BezpiecznaCiaza112023

MAMUSIE LUTY 2016

8 lata 7 miesiąc temu - 8 lata 7 miesiąc temu #1002490 przez AgulkaKrk
A to mój wielki brzuchol :woohoo:
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 7 miesiąc temu #1002536 przez Elusia
Agulka Ja też mam wizytę w czwartek :D i liczę, że maluch będzie łaskawy i się w końcu okaże czy córa czy synuś :) p.doktor mówiła, że już określimy płeć- ale wiadomo jak to jest, jak dziecko nie będzie współpracowało tak jak ostatnio to nici :P
Masz piękny ten brzusio!:) faktycznie już spory, ale miło się patrzy na takie brzuszki duże:)
No i mi smaka narobiłaś na te gołąbki!:P aż mnie zżera od środka tak bym zjadła... dzisiaj już nie zrobię, bo za mało mam czau, ale jutro zrobię na pewno :)!mmmm ślinka mi cieknie...
Co do wyników to się nie znam, lekarz pewnie wyjaśni wszystko na wizycie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 7 miesiąc temu #1002544 przez Gosia 2712
Hejka :)

Elusia teraz tez stwierdzilam, ze moj M. pojdzie ze mna dopiero na polowkowe, przynajmniej dluzej pooglada malenstwo... Ja usg przez brzuch mam robione juz od prenatalnych :) A co do usg 4D to jak lekarz jest fajny to ci wlaczy, bo to tylko i wylacznie od lekarza zalezy... Przede wszystkim zrobi normalne 2D zeby dzidzie zbadac... U mnie tak na prenatalnych bylo, ze lekarz badal dzidzie, a pozniej powiedzial,ze "teraz zrobimy pare zdjec dla mamy na pamiatke" i wlaczyl 4 D :)

Agulka sliczny brzusio :) Tymi bialymi krwinkami sie nie przejmuj, wiem ze w ciazy moga byc podwyzszone. Ja mialam juz cztery razy krew badana i u mnie norma jest od4 do 11 a ja mialam takie wyniki: 11,10 11,82 12,80 9,14 wiec tez troche podyzszone, a gin za kazdym razem mowi, ze krew mam idealna :)

Aniołek 26.01.12[*]
Zuzia 23.12.12[*]
Amelka 20.05-01.06.14 [*]

Podziękowania: AgulkaKrk

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 7 miesiąc temu - 8 lata 7 miesiąc temu #1002574 przez Martynka__89
Melduje się. Źle się czuje w poniedziałek miałam usg maluch ma prawie 8 cm serduszko bije 150 uderzeń. Z nim jest wszystko w porzadku ale na badaniu wyszło że jeszcze mam krew i musze leżeć do piątku. Dzwoniłam do mojego gin. Powiedział ze jak nic mi nie robią i tylko podają dupka to równie dobrze mogę w domu leżeć. Niestety znowu plamie :( i tak sobie leżę. A jak usłyszał o tym że musiałam zaplacic2 za usg to powiedział żebym z stąd uciekala i nawet wypisala się na własne żądanie. Gdyby coś się działo to bez problemu przyjmie mnie w Pyskowicach.



Moja Kropeczka:(9.02.2015

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 7 miesiąc temu #1002578 przez Martynka__89
Gosiu no nie fajna babka :( dobrze ze z dzidziusiem jest w porzadku. Remontu nie zazdroszczę w pierwszej ciąży to przeżyłam. Niestety przepadły mi teraz badania prenatalne. Dziewczyny tak się martwię o tą ciąże, że już nie wiem co robić. Jak stąd wyjdę to pogadam z moim lekarzem o częstszych wizytach żebym była spokojna i pewna, że z dzieckiem jest ok. Agulka brzusio super, powodzenia na badaniach Elusia Tobie również może będziecie wiedzieć co macie pod serduszkami. Tu się nawet o płeć nie pytam bo pomyślą że przylecialam z kosmosu. Pozdrawiam Was wszystkie i życzę jak najlepiej.



Moja Kropeczka:(9.02.2015

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 7 miesiąc temu #1002605 przez Kasia 89
Hej dziewczynki :) ja tez zagladam do was codziennie :) ale co mam pisac jak mna tutaj sie tak nie opiekuja jak Wami , mialalam badanie krwi moczu i to wszystko a o wynikach dowiem sie w poniedzielek na drugiej wizycie u poloznej ( miesiac minal od pierwszej ) . Ogolnie dobrze sie czuje :) to juz 15 tydzien brzuszek rosnie a nastepne usg mam 6 pazdziernika ;) zrobilam juz pierwsze zakupy ciazowe bo juz w zadne spodnie sie nie dopinam :) jak narazie 4 kg Na plusie :) Ogolnie szczescie mnie nie opuszcza majac swiadomosc ze moje malenstwo nosze pod serduszkiem <3
Agulkapieknie wygladasz , cudowny brzuszek :*

Elusiatrzymam kciuki zeby tym razem sie udalo ;)

Martynka kochana nie zamartwiaj sie wszystko bedzie dobrze , odpoczywaj duzo :*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 7 miesiąc temu #1002618 przez AgulkaKrk
Dzięki dziewczyny za miłe słowa :) Mam dziś doła więc miło się czyta :) Nic konkretnego mi nie jest to chyba na zmianę pogody tak reaguję. Cieszę się, że już chłodniej :D Maluję dzisiaj łóżeczko dla maleństwa bo już dawno dostaliśmy drewniane, ale postanowiłam, że przemaluję je na biało bo mamy białą komodę w tym pokoiku :) Robicie już jakieś zakupy? Macie już jakieś ciuszki? Ja już parę rzeczy dostałam, parę ciuszków kupiłam, ale nie wiem czy robić już jakieś większe zakupy. Trochę jeszcze za wcześnie, a z drugiej strony nie chcę zostawiać wszystkiego na potem, a z trzeciej strony już mi się chce to wszystko kupować :D Chcę sama uszyć ochraniacz na łóżeczko, już nawet mam materiał i wizje ;) Chwalcie się zdjęciami co już macie, albo linkami do stron co chcecie mieć/kupić :) Odezwę się jutro po wizycie :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 7 miesiąc temu #1002631 przez Gosia 2712
Martnka wspolczuje :( ale najwazniejsze, ze z malenstwem wszystko jest dobrze :) do piatku nie daleko jakos dasz rade i postaraj sie wytrzymac w tym szpitalu, zawsze to lepiej niz w domu, bo wiadomo w domu zawsze sie cos zrobi, a w szpitalu tylko lezysz :P A gdzie w szpitalu jestes? Jak mozna wiedziec?

Kasia zagladaj czesciej,a pisac mozesz nawet o pogodzie :P hehe :P No u mnie tez juz 3kg na plusie :S az sie boje co to bedzie dalej :whistle:


Agulka ja w tej ciazy postanowilam, ze do stycznia nic nie kupie :( boje sie :( a mam dosyc duzo rzeczy po corce... bo w tamtej ciazy tak od polowy zaczelam kupowac, bo myslalam, ze bedzie dobrze...

Aniołek 26.01.12[*]
Zuzia 23.12.12[*]
Amelka 20.05-01.06.14 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 7 miesiąc temu #1002680 przez Martynka__89
Gosiu jasne że możesz wiedzieć w Starych Tarnowicach Tzw. Trójka. Póki plamie to będę tu siedzieć:( Mój syn wrócił do przedszkola po wakacjach, a ja nie mogłam z nim być. Jestem z niego dumna jak i również z męża bo dobrze sobie radzą. Jedyny plus tego że mój Szanowny małżonek pokochał robić pranie i wszystko mi upral nawet czyta na necie jak pozbyć się plam. Milej nocki życzę.



Moja Kropeczka:(9.02.2015

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 7 miesiąc temu #1002808 przez asienka87
Witam :)
przepraszam, ze tak dawno mnie nie było... ale od poniedziałku remont pełną parą, staram się jak najmniej przebywać w domku, a jak już jestem, to ogarniam jedzenie dla chłopaków, albo troche ogarniam miezkanie na wieczór i tak leci :)

Gosia dziękuje za głos :)
to już spory bobasek :) szkoda, ze Twojego lekarza nie było... ale przecież i tak płaciłas? nie rozumiem takiego podejścia lekarzy..;/ oby następnym razem było wiecej informacji :) kiedy kolejna wizyta?

Elusia no troche przeraza mnie ten remont.. ale najważniejsze, ze juz coś sie dzieje :)
ja tez bym chciała na połówkowe iść z mężem, ale to musiałby mi ktoś z małym zostać, bo na prenatalne poszlismy w trójke i maż w koncu musiał wyjść z Kacprem..

Agulka ja tez od prenatalnych mam przez brzuch :) fajnie :)
a brzusio sliczny :) fajnie juz tak widac :) uwielbiam patrzec na takie brzuszki i juz nie moge sie doczekac az ja bede miała tak ładnie zaokrąglony :D
ja juz mam jakies 4 kg na plusie..
co do kupowania rzeczy dla dzidzi, to ja nic na razie nie musze, bo po moim roczniaku mam wiekszosć rzeczy :) a jak będzie dziewczynka, to te małe ubrańka tez będą ok :D przy pierwszym tez kupowałam później :)

Dajcie znać dziewczyny, jak po wizytach :D

Martynka współczuje Kochana :( oby szybko przeszło :*
ja tez miałam remont w pierwszej ciaży... ale tylko pokoiku Kacpra, a teraz prawie całe mieszkanie :P

Kasia pisz na co masz ochote :) o pogodzie, Twoim samopoczuciu :) a moze masz jakies pytania ;)?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 7 miesiąc temu #1002874 przez Lili9
Dziewczyny polecam Wam stronę na fb MumBee Box przydatne informacje i super komplety pościeli dla naszych skarbów.
Kasia Martynka do domu :* zdrówka
Ja właśnie też miałam pytać jak u Was wyprawka? ? :D z Zosią w ciąży jak tylko skończyłam 3 miesiąc zaczęłam powoli wyprawkę. Teraz większość rzeczy mam, a to co zostało do kupienia zaczynam od 10 września ;)
Dziewczyny i jak ? Slyszalyscie o tym becikowym 1 tys przez rok? Wchodzi to w końcu? I na jakich zasadach?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 7 miesiąc temu - 8 lata 7 miesiąc temu #1002901 przez Elusia
Hej dziewczyny :) ja po wizycie :) maluszek waży 151g :) za 3 tyg kolejna, a badania prenatalne będę miała robione w przychodni przy szpitalnej, jutro dowiem się kiedy :) Mam brać to co brałam do tej pory:) Aha... debatowałyśmy dość sługo z p.doktor co widać między nogami :P i doszłyśmy do wniosku, że za chiny nie widać tam siusiaka, tylko wargi sromowe :D hehe, zresztą

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Lili Ja na razie muszę poparzeć ile rzeczy będzie się nadawało po synu, ale zupełnie się nie spieszę jakoś z tym. Może będę co miesiąc jakąś rzecz kupowała np. ochraniacze do łóżeczka, później chustę itd ale jeszcze spokojnie, mam czas;) Ja słyszałam o tym macierzyńskim, że to dla osób bezrobotnych, na umowę (o dzieło lub zlecenie- któraś z tych) i studentów, osoby których macierzyńskie będzie niższe niż 1000zł miesięcznie będą też miały dopłacane brakującą kwotę, ma być na zasadzie jak z becikowym jeżeli chodzi o to gdzie składamy, i też oni przyznają. Nowelizacja ustawy była bodajże w maju, działa wstecz dla kobiet, które urodziły w tym roku, liczą się jakieś miesiące. Ale czy wejdzie w życie nie mam pojęcia. Tyle co wiem, ale kompetentną osobą nie jestem w tym temacie, także nie opieraj się za bardzo na mojej wiedzy telewizyjno-internetowej ;)
Asia Oby remont szybko minął :) a synuś na prenatalnych nie mógł wysiedzieć ???
Agulka ja z zakupami dla dzidzi tak jak mówiłam, nie śpieszę się ;) ale też chcę pomalować łóżeczko na biało, miałam już przy synku malować ale jakoś się nie złożyło, a meble w pokoju będą białe :) na razie regały dwa tylko białe są a tak generalnie misz-masz kolorów w pokoju synka:P teraz ogarniemy :) masz maszynę w domu? :)super sprawa, przy maluszku na pewno się przyda :) jak już zrobisz ochraniacze to się pochwal :)
Martynka Sytuacja nie ciekawa z tym szpitalem...:/ dobrze, że mąż tak ogarnia i synka i dom:) będzie dobrze, widać masz mądrego lekarza i na pewno coś zaradzi :)
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 7 miesiąc temu #1002911 przez AgulkaKrk
Cześć dziewczynki :) Wszystko u nas dobrze, ale zmęczona jestem. Jutro napiszę co i jak ze szczegółami :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 7 miesiąc temu #1003050 przez AgulkaKrk
Hej :) Zacznę może od tego, że po wizycie wszystko dobrze. Maleństwo rośnie jak na drożdżach, waży już 326,45g :woohoo: To chyba sporo jak na 19tc :) Lekarz powiedział, że rozwija się prawidłowo wszystko ma na swoim miejscu. Ale...... Synuś nas chyba w konia robi bo lekarz widział wczoraj dziewczynkę :evil: :silly: Ale powiedział, że nie na 100% bo tak się dzidziuś wcisnął w ściankę macicy, że nie chciał dokładnie nic pokazać, a do tego jeszcze pępowina przeszkadzała :) W każdym bądź razie siusiaka widać nie było, ale sromu niby też nie :) Jesteśmy w punkcie wyjścia :P Najważniejsze, że wszystko ok. Następna wizyta 1.10. może wtedy coś pokaże :)
Elusia super, że z dzidzią wszystko dobrze. U nas było widać podobnie, więc może obydwie mamy dziewczynki :P
Asieńka właśnie mamusie które już miały maleństwa mają już jakąś część wyprawki i to jest fajne. Ja nie mam prawie nic. Ponad dwa lata temu dostaliśmy łóżeczko od siostry męża bo ona ma już "wszystkie" dzieci :) Maluje je teraz bo nie chcę tego robić zimą. Teraz jeszcze mogę wyjść z nim na balkon czy otworzyć okno żeby szybciej schło. Z resztą nie chcę się spieszyć, ale chcę też rozplanować wydatki. Po za tym nie wiem jak długo starczy mi sił żeby biegać po sklepach :)
Gosia ja też nie chcę się spieszyć z wyprawką. Nie jestem jakaś przesądna, ale tak sobie myślę, że jakby co to potem każda kupiona rzecz będzie mi przypominać o maleństwie. Z drugiej strony koleżanka mi powiedziała żeby się cieszyć, mieć wszystko gdzieś bo kiedy mam niby się zacząć cieszyć tym stanem i zakupami z nim związanymi :) Jak się ma coś stać to się stanie :)
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

A tak po za tym dziewczynki to pojechaliśmy wczoraj z mężem do hurtowni w której jest dosłownie wszystko dla dzieci. Chcieliśmy po pierwsze się zorientować w cenach i asortymencie. Pooglądać i podotykać wózki. Fajną firmę wózków znaleźliśmy: Bebetto. Macie jakieś doświadczenie lub opinie na temat tych wózków? Nam się bardzo podobały :) Nie tylko wizualnie. A materace jakie polecacie? Bo różne opinie słyszałam i czytałam.

A tu kilka z rzeczy które już mamy, głównie kupowane na wyprzedażach i otrzymane w prezencie jak te książeczki które dostaliśmy od siostry męża :) Przetestowane (używane) Jej dzieci je uwielbiały. U nas chwilę będą robić za dekoracje, ale potem na pewno będą używane :)





Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 7 miesiąc temu #1003061 przez Elusia
Agulka wspaniale, ze wszystko dobrze :) to was maleństwo załatwiło, że nie dało się do końca pokazać;) ja widziałam i "coś" tam widać ale ponieważ nic nie "dynda" to są raczej wargi sromowe po prostu i w dużym bardzo przybliżeniu nic nie wystaje :) także p.doktor mówi, że nie kombinujemy, że się siusiak zawinął czy pępowina, bo sprawdzała gdzie jest- przepływ włączyła:) ja mam wizytę kolejną już 23.09 :P a później prenatalne :)
Pochwal się jak pomalujesz łóżeczko, jak to wyszło :) ja będę malować za miesiąc jak synek dostanie swoje łóżko, a te łóżeczko w którym śpi obecnie odmalujemy.
Też twierdzę, że trzeba się cieszyć i kupować póki się ma na to ochotę :) ja z synkiem dużo rzeczy dostałam ale też szybko kompletowałam wyprawkę i miałam dopięte wszystko na ostatni guzik już miesiąc przed terminem porodu :D
A co do książeczek- twoja szwagierka ma absolutną racje, te są rewelacyjne, sama kupuję synkowi :) właśnie zamierzam kupić też z tej serii o rodzeństwie :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl