BezpiecznaCiaza112023

Mamy Kwietniowe 2015;)

9 lata 2 miesiąc temu #966843 przez vestusia
Dzień dobry :)
Dziś moja Zuzia również wstała, mimo iż cały świat jeszcze spał. Ja nie wiem co ona ostatnio ma z tym spaniem, no tak wcześnie to wstawała chyba jako niemowlę. Oddelegowałam ją do przedszkola i piję poranną kawkę. Zaraz jakieś śniadanko i będzie dobrze.
Adlenne a jak Paulinka podchodzi do brzuszka? U nas na razie bez zmian, bawimy się lalkami, przewijamy je, karminy, ubieramy, żeby Zuzia wiedziała dokładnie, co mnie czeka. No ale mimo to boję się troszkę, że jednak będzie bardzo zazdrosna.
Oj tak, jak już wiadomo na co się czeka, to i po ciuszkach można poznać :)
Iska a wiadomo kiedy tę cc będziesz miała?
Miłego dnia dziewczyny :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 miesiąc temu #966852 przez Adlenne
Witajcie kochane.
Moja Paulinka nie wykazuje póki co oznak zazdrości, mówi ze nie może doczekać się braciszka. Ostatnio dostała solidnego kopniaka, to stwierdziła ze chyba chce juz wyjść i ze mi zrobi zaraz dziurę w brzuchu hehe. Jak cos dla małego kupiec czy szykuje to mówi "to dla mojego kochanego braciszka". Zobaczymy jak będzie po porodzie, ja najbardziej boje się rozłąki ja będę w szpitalu. Boje się ze może się na mnie obrazić...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 miesiąc temu #966875 przez agaf1988
hej dziewczyny, ja też powoli kompletuje wyprawkę, mysle ze większość już mam:)
wczoraj również wstawilam dwie pralki z ubrankami i jeszcze ze 3 mi zostały:)
mam do was pytanie, jaki materacyk kupujecie dla swoich dzieci do łóżeczka?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 miesiąc temu - 9 lata 2 miesiąc temu #966884 przez Karolincia
Hej ;)

Dawno tu nie pisałam, a to przez to, że u mnie strasznie się dużo dzieje...

Pisałam Wam, że na wizycie ostatniej u mojej ginekolog, okazało się, że w posiewie wyhodowano bakterię paciorkowca ...przepisała mi antybiotyk BIORACEF (typowo na ta bakterię i według antybiogramu mogła mi go przepisać).
Zrobiłam we wtorek tydzień temu jeszcze raz posiew - prywatnie,. Wyszedł ten paciorkowiec.... Od wtorku brałam antybiotyk, postawiłąm wszystko na jedna karte jeśli nie wyjdzie - profilaktyka, jeśli wyjdzie - skuteczne zwalczanie tego paskuda.
Jednak odbierając wynik w piątek wynik był dodatni...
Nie martwię sie już tym, że go mam, naczytałam się baaardzo dużo o tym paciorkowcu, wiec co może powodować u mnie przy porodzie, u mojej Maleńkiej...., nawet jej śmierć....ale nie chce o tym myślec i niedopuszczam do siebie takich myśli !!!! :)
Wszystko będzie dobrze!!!! :) :)
Ważne jest, abym przed akcją porodową minimum 4 godziny wczesniej dostała dożylnie antybiotyk w szpitalu ...
Dlatego plany się pozmieniały i nie będe rodzić w Pabianicach, tam gdzie na początku zakładaliśmy, tylko tu u rodziców w Warszawie na Karowej lub na Inflanckiej biorę te dwie Kliniki pod uwagę , dlaczego?
To bardzo proste, mają oddział neonatologiczny i patologii noworodka - w obu szpitalach.... Dla mnie najważneijsze jest bezpieczeństwo mojej Lilianki i jej zdrowie...a wiem, że i w jednym i w drugim szpitalu szybko zareagują i będa wiedzieć co robić :)
Jestem lekko przerażona i pełna strachu, bo ta bakteria to jednak zagrożenie, ale wiem, że Bóg nad Nami czuwa....
A raz już mogłam stracić Lilkę, na samym początku ciąży co miałam krwiaka na macicy i groziło to poronieniem od 6 tygodnia brałam leki poddtrzymujące ciążę i się udało :) w 12 tygodniu na usg krwiaka nie było !!! :)
Więc, wierzę że i teraz Bóg nad Nami czuwa i nie pozwoli, aby Nam się coś stało !!! :) Ja też jestem o tym przekonana !!!! :)
Przed porodem tydzień wcześniej przyjedziemy z Meżem do moich rodziców, aby już być na miejscu , w moim przypadku to już szalenie ważne, aby nic nie przegapić, i gdy pierwszy skurcz się pojawi gnamy do szpitala i niestety...już tam zostaje...nawet jeśli to by nie oznaczało, wcale rozpoczynającej się akcji porodowej , wolimy chuchac na zimne!!!! :) :)

Agaf - Ja również kompletuje wyprawkę już zubranek wszystko mam, dokupiłam wczoraj jeszcze cieniusienki polarowy kocyk, w sam raz na wiosnę-lato :) Opatulona w niego moja Księzniczka wyjdzie ze szpitala :)
Pod koniec lutego zamawiamy wózek i fotelik i lampę do pokoju Lilci oraqz ozdoby na ścianę i łóżeczko z wyposażeniem :) :)
Zacznę na początku marca prać ciuszki kocyki, posciele itp.... ;)
Co do materacyka to wybrałam gryka-kokos ;) Chociaż jedna z Mamusiek polecała lateksowy havea ;)

Vestusia, Adlenne - Na pewno Wasze córeńki troszkę odczują przybycie nowego cżłonka rodziny, ale myślę, że aż tak bardzo zazdrosne nie będa :) :)
Moja siostra jak ja się urodziłam to pomagała mojej mamie w ubieraniu mnie, była przy kąpieli, ale niestety sceny zazdrości równiez się pojawiały nbardzo czesto przy karmieniu i usypianiu, bo wtedy mi więcej czasu musiała poświęcić, ale mama jakoś potrafiła ją okiełznac :) :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 miesiąc temu #966968 przez klauduska89
Ja kupuje materacyk gryka kokos. Mam taki przy dawidzie i sprawdza się dobrze

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 miesiąc temu #966995 przez Karolincia
Klauduśka - Nie ma odkształcen od kręgosłupa na materacyku ??

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 miesiąc temu #967001 przez klauduska89
Karolincia nic takiego nigdy nie zauważyłam ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 miesiąc temu #967008 przez Karolincia
Klauduśka - A uczula ? Twardy jest czy miękki?? :) Przepraszam, że tak Cie bombarduje pytaniami, ale chciałam go kupić i chce się upewnić, że jest dobry hehe :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 miesiąc temu #967030 przez iska
co do materacyka ja przy szymku ( 6 lat temu) mialam gryke - kokos i teraz tez juz taki mam. na stronie kokosowej dziecko powinno spac pierwsze pol roku. jest to twarda czesc dobra dla kregoslupa. druga strona gryczana jest niby dla starszych dzieci. nic nam sie wtedy nie odksztalcalo.
a co do cc sa jasne przepisy (mowila mi lekarka jakie ale nie pamietam) i poniewaz jestem juz po pierwszej cesarce i zeby teraz rodzic naturalnie musialabym wyrazic pisemna zgode. jesli takiej zgody nie wyraze pisemnie to wtedy cc. a co do terminu cc lekarka prowadzaca powie mi kiedy mam stawic sie do szpitala tam poobserwuja mnie 1-2 dni ( o ile oczywiscie nie zacznie sie porod) i wyciagna malucha.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 miesiąc temu #967062 przez Adlenne
Karolincia cale szczescie ze juz teraz bakteria zostala wykryta. Przynajmniej mozecie odpowiednio sie przygotowac. Na pewno bedzie dobrze.

Ja mam materac gryka kokos po Paulince. Nic sie nie odksztalcalo ani tez nie uczulal. I faktycznie na poczatku spala na stronie kokosowej.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 miesiąc temu #967088 przez Karolincia
Iska - Dziękuję za info o tym materacyku gryka- kokos ;):)

Adenne - Pewnie, że tak !!! :) :) Musi byc dobrze !!! Nie ma innej opcji :) Aha to chyba się zdecyduje na ten gryka kokos materacyk :) :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 miesiąc temu - 9 lata 2 miesiąc temu #967298 przez iska
a tu ja w całej okazałości
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 miesiąc temu #967300 przez iska
aaaa i z nowosci u nas - Szymek już nie chce miec brata.. i w ogole on nie chce miec zadnego rodzenstwa bo dzieci tylko spia robia kupy i placza.. a poza tym to bedzie musial sie zajmowac takim maluchem i zmieniac mu smierdzace pieluchy :/
ktos mu takich glupot nagadal ze szok.... nameczylam sie zeby odkrecic to wszystko no ale nie wiem na ile skutecznie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 miesiąc temu #967421 przez klauduska89
Witam kobietki!
Napisalam wczoraj dlugasnego posta i mi to telefon zjadl...:/
Iska super wygladasz:) brzuszek juz duzy. A synkowi ktos zeczywiscie musial nagadac takich glupot, ciezko pewnie teraz bedzke to odkrecic, ale moze nie bedzie tak zle, w koncu to juz duzy chlopaczek.
karolincia dziewczyny juz napisaly chyba wszystko o materacu gryka kokos, ja jestem zadowolona, nie uczulal Dawida, jest dosc twardy i chyba wygodny :) nie slyszalam o tym ze dziecko po narodzinach powinno na tej a nie na tamtej stronie spac i przy kazdej zmianie poscieli odwracalam materacyk:)
Skonczylam juz pranie ubranek dla maluszka, zostala tylko posciel o rozek ale to pozniej, sterta prania lezakowala sobie na fotelu i czekala az ja poprasuje, wczoraj nadszedl w koncu ten dzien, 3 godziny z zelazkiem w reku i w koncu sie poddalam, nie dokonczylam...dzis powtorka z rozrywki i trzeba jeszcze wszystko do komody poukładać, tak wiec ciekawy wieczor sie zapowiada.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 miesiąc temu #967422 przez klauduska89
A co u was slychac? Jak sie czujecie? U nas dzis od rana piękne slonce, chyba dzis w koncu z mlodym na spacer pojdziemy bo kilke dni nie wychodzilismy.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl