BezpiecznaCiaza112023

Marcóweczki 2016

8 lata 9 miesiąc temu #998512 przez AgnieszkaAga
Witam was w ten upalny kolejny dzień, moje drogie mam pytanko ponieważ do lekarza mam dopiero w poniedziałek a nie pokoją mnie moje wyniki które właśnie odebrałam z immunochemi CMV Ig G mam 209,4 i jest to wynik dodatni tzn że mam Cytomegalie? Bo na necie już nie czytam bo wszedzie różnie piszą i warjuje ale może któraś z was się zna troszke? cukru nie mam, anemi też nie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu #998513 przez Gosia 2712
Agnieszka a robilas igg i igm? bo igm oznacza ze masz teraz a igg ze kiedys przechodzilas ,wiec jak piszesz ze igg masz dodatni to znaczy ze kiedys mialas cytomegalie a jakie masz igm? igm ujemne oznacza ze nie maszw tym momencie a dodatnie ze masz chorobe w tej chwili... Mam nadzieje ze nic nie pomylilam, ale jak cos to niech mnie dziewczyny poprawia...

Aniołek 26.01.12[*]
Zuzia 23.12.12[*]
Amelka 20.05-01.06.14 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu #998515 przez Gosia 2712
Aga jeszcze jedno igg jak masz dodatnie a igm ujemne to znaczy ze kiedys mialas cytomegalie i organizm juz wytworzyl przeciwciala i w ciazy raczej juz sie tym nie zarazisz...

Aniołek 26.01.12[*]
Zuzia 23.12.12[*]
Amelka 20.05-01.06.14 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu #998516 przez natkka
Agnieszka Gosia ma rację, jeżeli igg masz dodatni znaczy, że kiedyś przechodziłaś cytomegalię, igm znaczy, że masz ją teraz. Ja też miałam wynik igg dodatni - 47 i moja gin powiedziała, że miałam cytomegalię, ale mam się nie przejmować :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu #998521 przez AgnieszkaAga
Czyli przechodziłam kiedyś, ciekawe kiedy? Ale czy ten wirus może sie uaktywnić?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu #998522 przez Gosia 2712
Aga chyba nie bo organizm wytworzyl juz przeciwciala i raczej juz nie powinnas na to zachorowac...

Aniołek 26.01.12[*]
Zuzia 23.12.12[*]
Amelka 20.05-01.06.14 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu #998523 przez AgnieszkaAga
no to dzięki, ;) Zobaczymy co mi lekarz powie w poniedziałek jak podsumuje wszystkie wyniki.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu #998525 przez Gabiś
Cześć,

Zoi - współczuję bardzo :( :( :(

Ja dziś byłam właśnie na pobraniu krwi, zapłaciłam 120zł, wyniki sobie podejrzę na necie pewnie za chwilę ale ja tego badania na cytomegalię chyba nie miałam :-( chyba, że sama sobie zrobię dla spokoju.

U nas bez zmian, ostatnie dni urlopu mijają, ciepło, choć od wczoraj wieje lekki wiatr i jest przyjemnie nawet na słońcu.

Ja mam wizytę 25 sierpnia i czekam na nią z utęsknieniem, tak bardzo się stresuję czy serduszko nadal bije, czy wszystko ok. U niektórych z Was to chociaż mdłości są i wiecie, że w ciąży jesteście, ja to nic. Czasem mnie zemdli ale to bardzo rzadko. Od kilku dni troszke mocniej znowu bolą mnie sutki a tak to cisza.

Wczoraj rozmawiałam z nową sąsiadką, która ma 2 letnią i 2 miesięczną córkę, i opowiadała, że pierwszym i drugim razem rodziła w szpitalu MSWiA w Bydgoszczy, ze jest super i przyjmował ją nawet na oddział mój gin, który prowadził moją pierwszą ciążę. Teraz tak się zastanawiam czy do niego nie wrócić i może jednak znów pomyśleć o MSWiA, na szczęście na myślenie mam sporo czasu :-)
Podziękowania: zoi

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu #998528 przez Gabiś
Wyniki właśnie przejrzałam, wszystko w normie, krew i mocz (nie pisali nic o bakteriach, pamiętam, że w pierwszej ciąży miałam bakterie w moczu ale teraz nie ma adnotacji, więc chyba ich nie ma?), AIAT ASPAT w normie Glukoza 89, toxo mam przebytą w dzieciństwie i badanie na kiłę ujemne, to tyle. Cytomegalii nie miałam, zapytam o to na wizycie. Czy miałyście jeszcze jakieś inne badania zlecone z krwi?

Aaaa i pytanie do mam, czy oprócz witamin, które mają w sobie kwas foliowy łykacie jeszcze dodatkowo sam kwas?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu - 8 lata 9 miesiąc temu #998564 przez clue
właśnie o to samo miałam pytać: jakie badania zlecili Wam Wasi lekarze?
bo mój standardowo tylko ogólne moczu i krwi.

zapisałam się dziś na prenatalne, mam 5 września :woohoo:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu #998621 przez PaulinaJ
Ja z badań miałam mocz, glukozę, tsh, morfologie, kile, toksoplazmoze. Biorę zuravit bo mam trochę białka w moczu. poza tym wszystko ok ;-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu #998623 przez Gosia 2712
Hejka :)
Cos tu ostatnio cicho u nas :whistle: juz kwietniowki sie pojawily :) Nat nam juz uciekla :whistle: :whistle: Ale ten czas leci...

Ja mialam robione morfologie, mocz, toxoplazmoze, listerioze, d-dimery, uklad krzepniecia, kile, HBS, HIV, HCV, posiew moczu, odczyn Combsa, glukoze... Troche sie tego nazbieralo :P :whistle:
Ja biore urinal bo mam jakies bakterie w moczu a reszta jest ok...

Aniołek 26.01.12[*]
Zuzia 23.12.12[*]
Amelka 20.05-01.06.14 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu #998645 przez PaulinaJ
Co do obaw o dzidzię to każda się boi . . . zwłaszcza jeśli jednej z nas przydarzy się coś złego. Ale trzeba być dobrej myśli i myśleć pozytywnie . Damy radę.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu #998688 przez natB
Gosia juz jestem juz jestem.. Dziewczyny na szybko no spe mogę brać czy nie? Kurcze gdzieś widziała post, qle nie wiem czy tutaj, że jednak nie jest bezpieczna?! .. Dziś jak wracaliśmy od znajomych napotkalismy na armagedon! Dosłownie! Wichura, brak widoczności, kurz w koło, gałęzie, w dodatku jedna wielgasna uderzyła nam w tył auta dobrze, że nam szyby nie zbila :( q mnie od tego brzuch boli, mega się zestresowalam :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu #998702 przez Gosia 2712
Nat z tego co mi wiadomo to nospe mozna brac w ciazy i chyba jest bezpieczna, bo zawsze na skurcze i bole brzucha ja kaza brac... Juz myslalam ze ucieklas od nas :P Dobrze ze wam sie nic nie stalo... u nas krazyla burza do okola ale nas ominela, no i dobrze bo znajomi przyjechali i grilla zrobilismy sobie :) Mam tylko nadzieje ze w nocy troche popada... chociaz na dworze teraz nawet chlodno sie zrobilo,ale co z tego jak w domu dalej duchota :S

Aniołek 26.01.12[*]
Zuzia 23.12.12[*]
Amelka 20.05-01.06.14 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl