BezpiecznaCiaza112023

MAMUSIE 2009 :)

12 lata 4 miesiąc temu #257945 przez Manga
Klaudia jest bardzo wysoka (ja jak dotąd znam wyjątkowo drobniutkie dwuletnie dziewczynki), czyli witaj Mirella w klubie.
I rzeczywiście w kościele najbardziej to odczuwam. Rówieśnicy Aleksa (ale o głowę niżsi) spacerują po kościółku, gadają na głos i w ogóle... zachowują się jak przystało na typowe małe dzieci.
A jak Aleks zaczyna się wiercić, to od razu jakaś starsza pani grozi mu palcem, ech...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu - 12 lata 4 miesiąc temu #258002 przez _aga86_
Mi sie wydaje, ze Julka nalezy do tych nizszych dzieci. Mojej kolezanki corka jest 5 m-cy starsza od Julki i o glowe wyzsza (z tym, ze u dzieci w tym wieku 5 m-cy to duzo) no nie wiem. musze ja zmierzyc :) Ale powiem Wam szczerze, ze ja do gimnazjum bylam jedna z nizszych w klasie, a potem jak "wybilam" to stalam sie jedna z wyzszych. Wiec u Julci tez tak moze byc.
Oj... dziewczyny juz wspolczuje partnerka Waszych synow:D Ale partnerom naszych corek Mirella rowniez :D Juz widze mojego M :D :D (zarcik)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #258392 przez Moniq
jedynacza, kuchnia to super pomysł, synek naszych przyjaci,ół ostatnio dostał i znakomicie się bawi.
Mirella, wytrwałości, u nas ostatnio o wszystko jest próba sił, czyli która z nas jest bardziej uparta i postawi na swoim, póki co przeważnie ja wygrywam :)
Manga, 60 elementów??? jestem pod wrażeniem, Domi ma takie dla dwulatókw po kilka elementów ale to żadne wyzwanie i takie 34 ale potrzebuje do nich trochę pomocy, ale w sumie to nie jest jej ulubione zajęcie.
za to zna wszystkie kolory, litery alfabetu i kilka cyferek.
Domi jest średnia, ma 92 centymetry, chociaz patrząc na dzieciaki z jej grupy przedszkolnej to jest dość wysoka.ze wzrostem jest powyzej 75 centyla a z wagą ok 50, bo waży 12,4kg
Manga, tak to jest teraz nas całują a potem... mój mąż ostatnio stwierdził że skoro będziemy mieli drugą córkę to on musi zaopatrzeć się w dubeltówkę, żeby mieć wpływ na kawalerów, których będą przyprowadzały :D a Domi jakiś czas temu wymyśliła buziaki jako sposób na odwleczenie w czasie zasypiania, ba jak czytam bajki albo zaraz po to ona wtedy "mama buziak" i tak kilkadziesiąt razy, teraz doliczam do 20 buziaków i mówię jej dobranoc i wychodzę.
ale piekne te Wasze skarby.... nam zespuł się aparat więc zdjęcia będą w późniejszym okresie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #258401 przez Manga
Moniq aparat szybko doprowadźcie do porządku, bo wkrótce do fotografowania jeszcze jedna ślicznotka będzie!

A propos dubeltówek... cieszmy się chwilą póki w oczach naszych dzieci jesteśmy najukochańsze, najpiękniejsze i najmądrzejsze :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu - 12 lata 4 miesiąc temu #258556 przez Moniq
och, tak cieszę się czasem kiedy to jestem w oczach dziecka piękna, mądra, wspaniała... coś niezwykłego; czasami tak na mnie patrzy że faktycznie czuję się jak super bohater :P
a tak wogóle to coraz mądrzejsze i fajniejsze są te nasze dzieciaki; Domi potrafi mnie tak rozśmieszyć że we dwie chichramy się jak małe dziewczynki. dziś jak chwilę się z nią przytulalam przed spaniem wzięła moją buzię w swoje łapki dała mi z 5 buziaków,ja zaczęłam się po cichu śmiać a ta łapkami sprawdziła moje usta że się śmieje i zaczęła sięw głos chichrać, nie mogłam się powstrzymać i wybuchłam śmiechem :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu - 12 lata 4 miesiąc temu #260237 przez _aga86_
Mirella i jak tam idzie odstawienie butelki?? Wyprobowalas slomki??
O tak piekne jest to uczucie wiedzac, ze jestes najwazniejsza osoba w zyciu swojego dziecka :) Najbardziej uwielbiam jak Julka tak sama z siebie przybiegnie do mnie i mowi: MAMUSIA BUZIACZKA, a zaraz po tym MAMUSIA TULI TULI :) Kocham to uczucie :)
No prezenty dla Julki juz mam :) Wiem tez co dostanie z PL- troche sie tego uzbieralo- hehe. Tylko czy zmieszcze to pod choinke ;) Ja Wy robicie?? Prezenty dajecie po kolacji, czy rano?? Ja w tym roku zostawie pod choinka i rano Julcia rozpakuje. Chce, zeby rodzice mogli zobaczyc na skype jak Julcia cieszy sie z prezentow, poza tym wiem, ze jesli dostalaby wieczorem moglabym zapomniec o tym, ze poszlaby spac o rozsadnej godzinie ;) Chce zostawic np. 1, 2 rzeczy na wieczor, by MIKOLAJ mogl je Julce wreczyc :) O ile Julcia sie nie bedzie Go bala, bo w zeszlym roku Mikolaj musial uciekac ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #260286 przez Mirella
Słomki kupilam ale leżą w szufladzie, bo niekapek został zaakceptowany w końcu, co prawda picie to zabawa w "kto to nie chce pić herbatki???" i śmiechu co niemiara, ale najwazniejsze że pije, prawda?
Ale przez trzy dni to nie wypiła prawie nic, na szczęście instynkt samozachowawczy zwyciężył :)
U nas prezenty będa przy Wigilii, spać i tak Klaudia chodzi raczej późno, poza tym będą goście to i wieczór się wydłuży ;)

Klaudia coraz częściej sypie cytatami z bajek, ale dopasowuje je do okoliczności i jak potrzeba to coś zmieni, i tak na przykład mówię jej że idziemy do sklepu i muszę wziąć plecak a ona mi na to: po co taszczysz mamusiu taki cięśśśki plecak? :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #260342 przez Moniq
gratulacje, Mirella!!!
wczoraj powtarzałyśmy wierszyk na jasełka w przedszkolu i zaczyna się on: "witaj Jezu malusieńki..." a Domi mówi tak: "mamusiu nie rozumiem. jak to malusienki?" i musiałam dziecku wytłumaczyć o co chodzi w Bożym Narodzeniu. a na koniec Domi mówi tak: "acha, rozumiem, troche"

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #260366 przez _aga86_
To super Mirella :)
My tez mamy gosci, ale mimo wszystko nie chce, zeby Julka szla spac i polnocy- hehe :) Ale najbardziej chodzi mi o to, by rodzice mogli widziec Julci reakcje, bo niestety te swieta spedzamy osobno :((
Mozna sie posmiac z tych naszych maluchow- teksty maja rewelacyjne :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #260675 przez Moniq
my położymy prezenty wieczorem po wigilii, idziemy na kolację do teściów i tam będą prezenty, więc i tak po jakimś czasie będziemy zbierać się do moich rodziców i tam będzie spanko, na pewno później niż zwykle.
dziś jak usypiałam Domi przytuliła się do brzucha i mówi dobranoc siosczyczto; mała zaczęła kopać i Domi się bardzo ucieszyła.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #260714 przez Mirella
Eehhh, jak ja bym tak chciała.... Moniq, Domi wycałuj a brzuszka pogilgaj :) Siostrzyczka już ma imię? Chyba mówiłaś ale ja sklerotyczka i zapomniałam ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #261321 przez Mirella
z cyklu uśmiechnij się mamo i opowiedz ciociom na forum:

Zakładałam pasek do spodni i tak sobie popatrzyłam ile nowych dziurek zużyłam (pasek kupiłam jak Klaudia miała dwa miesiące), Klaudia się przyglądała i nagle powiedziała:
- Pamiętam
- Pamiętasz jaka gruba byłam?
- Gjuba? A co to źnaci?

Fotka z przed godziny
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu - 12 lata 4 miesiąc temu #261381 przez Manga
Uwielbiam czytać o Waszych dzieciach.
Uwielbiam je oglądać.
:kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #261524 przez Moniq
Manga, a my uwielbiamy o nich pisać :D
Klaudia boska.
siostrzyczka nie ma jeszcze imienia, mąż mówi do niej Zuzia-ale dla mnie jest za dużo Zuziek teraz, ostatnio myśleliśmy o Kasi, ale to nic pewnego, więc nie wiadomo, jak już się zdecydujemy to dam znać

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #262960 przez _aga86_
Czesc Mamusie :)
Mam prosbe: moglybyscie napisac co podajecie swoim dzieciom na sniadanie i kolacje?? Chcialabym wiedziec co jedza Wasze maluchy :) Pozdrawiam :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl