- Posty: 515
- Otrzymane podziękowania: 3
- /
- /
- /
- /
- LIPCOWKI 2015
LIPCOWKI 2015
- Lizzy
-
- Wylogowany
- rozmowna
-
Agnieszka - gratulacje!!!!!!!!
Ja po wizycie. W sumie mogę urodzić w każdej chwili jak i przenosić. Rozwarcie zrobiło się trochę większe, no i nabawiłam się anemii. Jeżeli nie urodzę to za 2 tyg kolejna wizyta. Mam nadzieję, że do tego czasu urodzę.
Marysia - Zośka miała 2300g na początku maja, więc teraz nie chcę już wiedzieć ile. Chociaż dziś lekarka stwierdziła, że będzie mniejsza niż Hania. Oby!
Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.
- agge
-
- Wylogowany
- gadatliwa
-
- Posty: 806
- Otrzymane podziękowania: 10
Marysia fajnie, że u Was tak mało rzeczy wymagają do szpitala. Ja mam dwie pełne torby, masakra... jak się wtarabanię do szpitala z tymi bagażami to mnie wyśmieją, będę wyglądała jak do podróży a nie do porodu
Lizzy no to teraz czekamy...
Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.
- Lusek
-
- Wylogowany
- budujemy zdania
-
- Posty: 362
- Otrzymane podziękowania: 9
Jestem dzisiaj rano widzę że u was się sporo dzieje i fajnie.
Ja wczoraj miałam gości-imieniny itp. Rano zakupy, potem niby małe gotowanie no i trochę posiedzieli ale rodzice są na tyle kumaci że wyszli szybciej a reszta siedziała
No dobra trochę i ja pomarudziłam
agge tylko w nałóg nie wpadnij z tego piscia hehe
Fajnie że GBS jest ujemny
AgusiaKRK no tak jak popatrzyłam od razu na wasze zdjęcie to mi się skojarzyło
Lizzy Tykaj tykaj powoli
Eee to dobrze że będzie mniejsza od Hani
Tysiiiak ale ten Kubuś spryciarz haha
A co do wyjazdu M to zobacz co będzie po wizycie
charmingcandy nie mogę tego linka otworzyć, a poza tym to się nie przejmuj zobaczysz kto tam mieszka w brzusiu
agnieszka1 GRATULACJE !!!!! A tym że rodzice tak zareagowali może byli w szoku
Brzusio ekstra super super
Marysia87 Fajnie że już wybrałaś szpital
A jeszcze powiem wam że mnie wczoraj upolowała sąsiadka i mówi czy może się zapytać czy będzie nowy obywatel nowy sąsiad a ja że tak sąsiadka będzie. A ona to Gratulacje -ale polowaliśmy na Panią cały tydzień żeby dojrzeć czy na pewno ten brzusio jest hehe
Buziaki i do później
Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.
- tysiiiak
-
- Wylogowany
- mistrzyni słowa
-
- 17.05.2013 przywitaliśmy Kubunia
- Posty: 2860
- Otrzymane podziękowania: 33
Mnie pół nocy męczyły skurcze przepowiadające... tzn nie były jakoś baaardzo bolesne ale po prostu mnie niepokoiły i przez to spać nie mogłam no ale jakoś wkońcu zasnełam
Dziś już jestem po labolatorium i już kawałek przeszłam i brzuch twardy... Do tego duszno mi i słabo... to chyba to ciśnienie jakieś nie teges bo wczoraj to już wogóle taka wypluta się czułam :/
Czas chyba spakować tą torbe do szpitala
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.
Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.
- agge
-
- Wylogowany
- gadatliwa
-
- Posty: 806
- Otrzymane podziękowania: 10
Tysiak Ty uważaj na siebie, bo jeszcze trochę wcześnie na poród
Wczoraj przyjechała pościel
Ja to już w ogóle się do chodzenia gdzieś dalej nie nadaję, nawet jak leżę i się lekko ruszę to mnie spojenie łonowe tak boli, że to dramat.. A mała się rozpycha i chyba mi na jakiś nerw uciska, bo mnie co chwila coś łupie w plecach
Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.
- zancik
-
- Wylogowany
- mistrzyni słowa
-
- Nadzieja jest nieodłącznym elementem życia....
- Posty: 1194
- Otrzymane podziękowania: 114
Lusek super sobie odpoczęłas
AgusiaKrk ślicznie wyglądacie
Tysiiiak no troszkę strach tak samemu zostać w domku bo to różnie jest a jeszcze jak skurcze w nocy miałas
Agge uważaj na siebie.Super,że z mała wszystko ok
Agnieszka cieszę się i Gratki
Marysia super,że szpital wybrany
Lizzy
Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.
- agge
-
- Wylogowany
- gadatliwa
-
- Posty: 806
- Otrzymane podziękowania: 10
Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.
- AgusiaKRK
-
- Wylogowany
- rozmowna
-
- Posty: 540
- Otrzymane podziękowania: 49
Lizzy, Tysiiak, No to troszkę mnie zmartwiłyście, że piersi po karmieniu będą mniej jędrne, ale cóż, jeśli to cena macierzyństwa, to już się na to dobrowolnie zgodziłam i nie ma co płakać
Lizzy, no prawda, że duży??
Tysiiiak, jak tam skurcze? Pakuj już pakuj torbę do szpitala, będziesz spokojniejsza jak wszystko będzie gotowe, ale lepiej niech berbeć malutki jeszcze trochę posiedzi u mamusi.
Agge, pokaż nam nową pościel
Agnieszka, jak się czujesz, jutro wizyta? Kiedy przeprowadzka? Jeju, ale to będzie super, rodzinka na swoim, nie ma to jak u siebie!
Marysia, fajnie że szpital już wybrany! Położna ma rację, że na poród gorszą koszulę, ale na drugi dzień weź sobie ładną, żebyś się czuła zadbaną młodą mamą, będzie Ci przyjemniej
Lusek, samych wspaniałości z okazji imienin!!! To jak masz na imię, co? Obstawiam Jolę
Do nas dziadkowie Frania przyjeżdżają całą czwórką w sobotę pierwszy raz zobaczyć swojego pierwszego na świecie wnusia i się zastanawiam, czym ich ugościć, jestem otwarta na pomysły
Zancik, fajnie że byłaś u fryzjera, będzie piękny fryz na powitanie maleństwa
Cieszę się, że zdjęcie się Wam podobało, już niedługo będę czekać za zdjęcia Waszych bobasków
Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.
- agge
-
- Wylogowany
- gadatliwa
-
- Posty: 806
- Otrzymane podziękowania: 10
Wstawiam zdj pościeli, jeszcze w opakowaniu
Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.
- Lusek
-
- Wylogowany
- budujemy zdania
-
- Posty: 362
- Otrzymane podziękowania: 9
Dzisiaj jakiś dramat normalnie cały dzień odpoczywania i kimania dłonie mnie bolą chyba od tej pracy wczorajszej no ale kwiatki jeszcze dziś zasadziłam
M wrócił z pracy i się do mnie położył i w sumie kimaliśmy w sypialni ,ehhh co za pogoda
tysiiak pakuj pakuj torbę
Oby pomogły te czopki
A te przepowiadające skurcze to nieciekawie i całą noc tak hymmm
Powiem ci że jak długo powalczę to też twardnieje mi brzusior
Ale będzie wszystko oki
agge uważaj na siebie
pościel superowa
Zancik Dzięki wielkie za życzonka
Fajnie że znalazłaś czas na odpisanie co u was
Ooooo to super spędzony weekend fryzjer,ciocia i dostałaś jeszcze ciuszki dla Tosi Bosko -a chociaż pochwal się paroma, chętnie obejrzę w sumie każda z nas obejrzy
a no masz jakoś w lipcu urodzinki jakoś na początku chyba co ???? Co mi tam świta w głowie
AgusiaKRK Dziękuję za życzenia
No ja dużo nie robiłam bo akurat w jednym miesiacu mam imieniny i urodziny i tak wiesz każdy przychodzi to trzeba coś zrobić
zrobiłam papryki czerwone faszerowane -przepis:
2 cebule
3 ząbki czosnku
rukola(moze być szpinak co się chce)
1 woreczek ryżu
1 łyżeczka papryki słodkiej'
Farsz
najpierw zeszklić cebulkę na patelni z dodatkiem oleju do tego wycisnąć na prasce ząbki czosnku jak to się chwilkę podsmaży to dodać posiekaną rukole (czy tam szpinak) do tego mięsko mielone -posypujesz pieprzem solą i papryką słodką. Tak podsmażyć wszystko aż mięsko nie będzie różowe tylko szare
Woreczek ryżu ugotować zgodnie z instrukcją na pudełku (ja wzięłam ryż wujka Bena- pół na pół ryż zwykły z ryżem dzikim )
Jak masz już to wszystko zrobione to mieszasz ze sobą ryż + miesko (z dodatkami)
Papryki umyć
Z papryk odciąć górną część z zielonym ogonkiem, wyciąć gniazdo nasienne i usunąć ze środka papryki wszelkie nasiona. Tzw czapeczek nie wywalać.
Umyć w środku papryki i załadować farsz
Wszystko wstawić do piekarnika nagrzanego do 180 stopni i piec przez 30-45 min.
Potem podawać z sosem czosnkowym na jakiejś sałacie lub sałatce z np mixu sałat -
Palce lizać polecam czasami taki obiadek robię
a też zrobiłam : kuchnialidla.pl/product/zapiekana-bagietka-ze-szpinakiem
Też smaczne farszu mi zostało sporo i zrobiłam do zwykłych bułek też super
Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.
- Marysia87
-
- Wylogowany
- pierwsze słowa
-
- Posty: 225
- Otrzymane podziękowania: 9
Lusek – moja mama też ma na imię Basia ale mąż wybrał imię mi się bardzo podoba, mam nadzieję że córka mi wybaczy że babcia ma tak na imię
Tysiak- oj pakuj torbę jak już czujesz skurcze przepowiadające… bo kto wie kiedy nadejdzie TA chwila, chociaż oby jak najdłużej w brzuszku! ja od czasu do czasu czuję skurcze ale nie są one systematyczne, a na wizycie lekarz mi powiedział że nic nie wskazuję że urodzę w najbliższym czasie więc tymi skurczami się nie przejmuje.
Agge- przecudna pościel, ja mam taki motyw z misiami na pieluszkach flanelowych
AgusiaKRK- faktycznie przyda mi się koszula druga
Ja dzisiaj byłam w kinie na Jurassic Park
Miałyście już badanie na paciorkowca?? Wiecie może po ilu dniach są wyniki, bo lekarz mi zlecił to badanie ale w laboratorium przy szpitalu , i oczywiście zapomniałam spytać kiedy są wyniki a dodzwonić się tam nie idzie
Miłej nocki życzę wszystkim Mamusią.
Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.
- agge
-
- Wylogowany
- gadatliwa
-
- Posty: 806
- Otrzymane podziękowania: 10
Lusek smacznie wyglądają te bagietki
Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.
- tysiiiak
-
- Wylogowany
- mistrzyni słowa
-
- 17.05.2013 przywitaliśmy Kubunia
- Posty: 2860
- Otrzymane podziękowania: 33
Agge super posciel
Marysia na paciorkowca ok 3 dni sie czeka
Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.
- paulinkaaa2202
-
- Wylogowany
- mistrzyni słowa
-
- Mieć dziecko to największa nagroda od życia
- Posty: 2011
- Otrzymane podziękowania: 2
Wczoraj robiłam tak porządki że spakowałam torbę do szpitala
A mnie dzisiaj po 5 rano złapały dwa skurcze chyba przepowiadające były straszne bolesne i tak mi stwardniał brzuch i poczułam przedsmak tego wszystkiego i zaczynam sie bać
Jeszcze ostatnio zauważyłam jeden rozstęp na brzuchu i się załamałam
Już się nie mogę doczekać dzisiaj w przedszkolu jest Dzień Rodziny ( dzień mamy i taty) i zakończenie roku
W ogóle ostatnio byliśmy na zebraniu w sprawie zerówki Judyta idzie już do szkoły bo nie ma miejsca w przedszkolu i dostaliśmy taką długą listę że masakra co kupić chyba na głowę upadli i oczywiście musimy zakupić książki dla pięciolatków koszt ok. 120 zł + podręcznik do religii + te wszystkie akcesoria do szkoły. Jeszcze się wkurzyłam bo mają zajęcia zagwarantowane tylko do 12.30... później świetlica ale oczywiście jest ograniczona ilość miejsc i pierwszeństwo mają dzieci których obydwoje rodziców pracuję i tu moje pytanie czy ktoś się orientuję. Ja mam umowę tylko do dnia porodu czyli jak urodzę automatycznie nie jestem zatrudniona w danej firmie i zus może mi wypisać zaświadczenie że pobieram zasiłek macierzyński ale czy to wystarczy? nie wiem co robić nie ukrywam że mi bardziej na rękę jak Judyta jest dłużej w przedszkolu ona lubi dzieci nie nudzi się w domu a ja odpocznę tym bardziej jak maluszek się urodzi
Tysiak nie szalej to jeszcze nie twoja kolej
Agge pościel słodka
Marysia i jak film? mój M chce go obejrzeć choć ja za takimi filmami nie przepadam :/
Mój brzuszek 34 tydzień
Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.
- ewela007
-
- Wylogowany
- pierwsze słowa
-
- Posty: 206
- Otrzymane podziękowania: 1
Agge fajna pościel, zdecydowałaś się jak widzę na zieloną, bardzo ładna i ja tez mam z motywem misi:) 38 tydzień to brzmi jak koniec ciąży, jakoś tak strasznie, że to już i że możesz urodzić w każdej chwili. Ja dopiero co przyzwyczaiłam się do tego że mam brzuch a tu zaraz będzie dziecko.
Agusia KRK wszystkiego dobrego z okazji imienin. Przecudne te zdjęcie z Franiem na balkonie, tak fajnie naświetlone jak z filmów z lat 70, kojarzy mi się także z Włochami, balkonami na starych kamienicach i takie pastelowe kolorki, super wyglądacie oboje
Tysiak ja bym pościła chłopaków aby trochę rzeczy potrzebnych zrobili przy domku. Jeszcze jesteś w 33 tygodniu ciąży więc nic nie powinno się zdarzyć. Poza tym są telefony, można się zorganizować. A przez 4 dni tez odpoczniesz sobie, bez gotowania obiadków tylko błogie lenistwo. No ale sama musisz zdecydować wiadomo wiesz najlepiej jak się czujesz i czy możesz se na to pozwolić.
mówiąc o obiadach to ja teraz zajadam się młodymi ziemniaczkami z koperkiem a do tego robię sobie chłodnik lub sałatę z rzodkiewką i śmietaną, o mamo jakie to jest jedzenie pychaaa!!
Agnieszka 1 no ja spodziewałam się jakiejś większej reakcji ze strony rodziców ale to prawda że są w takim szoku że jeszcze to do nich nie dotarło, że macie takie szczęście i idziecie na swoje a nie na stancje czy gdzieś tak. Pewnie po jednym czy dwóch dniach poruszą ten temat. Zgrabnie wyglądasz na zdjęciach taka dupeczka malutka i tylko brzusio rośnie, bardzo ładnie.
Paulinka tak to jest z tymi rozstępami ja miałam je zawsze, pod kolanami, na udach i biodrach. Na brzuchu póki co nie mam ale pewnie wszystko przede mną. Nie martw się więc tym. Brzusio tez super, ładnie wyglądasz w dwu paku.
Tysiak Lusek ja tez idę na roczny macierzyński, na 80%
Laski czy już macie wszystko gotowe na przyjście małego członka rodziny? mi został zakup kilku kosmetyków, pampersów, klapek do szpitala i roletek na okna w samochodzie. Resztę chyba mam ale sama do końca nie jestem pewna. Czy na wszelki wypadek wyparzacie z jedną butelkę i laktator wcześniej aby w razie czego były gotowe do wykorzystania?
Ja będąc ostatnio w hurtowni widziałam przecudowny kosz Mojżesza, normalnie mam go ciągle przed oczami. Nie kupuję go bo w sumie nie jest mi potrzebny, mam łóżeczko w sypialni, na dole mam wózek i będę miała jeszcze leżaczek bujaczek. No ale taki kosz to moje marzenie ahh może przy kolejnym dziecku.
A teraz wstawiam zdjęcia łóżeczka naszego syneczka
Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.











