BezpiecznaCiaza112023

MAMUSIE 2009 :)

12 lata 4 miesiąc temu #266421 przez Manga
Jedynaczka, bardzo się cieszę, że wróciłaś :)

Natmur - jak nas czytasz, to już zauważyłaś, że każde dziecko inaczej z odpieluchowaniem. Teraz zima, więc kiepski na to okres. Bo najlepiej jest po prostu zdjąć pampersa, żeby dziecko w samych majteczkach biegało, bo wtedy czuje co się dzieje, gdy siku leci. Ja Aleksa sadzałam na nocnik przed każdym spacerkiem, po powrocie, przed spaniem, po spaniu itp... I nie pytałam, czy chce siku, bo zawsze odpowiadał, że nie!
Natomiast z kupką było tak jak u Ciebie (a raczej Twojej małej ;) ). I niestety trwało to bardzo długo. Ale ja się uparłam i nie dawałam pampresa (kupka lądowała w majtach), żeby się siku nie uwstecznił.
Podsumowując - na każde dziecko przyjdzie pora. I niewiele da się przyspieszyć, jeśli maluchy są na nie.

Aleks wydaje się, że ma już bogaty słownik, a jak wczoraj wyciągnęliśmy ozdoby świąteczne, to na widok świecących lampek wołał: "ale pięknie świecące kuleczki" i łańcuchów "ojej ale kolorowe szaliki" ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #266466 przez Mirella
Natmur ja zaczęłam kupować tanie pampersy, Helen Harper czy jakoś podobnie, 22 złote paczka, zabrałam Klaudii komfort z nadzieją że te niewygodne znielubi i wyrośnie ;)

Manga, to ja się zaczynam zastanawiać co Klaudia powie, my jutro ubieramy choinkę :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #266541 przez Mirella
Scenka przy śniadaniu.
Klaudia nie chciała swojej ukochanej kaszki z Monte, mój mąż stwierdził że jej się przejadły, na co ja stwierdziłam że wczoraj jeszcze krzyczała że chce kaszkę z Monte a dziś to po prostu focha ma od rana. Klaudia się zagotowała normalnie, uderzyła rączką w stolik, i takim zdenerwowanym płaczliwym głosem z wielką pretensją krzyknęła: nie mam focha!!!!

Mało się nie udusiliśmy :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #266604 przez luska

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.
:kiss: :kiss: :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #266605 przez luska
eh ciekawe kiedy na mojego przyjdzie pora pozegnania , moj dydqa jeszcze butle z melkiem ale na razie mu jej nie zabiramy ze wzgledu na to , że pojawilo sie rodzenstwo......wiec za duzo by miała zmian ale spoko i ztym sobie poradzimy mysle , że bez problemu.

Mirela hehe tez bym sie udusiła :lol:
a u nas swieta chorowicie , mał cala noc przed dzien wigilij wymiotowała z moim na drugi dzien oki pozniej rozwolnienie a dzis temperatura :dry: Mnie dopadlo wczoraj ale już jest oki

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #266607 przez _aga86_
Wspolczuje kluska i zycze zdrowka dla rodzinki...
Oj Mirella ale sie usmialam :D
Julcia nie dostala wczoraj wieczorem butelki i odziwo nie protestowala. Raz powiedziala, ze chce mleko w butelce, ale przypomnialam Jej, ze Mikolaj ja zabral i pozwolilam wybrac Jej jeden z naszych kubkow i wypila mleczko :) Ciekawe jak bedzie dzisiaj :) Milego swiatecznego dnia Wam zycze ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #268428 przez jedynaczka
jej, a co tu taka cisza??
opowiadajcie jak po swiętach i jakie plany na sylwestra?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #269038 przez Agnieszka
Witam dziewczyny. Ostatnio nie miałam czasu pisać ale podglądałam od czasu do czasu o czym Wy tutaj piszecie:) dziś też tylko na chwilkę jestem, powiedzieć że u nas wszystko w porządku, mała rośnie jak na drożdżach, a Alicja szykuje się do swoich 2 urodzin, a ja oczywiście mam dylemat co jej podarować mądrego. Z zabawek w ty roku rezygnuję, bo ma tyle tego że bez sensu kupować jest coś kolejnego żeby pobawiła się jeden dzień tym a potem rzuciła w kąt. Przeleciałam szybko wątek urodzinowy, ale zadam wam jeszcze raz tez to samo pytanie, a mianowicie, co Wasze dzieciaki dostały na 2 urodziny? Ja właśnie przypomniałam sobie o rożnych grach dla najmłodszych i poszukam jakiś w necie (przykładowo domino z obrazkami). może któraś z Was ma jakiś pomysł? Zaznaczę, ze wózek i lalka odpada, sanki też rowerek też, wszelkie misie także bo to wszystko już mamy na stanie:)



Alicja ma już 16 ząbków :))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #269168 przez Mirella
Kurcze, jakoś sobie przypomnieć nie mogę co Duśka na urodziny dostała, już raczej myślę co na trzecie dostanie. Na gwiazdkę dostała między innymi drewniany pociąg i most z klocków, też drewniany, taki do składania, i to jest jej ulubiony zestaw w tej chwili. Natomiast stanowczo odrzuca wszelkie zabawki na baterie które jeżdżą śþiewają i co tam jeszcze, ale generalnie bawią się same. Nie pozwala włączać i koniec. Dostała dwie kolejki na baterie, no cóż, musi do nich dorosnąć najwyraźniej ;) Natomiast chętnie się nimi bawi jak są wyłączone :)

Klocki magnetyczne które znalazłam dla niej na gwiazdkę też się sprawdziły, ładnie się nimi bawi.

Ja generalnie jestem zwolenniczką zabawek którymi dziecko może się zająć na dlużej, i które dają jakieś mozliwości zabawy. Dlatego zwracam uwagę na wszelkie klocki układanki, tego typu rzeczy.

Święta fajne ale męczące, dobrze że już po. W Wigilię Klaudia niespodziewanie zaczęła kolędę spiewać, wszystkim szczęki poopadały :lol:

A Sylwester w domu bez gości i pośpiechu, takie jest założenie ;)

Aga, gratulujemy Julci pięknego rozstania z butlą :kiss:

Jedynaczka, a Ty co? Nie pochwalisz się?

Dla wszystkich mam i dzieci buziale od nas :kiss: :kiss: :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu - 12 lata 3 miesiąc temu #269307 przez _aga86_
Julcia jest zafascynowana puzzlami- dzieki dziewczyny za pomysl :) Aga moze sprobuj z puzzlami, ukladankami z drewna- Julcia tez sie nimi super zajmie.
Julka lubi bawic sie "naczyniami" dostala taki komplet sztuccy, talerzykow, kubkow, filizanek itp. i naprawde to jej przypasowalo. Codziennie robi mi i swoim lalka kawke, herbatke, sosik i saladke ;)
My odstawianie butelki mamy juz chyba za soba. W ciagu tych kilku dni raz Julcia sie rozplakala proszac o mleko w butelce, ale tlumaczylam, ze butle zabral Mikolaj i poprostu Jej nie ma. Oczywiscie jeszcze bardziej sie zloscila, ale to byl chyba moment przelomowy :) Od tamtej pory pije mleko, kakao w kubku :) Co prawda nie tak duzo jak wczesnie, ale wystarczajaco, poniewaz Julcia lubi produkty mleczne, wiec nie mam mowy o niedoborze:) Na drugi dzien po calej akcji pol dnia chodzila i mowila "Mikolaj zabral butelke" ;)
SZCZESLIWEGO NOWEGO ROKU !!!!!!! :*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #269358 przez luska
Agnieszko co do zabawek to my tez juz powiedzielismy dosc bo nam sie dubluja B) Na urodziny dostał zestaw masterkowiczka , nie sprawdza sie jak na razie .Od siostrzyczki dostał drewniane klocki no i to jest strzal w dziesiatke polecam , widze , ze sam na wiel sposobow sie nimi bawi one sa z sorterem wiec ladnie nam sie na nich nauczyl kaształtow, na gwiazdke graz z wadera ale na razie bawil sie tylo w wigilje i został u babci.No i mega radoche ma z tablicy, tez polecam:) B) oj ogolnie wszelkiego rodzaju srewniane najprostrze zabawki lubi(procz koparek i eoeo od ktorych doma zamnienił sie w jeden wielki garaz B) )

Swieta spedzilismy na obzarstwie ale spokojnie:)M B) Olek tylko po nich ma limo pod okiem ale on top taki szałaput ,ze bym sie zdzwila jak by sie skonczylo bez przygod no i nadal ma biegunke to już tydzien :ohmy: :ohmy: :ohmy: Ale je normalnie na bol brzuszka nie skarzy sie tyle , ze robi do 8 razy dziennie a jak podam smekte ten sam rezultaty tyle , ze nie woda ma leci z tyłka :dry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #269362 przez luska
A Sylwestra mam zamiar spedzic z jedynka hehe ale pwnie i tak u tesciow wyladujemy :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #269601 przez Mirella

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #269659 przez Manga
Mirella - dzięki :*

Ja również chciałabym Wam złożyć życzenia szczęśliwego Nowego Roku, zdrowia, pomyślności i radości.

Oby nadchodzący Nowy Rok pozwolił zrealizować Wasze marzenia i plany.

Wszystkiego Naj!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #269717 przez Agnieszka
Dziękuję za podpowiedzi. tak sobie uświadomiłam, że ta moja mała to już wszystko ma, bo i klocki drewniane i układanki ma, tablice też ... Ale z tym pociągiem to też fajny pomysł więc dziękuję:)
Dla Was wszystkich także życzę wszystkiego dobrego w Nowym Roku, by był lepszy od poprzedniego, a przede wszystkim życzę wielu powodów do dumy z naszych dzieciaków.
Do życzeń dołączają się moje obie panienki



Alicja ma już 16 ząbków :))
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl