BezpiecznaCiaza112023

Listopadówki 2014

9 lata 8 miesiąc temu - 9 lata 8 miesiąc temu #910237 przez sandroosia

Izma181 napisał: Poza tym zasada jest taka, jeżeli sama masz nadwage nie przybierzesz wiecej niż ok 7 kg w calej ciązy, jeżeli twoje BMI bylo w porzadku mozesz przybrac do 18 kg w ciąży. Tak wyczytałam.

Też gdzieś o tym czytałam i właśnie dlatego mnie martwiło, że tak mało przbieram bo BMI zawsze miałam w normie. Irytują mnie też już powoli ciągłe komentarze, że taki mały brzuch i zarzucanie mi, że za mało jem :\ bo odżywiam się prawidłowo i jem to na co mam ochotę!

Jeśli chodzi o karmienie to podobno prawda, że najlepiej do formy z przed ciąży wraca się gdy dziecko jest karmione piersią.

Nikodem <3
5.11.2014 :) Waga 3320 i 52cm szczęścia <3

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu - 9 lata 8 miesiąc temu #910281 przez Izma181
sandroosia zawsze będa głupie komenty, jak nie za mały brzuch to za duży, jak za mały to nie jesz, jak za duży to sie obzerasz, zawsze się ktoś mądrzejszy znajdzie! mi naprawde brzucio wylazł w nocy! rano wstaje i bum! nie mieszcze sie w gacie powaznie tak było! zależy jak dziecko jest ułozone. Jak jesz dobrze zdrowo i z głową to jest wszystko ok! witaminki ci lekarz przepisał?
choć może tez byc 2 strona medalu, mało przyjemna...moja szwagierka ma teraz 19 sierpnia urodzic i niestety okazało się że dziecko jest za małe! ma hipotrofie czy jakoś tak, dziecko poprostu nie rośnie, fakt ma mały brzuch i przed ciążą była szczupła, nawet bardzo, wszyscy jej mówili ze ma wiecej jesc i wiesz... powiem ci ze chyba sama sobie troche zawiniła....wiem wiem nie bijcie mnie za tą wypowiedz! ale taka prawda! dziewczyna nie dbala o dziecko, ok łykała tabletki witaminy itp ale leki i chemia to nie wszystko! nie jadła nic! zero owoców! na jakies imprezie rodzinnej strasznie sie ograniczała, jeden kawalek tortu i wiecej nie chce mimo ze by mogla smialo sobie pozwolić i nie że nie chciala, poprostu głupie myślenie że jak przybierze za duzo to potem bedzie ciezko to zrzucic. teraz chwali sie brzuchem bez rozstepów...kosztem zdrowia dziecka. hipotrofia moze byc spowodowana tym ze matka poprostu ma dobra przemiane materii i dla dziecka takie male dawki jedzenia nie wystarczaja....oczywiscie hipotrofia moze byc wywolana tez innymi czynnikami ...toksoplazmoza ( ona ma 2 koty w mieszkaniu z którymi spi) ipt. to sa domysly, teraz musimy tylko sie modlic ze jej dziecko bedzie zdrowe jak przyjdzie na swiat i by dogonilo rowiesników.
oczywiscie nie panikuj, w twoim przypadku to za wczesnie na wykrycie hipotrofii, dopiero 6 miesiac;)
moja rada: głowa do góry! jedz zdrowo, korzystaj z uroków ciazowych, jedz na co masz ochote a jak nie masz ochoty to tez dobrze, bo to znaczy ze wszystko swojemu dziecku dostarczylas, nie przejmuj sie gadaniem starych babci, ciotek czy kuzynek ktore zazdrosza;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #910321 przez meli1990
sandroosia a pokaż brzuch jaki masz jeśli możesz? ja przytyłam w pierwszej ciąży 7 kg i nikt mi nie mówił że to mało. a brzuch mi wyskoczył mi dopiero po 6 miesiącu i wszyscy się dziwili w 7 miesiącu że mam mały brzuch

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #910433 przez Anna1807
Dziewczyny, każda z nas jest inna i mało tego każda ciąża jest inna.
Mnie w tej ciąży szybko było widać brzuch i tez miałam dosc komentarzy że taki duży a to dopiero 4 miesiąc! Nie przejmuje się tym dla mnie najważniejsze aby moja Liliannka rosła i była zdrowa! Ciąża to nie czas aby liczyć kg i odmawiać sobie przyjemności.
Ja jak karmiłam Mareczka to szybko pozbylam się zbędnych kg bo jednak w czasie karmienia trzeba zwracać uwagę na spożywane produkty.

Teraz mam wielki brzuch ale co z tego :laugh:
Jak urodzimy będziemy w ciągłym ruchu i kg polecą w dół. Wiadomo, że tylko pozazdrościć tym kobietom które są zgrabne nawet w ciąży, ale ja niestety do takich nie należę i nie będę z tego powodu się zalamywac. Było mi ciężko na początku kiedy przybyło mi sporo więcej kg niż innym ciężarówka z powodu brania sterydów, ale robię to dla dobra mojej Kruszynki.
Mam wrażenie, że jeżeli przeżyje się stratę ciąży lub inną przykrą sytuację inaczej patrzy się na prebieg kolejnej ciąży i zaczyna być nam wszystko jedno czy będziemy ważyć 80 czy 100 kg ! :P

Moje Najukochansze Skarby
Lilianna 27.10.2014
Marek 15.02.2007

Moje Aniołki[*][*][*]
Emilka 19 tydzień (*29.12.2011)
Gabriel 15 tydzień (*19.07.2013)
Kruszynka 9 tydzień (*5.12.2013)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #910495 przez sandroosia
Wyniki mam dobre, Nikoś się rozwija więc przestaję się tym powoli przejmować.
Dziś wracam do domku w nocy, bo jesteśmy u rodziny męża prawie 400km od domu to po powrocie i odespaniu postaram się zrobić fotkę brzuszka to wstawię :)

Nikodem <3
5.11.2014 :) Waga 3320 i 52cm szczęścia <3

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu - 9 lata 8 miesiąc temu #911589 przez sandroosia
Tak wygląda mój brzusio :) moim zdaniem nie jest mały :) jakość zdjęcia taka sobie bo z tel. Nie umiem kabla z aparatu znaleźć :P



Nikodem <3
5.11.2014 :) Waga 3320 i 52cm szczęścia <3

Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #911639 przez meli1990
miałam identyczny brzusio w tym czasie. nie przejmuj się komentarzami innych. skoro dziecko się dobrze rozwija to nie trzeba się przejmować

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #911646 przez Izma181
sandroosia kochana nie wiem co ludzie się twojego brzucia czepiają! jest piękny! zdrowy, okrąglutki czyli taki jaki powinien być! smaruj dużo by zapobiegać rozstępom i nie przejmuj się gadaniem innych! twoje maleństwo i brzusio w którym mieszka sa takie jakie powinny byc czyli IDEALNE!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #912001 przez Maddy
Cześć dziewczyny :) Witam kolejne listopadówki :) W pon mam wizytę u ginekologa, i mam nadzieję, że dowiem się ile moja kruszynka juz waży :)
Według badań na razie wszystko jest ok, bez żadnych komplikacji. Na ostatniej wizycie zrobiłam badania na krzywą cukrową i na szczęście też wyszły ok. Brzuszek pojawił się u mnie juz koło 3-4 miesiąca, więc szybko. Teraz jest juz wyraźnie widoczny. Na razie mam na plusie 5 kg. Jeśli chodzi o wyprawkę to właśnie zarezerwowałam wózek :) Łóżeczko już w domu, ale nie skręcone, stoi w kartonie. Mam już butelki, trochę, ubranek, smoczki, pościel, kołdre, poduszkę, buciki, skarpetki, czapeczki i to w sumie tyle :) Jak się czujecie dziewczyny? Powiem Wam, że ja od początku ciązy nie miałam żądnych dolegliwości, nie wymiotowałam, zero nudnośći. Jedynie częste wstawanie do toalety zaczyna byc uciążliwe, ale po za tym znosze ciąże bardzo dobrze :) I oby tak do końca :) Zaczyna sie właśnie 27 tydz.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #912297 przez Anna1807
Dzien dobry!

Ja dzisiaj również mam wizytę, dopiero popołudniu ale już lekki stresik mnie ogarnia!
Co do przebiegu ciąży ja miałam wszystkie dolegliwości w pierwszym trymestrze z czego one przesunęły się az do początku 5 miesiąca! Jednak obecnie oprócz zmęczenia, zgagi nic mi nie ma !
Co do zakupów to mam kilka ubranek,kocyki, torbę termiczną, wanienke ze stojakiem, lezaczek i ciągle kompletujemy wyprawke.
Za każdym razem kiedy coś kupimy to boję się że za wcześnie ale z drugiej strony potem wszystko naraz kupic to finansowo nie do wykonania!

Trzymam kciuki za wizyty i dam znac co u mojej Lilianki:)

Miłego dnia

Moje Najukochansze Skarby
Lilianna 27.10.2014
Marek 15.02.2007

Moje Aniołki[*][*][*]
Emilka 19 tydzień (*29.12.2011)
Gabriel 15 tydzień (*19.07.2013)
Kruszynka 9 tydzień (*5.12.2013)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #912309 przez Izma181
hejcia;)

opowiadajcie jak było na wizycie;) ile ważą wasze kruszynki? wczoraj moja szwagierka urodziła, 2500g i 48cm. Ja w srode koncze 28 tydzien;) to jesteśmy na tym samym odcinku;) wizyte mam dopiero 28.08 ale bylam w zeszly czwartek na usg 3 d i badaniu prenetalnym i wszytsko jest oki. Helenka zdrowa i duza, ponoć o 2 tyg za duża XD matko święta pewnie będzie wysoka jak ja i jej tatuś ( ja mam 178 cm tatuś 185 cm)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #912638 przez Anna1807
Hejka!

Panna Lilianna waży 900 g ! Jest piękna i zdrowa!
Ustaliłam z lekarzem wstępnie termin cesarki i zobaczę moją Kruszynke między 25 a 30 października!

Jestem taka szczęśliwa!

Moje Najukochansze Skarby
Lilianna 27.10.2014
Marek 15.02.2007

Moje Aniołki[*][*][*]
Emilka 19 tydzień (*29.12.2011)
Gabriel 15 tydzień (*19.07.2013)
Kruszynka 9 tydzień (*5.12.2013)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #912760 przez Izma181
hej Anna1807 ale ci zazdroszcze! ja też bym chciala wiedziec tak plus minus kiedy zobacze Helenke;( Kurcze nigdy nie wiadomo, mój lekarz mi powiedzial ze miedzy 32 a 36 tygodniem wszystko sie moze zdarzyc, jest na tyle duza ze moze wyjdzie wczesniej przed 36-40 tyg a wiadomo ze dziewczynki rodza sie wczesniej ( mit czy prawda niech wypowiedza sie mamy dziewczynek;)) ale to jest tylko spekulacja, data jest na 5 listopada i tego sie lekarka trzyma kurcze......mój fasolasek ma juz ponad kg;) duza bedzie ale to dlatego ze ja i mąż jesteśmy wysocy.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #912770 przez Alex_87
Hej, forum się ruszyło :)

Witam nowe mamusie :)

Izma moja córka wyszła dzień przed terminem, czyli można powiedzieć, że urodziła się w terminie, od początku na każdym usg wychodziło, że jest większa o 2 tyg, ale ja jakoś nie przejmowałam się tym, miesiąc przed wizytą była już bardzo nisko w kanale, napierała, ale jakoś nic z tego nie wynikło :) urodziła się z wagą 4200g ;) teraz synek chyba będzie mniejszy, bo na usg wymiary zgadzają się z wiekiem ciąży :)

a za tydzień wybieramy się na usg 3d :D ciekawe ile przybrał przez miesiąc :)

wy się rozpakujecie w październiku, a ja na szarym końcu, skoro termin na 1 grudnia, to może załapie się na listopad :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #912800 przez Maddy
Dziewczynki :)

Po wczorajszej wizycie dowiedzialam sie, ze to nadal Lilianka :) Nic sie w tej kwestii nie zmienilo :) Ma 950 g, i 25 cm :) Wszystko jest ok :) Za to ja wczoraj kiedy stanelam na wadze zobaczylam z przodu cyferke 7 :D Tak wiec przebilam juz 70 :) Oby szybko sie zgubilo, kiedy urodzi sie mala. Termin mamy na 14 listopada.. wlasnie jak to z tym terminem ? Dziewczynki rodza sie szybciej? Powiem, ze u mnie z tym ustaleniem terminu od poczatku mialam jakies kombinacje. Mialam nieregularne miesiaczki, ostatnio mialam jakies 2 mc przed zajsciem w ciaze. Wiec lekarz kiedy okreslal wiek plodu sugerowal sie jedynie usg, z miesiaczek mala musialaby byc starsza o 2 mc, a na usg wychodzilo ze to 6 tydz, wg pierwszego usg. Wtedy lekarz okreslil termin porodu na 20 listopada. Pozniej w 8 tyg ciazy, 12,16,19 lekarka juz zawsze operowala terminem 14 listopada. Tak wiec nie wiem kiedy moja mala sie urodzi. Czy do tego 14 listopada tez moze byc plus minus 14 dni? Oblicza sie to mniej wiecej tak jak w przypadku ciazy okreslonej na podstawie daty ostatniej miesiaczki czy dziala to jakos inaczej? Dziewczyny orientujecie sie? Czy ktoras z Was tak miala?

Pozdrawiam, milego dnia :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl