BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Czerwcowe 2015

9 lata 6 miesiąc temu #935077 przez Ossa
Dzień dobry Mamusie :) Jest nas coraz więcej... i bardzo dobrze, im więcej tym lepiej :laugh:
Ja ostatnio trochę gorzej się czuję, takie ogólne osłabienie odczuwam.

Agniesia, Stella współczuję mdłości i wymiotów :(
Vera witamy serdecznie :) Co do pytania o leki, to ja nie biorę, ale na razie nie byłam u lekarza, wizytę mam na 27.10 ustaloną. W poprzedniej ciąży cały czas brałam luteinę ze względu na skracającą się szyjkę.
Lavender faktycznie sporo już nas tu jest - ciężarnych mam dwulatków :) suwaczek możesz wygenerować na różnych stronach www, wystarczy, że wrzucisz w wyszukiwarkę "suwaczek".

im

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #935099 przez Aga1984
Kurcze a na co bierzecie no spe?na bole brzucha.lekarz wam zalecil?mozna ja brac w ciąży?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #935101 przez Aga1984
Witaj Vera :-) Termin masz na ok 20 czerwca tak jsk ja pewnie jestes ok 5-6 tyg.ciazy.Mnie tez boli brzuch.Zaczelam dzis 6 tydzien i nie wiem czy czeksc 2 i isc do gina bedzie juz serdusxko slychac.A z drugiej strony te pobolewania brzucha moze isc do lekarza ??? Vo Ci mowil lekarz o Twoich bolach?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #935111 przez Stella
Aga1984 - mnie na ból brzucha doktor przepisała nospę. Dzidziusiowi nie zaszkodzi, a Tobie powinna pomóc.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #935116 przez Stella
A ja od rana zestresowana..na papierze toaletowym zauważyłam śluz podbarwiony na różowo :/ nie chciałam panikować i lecieć od razu do lekarza, cały dzień miałam spokój, nie było ani krwi ani bólu brzucha, a tera znowu, śluz o lekko różowym zabarwieniu :( nie wiem co robić. Chyba pójdę jutro do lekarza. Bardzo się boję żeby nie poronić, zwłaszcza że nie słyszałam jeszcze bicia serduszka :((( Dziewczyny, miała któraś z Was plamienia?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #935118 przez betka81
Witajcie :)

Weekend mnie nie było i pojawiły się nowe mamusie. Serdecznie Wam gratuluję i witam serdecznie ;)

Ossa ja planuję iść do lekarza 4/5.11 i mam nadzieję, że już zobaczę piękne serduszko...
Mam nadzieję, że ta ciąża będzie łaskawsza bo w poprzedniej krwiaki na macicy, skracająca się i rozwarta szyjka i w końcu przedwczesne skurcze i szpital. Więc u mnie luteina i fenoterol na porządku dziennym były.
A Ty to już na pewno zobaczysz bijące serduszko!
I gratuluję złotego strzału za pierwszym razem :laugh:

Kiedy zamierzacie wybrać się na zwolnienie?

Aga nie wiem co Ci poradzić. Żadna z Nas nie ma pewności, że wszystko jest ok. Ja się wybieram na przełomie 7/8 tygodnia. Ja bety nie powtarzałam a w poprzednich dwóch ciążach nie robiłam w ogóle bety. Ja bym poczekała do tego 6/7 tygodnia i jeśli nie masz krwawień ani skurczy to powinno być wszystko w porządku :)
Aga nie wiem bo w poprzedniej ciąży straszyli, że po nospie dzieci mają po porodzie coś z mięśniami więc ja im mniej leków tym lepiej.

agniesia mam też się udało za 3 razem ale dla mnie to nie było szybciutko :silly:
No to gratuluję pierwszego ciążowego pawika. Mnie się nigdy nie zdarzyło. A dzisiaj czuję się jakby chora boli mnie głowa i taka mego zmęczona i osłabiona.

Stella z nami wytrzymasz te 2 tygodnie. Ja nie mam mdłości. Czasem robi mi się niedobrze gdy jestem głodna a tak to mega śpiąca.
Stella ja nie miałam ale może przejdź się, przepisze Ci progesteron i to powinno pomóc.

lavender nio, mamy dzieciaczki w tym samym wieku a z forum dasz sobie radę. Gratuluję, witaj i rozgość się.

Vera witaj i kolejna mamusia z 2 letnim bobasem.
Nic na razie nie biorę.

Kiedy miałyście ostatnią @ bo ja 17.09 i z każdego kalendarza wychodzi mi inny termin raz 22 a raz 24.06?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #935135 przez Vera
Dziewczyny, zamiast się denerwować i zastanawiać czy wszystko jest ok startujcie jutro do lekarza. Po to oni są żeby pomagać. Jak będziecie siedziały w domu i się denerwowały to Wam to nie pomoże. Ja tak wcześnie poszłam bo mnie bolał brzuch w I ciąży tak nie miałam. Powiedział ze czasami tak jest i kazał brać nospę- to biorę i się nie denerwuję.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #935154 przez Aga1984
Mimo ze zaczelam 6 tydzien i serduszka nie uslysze prawdopodobnie za wczesnie dzwonie do gina jutro.Uspokoje sie.Mamusie duzo spokoju i glowy do góry wszystko bedzie dobrze każdy m-c zbliza do naszych kruszynek :-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu - 9 lata 6 miesiąc temu #935163 przez lavender
Hej
Ja biore tylko kwas foliowy, zadnych suplementow nie bralam w tamtej ciazy i w tej tez nie planuje.
Stella nie denerwuj się pobserwuj, moze to tylko jednodzienne palmienie. Jak nie to ja bym poszla dla swietego spokoju do lekarza. Będzie dobrze!!!
Waham sie kiedy isc do tego lekarza, nie wiem czy w przyszlym tygodniu czy za dwa znajac siebie, to nie wytrzymam i pojde wczesniej niz planowalam. Chce miec pewnosc ze jest w porzadku, poza tym musze w pracy powiedziec zeby szukali kogos na zastepstwo, a na zwolnienie mi sie nie spieszy, jak bedzie ok to moze w polowie ciazy. A wy pracujecie?
Vera ja urodzilam 31.10. Pamiętam te szarowe i słoty za oknem, ciesze sie bardzo, że tym razem bedzie cieplutko, ale w najwieksze upaly juz bez brzuszka :)
Ile macie lat i z jakich okolic jesteście jesli moge spytac?
Betka fajnie 3 dzidzia, masz jakies preferencje odnosnie plci? Masz 2 dziewuszki, marzy ci sie chlopak?. Moja siostra ma trojke chlopaków :) Ja om mialam 18.09, termin mam na 24.06, ale sprawdzalam tylko w jednym kalkulatorze.
Milej nocki a jutrzejszego dnia bez wymiotow, zaparc, zmiennych nastrojow. Tego sobie i Wam zycze.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #935175 przez Ramka11
Cześć dziewczyny :) wpadlam się przywitać i podnieść na duchu :)
Mam termin na czerwiec 2015 i bardzo to przeżywam, fizycznie raczej na razie bez większych kłopotów ale boje się dosłownie wszystkiego, mimo że wcześniej bardzo bardzo chciałam być mamą. Plus hormony nie pomagają...:( ale fajnie że jesteście, będę tu zaglądać !

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu - 9 lata 6 miesiąc temu #935407 przez Stella
Hej!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu - 9 lata 6 miesiąc temu #935409 przez Stella
Hej Dziewczyny! Piszę do Was podzielić się moją radością. Tak jak wczoraj tak i dziś miałam plamienia więc wybrałam się do mojej Pani doktor. Zrobiła mi USG i okazało się że wszystko jest ok. Pęcherzyk ciążowy się powiększa, fasolka rośnie, a co najważniejsze zobaczyłam bijące serduszko. a to dopiero 5 tygodni i 3 dni. Jak lekarz ma dobry sprzęt to szybciej to serducho widać. Także dziewczyny nie czekajcie do 7 tygodnia tylko umawiajcie się na wizyty. Zawsze to będziecie się mogły upewnić czy wszystko ok. Ja jestem raczej panikującą mamuśką także zapewne często do ginekolog będę chodzić. Gdyby nasiliły się plamienia mam brać luteinę, na ból brzucha nospę. Macica się powiększa i ból brzucha jest normalny - tak mi dzisiaj powiedziano. Aczkolwiek każda ciąża jest inna więc jeśli macie jakieś obawy polecam wybrać się do ginekologa. Pozdrawiam cieplutko :-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #935413 przez Stella
Lavender: ja urodziłam 6.11 i też pamiętam pochmurne niebo za oknem i raczej zimowe temperatury. Bardzo się cieszę że urodzę latem, moja córcia nie cierpi ubierania, a latem będzie można nałożyć maluchowi bodziaka i iść na spacer.

Ja przebywam jeszcze na macierzyńskim (załapałam się na roczny), potem masa niewykorzystanego urlopu, który pociągnę do 6 miesiąca ciąży, a potem to już L4, bez sensu wracać na 2 miesiące, zresztą ciąża raczej nie jest stanem który mi służy, mam problemy z kręgosłupem i nie wysiedziałabym 8 godzin przy biurku.
Jestem z Wrocławia.
A wy dziewczyny, jakie macie plany?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #935418 przez lena84
Cześć dziewczyny :)
Chciałam się przywitać i dołączyć do grona czerwcowych Mam.
Wróciłam dziś od lekarza, który potwierdził ciąże 6 tydzień, zarodek ma 6mm z widoczną akcja serca :) To moja druga ciąża, niestety pierwsza rok temu to puste jajo płodowe :( Szpital, łyżeczkowanie i wielka pustka.
Pierwsza wizytę miałam w 4 tc. Byłam świadomą, że to za szybko, że na USG nie będzie jeszcze nic widać. Jednakże będąc w ciąży ale nie wiedząc jeszcze o tym zbadałam sobie prolaktynę, wynik wyszedł podwyższony, dlatego w chwili gdy się dowiedziałam o ciąży, nie wiedziałam co mam myśleć i dlatego tak szybko udałam się do ginekologa. W pierwszym badaniu USG brak pęcherzyka i zarodka za to płyn w zatoce Douglasa i podejrzenie ciąży pozamacicznej. dla mnie mega szok. Zalecenia lekarza zrobić bHCG w odstępie 48 godz. Zrobiłam przyrost był prawidłowy więc musiałam czekać przez kolejne dwa tygodnie, aż do dziś. Pamiętając moje wcześniejszych przeżyciach siedziałam dziś w poczekalni jak na szpilkach. W chwili gdy zobaczyłam na monitorze bijące serduszko poryczałam się.
Na chwilę obecna nie mam zbytnich objawów. Jedynie lekka nadwrażliwość piersi i drobne pobolewanie brzucha, lekkie ciągniecie i czasami zdarza się jakieś ukłucie. Obecnie lekarz przepisał Duphaston i chciał od razu wysłać na zwolnienie. I tu mam kolejne zmartwienie z informacją o ciąży chciała się w pracy jeszcze wstrzymać. Jestem na umowie na czas określony i obawiam się że pracodawca mógłby mnie zwolnić przed upływem 3 mc ciąży.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #935446 przez Aga1984
Witam czerwcoweczki :-)gratuluje mamusiom ktore na usg uslyszsly juz serdusio a reszcie ze mna na czele cierpliwosci w wyczekiwaniu tej chwili.Ja dzis tez polecialam do gina bo bole brxucha mnie niepokoily...uspokoilam sie jestem na poczatku 5 tyg.wiec serdusxka nie slychac ale widzialam kruszyneczke na ekranie i czekam z niecierpliwoscia na usg za 2-3 tygodnie :-)Rowniez dostalam nospe i uspokojono mnie ze bole i klocia sa normalne :-) jestem spokojniejsza :-) to byla dobra decyzja z kazda watpliwodcia trzeba isc do lekarza po co sie denerwowac.Ja w tym m-cu swietowalam swoja 30-stke dmuchajac prosilsm o druga dzidzie i Mam :-) jrstem przeszczesliwa mama 5 letniego Olivierka i teraz marzę o córki ale oczywiscie najważniejsze dzieciątko zdrowe bez wzgledu na płeć :-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl