BezpiecznaCiaza112023

MAMUSIE LUTY 2016

8 lata 7 miesiąc temu #1008188 przez asienka87
Ojojoj, ale mam do nadrobienia :)
wybaczcie Kochane, ale ten remont mnie wykańcza ;/ ale obiecuje, jak juz będę po, to będę na bieżąco :)

Lili co do tych zaparć, to ja karmiłam 6 miesiecy i wtedy Kacper te problemy miał... ale po syropku przeszło, jak ręką odjął :) my z kolei mieliśmy problem z skazą, okazało sie sie to wina mleka i u nas z kolei zmiana mleka pomogła :)
to też łądna kolekcja ząbków :) córeczka szwagierki ma 10 miesięcy i na razie 2 ząbki :)
my też mamy puzzle piankowe, fajna sprawa :) Kacper do porodu tez będzie spał w łózeczku, a potem łóżko bedziemy mu kupowac :) koniecznie z barierką, bo on strasznie rzuca sie po łózeczku w nocy :P


Agulka pomalutku to remont idzie :P strasznie sie przeciąga.. już 5 tydzien...ale ciagle coś wychodzi.. wszystko przez to zalanie, bo albo coś nie chce schnąć, albo plamy wychodzą itp... no ale mam nadzieje, ze w tym tyg już będzie koniec :) u mnie od paru dni pojawia sie twardnienie brzucha.. w pierwszej ciąży tez miałam dosyć wcześnie... potem koło 28-30 tyg miałam jz stawianie sie brzucha... zobaczymy, jak bedzie teraz...

Elusia fajnie, ze już macie po :) zazdroszczam :D pochwal sie, pochwal :D brawa dla synka za pierwsza noc :) ciekawa jestem , jak u nas to bedzie za pare miesięcy :)
ja ciągiem 8 godzin też jeszcze nie przespałam :) choć zdarzało sie, ze Kacper pospał do 4.00 ale to i ja musiałabym położyć sie o 20 aby pospać :) teraz tak budzi sie 2 i 5 i dosypia do 7 :) wiec pobudki są nadal i tak jak piszesz, zaraz pojawią sie jeszcze częstsze :) na starość sie wyśpimy :)
współczuje ospy.. a jak z Tobą w takim przypadku ? jest jakieś zagrożenie ?

Andziulaa witaj :) ja miałam prenatalne, 13 października mam połówkowe :) ale mój lekarz z automatu te badania wykonuje, też chodze prywatnie, za prenatalne z testem pappa płaciłam 320 zł, a w sumie nie wiem ile bedę płacić za połówkowe :P pewnie koło 200 zł :) ale normalnie wizyta kosztuje 100 zł..
co do samego badania w Twoim przypadku... hmmm... sama nie wiem... niby to dodatkowy koszt, ale moze będziesz pewniejsza ? choć z drugiej strony czasem nawet takie badania nie wykrywają wszystkich wad... u moich znajomych np ciąża przebiegała proawidłowo, dziecko urodziło sie niby zdrowe, a po paru miesiacach okazało sie ze dziecko ma zespół downa... i nawet badania prenatalne i połówkowe tego nie wykryły..
super zdjęcie :)
brzuch tez często mi sie napna, szczególnie jak sie przemęcze ;/ ale podniose moje 12 kg dziecko ;/


Gosia piękny brzusio :) nic sie nie przejmuj, ja też już jakieś 6 kg na plusie ;/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 7 miesiąc temu #1008198 przez Andziulaa
Już jestem spokojniejsza .. :) wzielam wczoraj tą nospe i dzisiaj jest już okej :) czuje za to teraz jelita haha :laugh:
Czytam i widze że wy fajnie przybieracie na wadze a ja wręcz odwrotnie od początku ciąży schudłam 2 kg ale to przez wymioty i ogólnie mało jem bo nie umie więcej a podczas 3 kolejnych wizyt czyli w jakieś 12 tyg przybrałam tylko 300 g trochę mnie to niepokoiło ale lekarz stwierdził że nic złego się nie dzieje i mam się nie obawiać :) w 17 tc mała ważyła 170g więc chyba dobrze ? ile wasze maluszki ważą ? :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 7 miesiąc temu - 8 lata 7 miesiąc temu #1008199 przez Andziulaa
Zapomniałam dodać że w ostatnim czasie na noc mnie bierze głód i smak na frytki i boję się, że skoro ja nie przybieram to może to idzie w dziecko wszystko i przy porodzie się okaże że jest strasznie duże. Tak też właśnie miała moja koleżanka. Przy córeczce też wcinała na wieczór dużo i fast foody i słodycze, a ona nic nie przybierała cały czas taka sama była, tylko brzuszek jej sie zaokrąglał leciutko. Na koniec ciąży ją wycisło bardziej i urodziła córke 4kg a na usg przed porodem lekarz jej powiedział że małą waży 3 kg.. Może taki urok dziewczynek hehe robią niespodziankę przy porodzie swoją wagą :laugh: Musze się zmusić żeby częściej jeść bo jak za 3 tyg pójde do gin i znowu 100 g w gore to już nie wiem co zrobie. A wy super że przybieracie mi ostatnio gadał że w samym drugim trymestrze optymalny przyyrost wagi to ok 3,5 kg ale każda kobieta ciąże przechodzi inaczej :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 7 miesiąc temu - 8 lata 7 miesiąc temu #1008215 przez AgulkaKrk
ANDZIULA nie przejmuj się wagą skoro z maleństwem wszystko dobrze :) Wolałabym się z tobą zamienić :P Nasza dzidzia ważyła 326g pod koniec 19 tc. To chyba sporo :) W sobotę dowiem się ile teraz waży, ale sama czuję, że już sporo bo bardziej czuję ruchy i kopniaki coraz mocniejsze i więcej się rusza :D
ASIEŃKA współczuję, ale już bliżej niż dalej :) My mam nadzieję zaczniemy w przyszłym tygodniu :) Co to jest stawianie się brzucha? Bo nie słyszałam. :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 7 miesiąc temu #1008226 przez Lili9
Chyba będzie synuś ale też nic na 100 % nie wiadomo. Zwariuje w końcu :/ maluch ma 440 g co przypada 21 + 6 I tak u mnie wypada idealnie. Wszystko rozwija się prawidłowo , lekarz mówił ze zdrowy na stówe, łożysko plyn itp idealnie. Nowy lekarz wspaniały. Ale nadal brak pewności co do płci. :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 7 miesiąc temu #1008229 przez Andziulaa
Agulka ja bym wolała więcej brać na siebie niż na maleństwo bo potem ciężki poród i noszenie takiego klocuszka w nocy ojojoj haha :laugh:
Lili to dobrze że wszystko jest okej, ja się dowiedziałam że będzie córka w 13 tygodniu ale 2 tyg temu lekarz miał potwierdzić i zabrałam męża na to usg a malutka chyba jak usłyszała ze tata też będzie ją oglądał to sie dupką odwróciła :laugh: ale potem lekarz ja troszke poszturchał i się obróciła :D Może twoje maleństwo chce Ci zrobić niespodziankę hehe. Byle jest wszystko dobrze z maluszkiem ! :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 7 miesiąc temu #1008237 przez AgulkaKrk
LILI to super, że wszystko dobrze :)
ANDZIULA jak ma być to będzie. Ile mam przybrać to przybiorę. Nie powiem, że mi to obojętne, ale chyba nie do końca mam na to wpływ. Staram się jeść zdrowo, jem co 3 godz, jem dużo warzyw i owoców, 5-6 posiłków dziennie. Co będzie to będzie :P Ja od początku chodzę z mężem, na wszystkich badaniach był, a dzidzia jak nie chciała pokazać co ma, tak nie chce ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 7 miesiąc temu #1008239 przez Andziulaa
Właśnie co ma być to będzie :) niech tylko dzieciaczki rosną i rozwijają się zdrowo aż do terminu :) Mój mąż jakoś nie chciał wchodzić ze mną w tych początkowych tygodniach nie wiem czemu teraz postanowił dopiero że pójdzie a jak wszedł to mu się spodobało więc teraz już chyba będzie chodził co wizytę hehe :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 7 miesiąc temu #1008243 przez asienka87
Andziula Ty nic nie przybierasz, a ja mam wrażenie ze tyje za dużo :P kurcze, byłam w 18 tc u lekarza i nie zapytałam o wagę ... a on mi nie powiedział... i nie wiem:P ale w 22 tc znów będę to zapytam :)
Mój syn, 3 tyg przed terminem, wazył 3350 g, wiec w terminie pewnie z 4 kg by ważył :P

Agulka stawianie sie brzucha, to inaczej mocne i trwające nawet kilka minut twardnienie brzucha/ skurcze macicy... bardzo częste w ciągu jednego dnia... okazało sie , ze szyjka mocno sie skróciła i musiałam brać luteine do 35 tc. a potem po 2 tyg urodziłam... jakbym nie brała luteiny to groziło mi jeszcze wcześniejszy poród..W pierwszej ciąży też na wszystkie wizyty z mężem chodziłąm :) teraz niestety nie ma takiej możliwosci, bo musi sie synkiem zajać... a raz chcielismy wziąć małego ze sobą- na prenatalne, to mąż musiał z nim wyjść, bo wszystko go interesowało i był zbyt głosny ;/

Lilii takie zamieszanie z tą płcią :) u nas też niby synek , ale ułożony był bokiem, wiec moze zobaczymy na połowkowych już na 100% co tam w brzuszkiu mieszka :) najważniejsze, aby zdrowe było :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 7 miesiąc temu #1008256 przez Elusia
Agulka U mnie córcia w 19+3 ważyła 250g :P z wagą jest o tydzień do tyłu, a wasze maluszki widzę rosną miarowo :) też biorę Aspargin 2x2 i kazała nospę jakby były jakieś twardnienia brzuszka czy mocne napinania się, ja mam jak Asia, jak małego ponoszę albo się przemęczę to czuję napięcia a tak to nie :)
A jakie masz pieski jeśli można wiedzieć?:) małe jakieś czy duże?
Asia Mały przechodzi ospę w porządku, bo to dopiero początki i ma zaledwie może z 10krostek, ale sąsiad ma ospę i szybko udało nam się zdiagnozować, więc dostał przeciwwirusowe leki i smaruje mu krostki, nie swędzi go na razie i dobrze się czuje :) co do mnie to mama jest pewna że przechodziłam, a moja stara pediatra twierdzi, że nie ma mojej kartoteki z przed 2001 roku! i nic się od niej nie dowiem czy przechodziłam:/ ale wierzę mamie :) Ignaś nie ma w łóżeczku barierki tylko takie wyżej jest zrobione przy główce z obu stron :) też się strasznie wierci ale jak na razie z tego jeszcze nie spadł ;P chyba czuje gdzie koniec łóżka heheh;)
Andziula Ja na razie 1kg na plusie:P ale wiem że zacznę przybierać 3-4kg miesięcznie zaraz:P z synkiem tak miałam i pewnie teraz się powtórzy :) myślę, że waga dziecka dużo zależy też od genów :) no i pewnie odżywianie też ma wpływ, ja nie mogę żadnych fast foodów, zbyt smażonego i przyprawionego to na szczęście nie kusi mnie nawet :) tylko te słodycze...generalnie czekolada... KOCHAM ją! hehehe ;) jak z dzidzią ok, to się własną wagą nie przejmuj :)
Lili A to ci mały uparciuch:P pewnie się niecierpliwicie :) ja się cieszę, że już wiem na 100% i mogę gadać do małej po imieniu już :) najważniejsze, że wszystko w porządku :) i że lekarz taki fajny.
Gosia Wagą się nie przejmuj, zrzucisz po porodzie :) brzusio śliczny!:)
A dziewczyny jak wasze zęby??? ja byłam u dentysty ostatnio bo, w lipcu na kontroli okazało się, że plombę mam starą do wymiany i co? plomba nieszczelna poszła próchnica i dwa zęby musiałam robić:/ no i jeszcze jeden u góry się popsuł i muszę znowu jechać za miesiąc:/ 2 lata temu plomby światłojakieś tam:P były refundowane a teraz nie:/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 7 miesiąc temu - 8 lata 7 miesiąc temu #1008261 przez AgulkaKrk
Elusia ja od początku do dentysty latam bo wstyd się przyznać, ale zaniedbałam paszczę przed ciążą, a potem jak mi się jeden odezwał to ciągle chodzę i średnio jestem u dentysty co 2-3 tyg :whistle: Nawet jeden miałam kanałowo leczony. Jeśli chodzi o magnez to czytałam ostatnio, że dzieciaczkom którym nie brakowało w brzuszku mamy magnezu po porodzie są spokojniejsze, mniej płaczliwe i nie mają problemu z jedzeniem :laugh: Zobaczymy czy się sprawdzi :silly: Tak jak pisałam psy mamy dwa. Obydwa ze schroniska. Jeden średni (23kg), drugi mały (6kg) :) Obie suczki, Nastka i Rosa. Cudowne, kochane, ale sierści jest masa, zwłaszcza teraz i na wiosnę :side: Dlatego też nie mamy żadnego dywanu bo by się wczepiało wszystko w niego. Z paneli łatwiej odkurzyć. Ale chcemy kupić dywan do dziecięcego, a mnie się podobają takie z dłuuugim włosiem :whistle: Zobaczymy :)
A to nasze dziewczyny :) A ty Elusia Jakiego masz? I wy dziewczynki, macie jakieś zwierzaczki?

Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 7 miesiąc temu - 8 lata 7 miesiąc temu #1008272 przez Martynka__89
Hej przepraszam za cisze. Na samym początku dziecko nie potrzebuje pościeli, Mateusz spał w rogu, tak długo aż z niego wyrósł ok. 2 m-ce, potem pościel.
Ja nadal czuje się średnio :( cały czas męczą mnie mdłości. Robimy remont sypialni, chociaż robiMY to za duże słowa, mąż ze szwagrem robią. Od kilku dni czuje ruchy maleństwa :laugh: Nie zdążyłam jeszcze Was nadrobić, wieczorem poczytam. Wczoraj odebrałam wyniki badań wygląda na to że są idealne :) wczoraj zaliczyłam też wizytę u endokrynologa i THS wynosi 2,25 tak więc jest super choć tabsy nadal muszę zażywać. Gosiu spróbuje wstawić zdjęcie z USG (ze szpitala), na co dzień pisze z fona, a teraz mam w rękach laptop to mogę wrzucić foto :) Miłego dnia pozdrawiam ;)



Moja Kropeczka:(9.02.2015
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 7 miesiąc temu #1008310 przez Kasia 89
Witajcie dziewczynki przepraszam za moja nie obecność tzn jestem tu i czytam ale jakoś weny brak ... Tez nie mogę sie doczekać bo usg mam 6 pazdziernika i juz wariuje i rownież czuje ruchy maleństwa coś pięknego juz jestem w stanie ustalić aktywnosc mojego skarba :) dziewczyny współczuje tych remontów :) ale za to jakie będziecie pózniej zadowolone :D ze tak pięknie macie w mieszkaniach ;) ja jak narazie nic nie zmieniam .... Lecimy 12 października do Polski na urlopik juz nie mogę sie doczekać bo chętnie odpoczne od tej pracy ... Myślimy nawet wózek sobie kupić w Polsce bo tu naprawdę nic mi sie nie podoba wszystko na jedno kopyto .... To jak narazie tyle odezwę sie kochane po wizycie trzymajcie sie buziaki pozdrawiam :*
Witaj andziulaa miło ze do nas dołączyłas :)

Ps : Obiecuje poprawę , znajdę więcej czasu na pisanie do Was Buziaki

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 7 miesiąc temu #1008409 przez Elusia
Agulka My mamy labradora czarnego :) ma 6 lat i ze 33kg :P a sierść...cały rok! zimą i wiosną to w ogóle wysyp sierści nie do ogarnięcia ;) My dywan dopiero do salonu kupiliśmy jak mały miał z pół roku, i chcieliśmy żeby przebywał z nami na macie, ale na samych panelach uznaliśmy, że za zimno, a koc po paru razach był taki od sierści że szkoda gadać, jakoś dywan mi łatwiej odkurzyć niż koc było prać a i tak sierść nie schodziła. Ja dwa razy dziennie odkurzam a i tak ta sierść ciągle jest:P jak młodego nie było to mia tak to nie przeszkadzało ale teraz wnerwia strasznie:P
Oby było tak jak mówisz z tym magnezem :D! w ciąży z synkiem nie brałam, a on bardzo jest niecierpliwy i często przez to płacze :P tak do 4 miesiąca to było złote dziecko, malutko płaczu, w nocy dość ładnie spał, dosłownie wszyscy wraz z nami się zachwycali jakie to niezwykle grzeczne niemowlę :) a później... jak zaczęło się ząbkowanie, wprowadzanie nowych pokarmów... Zaczął pokazywać swoje zniecierpliwienie głośnym płaczem, problemy ze snem się zaczęły i tak do dzisiaj :P
Martynka No to widzę, że u was też ciekawie z remontem, ale będzie z głowy :) Super, że wszystkie wyniki ok :) oby tak do końca ciąży zostało :)
Kasia Fajnie, że się w końcu odezwałaś :) pewnie na usg ustalą już płeć co?:) no a kupno wózka ważna sprawa także tak jak mówisz, trzeba popatrzeć i na spokojnie zdecydować :) a wakacje na pewno dobrze wam zrobią :) Pisz częściej co tam u Ciebie słychać :) a czym się w pracy zajmujesz?:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 7 miesiąc temu #1008455 przez Kasia 89
Elusia mam nadzieje ze sie dowiem czy chłopczyk czy dziewczynk ogolńie ńie mogę sie doczekać żeby znowu zobaczyć maleństwo :kiss: a ja pracuje w McDonaldzie ... Jestem na stanowisku Crew Treiner czyli trenuje nowych ludzi , zastępuje managera , ogólnie nie jest zle :) chociaż wykańcza mnie codzienne 8 godzin biegania na nogach ... Ale daje radę :) a co do rzeczy dla maluszka to juz sie nie moge doczekać tych zakupów :D a i owszem przyda nam sie ten urlopik oboje musimy odpocząć :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl