BezpiecznaCiaza112023

Listopadówki 2014

10 lata 2 tygodni temu #873743 przez vika
Ja mialam dwa poronienia i oba tak samo przebiegły...bez bóli...bez jakiejkolwiek zapowiedzi...rano obudziłam się z silnym krwawieniem i mimo szybkiej interwencji w szpitalu nie było już cienia nadziei ....dlatego teraz boje sie cały czas ...co chwile i w każdym momencie bo zdaje sobie sprawę z tego,że jak sie będzie miało stać to się stanie...
i wiem,że nikt mi w tym nie pomoże...
też miewam plamienia ...bóle różnego rodzaju...no ale uważam,że taka panika nie wniesie nic co dobrego ...wręcz przeciwnie tylko może zaszkodzić mojemu dzidziusiowi...jeśli widzicie,że z waszym ciałem dzieje się coś niepokojącego to trzeba te objawy bacznie obserwować a jeśli wydaje wam się,że to jest naprawdę poważna sprawa jedzcie na IP NIE PYTAJĄC NIKOGO O RADĘ DLATEGO,ŻE TYLKO WY WIECIE W JAKIM STOPNIU TO JEST POWAŻNA SYTUACJA I TYLKO WY POWINNIŚCIE DECYDOWAĆ CO W TEJ CHWILI ZROBIĆ BY W RAZIE CZEGO NIE PLUĆ SOBIE W BRODĘ .....

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 tygodni temu #873745 przez Alex_87
Hej laski :)

Z tymi plamieniami to różnie jest, czasem to nic takiego, a czasem może być początkiem czegoś gorszego. Także trzeba zaufać swojej intuicji i albo poczekać na rozwój sytuacji, albo pojechać do lekarza. My na forum nie jesteśmy lekarzami i nie powiemy Ci czy to normalne, jedynie możemy opisać swoje doświadczenia, ale to co u jednej jest normalne u innej może nie być.
Nie sądze, żeby takie brudzenia były od razu powodem do płaczu, ja chyba bym się bardziej przejęła żywo czerwoną krwią...
Kurcze dziewczyny Wy wszystkie takie nerwowe? ;) Co się będzie działo jak przyjdzie ostatni trymestr i skurcze przepowiadające :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 tydzień temu #873810 przez ferritka
Aloha B)

Sylvia jesli juz czysto to gut jesli sie pojawi cos jeszcze to tak jak dziewczyny tu pisza lec szukam pomocy... tu mozna doradzic albo napisac swoje doswiadczenia ale nie wolno nic bagatelizowac bo jak sie cos nie daj boze stanie to bedzie mozna wtedy powiedziec ze to nasza wina bo mowilysmy ze wsio ok

Hmmm no to jestes jedyna dziewczyna Jaka znam ktora zrobila hiv I toxo I inne na nfz.... a znam takich dziewczyn Cale tlumy :cheer:

Kuba Maly Kregielek <3

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 tydzień temu #873821 przez vika
Ferii ja w zeszłym roku czekając na wizyte do mojej gin prywatnie poszłam też na NFZ i dostałam skierowanie na wszystkie badania na NFZ :)
Teraz chodze i prywatnie i naa NFZ i do tej pory poza Beta wszystkie badania robię na NFZ :lol: a tak jak pisałam nawet kiedyś mój lekarz rodzinny dał mi skierowanie na 12 badań na NFZ ...tak przy okazji :) trochę męczące jest tak latać do dwóch lekarzy na raz ale za to badania za darmo i 2 USG też za darmo :) teraz żałuje,że rok temu pozwoliłam się naciągać na wsio prywatnie :)
tym razem obiecałam sobie,że prywatnie tylko dla św spokoju...no i jedno badanie dodatkowo mi dała bo na NFZ skąpili :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 tydzień temu #873864 przez Alex_87
Ja też mam wszystkie badania na NFZ, hiv, toxo, grupę krwi, różyczka i wszystko co powinno być w ciąży :) na pierwszej wizycie też na nfz miałam potwierdzoną ciążę na usg, w mojej przychodni to normalne, że robią usg na pierwszej wizycie, żeby potwierdzić ciążę. W ogóle ta moja przychodnia to jednak porządna jest :) niestety tylko nie ma miejsc do mojej gin, która mnie prowadziła w pierwszej, ale jeśli zwolni się miejsce to będę mogła się do niej przenieść. prywatnie pójdę pewnie tylko na 3D :D no chyba, że będzie się coś działo, to pewnie będzie trzeba szukac pomocy u innych lekarzy (ale wierzę, że wszystko będzie ok :))

dziewczyny ale mi brzuch wywaliło, moja mama mówi, że to dopiero 7 tydzień, a po mnie już tak widać :cheer: śmieją się, że będą bliźniaki, oby nie B)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 tydzień temu - 10 lata 1 tydzień temu #873929 przez vika
Alex ja też miałam ogromny brzuch w tym 7 tyg :) teraz chcice już te większe minęły i brzuch tak jakby stanął w miejscu...nawet czasem prawie nie widać :) najgorzej jest jak sie opoję piciem :) a pije jak smok :ohmy:

a ja znowu pochwalę się moja małą :) a co :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 tydzień temu #873936 przez Anabelle
Babuchy :P
Przyjmiecie moją znajomą? :)
Ma termin na grudzień, ale przydałoby się jej odrobinę wsparcia, bo ma przesłodkiego synka w wieku naszych pociech (Vika, Alex) :)


--

PLAMIENIA
Kobitki, błagam, tak jak Vika pisze. Jak są plamienia to natychmiast na izbę przyjęć lub do lekarza prowadzącego. Ja przy wszystkich 4 ciążach plamiłam. Nawet w tej z Antkiem. Jednak 3 ciąże straciłam a 1 dociągnęłam do końca więc jak widać rachunek jest prosty. Plamienie może nie oznaczać nic złego, ale nawet jednorazowe, jednodniowe może być tym złym. Przecież właśnie w tej ciąży co miałam mieć termin na listopad dostałam raz wieczorem plamienia różowego i prawdpodobnie wtedy już coś się zepsuło.

Nigdy nie należy lekceważyć plamień. Spokój, wdech, wydech i na wszelki wypadek na izbę przyjęć. Lepiej być o kilka razy nadgorliwą niż o raz zbyt zdystansowaną.

Ściskam ;*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 tydzień temu #873945 przez vika
Bella a gdzie ta znajoma??? pewnie,że przyjmiemy....U Nas każda mamuśka jest mile widziana :) :*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 tydzień temu - 10 lata 1 tydzień temu #873950 przez xpatiiix3
O boziu vika ależ ona słodka.!! hehe zakochać się idzie <3

Dziewczyny pokazywać swoje pocieszki :DD

To i ja wrzucę mycie zębów i posiedzenie w szufladzie i wiaderku z tego tygodnia hehe :D








Dobra już nie zaśmiecam hehe ale wiadomo jak to zakochana matka wariatka we własnym synu :D

A i mój 11tygodniowy brzuch rosnący w zastraszającym tempie, bo nie wiem czy pokazywałam, a jest co raz więcej do pokazania.. :P


Córcia Livia tp 20.04.2015 <3
Córcia Nela 03.10.2014 <3
Synek Marcel 19.02.2013 <3
...
Aniołek [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 tydzień temu #873965 przez Anabelle
vika napisał:

Bella a gdzie ta znajoma??? pewnie,że przyjmiemy....U Nas każda mamuśka jest mile widziana :) :*


Musi się zarejestrować ;*

Patiiii ale brzuchoool :kiss: :kiss: :kiss: :ohmy: :ohmy:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 tydzień temu #873991 przez xpatiiix3
Witam :)

Jak ja nie lubię poniedziałków, my od 6 na nogach :D brata muszę zaprowadzić do szkoły na 10.20... chyba ,że babcia pójdzie z małym na spacer i zaprowadzą, ale ,że jakoś pochmurno to wolę nie ryzykować. :P Maleńtas sobie rysuje kredkami, a ja lecę śniadanako Nam robić, no i dzisiaj znowu cudowna pobudka tak mnie wycałował jak nigdy chyba :) hehe Najgorsze w poniedziałkach jest to, że mam do wieczora praktyki... Jutro muszę iść wyniki robić i teraz tylko do czwartku ,ale to już zleci szybko :P

Miłego dnia :**

Córcia Livia tp 20.04.2015 <3
Córcia Nela 03.10.2014 <3
Synek Marcel 19.02.2013 <3
...
Aniołek [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 tydzień temu - 10 lata 1 tydzień temu #874054 przez vika
Patii jaki fajny ten Twój synuś....i jaki pełen pomysłów :lol: brzuchol śliczniutki choć ja mam chyba większy :ohmy: za to Ty masz zgrabniejszy :)
ja dzis od 6.30 na nogach bylam u lekarza dostalam skierowanie na USG Genetyczne ale oczywiście nawet mnie nie zbadał :ohmy: a luteine mi przepisal 50 :huh: :huh: :huh: nosz co za lekarza raz mam brać 100 a innym razem 50 :unsure: :unsure: :unsure:
ciągle coś ...nosz qrwa ....będę musiała i tak prywatnie zasuwać ....
teraz siedzę i spijam kawkę a mała uczy się ujeżdzać swojego konia :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 tydzień temu #874070 przez xpatiiix3
Hehehe no po zdjęciach było widać, że większy, ale ja schudłam bardzo przed ciążą tą przez tarczycę, no i miałam pare dni temu już 89cm :P No i ładnie się zagapiłam tak ,że autobus mi uciekł heheh idę zaraz na następny jak tylko się ubiorę :P Ale gapa ze mnie i z rozpoczęciem 12tygodnia zaczęłam mega dużo sikać, a piję mniej, wieczorem wcale i zauważyłam ,że na siku 3-5 razy muszę wstawać od kiedy do łóżka się tylko położę ;oo A Marcelo wiadomo rozrabiaka jakich mało hehe całe szczęście strasznie dużo uwagi nie potrzebuje ,chociaż ostatnio zaczął kubki ze stołu ściągać z piciem czasem nalewam mu na dno trochę to sam pije z kubka uparciuch :)

Córcia Livia tp 20.04.2015 <3
Córcia Nela 03.10.2014 <3
Synek Marcel 19.02.2013 <3
...
Aniołek [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 tydzień temu #874082 przez ferritka
No to nie wiem dlaczego u mnie tylko morfo I mocz na nfz robia :angry:


Aaa sie zakochalam napatrzylam I oczy nacieszylam piekne macie te pociechy :lol:

Kuba Maly Kregielek <3

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 tydzień temu #874144 przez vika
Ferii wielokrotnie słyszałam,ze lekarze na początku ciąży zalecają samą morfologie i mocz a kolejne badania to już te w większej ilości na kolejnych wizytach:) w ogóle słyszałam u Nas w przychodni,że oszczędzają właśnie na tych wczesnociążowych ...chyba nie musze pisać dlaczego :ohmy: serio takie pogloski ostatnio u Nas chodzą ....mi na pierwszym badaniu nie dał żadnego skierowania tylko leki i kazał przyjść za dwa tyg dopiero dostałam skierowania na badania chyba był to 7 -8 tydz....a USG dopiero w 12 tyg ....
w zeszłym roku na pierwszym badaniu w tej samej przychodni dostalam skierowanie na wszystkie badania pierwszego trmestru i od razu USG ....różnice sama widzę :ohmy:

a tu dla zaciekawionych ...tak se czytam by wchłonąć kolejne zakazy :ohmy: :ohmy: :ohmy:
f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=2836046

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl