BezpiecznaCiaza112023

MAMUSIE STYCZEŃ 2016

8 lata 9 miesiąc temu #994286 przez baby_55
U nas dzisiaj całkiem nieźle odrobine pokropiło a poza tym słońce i 18st więc ogólnie OK jakna IRL oczywiście :cheer:

Mnie coś zaczęło mocniej podbrzusze pobolewać i rano leciutko plamiłam, więc umówiłam się dla uspokojenia do lekarza na czwartek a teraz się bardziej oszczędzam. Niby przy mojej delikatnej szyjce lekarz mówił, ze mogę czasem leo plamic i to ok, ale jednak plamienie i mocniejze bóle wolę skonsultować, bo różnie bywa :unsure:

Nunaa na kiedy masz termin? Agnessa doda Cię potem do naszej tabelki styczniowej

Dziewczyny myślicie juz o wózkach, szykowaniu wyprawki itp?

Ja przez koleżankę jak juz pisałam wcześniej zachorowałam na bugaboo cameleon i rozglądam się na razie tak ogólnie jakie są ceny używanych i gdzie bedzie nam sie bardziej opłacało kupić. bo na nowy 1000E to się nie zbiorę :P
A co do reszty, łóżeczka nie kupujemy, bo przy żadnym maluchu nie używaliśmy, długo spały z nami a potem od razu do normalnego łóżeczka po roku. Ciuszki jeśli będzie dziewczynka (a takie mam przeczucie i tak podpowiada kalendarz chiński) mam po Niśce u znajomych, bo im pożyczaliśmy wszystkie. Zostaje więc tylko wózek i jakieś drobiazgi do szpitala i tyle :blink:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu #994293 przez nunaa*
Dziękuje za miłe przyjęcie :)
Terminy mam aż trzy :D ale trzymam się tego z OM na 11.01 :)
Dziewczyny wierzycie w te kalendarze płci ? Ja się bardzo nastawiłam na dziewczynke i generalnie wszystko wskzaywało na płeć piękną łącznie z chińskim kalendarzem a na scanie w 13tc lekarz powiedział,że wygląda na chłopaka. Trochę mi się przez to nastawienie zrobiło smutno,że znowu chłopak . W sierpniu mam kolejny scan i już mówią płeć jak się chce wiedzieć i o ile dobrze sie ułoży ;) i bedzie chwila prawdy.

Ja dokupuje tylko do mojej spacerówki po starszym gondole. Mam tak kapitalny wózek i nie chce innego , aczkolwiek w oko wpadł mi silver cross pioneer .Wcześniej miałam mutsy evo - nigdy więcej.
Musimy kupić jeszcze fotelik samochodowy, bujaczek lezaczek ,huśtawke i kosz mojżesza, jakas mate edukacyjną .Czyli standard z pierwszej ciąży który sprawdził się wyśmienicie.Gdybym planowała już wtedy drugą ciąże to zostawiłabym te rzeczy a tak spieniężyłam je eeeh. bo po co miały leżeć. Został mi tylko klin, wałeczki i becik i najlepsze sztuki ubrań ;)
My kupujemy zamiast łóżeczka łóżko superking size żebyśmy się w 4 zmieścili :) nie wyobrażam sobie spania bez dzieci zwłaszcza najmłodszego - nie na moje nerwy :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu #994310 przez Ewelina87
Witaj, nunaa :)

Mi się wydaje, że też odczuwałam ruchy :). Takie delikatne, że to na pewno nie były ruchy jelit :P

I nadal sikam jak opętana :P. A miało się to już uspokoić :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu #994320 przez agamo
Hej dziewczyny
Witaj nunaa miło ze dolaczylas.
Ja z zakupów niewiele bo odrazu planowaliśmy druga ciaze wiec wszystko trzymałam Jedyne co zakupiłam juz to kolyske bo była okazja to kupiliśmy i mam tez u jednej babeczki zaklepany kosz mojzeszowy także i to bedzie nasz "nowy" nabytek Wózek mam po Kacperku nie byłam z niego zadowolona ale nie opłaca mi sie kupować nowego a za to mam spacerówke z której jestem mega zadowolona wiec jak tylko będziemy mogli w nia przeskoczymy A resztę wszystko mam.
Co do boli i klucia to i mnie ostatnio coraz czesciej dopada za to brzuch rany rosnie aż sie boje co to bedzie.
Co do płci przed zajściem bardzo chcieliśmy dziewczynke na poczatku ciazy tez nawet do brzuszka mowilam na ona a teraz zaczęłam o tym głębiej myślec i wiecie co odmieniło mi sie chce drugiego chłopca. Chciałabym zeby Kacper miał brata zeby razem grali w piłkę jeździli autkami mieli wspólny pokój itp i zamarzł mi sie drugi syn. Nie wiem czy to hormony czy o co chodzi ale mi sie odmieniło wiec teraz chyba najlepiej niebede myślec o tym bo zwariuje co ma byc to bedzie i juz.

Aga

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu #994329 przez andzia_zg
A ja ciuszki mam po starszym synku,jeśli będzie dziewczynka to ciuszki mam po chrześnicy. Wszystko pozostałe jest. Wózek tez.

A tak poza tym to mi już minęła jelitowka to dziś w nocy wymiotowal mój synek. Masakra. Najpierw mąż,potem ja,a na końcu dziecko. Nikogo nie oszczędzilo. Po tym nocnym "sprzątaniu " teraz mnie aż pobolewa brzuch.

A tak poza tym to dziś mega ukrop :/





[*] Aniołek 10.2014

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu #994331 przez Miluniaa
Co do wyprawki ja jeszcze jako takiej nie kupuje jak np. czytalam na innym forum ze dziewczyny od 8 tyg skupuja pampersy dla mnie to przesada... Ja jak trafiam w promocji np. body to wtedy biore, bo wiem, że to sie przyda, a pozniej w listopadzie czy grudniu ciezko mi biedzie biegac i kompletowac wyprawke :)
A wozek mam zamiar kupic wrzesień , październik :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu - 8 lata 9 miesiąc temu #994333 przez baby_55
Ja się już wolę porozgladac za wozkiem, bo potem będę zorientowana w cenach i będę Wiedziała czy warto ten konkretny kupić czy nie, my chcemy używany, wiec czasem może być ciężko upolować taki kolor jaki by się chciało ;-)

Kupowanie pieluch w 8 tyg to przesada :-D gdzie ja bym to miała trzymać i po co :-P

Ale jak byłam w sobotę na wyprzedaży w next, to kupilam zestaw trzech pajacykow a co, niech ma maluszek coś nowego a nie tylko uzywane po starszym rodzenstwie ;-)

Tak przy okazji tematu wyprawki, mieście się jeszcze w zwykle ciuchy? Ja niestety nie a nie mam nic z ciążowych i miałam kupować, ale udało mi się trafić fajny gadżet w mothercare, nazywa się belly belt, to jest taki zestaw min pasek z dziurką i guzikami i można dzięki temu zakładać normalne ciuchy :-)

Jeszcze jedna sprawa, czym smarujecie brzuszki? Ja smaruję Bio oil i balsamem z masłem kakaowym, na zmianę, ludze się, że tym razem jednak nie pojawia się rozstępy jak w poprzednich obu ciążach :-P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu - 8 lata 9 miesiąc temu #994335 przez Ewelina87
Ja nic jeszcze nie kupuję, a pieluchy w 8. tygodniu? Paranoja :o


baby- ja nie mieściłam się w połowę rzeczy praktycznie od pierwszych tygodni. Siostra kupiła mi dresowe spodnie ciążowe, to noszę po domu, na wyjście nic nie mam i kombinuję (na lato mam 3 pary alladynek, co mnie ratuje ;) ). Kupiłam wcześniej jeansy ciążowe "na później", ale są za duże- przesadziłam z rozmiarem :P. Ja to latam po lumpeksach, bo np. w H&M jeansy ciążowe 100-150zł... Zresztą 95% mojej szafy, to lumpeks :P

EDIT:

PS. ja smaruję się od początku Dzidziusiem :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu #994336 przez baby_55
Ja w pl tez dużo biegałam po lumpeksach, ale tutaj to mało jeden tylko malutki w okolicy, czy dwa, a ciążowych tam wcale nie ma, więc kupilam sobie taki zestaw i mam spokój ;-) przecież nie dam 30-40euro za jedne spodnie, bo jedne to i tak za malo

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu #994337 przez Ewelina87

baby_55 napisał: Ja w pl tez dużo biegałam po lumpeksach, ale tutaj to mało jeden tylko malutki w okolicy, czy dwa, a ciążowych tam wcale nie ma, więc kupilam sobie taki zestaw i mam spokój ;-) przecież nie dam 30-40euro za jedne spodnie, bo jedne to i tak za malo


Dokładnie! I to tylko na ciążę, nie przydadzą się bez ciąży... (mam nadzieję, że się nie przydadzą i zgubimy pociążowe brzuszki szybko! :D)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu #994352 przez Miluniaa
Ale fajna rzecz ! nawet nie wiedzialam, ze cos takiego istnieje :) Ja tez mam jedna pare spodni ciazowych na razie sa za duze i spadaja bede je nosic w zaawansowanej ciazy bo sa z cieniutkiego materialu z wyglady przypomina jeans :) teraz sie ratuje sukienkami i leginsami :) Ja juz w zadne spodnie nie na gumce sie nie mieszcze no moze bym sie zmiescila ale nie chce sciskac brzucha

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu #994361 przez agamo
Andzia wspolczuje bardzo jelitowka to najgorsze dziadostwo i jeszcze wlasnie wszystkich w domu zaraza Masakra!

Baby ja ciuchów ciążowych tez mam po ostatniej ciazy Poluje tylko teraz na jakas kurtkę zimowa bo taka napewno bedzie mi potrzebna. Ale tez nie planuje nowej szukam jakiejś używanej w idealnym stanie bo jak zobaczyłam ceny nowych to mnie przeraziło. No i jakas bluzę ciepła juz kupiłam i pare bluzek z dł rękawem tez ale nie robię dużych zakupów Spodni mam sporo także nie kupuje Z takim pasem odpinanym u mnie nie przejdzie bo mam taki brzuch ze jak siedze to mnie nawet zamek w spodniach uwiera wiec sie nie nadaje Ale w ciążowych chodzę póki co tylko do pracy bo tam musze czuć sie wygodnie a na wyjścia czy koło domu to albo luźne dresy albo sukienki i niektóre legginsy czy rurki mam rożnych rozmiarów wiec wchodzę bo po pierwszej ciazy musiałam kupic różna rozmiarówke bo odrazu w swoje ciuchy nie weszłam wiec teraz jak znalazł.

Aga

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu - 8 lata 9 miesiąc temu #994389 przez nunaa*
też mam ciuchy z pierwszej ciąży tyle,że koncówka wtedy była latem a teraz będzie zimą :/ dokupiłam sobie w h&m jeansy ze skarpetą to ja potem obetne i bedą do latania na codzień bo sa kapitalne. W swoje się już od dawna nie mieszcze natomiast mam fajne spodnie materiałowe z baaardzo niskim stanem i mam je pod brzuchem, jak coś moze kupie sobie rozmiar większe zeby nie piły bo i tak taniocha to co mi tam i w Polsce kupiłam sobie lniane bez pasa tylko wiąże się takie niby unisexy to w nich latam teraz bo ciepło :). Podkoszulek nakupowałam sobie takich rozciągliwych i też w nich latam.Mam nadzieję,że mi brzuch nie urośnie bóg wie jaki bo w pierwszej ciąży był zgrabny to będę chodzić w tych kurtkach i płaszczach co mam bo ogolnie lubie i mam takie luźniejsze. Dziewczyny lubicie obcisłe rzeczy w ciąży żeby brzuszek podkreślały czy niekoniecznie?:) Ja lubie i to bardzo :)
Smaruje brzuch i piersi w razie "w" ,kupiłam w Polsce zestaw taki jak miałam w pierwszej ciąży i sprawdził się idealnie czyli dax cosmetics seria perfecta mama.


aaa poradźcie jak wstawić na dole strony ten suwaczek ?

Jelitówka to jest masakra, dużo probiotyków trzeba brać i będzie lepiej :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu #994416 przez agamo
Nunaa a gdzie wyemigrowalas? Ja miałam końcówkę wrzesień wiec tez w sumie lato ale spodni miałam duzo czesc podostawalam pare kupiłam Bo u mnie do pracy nie moge w niczym innym tylko spodniach wiec miałam duzo rożnych. Bluzek mam niedużo bo chodziłam sporo w swoich Co do ubrań lubię bardziej luźne tzn sa dopasowane ale nie opięte Do pracy narazie chodzę w duzo luzniejszych bo wiele współpracowników jeszcze nic nie wie a i mi wygodniej bo dostałam uniform w cholerę za duży wiec noszę a co tam wiecej powietrza brzusio ma :) ja w poprzedniej ciazy miałam duuuuuzy brzuch Taka armata do przodu :p Hahaha skóra juz była tak na maxa napięta ze płakałam z bólu niestety :( No i smarowalam sie w sumie co mi w ręce wpadło najcześciej balsamem z Tesco na rozstępy dla mam Nabawiłam sie troche rozstępów ale na szczęście nie głębokich i to wszystkie wyszły w ostatnim miesiącu :-/ ale ja mam tendencje do rozstępów wiec wiedziałam ze tak bedzie Cieszy mnie tylko to ze nie były czerwone i nawet bardzo widac ich nie było jak brzuch zmalał Mam nadzieje ze i tym razem bedzie podobnie.

Aga

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu #994418 przez andzia_zg
Ja w pierwszej ciąży smarowalam brzuch balsamem Palmers. Było ok a w ostatnim tygodniu przed porodem tak mi nagle urósł brzuch,że popekalam i pojawiły się rozstępy. Teraz też zastanawiam się co teraz stosować. Bo np Palmers był trochę tłusty i piżama była od niego tłusta. A te balsamy co Wy uzywalyscie jak się spisaly?

Ile przytylyscie juz od początku ciąży?

Jeśli chodzi o ciuchy to ja na razie kupiłam sobie rybaczki rozmiar większe,jeansy tez ale jeansy juz mnie cisną bo brzuch rośnie mi dużo szybciej niż w pierwszej ciąży. boje się,że dużo przytyje bo w pierwszej ciąży przytyłam aż 21 kg mimo,że nie było tego aż tak widać.





[*] Aniołek 10.2014

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl