BezpiecznaCiaza112023

MAMUSIE 2009 :)

12 lata 3 miesiąc temu - 12 lata 3 miesiąc temu #269745 przez _aga86_
Piekne "kobietki". Wydaje sie, ze nasze dwu latki da "male", ale porownujac Je do niemowlakow to jest kolosalna roznica :)
Julcia zrobila dzisiaj kupke do ubikacji- bez mojego proszenia. Wczoraj mialysmy rozmowe na ten temat. Zrobila kupke w pampersa (zakladam Jej jeszcze do spania). Tlumaczylam, ze jest juz duza dziewczynka i powinna robic jak mamusia, tatus, babcia i reszta rodziny ;) do ubikacji tak jak siusiu. Nie liczylam na jakies rezultaty, bo juz nie raz Jej tlumaczylam, ale teraz chyba do niej dotarlo. Robilam obiad a Julcia poszla do ubikacji- pomyslalam siusiu. Nagle slysze krzyki, wiec biegne do toalety , a tam Julcia z usmiechcem na twarzy krzyczy KUPKA UBIKACI :D i bije brawo. Jejku ile mi to radosci sprawilo, a Niunia jaka byla dumna :) Jeszcze za wczesnie, zeby oznajmic sukces, ale mam nadzieje, ze skoro juz raz sie udalo to juz pojdzie z gorki :)
Jeszcze raz wszystkiego najlepszego w Nowym Roku :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #269748 przez luska
Hej dziewczyny

Rowniez chciała bym wam życzyc Szczesliwego Nowego Roku, zeby byl lepiszy jak ten stary :lol:
Agnieszko słodkie masz dziewczynki :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #270532 przez bombel779
Mirella ale masz piękny nowy awatarek!!!! :laugh: Ależ ci ta córcia rośnie!!!!! Jakie ma włoski długie!! :D Ojjjj śliczna dziewczynka! :)


Aniołek wrzesień 2013 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #271906 przez Moniq
Witajcie Dziewczyny w Nowym Roku- niech Wam się szczęści!!!
Agnieszka, ale piękne Twoje dziewuszki!!! a może jakieś kolorowanki, wyklejanki, książeczki z naklejkami-u nas ostatnio jest to to szał
Święta spokojnie, Sylwester w domku z rodzicami i rodziną brata.
aga, super z tą kupą
u nas pielucha poszła totalnie w zapomnienie, jechalismy do rodziców, to prawie 3,5 godziny i chciałam jej założyć pieluszkę a Domi że ona poprosi i potrzyma i że ona nie chce pieluszki i jechała bez, zatrzymalismy się raz na siku i to wszystko :)
Domi znowu ciąga kciuk, już brak mi pomysł na oduczanie jej. macie jakieś pomysły?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #272430 przez _aga86_
Moniq nie mam pojecia jak mozna dziecko tego oduczyc zapewne bedzie ciezko. Smoczka mozna zabrac i przeczekac, a z kciukiem nic nie da sie zrobic ;) Pamietam, ze moja kuzynka bardzo dlugo "ciumkala" kciuka, az sie troche zdeformowal. Moze zapytaj pediatry jak sobie z tym- ja niestety nie mam pojecia.
Julcia robi kupki do toalety- nie byl to jednorazowy "wyczyn" :) Za kazdym razem mnie wola i sie chwali ;)
Moniq a Domi budzila sie z sucha pieluszka?? Julcia jeszcze chyba nie jest gotowa na pozegnanie sie z pampersem na noc, bo nadal rano ma mokro. Ale i tak sprawdze to dopiero na wiosne, bo Julka jeszcze przychodzi do mnie do lozka w nocy/ nad ranem i balabym sie, ze posiusia mi koldry ;) A wiadomo wiosna/ latem wypralabym i wywiesila na dwor, a wieczorem byloby suche.
Jak oduczyc dziecko przychodzenia do lozka rodzicow?? Julka dopiero od kilku miesiecy przychodzi do nas. Jak byla mlodsza przesypiala noce w swoim lozeczku- nie uczylam Jej spania z nami i nie sadzilam, ze bede miala z tym problem. No, ale coz..,

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #272643 przez Moniq
pediatra nie ma na to zbyt wiele pomysłów.
Domi budziła się z suchą pieluszką już od dawna, a potem często budziła sie w nocy i wołała siku. teraz śpi bez pieluszki, dwa razy zdarzyło jej się zasikać łóżko-ale założenie pieluszki traktuje jako karę.
znajomi oduczali synka spania z nimi tak że za każdym razem jak przychodził oni odnosili albo odprowadzali go do jego łóżeczka, tłumaczyli ze każdy spi w swoim łóżku i tak wkółko aż do skutku

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu - 12 lata 3 miesiąc temu #272712 przez _aga86_
No wlasnie myslalam, ze tylko takie cos bedzie skuteczne. Hmmm... znowu czekaja mnie nieprzespane nocki :/ Juz wczesniej probowalam odkladac ja do siebie, ale strasznie sie zloscila i przez to sie rozbudzala i koniec spania :/ Ale jak trzeba to trzeba :)
A tak z ciekawosci orientujesz sie ile Twoim znajomym zajelo to czasu??

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #273693 przez Mirella
Pisałam wczoraj w nocy i widzę że mojego posta nie ma, się zagotowałam, wrócę jak ta awaria się skończy ;) Buziale dla Was wszystkich :kiss: Nie będę się rozpisywać bo może znowu mi zniknie, to już nie pierwszy raz ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #275314 przez Mirella
Eehhh, liczyłam że mój post jakimś cudem wróci, nie to nie, trzeba iść naprzód :lol:


No to na początek po raz drugi chociaż to już masakrycznie sþóźnione ale co tam, najszczersze w świecie buziaki dla Alicji, w końcu dwa latka to poooważny wiek :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss:


U nas przez jakiś czas normą było że Klaudia przychodziła w nocy, teraz to już baaardzo sporadyczne przypadki ale zdarza się. Tylko my nie robimy z tego problemu, chce to śpi z nami i już. Myślę że przyjdzie czas kiedy za tym zatęsknę ;) Na razie cieszę się póki mogę, zarzuca mi rączkę na szyje i usypia, rzadko ale tym bardziej się cieszę.


Palucha też ssie, tu muszę powiedzieć niestety ;) Na razie jedyne co robimy to ją zawstydzamy, przed radykalnym działaniem typu posypanie solą posmarowanie octem ciągle się wstrzymujemy bo to się niehumanitarne wydaje. Tym bardziej że kciuk idzie do buzi jak jest śpiąca, głodna, albo się uderzy i płacze.


Ostatnio widzę że kaszki zaczynają się przejadać, na tapetę wchodza maślane bułeczki, nie wiem cieszyć się czy martwić, niczym nie daje tych bułek smarować, suche je. O tostach nie ma mowy, suchy chlebek tostowy owszem, upieczony jest niejadalny ;)

O pampersach szkoda gadać, chociaż odkąd kupujemy takie tandetne widzę że jej przeszkadzają, częściej miauczy żeby przewinać, ale na nocnik usiąść nie chce. Sporo o tym rozmawiamy, ale na razie tylko rozmawiamy niestety.


Ale są i zabawne momenty dla równowagi. Potrafi przyjść rano do łóżka i powiedzieć "wstawaj śpiochu" (tekst wyciągnięty ze smerfów). Mina mojego męża bezcenna :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #275323 przez _aga86_
Ojej Alicja wszystkiego najlepszwego slonce z okazji drugich urodzinek :)
Mirella ja tez uwielbiam spac z Julcia zwlaszcza jak moj M pracuje na nocki.Julcia jak sie przebudzi to mowi do mnie : mamusia tuli tuli io musze ja wtedy przytulic, bo bedzie mowila tak do skutku :)) Kocham to poprostu. M na nocki prauje od pn. - czw, reszcte tygodnia spi z nami i tu zaczynaja sie "schody" Jak Maciek jest w lozku Julka spi w nogach. Miedzy nami jest jej albo niewygodnie, albo za goraco. Raz juz dostala od ktoregos z nas, raz spadla i przez to musze ja tego oduczyc.
I znowu wrocila zazdrosc. WYobrazcie sobie, ze jak przychodzi weekend i Julka sie budzi pierwsze co robi: schodzi z lozka i wymusza polacz- bez lez tylko "jeczy" i robi to ze zlosci, ze M mnie obejmuje lub za blisko lezy. Po "ataku zlosci" przychodzi do lozka miedzy nas i mowi Julcia do mamusi i odpycha Macka. I tak samo jest z przytulaniem odrazu sie zlosci. Mimo, ze zawsze wolamy ja do siebie i tlumaczymy. Oj moja mala zazdrosnica :) I jak np. wyglupia sie z Mackiem to ja musze byc w bezpiecznje odleglosci. Tak jakby to ona miala byc w centrum zainteresowania.. Wraca to jak bumerang- bo byl juz spokoj z ta zazdroscia.
Julcia dzisiaj sama z siebie przyszla do mnie i powiedziala: kocham cie baldzo mama :))))))
Myslalam, ze ja schrupie ;) Dosc czesto mowi, ze kocha, ale to BARDZO mnie zaskoczylo :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #276294 przez luska
hej laseczki

eh jak ja wam zadroszcze tego pozegnania z pampkami ,moj nadal nic.ale gowniarz wie cpo i jak bo oststni oo przyszli znjomi z 4 lenim synkiem a ten podziwial ola nocnki , zazdrosnik mały wpadl do łazienki ustal przy nocniku i gada "ja tu si , ty nie " mówie mu , że kłamie bo robi w pieluche , to mi na to tekstem "mam cicho ja tu si , on nie" i leje dalej

Ogolnie mamy teraz 3 swiaty bo wycwanił sie i wszedzie gdzie nie moze wejsc to przysowa sobie krzesla juz nie mam siły bo nic przed nim nie ukryje , leci po krzeslo , szafki otwiera po stole blatach lata B)

Dziewczyny a kiedy macie zamiar maluchy wysłac do przedszkola, czekacie do wrzesnia??czy jeszce jeden rok??
J B) a sie zastanawiam czy od marca juz go nie posłac, tylko ze juz 3 podejscia byly do przedszkola (az mi kolejny raz wstyd jechac :P ) i rezygnowalismy bo za mały......teraz też mam obawy tyle , ze on kocha dzieci a mieszkamy na wsi wiec praktycznie ma zerowy kontakt z maluszkami......na codzien ma 4letniego wujka ale to wcale im oby na dobre nie wychodzi B)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #276402 przez Moniq
luska, moja Domi chodzi do przedszkola, musiałam posłać ją do żłobka jak miała roczek, teraz od września chodzi do przedszkola, do takiej grupy 2,5 latków. ja jestem bardzo zadowolona, Domi też, lubi dzieci. teraz ja jestem w domu ale Domi dalej chodzi do przedszkola;miałam przez jakiś czas wyrzuty sumienia że jestem na zwolnieniu a posyłam dziecko do predszkola, ale co chwilę pojawiają się jakieś komplikacje, wiec to przedszkole jak znalazł.
a przy okazji się wyżalę, że po dzisiejszej wizycie u gin znowu mam nakaz leżenia w łóżku :/ szyjka nie jest zbyt dobra,więc znowu leki, leżenie i wnikliwa obserwacja :/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #276591 przez bombel779
Moniq to zdrówka dla ciebie i wytrwałości w tym leżakowaniu! Niech się dzidzia aż tak nie spieszy z tym przyjściem na świat!

A powiedz mi Moniq -czy w poprzedniej ciąży też miałaś takie problemy??
Bo ja,tak jak Ty,w 27tc przeszłam na leżakowanie,miałam niewydolność ciśnieniową szyjki macicy i gdzieś kiedyś przeczytałam że w związku z tym,w drugiej ciąży też najprawdopodobniej będę miała problem z donoszeniem ciąży.. :unsure:


Aniołek wrzesień 2013 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #276950 przez Moniq
dzięki, bombel :)
leżymy sobie,dziś na szczęście Mała się rusza,więc jestem trochę spokojniejsza :)
w poprzedniej ciąży nie miałam żadnych problemów z szyjką; to moje drugie leżakowanie w tej ciąży;
przykro mi że nie mogę szaleć z Domi tak jak wcześniej, mam nadzieję że nie odbierze tego tak, że siostra już jej odbiera mamę; staram się jej tak tłumaczyć żeby nie wyszło że to wszystko wina siostrzyczki w brzuszku-troche to trudne.
moja gin mówi że każda ciąża jest inna, i nie jest przesądzone że skoro raz były problemy,to w następnej też będą i odwrotnie;poprostu zwraca się większą uwagę na taką kobitkę, co poprzednio miała problemy

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu - 12 lata 3 miesiąc temu #277017 przez _aga86_
Moniq wszystko bedzie dobrze tylko odpoczywaj. ZDROWKA!!!
Luska ja mieszkam w UK i tutaj jest tak, ze 3 latki musza zaczac "nauke" w przedszkolu.W dodatku dzieci urodzone do 1 wrzesnia ida do przedszkola od wrzesnia, dzieci urodzone po 1 wrzesnia zaczynaja od stycznia. Julcia idzie do przedszkola za rok, bo urodzila sie w pazdzierniku. 3latki chodza do przedszkola 5 dni w tygodniu po 3h lub 3 dni w tygodniu po 5h. 4 latki chodza CHYBA na 6h dziennie. W przyszlym tygodniu ide zlozyc podania. Troche sie obawiam, ale mam jeszcze rok do oswojenia sie z tym tematem ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl