BezpiecznaCiaza112023

MAMUSIE LUTY 2016

8 lata 7 miesiąc temu #1006114 przez asienka87
Witam :)
U mnie wszystko ok, brzuszek rosnie, maluch coraz bardziej aktywny :)
Przepraszam ze rzadko pisze ale czytam na biezaco... z komorki ciezko pisac :/ dlatego odpisze ogolnie :)

Agulka sliczny brzusio :) ja na razie nie mam jak zrobic zdjecia...

remont mnie wykancza.. juz 3 tydzien... ale juz blizej niz dalej :)

Super dziewczyny, ze u Was po badaniach wzorcowo :)

Ja w pierwszej ciazy tez robilam CRP ale nie zdazylam odebrac wyniku bo mialam wczesniejszy porod wiec profilaktycznie podali mi w szpitalu jakis antybiotyk...
a mialam zlecone CRP bo mialam jakas bakterie i antybiotyk..

co do poscieli to ja dosc szybko przykrywalam kolderka ale nie pamietam ile Kacper mial... super sie sprawdza kocyk- z jednej strony bambus z drugiej polar, sa z roznym wypelnieniem, kupilam na allegro, swietny jest :)
Poduszki nie stosujemy do dzis, jedynie jak byl mlodszy to mial poduszke korygujaca bo mial plaska glowke...
chyba wszystko :)

Caluski :*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 7 miesiąc temu #1006121 przez AgulkaKrk
No właśnie też mi się wydaje, że od urodzenia to pościel na pewno nie, a często słyszę, że mamy kupują odrazu. Nawet zdjęć w Internecie jest pełno z noworodkami na ślicznych falbankowych poduszeczkach, pod kołderkami. Ja nawet czytałam żeby unikać pluszaków w łóżeczkach. To nasze pierwsze maleństwo dlatego tak dopytuję bo różne źródła różnie podają na różne tematy :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 7 miesiąc temu #1006194 przez Gosia 2712
Hejka :)
Elusia pewnie ze bede trzymac kciuki za Ciebie i za siebie :) hehe :P mam nadzieje, ze teraz chociaz ta kobita spojrzy na plec mojego szkraba i sie dowiem, czy bedzie Piotrus, czy Iga :D

Agulka sliczny brzusio :) pochwal sie co dostalas dla malenstwa ? Lubie ogladac rzeczy dla dzeci :)

Martyna heh u mnie juz jest 4kg na plusie :S :whistle: ale jeszcze wchodze w wiekszosc rzeczy, no oprocz jeansow :P

Lili wydaje mi sie, ze najwazniejsze jest, ze malenstwo sie dobrze rozwija, a ty jeszcze zdazysz przytyc :P

Asienka wspolczuje tych remontow :S ale dobrze, ze juz blizej, niz dalej... :)

Aniołek 26.01.12[*]
Zuzia 23.12.12[*]
Amelka 20.05-01.06.14 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 7 miesiąc temu #1006211 przez Elusia
Hej u nas się zaczęło wielkie porządkowanie :P bo musimy wynieść z pokoiku synka tapczan, fotel, no i przygotować wszystko pod malowanie, także trzeba było w piwnicy porządki porobić, żeby wszystko pomieścić i już mam dość ;)
Agulka U nas synek spał w takim śpiworku leciutkim a w zimę w becik grubszy zawijaliśmy, później płaska podusia no i kołderka, ale to właśnie dopiero ok. roku jakoś wprowadziliśmy. Bez misi było długo, chyba dopiero od pół roku ma misie w łóżeczku. My tą farbę pewnie białą kupimy, bo reszta mebli też biała będzie :) dziękuję, a łóżeczko ślicznie wygląda!:) ja też zauważam już dość regularne pory aktywności maleńkiej :)
Lili Mi właśnie te odliczanie w dół to wolniej szło z synkiem, ciekawe jak będzie teraz :P pewnie czasu nawet nie będzie o tym myśleć :P oby wyniki były ok:*
Gosia Ładne imiona wybraliście :) oby w końcu spojrzała na płeć, albo sama się upomnij :)
Asia Jak remont się skończy to odetchniecie w końcu i odpoczniecie :)
Mój brzuchol :P i dupka też mi sporo urosła ;)


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 7 miesiąc temu #1006608 przez asienka87
Witam poweekendowo :)

Agulka u nas pluszaki zagosciły w łózeczku dopiero koło roku :) nawet nie mamy osłonki na szczebelki :)

Gosia u mnie już jakieś 6 kg na plusie ;/ ale co zrobić :P

Elusia nio brusio już slicznie widać :) u mnie tez :) mnie w obecnej ciaży to tak czas leci, ze szok... już prawie połowa :P
jak już remont sie skonczy, to czeka mnie generalne sprzątanie...ale za to później już będzie wszystko wyremontowane i będzie można mieszkać :D
musimy kupić barierke do kuchni po remoncie, bo pierwsze gdzie Kacper biegnie to kuchnia ;/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 7 miesiąc temu #1006640 przez AgulkaKrk
Cześć dziewczynki :) Co tam u was słychać po weekendzie?
Asia ja też uważam, że wcześniej nie ma sensu dawać tak małemu dziecku pluszaków bo na początku go po prostu nie zainteresują, potem tylko je uślini, a to przecież przyciągacze kurzu. My ochraniacz będziemy mieć bo jakoś tak mi się wydaje przytulniej, :) , a po za tym koleżanka mi go doradziła bo jej mały tak walił głową w szczebelki, że ciągle miał siniaki ;) Ale to może też kwestia dziecka :) Życzę ci szybkiego zakończenia remontu, bo wiem co to remont, który trwa i trwa. 5 lat temu remontowaliśmy całe mieszkanie sami i trwało to pół roku :whistle:
Elusia no już ładnie się zaokrągliłaś :) Pupa wygląda dobrze, wcale nie jest za duża :) Ja to mam dopiero tego nadbagażu ;)
Gosia tyle tego dostaliśmy, że nie da się wszystkiego pokazać :) Mnóstwo bodziaków z krótkim i długim rękawem, pajace cieńsze i grubsze, kombinezoniki polarowe, bluzy, sweterki, spodenki, śpiochy i półśpiochy, kaftaniki, śpiworki, ręczniki, kocyki małe i duże, buciki, skarpetki, czapeczki. Naprawdę masa tego wszystkiego :) Ciuszki od rozmiaru 56 do 74, także tak jak pisałam do pół roku mam większość rzeczy z głowy. Może jakieś pojedyncze rzeczy, albo moje widzimisię ;) Cała komoda załadowana, musimy kupić drugą bo chcemy z przewijakiem, a po za tym będzie gdzie włożyć resztę rzeczy.


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 7 miesiąc temu #1006739 przez Lili9
Prześliczne ubranka, a te spiworki <3 ja na razie kupiłam podklady na łóżko, majtki poporodowe, podpaski poporodowe, i dla malucha podklady do przewijania. Jeśli 30 tego się potwierdzi na 90 % chociaż ze dziewczyna to ubranka mam, a jak chłopak to troszkę dokupie, ale tych małych to sporo uniwersalny mam to z banki. Moje dzieciątko zrobiło sobie zabawkę z mojego pęcherza, ale i tak mało tzn bardzo delikatne je czuję i nie wiem czemu ale nie wierze lekarza ze niby dziewczyna :/ ją nadal nie przytyłam :/ ale dzisiaj zrobiłam sałatkę warzywna to sporo witamin :)
Powoli się przygotowuje do rocxku córci, jak to u was wyglądało? Zostały nam 2 miesiące

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 7 miesiąc temu #1006748 przez AgulkaKrk
Lili ja gdyby nie ta przyjaciółka to bym jeszcze bardzo mało miała. Nie mam zupełnie nic dla siebie do szpitala. No może po za szlafrokiem, bo kupiłam przed ciążą i bardzo mało używałam :) Podkład do przewijania to masz na myśli taki jakby kocyk z folią? Słyszałam, że w Ikei mają fajne i wytrzymałe, a w dodatku można je prać. Chyba w listopadzie napadniemy na ikee bo mam tam małą ;) listę rzeczy do kupienia :P Po za tym też czekamy na potwierdzenie płci :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 7 miesiąc temu #1006848 przez asienka87
Agulka slicznosci :) ale duzo rzeczy, super :) my mamy własnie komode z przewijakiem i jestem bardzo zadowolona :) ja bede musiała zaopatrzyc sie w takie spiworki do spania.. fajna sprawa, dla Kacperka miałam pozyczone :)

Lili ja mam na razie koszule i szlafrok do szpitala po pierwszym porodzie :) po remoncie zaczne sie tym bardziej zajmowac :)
ma byc drugi synek wiec ubranka mam ;D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 7 miesiąc temu #1006857 przez Gosia 2712
Hejka :)
Jutro wizyta... ale sie stresuje :whistle: :S mam nadzieje ze wszystko dobrze jest z moim malenstwem....

Elusia sliczny brzuszek :) oczywiscie, ze opomne sie , zeby zobaczyla plec tylko pytanie czy bedzie chciala... ostatnio nawet nie chciala tam spojrzec :S

Asienka heh najgorsze chyba to sprzatanie po remontach :whistle: tylko pozniej czlowieka ciesza efekty remontow :)

Agulka wow :woohoo: ile rzeczy :woohoo: sliczne :) fajnie ze tyle dostalas, zawsze to kupe kasy do przodu :)

Lili moje malenstwo tez chyba upodobalo sobie moj pecherz :whistle: doslownie latam co 10min :S

Ja w tamtej ciazy kupilam spiworek do spania w lumpku za cale 1,70zl hehe bo byl na wage to az grzech zeby nie wziasc :P Jak bede miec chwile to zrobie zdjecia rzeczy ktore mam i wam pokaze :) tez troche tego jest :) Do szpitala mam szlafrok, pizamy, gdzies mi zostaly podklady i pare majtek poporodowych...

Aniołek 26.01.12[*]
Zuzia 23.12.12[*]
Amelka 20.05-01.06.14 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 7 miesiąc temu #1006858 przez Elusia
Hej dziewczyny :) u nas zamiast malowania zrobił się remont:P okazało się że wcześniejsza farba się odparzyła i odleciało wszystko do tynku :/ a mąż musiał wyjechać więc stoi taki rozebrany ten pokój, komoda i reszta rzeczy przeniesiona do salonu. W dodatku zamówiłam w niedzielę łóżko dla młodego- bo termin realizacji 2tygdnie, to pomyślałam że idealnie przyjdzie na świeżo zrobiony pokój, a tu...dzisiaj kurier z łóżkiem!:P także oprócz ogólnego rozgardiaszu w mieszkaniu znalazły się jeszcze kartony z łóżkiem :P
Agulka Świetne te śpiworki!:) możesz mi napisać jaka to firma? bo ja mam dwa ale takie grubsze i nie na ręce zakładane, widać że leciutkie i wygodne, tylko na ramiączka... o takie jak te z ikei

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.
a komodę mamy też z przewijakiem,i świetnie się sprawdziła - teraz odmontowaliśmy przewijak i komoda jest jak znalazł :) małą będę przewijała na łóżeczku bo miejsca w naszej sypialni brak:P ledwo zmieści się łóżeczko;) ja osłonki na materac będę miała napewno, bo chociaż mały nie walił głową w szczebelki to dawało mu jakąś intymność taką w spaniu, troszkę odcięcie od bodźców.
Lili Kurczę czemu ja byłam pewna że u was już na 100% dziewczynka? coś mi się ubzdurało,może intuicja dobrze ci podpowiada :) w takim razie poczekamy zobaczymy :) ja mam jeszcze majtki, podkłady, koszule po porodzie synka, dużo kupiłam wszystkiego i mi zostało :D więc już nie kupuję:P nawet mam zapakowany zestaw dla malucha szczotka do włosów itd bo dostałam a już miałam dla synka wtedy :P
Asia Widzę, że Twój synek ma temperament taki jak mój :D ale u nas pewnie nawet bramka by nie pomogła:P mamy dosłownie wszystkie szafki z blokadami bo tak broił, to potrafi lekko otworzyć i trzaskać nimi jak coś mu do głowy wpadnie :P dzisiaj czekałam z nim 10min na badania to myślałam, że rozniesie tą poczekalnie,oczywiście zabawki które dla niego wzięłam nie były w ogóle atrakcyjne:/ mały szogunek ;) sprzątanie po remoncie to masakra:P ale jaka satysfakcja później że wszystko jest na błysk :)
Jutro badania :) Gosia trzymam kciuki! i żeby Ci płeć w końcu powiedzieli i żeby z dzidzią wszystko było wzorowo :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 7 miesiąc temu #1006869 przez Lili9
Ja miałam na myśli te bella panda, ale ta pieluszke z ceratą tez kupuje ze 3 szt, bo z Zosią miałam 2 i było przy mało.
Elusia nie wiem czemu myślałas ze na 100 dziewczyna u mnie ;) bo nawet lekarka powiedziała "wstępnie" dziewczynka bo nic więcej na razie nie widać :D dlatego ciągle mam nadzieje ze chłopak, a jak mi powiedzą ze na stówe dziewczyna to i tak i m nie uwierzę :) ja mam wizytę za tydzień w środę, nie mogę się doczekać, tylko ze u nowego lekarza :( nie wiem czego się spodziewać
Ale damy rade.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 7 miesiąc temu #1007131 przez Elusia
Kochane, po badaniach wszytko ok:) wyniki w normie, malutka rośnie tak jak trzeba :) waży 254g :) aha i dogadaliśmy się z mężem w końcu co do imienia :D tzn ja go przekonałam ;)
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Gosia pisz co tam u ciebie po badaniach?:) jest chłopiec? :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 7 miesiąc temu #1007137 przez Gosia 2712
Hejka :)
My tez juz po badaniach :)
Malenstwo ma sie dobrze i wazy 170gram :) wedlug wymiarow jest idealny na 16t 3 dzien :) wstydzioch nie chcial pokazac co ma miedzy nogami :whistle: kolejna wizyta 12go to moze wtedy sie juz dowiem co tam siedzi :)

Elusia swietne wiesci :) oby tak dalej :)

Aniołek 26.01.12[*]
Zuzia 23.12.12[*]
Amelka 20.05-01.06.14 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 7 miesiąc temu - 8 lata 7 miesiąc temu #1007238 przez AgulkaKrk
Cześć dziewczynki :) Ja wczoraj byłam pobierać krew i mocz. Wyniki w normie. Za tydzień wizyta. Oby się udało zobaczyć czy to chłopiec czy dziewczynka bo chcemy pokój malować i nie wiemy na jaki kolor :P Ale obydwoje jesteśmy zgodni, że na pewno nie będzie to ani róż, ani niebieski. Dla chłopca wybraliśmy połączenie koloru piaskowego i delikatnego turkusu, a dla dziewczynki też piasek, ale z delikatną brzoskwinką :) NO właśnie i na tym się na razie skończyło bo nie wiemy co tam mnie od środka okłada kopytkami :silly:
Elusia super, że u was wszystko dobrze i zazdroszczę, że już wiesz, że to dziewczynka :) Jeśli chodzi o te śpiworki to są z firmy Carter"s. Przyjaciółka od której je dostałam ma je od siostry ze Stanów, ale sprawdziłam i można je u nas kupić :D Tu masz np taką stronę:
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.
Przyznaję, że faktycznie są fajne. Lekkie,ale wydaje mi się, że cieplutkie bo z polarka. Nie rozglądałam się za takimi rzeczami, ale teraz widzę, że faktycznie wszędzie są tylko na ramionka. Tylko szczerze mówiąc obawiam się, że te moje będą na zimę za cienkie i będę musiała kupić chociaż dwa grubsze. Ale to zobaczę jeszcze :) A imię świetne też mi się podobało zawsze.
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Gosia cieszę się, że i u ciebie też dobrze. Maluszek jest idealny do wieku, u nas zawsze jest większy o tydzień, albo nawet dwa :woohoo: Witam w grupie bo nasza dzidzia też nie chce się pokazać. Może za tydzień? :)
Lili czemu 2 te podkłady z ceratką to mało? Ja myślałam właściwie o jednym, góra dwóch bo da się je prać, więc tyle na zmianę by mi wystarczyło. Chyba, że nie myślimy o tym samym ;)
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl