BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Czerwcowe 2015

8 lata 8 miesiąc temu #995389 przez domi11033
Witajcie dziewczyny coś tu strasz z cisza:(, wszystkie jesteśmy zabiegane przy dzieciach. Napiszcie co tam u was i dzieciaków, mój Kubunio rośnie jak na drożdżach, w piątek mamy szczepienie. Szczepie go 5 w 1, plus rotawirus i pneumokoki. Aż sie boje ze jak mały to zniesie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 8 miesiąc temu #995449 przez betka81
Cześć dziewczyny!!!
Coś ostatnio cichutko się nam zrobiło na wątku :dry:
Piszcie co u Was, jak sob i e radzicie i jak maluchy się chowają?

domi ja Zoję teź szczepiłam 5w1 rota i pneumokoki, przy czym 5w1 i pneumokoki dostałam za darmo bo Zoja urodzona przed ukończeniem 37 tc. Więc za rotawirusy zapłacimy 2x 270 zł.
Moja Zojeczka też rośnie aż to widać ale niestety u nas chyba skaza białkowa, jestem już na diecie ehhh....a do tego w poniedziałek mieliśmy USG boiderek i nie jest dobrze bo Zojka musi chodzić w ortezie....

Izek to ładnie Dawidek podjada...2 kg to już coś!!!

agniesia Filipek śliczności :kiss: :kiss: :kiss:


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 8 miesiąc temu #995456 przez Azja
Hej

No faktycznie coś cisza na wątku się zrobiła :/

U nas ok . Wojtus rośnie jak na drożdżach. Tydzień temu miał już 5 kg. Dziś idziemy na biorerka mam nadzieje ze wszystko ok

Siade później na kompa to napisze wiecej bo z tel nie lubię pisac

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 8 miesiąc temu #995467 przez AgusiaKRK
Cześć Mamusie! My też Frania szczepimy 5w1 i na pneumokoki (ma refundowane tak jak Zoja) plus na rotawirusy i meningokoki. Tyle jest różnych opinii o szczepieniach, że jest to dylemat na co szczepić i czy zamiast ochronić nie zaszkodzimy ,jednak ostatecznie tak zdecydowaliśmy i na szczęście jak dotąd Franio znosi szczepienia bardzo dobrze. Usg bioderek też już za nami, stary są generalnie prawidłowego ,jednak pani doktor stwierdziła lekki przykurcz w jednym bioderku i zaleciła na noc zakładać dodatkowo tetrową pieluchę na jednorazową i przy zmianie pieluszki kręcić kółka nóżkami. I mamy umówioną kontrolę. Franio ładnie nam w nocy śpi, ostatnio trochę słabiej je, ale w piątek będzie ważony i jeśli tylko dobrze przybiera, to nie będziemy się martwić. Coraz ładniej już podnosi i trzyma główkę, jest bardzo towarzyski, lubi jak coś się dzieje i kiedy przychodzą goście. Jak go wtedy trzymamy albo położymy przy nas, uważnie słucha i się rozgląda. Nie chce być wtedy na uboczu, w łóżeczku albo w wózku, tylko musi wszystkich widzieć :-) Chętnie też zwiedza na rękach mieszkanie i z balkonu patrzy na drzewa. A Wasze maluchy co najchętniej robią gdy nie śpią?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 8 miesiąc temu #995537 przez MiliB24
Witajcie Mamusie! U nas nic ciekawego się nie dzieje. Ernest coraz częściej się śmieje. Od paru dni nawet w głos :) Jest strasznie absorbujący. Nic się w tym temacie nie zmienia. Lubi na rączkach, trzeba do niego mówić to sobie ładnie głuży. Szybko się nudzi w jednym miejscu. Trzeba z nim chodzić. Zaczyna wymuszać i nie chce być na rączkach w pozycji leżącej tylko w pionie, jak do odbicia, a nie chce go nosić w ten sposób, bo kręgosłup mu cierpnie. Ciężko cokolwiek przy nim zrobić, zacznę sprzątanie czy pranie i nie mogę dokończyć, bo nie chce leżeć tylko płacze i wymusza na rączki. Non stop przy nim wiszę. Rano nadal nie daje pospać. Pobudka o 4.30-4.40. Chyba ma jakiś budzik zaprogramowany :) Ostatnio szedł spać o 23, mieliśmy nadzieję, że dłużej będzie spał, ale wstał jak co dzień. Dzisiaj już prawie 16 godzina, wstał o 4.30 i do tej pory spał tylko godzinę. Zastanawiam się czy to normalne, bo wśród znajomych jest sporo małych dzieci i z kim bym nie rozmawiała to dzieciaczki sporo śpią, nie to co nasz :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 8 miesiąc temu #995570 przez domi11033
Milib mój synek tez sie budzi rano codziennie ok 5 i nie spi x 1-1,5 godz. Ja padam na twarz a ten płacze, wierci sie. Masakra. W ciagu dnia sporo spi , przeważnie tak od 11-16 tylko z przerwa na karmienie. Twój synuś rzeczywiście mało spi współczuje.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 8 miesiąc temu #995612 przez MiliB24
Wczoraj zapisywalam wszystkie jego godziny snu. W ciagu 24 godzin uzbieralo sie tylko 9 godz 20 minut. Dzis nie spimy od 4.10... Padam na twar, a Ernest wyspany i zadowolony.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 8 miesiąc temu #995614 przez AgusiaKRK
Mili, ale jak nie śpi to płacze? Nie pozwoli Ci się zostawić w łóżeczku i trochę dospać? Próbowałaś go wymęczyć przed nocą zabawą, spacerem, kąpielą? Albo nie dodrzemie nad ranem z Tobą w łóżku?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 8 miesiąc temu #995657 przez nadinchen
My aktualnie jestesmy nad morzem :) Gabrysia śpi na spacerach, podróż zniosła super. Obudziła sie tylko na karmienie. Cały czas karmię piersią - czy przybrała to sie dowiem jak wrócimy z wakacji. Ja mam usg bioderek i szczepienie w przyszłym tygodniu, wiec mam nadzieje ze bedzie wszystko ok. Ja zamierzam szczepic normalnie na nfz i chce tez rotawirusy i pneumokoki tylko nie wiem ile kosztują te szczepionki. Moja Gabrysia zasypia ok 22 i śpi tak do ok 3, je i dalej budzi sie ok 6-7. Chociaz zauważyłam ze ostatnio wydluzylo jej sie spanie o 30 min. W ciągu dnia śpi - moze nie po każdym karmieniu ale jeszcze da sie w domu zrobic. Jak lezy w łóżeczku to wytrzymuje z 20 min sama a potem juz płacze,wiec musze pożyczyć od znajomej bujaczek zeby ja trochę zabawić :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 8 miesiąc temu #995658 przez nadinchen

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 8 miesiąc temu #995667 przez MiliB24
Agusia jak nie śpi to trzeba go ciągle zabawiać... Wszystko mu się szybko nudzi. 10 min w leżaczku, 10 min w wózku, potem mata edukacyjna, łóżeczko, kołyska aż ma wszystkiego dość, zacznie płakać i trzeba go nosić. A jak wezmę na ręce to od razu płacz ustaje. Rano biorę go do siebie do łóżka, poleży koło mnie 20 min i płacze. Wezmę na ręce - cisza i się śmieje, zadowolony. Jak leży obok mnie muszę ciągle do niego mówić, pokazywać mu zabawki. Ciężko coś przy nim zrobić. Dzisiaj wstał 4.10... i od tego czasu spał 40 minut. Teraz wypił mleko i oczywiście nie śpi :) Jak zaśnie na noc śpi tak twardo, że nic go nie obudzi. A w dzień jak już uda mu się zasnąć, to byle jaki hałas go wybudza. Przysypia przy mleku, wyjmę butelkę to się budzi. Smoczka nie chce brać. Próbuję go przetrzymywać wieczorem, ale ciężko. Jest tak śpiący, że same mu się oczy zamykają. Raz mi się udało, poszedł spać o północy, cieszyliśmy się z mężem, że pośpi chociaż do 6 lub zaśnie po mleku, a synuś wstał jak co dzień, 4:30. Oczy wielkie, bystre. A ja ledwo mu mleko dawałam tak mi się spać chciało... Dziwne to dla mnie, bo wszystkie niemowlęta wśród znajomych i rodziny spały jak prawdziwe niemowę, a mój 9-10 godz snu na dobę i tak od 2 tygodnia życia.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 8 miesiąc temu #995693 przez domi11033
Mój synek też dzisiaj ma dzień nieśpiący:( w nocy po karmieniu dwukrotnie po 1,5 godz rozrabiał, a od rana spał może z 30 minut. Masakra jakaś, dobrze że mi mama starszym się zajmuje bo byłoby cięzko. Mam nadzieję że to chwilkowe bo oszaleję;)
Ale z tymi maluchami to się trzeba namęczyć co????? Cięzka praca mamusi , nie ma co.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 8 miesiąc temu - 8 lata 8 miesiąc temu #995703 przez AgusiaKRK
Mili, wierzę że to może być bardzo męczące, szczególnie niedobór snu. Ale dla pocieszenia pomyśl sobie, że masz energiczne, żywotne, ciekawe świata dziecko :-) A próbowałaś go sobie kłaść na brzuchu / klatce piersiowej? Mojego tak przytulam i nieraz udaje się go uśpić. Często tak leżymy rano, jak nie mam jeszcze siły wstać i z nim dziczyć ;-) Też miewamy takie dni jak Wy, ale bywa też, że dużo śpi i mam czas cokolwiek zrobić. Zależy od humoru Juniora ;-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 8 miesiąc temu #995713 przez MiliB24
Domi to współczuję. oj trzeba się namęczyć, ale dają tyle szczęścia :)
Agusia próbowałam... kładę go też na sobie, brzuchem do mnie. Muszę mu śpiewać, zaśnie, ale jak się ruszę to od razu oczy otwiera. Czasami uda się go odłożyć śpiącego do łóżeczka, ale jak wyczuje, że jest w łóżeczku to płacz. Nie biorę go na ręce na każde jego piszczenie, dopiero jak mocno płacze, robimy tak od początku a on i tak się nauczył, żeby go nosić. Na noc kładę go do łóżeczka, wychodzę z pokoju i sam zasypia. Dobrze, że chociaż na noc umie sam zasnąć, nie trzeba go nosić i do 4.30 się nie budzi :) Zawsze to coś :) A jak Franio się miewa?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 8 miesiąc temu #995724 przez AgusiaKRK
Aha, Nadinchen, nie mamy czerwcowej grupy na fb, można stworzyć.

Mili, ja też nie noszę Frania na każde zawołanie, ale zawsze reaguję jak nawołuje albo płacze. Czasem wystarczy jak go przełożę z plecków na brzuszek albo odwrotnie i jest zadowolony. Czasem bujam na kolanach i usypia. Wieczorem po kąpieli i jedzeniu usypia, potem przynajmniej raz w nocy wstaję go nakarmić. Jak idę do kuchni, kładę go do wózka żeby mnie widział i słyszał. Jeśli ma dobry dzień to to skutkuje, jak ma zły to tez na parę minut się uspokoi i demonstruje niezadowolenie. Ma się dobrze, rośnie, jutro się dowiemy ile waży. Nie martw się, teraz z nich takie przytulaki, z czasem coraz mniej się będą interesować mama, a więcej zabawkami ,potem będą koledzy... Korzystajmy póki jesteśmy numerem jeden ;-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl