowi i w koncu lekko sie prowadzi taki wozek!:) mi z OM termin wychodzi 20.11 a z usg 23/24.11. Z tymkiem wychodzilo mi chyba na 23.05 a urodzil sie 16go. Moj brzuch a raczej spyra to chyba pozostalosci po pierwszej ciąży.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #876711 przez dropsiczka
witam was :laugh:

ja już po wizycie :P :P

jak zwykle niepotrzebnie się stresowałam :P :laugh:

malutki fikał ma 43,5 mm nóżki rączki serduszko biło :laugh: :lol: :)

według USG 10t6d czyli idealnie :laugh:

termin 17.11.2014 :lol:

jestem taka szczęśliwa :laugh: :lol:

jutro zamieszczę zdjęcie :woohoo:

dostałam skierowanie na usg genetyczne za darmo :silly:

i kolejna wizyta za miesiąc :woohoo:

już kocham moje maleństwo :kiss: :kiss: :kiss: :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #876714 przez Anna1807
Dropsiczka jezeli mozesz mi napisać co masz na skierowaniu na prenatalne ze masz za darmo?
Ja mam umówione badania na 13.05 i też chciałabym nie płacić ;)

Moje Najukochansze Skarby
Lilianna 27.10.2014
Marek 15.02.2007

Moje Aniołki[*][*][*]
Emilka 19 tydzień (*29.12.2011)
Gabriel 15 tydzień (*19.07.2013)
Kruszynka 9 tydzień (*5.12.2013)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #876741 przez dropsiczka
Nic takiego nie ma tam napisane tylko.powiedzial

Że to poradnia prenatalna i robia to badanie na nfz

Kamien spadl mi z serca po wizycie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #876743 przez Alex_87
Dropsiczko kobieto Ty się tak nie stresuj przed każdą wizytą, bo porodu nie doczekasz ;) cieszę się, że z maleństwem wszystko ok :)

No właśnie mi gin powiedziała, że prenatalne są za darmo tylko jak ma się wskazania, tj. wiek, wcześniejsze poronienia, jakieś wady genetyczne. Ja zdecydowałam, że nie idę, u mnie takich wskazań nie ma, więc zdam się tylko na to podstawowe USG

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #876745 przez Anna1807
No właśnie mnie powiedzieli identycznie jak Alex.
Ale idę bo chcę mieć pewność że wszystko w porządku, szczególnie, że miałam trzy poronienia, ale niestety to nie jest powod do bezpłatnych badań prenatalnych.

Ja też stresuje się przed każdą wizytą, bo boję się, że po raz czwarty stracę Bobasa :dry:

Moje Najukochansze Skarby
Lilianna 27.10.2014
Marek 15.02.2007

Moje Aniołki[*][*][*]
Emilka 19 tydzień (*29.12.2011)
Gabriel 15 tydzień (*19.07.2013)
Kruszynka 9 tydzień (*5.12.2013)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #876826 przez Alex_87
Anna mam nadzieje, że tym razem szczęśliwie donosisz dzidziusia, baaa jestem tego pewna :) to będzie szczęśliwy listopad :)

Kurcze dziewczyny właśnie sobie wyliczyłam, że na tym USG genetycznym będę w 14tyg+2dni, gin mi mówiła, że to będzie już tak na styk ale wcześniej nie mogła mnie wcisnąć i tak teraz sobie myślę, czy nie iść wcześniej prywatnie, żeby w razie czego móc jeszcze wykonać to usg prenatalne. Bo po mojej wizycie na NFZ to już będzie za późno :/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl