BezpiecznaCiaza112023

MAMUSIE 2009 :)

12 lata 4 miesiąc temu #265808 przez jedynaczka
cześć dziewczyny :) w końcu znów bede na stałe razem z Wami.

jeśli chodzi o śniadania i kolacje, to u nas bywa różnie, od kaszy począwszy przez jajo z szyneczką ( szynka tylko w jajecznicy jest tolerowana ), tosty też są mile widziane, ale ostatnio nie te składane tylko typowe wyskakujące tosty posmarowane GRUBO masłem :) eM mógłby jeść masło łyżeczkami.... eh te gusta dzieciaków :D
poza tym płatki na mleku mile widziane.
Mikołaj uwielbia spagetti, wszelkie makarony pod każdą postacią, ryż, kasze i warzywa, wiec z tym nie ma problemu :)

niedawno pisałam ze eM korzysta z nocnika tylko gdy lata po domu z gołym tyłkiem i to juz jest za nami, na szczęście i już normalnie ubrany woła siku, jedynie na podwórko zakładamy mu pampersa i do spania :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #265879 przez luska
Jedyneczko gratuluje postepu z siusianiem .

Moj tio jest mistrz oporu........kompletnie nic na niego nie dziala, jak juz pozegnalam sie z perspektywa odejscia od pieluch przed przedszkolem :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #265923 przez Mirella
Luska, to co ja mam powiedzieć? Klaudia jednak pół roku starsza a jak tylko ją rozbiorę to krzyczy ziakładamy pampesiaka ;) ja się pocieszam że jak wiele rzeczy zrobiła nagle z dnia na dzień to i z nocnikiem mnie tak zaskoczy ;)

Jednaczka fajnie że jesteś :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #265968 przez luska
Mirelko tez ta siebie pocieszam , ze mu przyjdze z dnia na dzien jak wiekszosc rzeczy.

Hehe no to madra twoja dziewczynka .

Ja na moim juz rozne techniki wyprobowywałam i nic.

Na teksty , ze mama z tata na kibelkek robia to nam odpowiada "kak, mama i tata tu (pokazuje na klozet) ja nie"
nowy grajacy nocnik go nie ruszyl spodobala mu sie tylko to , ze mamiejsce na rolke papieru i tylek bardzo chetnie wyciera B) B)
Na teksty, że Kubus jego idol wola susiu wzrusza ramionami i sie smieje B) Przekupstwo tez nie działa.Eh pampki pewnie jeszczedługo beda goscic u nas w domu

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #265969 przez _aga86_
Jedynaczka zazdroszcze, ze eM je tyle rzeczy :) Jezeli chodzi o maslo- Julcia tez je uwielbia. Jak juz sie naje i zostanie kanapka z maslem to zdejmuje je i zjada ;) Niestety wyprobowalam tosty i... Julcia sprawdza co w nich jest i wyciaga to co jest wedlug niej niejadalne... Chociaz i tak nie jest najgorzej. Sa dni, ze ladnie je :)
Luska poprostu puszczaj malego z golym tyleczkiem po domu- w wielu przypadkach to sie sprawdza. U nas na poczatku byla gola pupa, potem dopiero puszczanie w majteczkach. Mirella na Klaudie musisz znalesc inny sposob skoro nie chce zdjac pampersa.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #266004 przez luska
aga latała w gaciach.......tez nie pomogło .Teraz z gołym tylkiem go nie puszcze bo za zimno B) Poza tym lekko nam sie przy małej cofa ale spokojnie obserwujemy.Na wiosne bedziemy dzialac :laugh:

eh moj tez tak ma , ze w kanapi i tosty zaglada i nie mam mowy o jakims przemycie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #266055 przez Mirella

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #266063 przez jedynaczka
luska i Mirella, macie racje to samo przychodzi, to całe kontrolowanie pęcherza :)
na wszystko przyjdzie czas, Klaudia już mówi wszystko, a mój eM mało co, pojedyncze słowa, wiec coś za coś :)

tak Aga, co do jedzenia to juz od dłuższego czasu nie mam co narzekać, jedynie są okresy ze jednego dnia je duzo, a nastepnego mniej i tak w kolo, ale nie zostaje do niczego zmuszany, jak ma ochote to je, to co chce i juz :)

dzis na obiad była zupa z wszystkimi możliwymi warzywami, jakie znalazłam i mały zjadł 2 miseczki i on szczęśliwy i ja szczęsliwa :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #266098 przez Mirella
Jedynaczka, Klaudia umie kontrolować pęcherz, tylko nie chce o tym mówić, jakby się wstydziła. A przyłapałam ja kiedyś w kąþieli jak robiła troszkę, zatrzymywała, patrzyła co się dzieje, potem znowu troszkę, zatrzymywała... i tak do końca ;) No ale nic, czekam. W zamian za te pampersy mam teraz: maaamoooo, zbuduj domek, maaamooo włąć Filemonka :lol:
Albo mówię do niej np poczekaj przyniosę ci pastę do zębów, i słyszę: no to idź przynieś pastę. Czyż to nie piękne? Tak się pocieszam że w końcu i o swoich potrzebach zacznie mówić ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #266105 przez luska
Jedyneczka dokładnie jaka mam jest szczesliwa jak dziecko je, z moim mialam trzy swiaty do roku niejdadek........w koncu olałam spraw , no chyba na smierc sie nie zaglodzi i prosze mały pultasek sie z niego robi, nic na siłe własnie

Mirella to cora pieknie gada, moj nadla w wiekszosc po swojemu ale juz sie z nim idzie dogadac , slowka lapie powoli ale cały czas cos.

A my mam po świetach....mlody razem z tata cala noc wymiotowali, a ja jestem przerazona faktem , ze malenka moze sie tez zarazic, no i Olo nic nie pije a jak juz to zaraz wymiotuje :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #266120 przez jedynaczka
luska, daj małemu pić łyżeczką, nie z kubeczka ani z butli tylko właśni powoli łyżeczką, po łyczku i przerwa i znów, u nas Mikołaj tylko tak przyjmuje płyny jak nie daj Boże wymiotuje.
Teraz odpukać już daaawno nie chorował i oby tak dalej!

mój eM tez był raczej niejadek, ale od czasu gdy potrafi sam sobie wybierać to co chce nie mamy takie problemu :)

Mirella to Ty możesz już najnormalniej w świecie prowadzić dyskusje ze swoją dwulatką!
zazdroszcze :) i czekam az mój mały się rozgada na maxa :)

jak już Klaudia kontroluje pęcherz, to wydaje mi sie ze niedługo bedzie rozstanie, u nas też to sie zaczelo w kąpieli, najpierw Mikołaj czekał z siusniem jak wejdzie do wanienki, i tłumaczyłam mu że tak nie można, bo jest brudna woda, i wyciągałam go od razu oczywiście z ogromnym płaczem, i tak kilka razy i pewnego wieczoru rozebrałam go do kąpieli i mówie, że pamiętaj niuniu nie masz papmpersiaka więc nie sikaj na dywanik bo bedzie do wyrzucenia, a on do mnie 'niuniu siu' i pokazał na kibelek, wiec go posadziłam i sie wysikał i tak to sie zaczeła niespodziewanie ta wielka przygoda z odpieluchowywaniem :)

a, czytałam wcześniej Mirella że odstawiłas małej butelke i jak? zapomniana już?
bo u nas też niedługo powinna pójść w odstawke...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #266173 przez _aga86_
My z butelka zegnamy sie dzisiaj :) Tym razem sie nie poddam. Julcia zostawi butelke pod choinka, a jutro Mikolaj ja zabierze, a w zamian zostawi prezenty. Teraz Julcia sie zgadza- zobaczymy w najblizszych dniach jak to bedzie wygladalo.

Zyczymy wszystkim WESOLYCH I SPOKOJNYCH SWIAT :))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #266276 przez Mirella
Tak wpadłam na chwilkę dla odprężenia, i jak przygotowania?

Butelka już zapomniana, teraz na tapecie jest niekapek. Ale fakt że przez trzy dni to praktycznie nic nie wypiła, a ja się pocieszałam że jak do kaszek wlewam wodę to chyba mi się dziecko nie odwodni ;) W końcu zwyciężyła potrzeba napicia się, dodatkowo porażona moją konsekwencją zrozumiała że nie ma wyjścia :)

Niedawno tez definitywnie wyrzuciliśmy małe łóżeczko, także dam jej odpocząć od zmian i potem się wezmę za pampersy, bo mnie to denerwuje szczerze mówiąc. Na razie przestałam jej kupować firmówki a zaczęłam badziewie straszne, i widzę że jej przeszkadzają, że jej niewygodnie, i cały czas powtarzam, będziesz wołała że chcesz siusiu to nie będzie pampersów ;)

Buziakujemy Was wszystkich świątecznie :kiss: :kiss: :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #266395 przez Moniq
dziewczyny dla Was, Maluszków i całych Waszych rodzin pogodnych, rodzinnych, radosnych Świąt :)
jedynaczka, miło że znowu jesteś :) Gratulacje z siusianiem.
u nas została jeszcze butla do odstawienia, na noc jest jedna a po niej mycie ząbków i czasami druga w nocy, zwłaszcza jak jest chora i potem jakiś czas po chorobie, a że ostatnio często chorowała to większość nocy była z piciem mleka. ale powiem Wam że na razie nie mam siły, muszę się trochę wyspać i dopiero się za to wezmę, bo pewnie będzie to kilka nieprzespanych nocy, bo Domi to straszny uparciuch :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #266409 przez natmur11
Hej, widzę ze u was temat odpieluchowania. Powiedzcie mi jak się zachować w stosunku do mojej córci. Mądrala wycwaniła się i po każdym siku w pieluchę woła że chce "e-ee" tak długo do kiedy jej nie zmienię pampersa. Nie powiem bo to dość drogo zaczyna wychodzić bo paczka pampersów starcza mi na tydzień ;) Staram się jej tłumaczyć że powinna wołać zanim zrobi siusiu. Wieczorem przed snem zmieniam jej 2 razy pieluchę a i nie raz w nocy się obudzi że ma mokro. Za to z kupką u nas gorzej bo jak do tej pory ładnie wołała teraz chowa się pod stół i zaczyna robić, po przekonaniach że nikomu nie powiem, i że to będzie nasza tajemnica dopiero wychodzi i pozwoli się rozebrać. Miała któraś z was podobnie?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl