BezpiecznaCiaza112023

MAMUSIE STYCZEŃ 2016

8 lata 9 miesiąc temu - 8 lata 9 miesiąc temu #994541 przez Ewelina87

andzia_zg napisał: To chyba pobiłam rekord z kg w poprzedniej ciąży. Ogólnie byłam przed ciążą tak chuda,że szok.po ciąży została oponka. Wiec po tej ciąży trzeba zacząć dbać o kondycję :-) ale ogólnie jestem szczupła,tylko,że jestem wysoka wiec może stąd te kg.

A tak w ogóle to z jakich rejonów Polski jesteście?
Jakie witaminy jecie w ciąży?
Trochę wypytuje,bo próbuje jakoś Was zapamietac :-)


Ja jestem z kuj.-pom.

Witamin, ani nic oprócz kwasu foliowego nie biorę. Póki mam dobre wyniki, to nic nie biorę- oby tak dalej :).

U mnie też kg mało na plusie. Zaraz przed ciążą miałam jakieś 48kg, które często mi się wahały (47-49). Po biodrach, piersiach widać, że jestem większa (jak się ubieram już w ogóle :D), brzuszek praktycznie w ogóle niewidoczny, a na wadze właściwie nie widać różnicy. Myślę, że jak wyrzuci mi brzuszek, to od razu na wadze będzie więcej.


Coś agnesssy nie widać, mam nadzieję, że wakacje jej się udają mimo pogody :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu #994551 przez agamo
Oj z ta waga to faktycznie same z was chudziny. Ja fakt faktem schudłam po powrocie do pracy z macierzyńskiego do 49 kg i sie przeraziłam Wzięłam sie za siebie i przed zajściem w ciaze udało mi sie dobić do 51 normnalnie wazę miedzy 51-53
Ewelina kurcze u mnie brzuch juz taki ze spokojnie z 6kg wizualnie mogłabym miec na plusie musze sie ofocic i wam pokazać :) także wcale nie koniecznie wielkość brzucha musi iść w parze z dodatkowymi kg ale wszystkim ktora chcą przytyć życzę by urosło i troche zostało :p

Aga

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu #994558 przez madziaska
Haha, faktycznie chudziny ;)

Z tego co widzę na Fb, agnessa ma się dobrze ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu #994564 przez nunaa*
oj dziewczyny 49kg to wy pulpeciki w porównaniu ze mna :P ja przed ciazą stała waga 45kg teraz mam ciutke ponad 48kg.
Pogode mamy dobijającą dzisiaj niby nie leje ale chyba zacznie a chciałam na miasto jechać po polskie świeżutkie mięsko :/ i zastanawiam się czy wózek brać czy młodemu nogi poćwiczyć .Z wózkiem wygodnie bo wpakuje wszystko do niego ale czy do autobusu czy przy deszczy to wózek mi się nie sprawdza
Miłego dnia Wam zycze :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu #994567 przez madziaska
nunaa, pobiłas rekord hihi ;) Ile masz wzrostu ?

Tez się wybieram ma zakupy. Zjadlam obiad i nie mogę się ruszać ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu - 8 lata 9 miesiąc temu #994572 przez Ewelina87
A ja czekam na obiadek :P Głodna jestem już mmmm :). Dziś pierogi z mięsem okraszone boczkiem i cebulką :D

madziaska- a Ty co dobrego jadłaś? :)


PS. Dziewczyny, znacie może jakies strony internetowe z aktualnymi warsztatami dla przyszłych rodziców? Takie, by były podzielone na miejscowości? Najlepiej bezpłatne, bo wiem, że takich jest sporo, ale obecnie nie widzę nic. W zeszłym roku, jak nasi przyjaciele byli w ciązy, to korzystali z takich warsztatów niejednokrotnie, a jak my chcemy, to nic nie jest organizowane :/. A męża nie będę mieć na co dzień od połowy września (aż do sierpnia), dlatego chciałabym znaleźć coś na "teraz", byśmy zdążyli oboje skorzystać np. z warsztatów pierwszej pomocy przy zakrztuszeniach itp.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu #994587 przez agamo
Nunaaaaaaa rany jaka ty cienka dupka jesteś :p 45! Wiatr cie porwie :p hahahaha tak zawsze wszyscy mówili do mnie jak byłam dzieckiem :p

Ewelina zabije za te pierogi jak wlasnie wracam z pracy do domu glooooodna jak diabli a tam czeka na mnie kalafiorowa z wczoraj :-/ chyba jutro zrobię pierogi na złość :p

U mnie pogoda super słoneczko wiatrek ale pewnie żadnego spaceru z małym juz nie zalicze pewnie posiedzimy na ogrodzie czyt będziemy biegać grać w piłkę skakać i matka chyba padnie na trawniku ale co tam warto :D

Aga

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu #994594 przez madziaska
Ewelina, nie mam pojęcia na temat takich warsztatów, nawet nie wiedziałam, że takie są prowadzone. U nas tylko szkoła rodzenia, ale nie wybieram się. Spokojnie, dasz radę. Matka ma intuicję i często teoria jest tylko teoria, a życie samo wszystko weryfikuje ;)
Ja dzisiaj serwowałam schab ze sliwką z pieczonymi ziemniakami i gotowaną marchewką na słodko ;) Pierogi miałam wczoraj, ruskie ;)

agamo, za niedługo będziesz potrzebowała jeszcze więcej kondycji żeby dwójkę zabawiać ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu #994610 przez Miluniaa
Za tydzień zobaczę swoją fasolkę !!! :woohoo: :woohoo:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu #994653 przez madziaska
Ja też za tydzień mam wizytę, pewnie usg nie będę miała ;)

Baby, jak wizyta, wszystko ok ???

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu #994658 przez nunaa*
madziaska
mam 165cm taki standardzik ;)
Ewelina
jak masz facebooka to poszukaj sobie strony bezpieczny maluch tam sa info o edycjach szkoleń i zalajkuj sobie, oni dosyc czesto dawali jakieś info.
Są też były informacje na stronie fundacji rodzić po ludzku o rożnych kursach itp. www.rodzicpoludzku.pl/Kursy-i-szkolenia/Kursy-i-szkolenia.html
a nóż Cie coś zainteresuje :) a najlepiej to poszukaj sobie jakiejś grupy mamus czy ciężarnych na facebooku gdzie jest ponad 1000 użytkowniczek tam jest kopalnia wiedzy o kursach ;)

Madziaska masz rację, kursy kursami a rzeczywistość weryfikuje ;). Młody od urodzenia mi się krztusił niemiłosiernie bo miał refluks i alergia do tego potem to samo przy pokarmach stałych bałam się zostawać z nim w domu sama bo "sobie nie poradze" a po medycznej szkole jestem i pierwszą pomoc mam obcykaną haha ;) raz się zakrztusił "pierwszym ciasteczkiem" intuicyjnie ciasteczko z niego wytrzepałam i wyklepałam tak w skrócie ;) gdzie tam myślałam o procedurze odkrztuszania przekładaniach z brzucha na plecy i odwrotnie przez kolano na to czasu nie było ;) .

Ale fajnie macie dziewczyny, ja dopiero w sierpniu mam oglądanie :( szukam po grouponie czy nie ma jakiś promocji na scan żeby zobaczyć czy coś dalej wisi między nogami czy może jednak nie i czy w ogóle jest wszystko ok ale póki co same oferty z wybielaniem zębów ;|

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu - 8 lata 9 miesiąc temu #994698 przez Miluniaa
Na gruponie tez szukalam jak mialam ta dluga przerwe miedy wizytami ale tez jak na zlosc nic nie bylo ;/ a juz teraz 6 dni chyba wytrzymam :)
Jak tam samopoczucie dziewczynki ??? Ponoć 2 trymestr to najpiekniejszy okres ciazy ja zaczynam w niedziele(wg. kalendarza haczewskiego) , a wg tygodni no to dzis takze cieszmy sie tym pieknym stanem w 3trym juz bedzie ciezko ;p;p

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu #994730 przez milcia80
Witam serdecznie Styczniowe Mamusie.
Chciałabym do Was dołączyć :)
Termin mam na 4.01.2016. Aktualnie jestem w 16 + 4.
Moze cos o mnie. Mam na imię Milena mam 35 lat. mieszkam w wielkopolsce.
Jest to moja druga ciąża. Pierwsza straciłam w 22 tc w październiku zeszłego roku. Ciężko się było pozbierać po utracie córeczki. Ja bardzo chciałam być w kolejnej ciąży jak tylko dostalibysmy zielone światło partner jednak nie. Ale jednak zaczęliśmy starania i w drugim cyklu się udało.
Boję się ciągle ze znów się coś przydarzy. Wtedy piekły mi błony plodowe w18 tc. Im bliżej tego terminu tym się bardziej boje. Niestety nie znaleziono przyczyny pęknięcia błon.
Za tydzien mam wizytę i już się nie mogę doczekać aby zobaczyć dzidziusia i poznać być mOże płeć :)
A która z Was teraz wizytuje?
Pozdrawiam serdecznie :)

Dagna nasz malutki Aniołeczek [*] (22 tc)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu #994758 przez Ewelina87
Agamo- i co? Były dziś pierogi? :D

nunaa- dzięki bardzo! :) :*

Milcia- witaj! Trzymamy kciuki, aby nie powtórzyło się złe! I oby żadnej z nas to, ani nic podobnego nie spotkało!


:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu - 8 lata 9 miesiąc temu #994763 przez agamo
Ewelina Hahaha wiesz ze były :D smaka mi zrobiłaś strasznego a ze u nas dzisiaj leje od rana o akurat w domu siedzimy to byl czas A mieliśmy pierogi z ziemniakami i cebulka taki przepis z domu rodzinnego troche inne jak ruskie bo bez sera Wlasnie niedawno skończyliśmy jesc i teraz leżę i pozwalam im sie ulezec :p Hahaha za to Kacper pogardził mimo iz ostatnio wsuwal chyba jednak to te piątki nam wychodza i dziaselka bolą.

Milcia witamy Trzymam kciuki ale wierze ze w tej ciazy napewno bedzie dobrze i w styczniu będziemy sie tu chwalić fotkami tych małych szkrabów

Miluniaa u mnie trzeci trymestr nie był taki zły jak ostatnie tygodnie okropne i powiem ze najchętniej bym przeskoczyła cały ten okres ciazowania odrazu do etapu po porodzie :)

Madziaska Eh to jest cos czego sie troche obawiam jak sobie fizycznie poradzę z dwójka ale staram sie o tym nie myślec bo nic teraz nie poradzę Najwyzej pójdę na pełny etat a tatę wysle na pol etatu :p Hahaha Nie No wiadomo co nas nie zabije to nas wzmocni Damy rade chyba nie?

Aga

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl