BezpiecznaCiaza112023

Mamy kwietniowe 2016

8 lata 5 miesiąc temu #1015792 przez Pumcia
Hej Dziewczyny, w sumie macie racje odpoczynek i chwila dla siebie się przyda ale nie wiem co z kasą . . .W poniedziałej zadzwonie do księgowej, co mam robić :)

Heathera - ja też podłapałam infekcje upławy plus swedzenie ale dopiero we wtorek najszybciej mogę się u niego pojawić. Kupiłam Climatrozum czy jakoś tak - bo poleciły mi kolezanki ciężarówki :D a Ty co dostałaś ? I badał co to jest czy tylko z wywiadu ?

Wietrzyca - fajnie odpoczywaj, czeka Cię teraz miły etap ciąży :D ja szoping sobie zrobie po nowym roku :woohoo:

Dziewczynki a do szkoły rodzenia macie zamiar iść czy darujecie sobie ? U mnie jest bezpłatna i ponoć bardzo fajne zajęcia więc chyba się skuszę po 21 tygodniu :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1015793 przez NatiK
Pumcia jak masz umowę o pracę to dostajesz 100%wynagrodzenia (dot.to ciąży i donoszenia l4 od gina)
A clotrimazolum jest dobre na swędzenia itp

Ja do szkoły rodzenia się nie wybieram a jak ty masz za free to warto iść i zobaczyć co i jak :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1015801 przez Heathera
Ja dostałam plimafucin globulki, plimafucort krem i do podmywania żel plimafem. I tak badal mnie ginekologiczne pobral wymaz i sprawdzał pod mikroskopem i wyszło że infekcja grzybicza.

Ja do szkoly rodzenia w pierwszej ciąży nie chodziłam i teraz tez nie będę chociaż gdybym miała u siebie darmowe to bym poszła chociaż z ciekawości. Wiec myślę że powinnaś iść jak się nie spodoba to najwyżej zrezygnujesz :)

Jeju ja nie wiedzialam ze my mamy u siebie tyle gratów. Pakuje i pakuje i końca nie widać o.O



Cywilny: 21.01.12 Kościelny: 06.06.15

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1015802 przez Wietrzyca
Ja się wybieram do szkoły rodzenia. Jeszcze nie wiem gdzie, ale stwierdziłam, że fajnie jest usłyszeć o tym wszystkim od kogoś obeznanego. Nie tylko o porodzie, ale o opiece nad maluchem też. Sama mam doświadczenie tylko z chrześnicą to trochę za mało, a obie babcie przecież znają standardy opieki nad noworodkiem sprzed 30 lat :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1015811 przez Pumcia
Natik - ja jestem na działalności - na kontrakcie menagerskim w jednej z firm. I dziś usłyszałam od księgowej, że nic mi się nie należy chyba że zgłoszę dobrowolne chorobowe np. w kwocie 2000zł. Przynajmniej wtedy będzie mi przysługiwał macierzyński. W przeciwnym razie nic nei dostane ani za L4 ani macierzyński ! ;/
Kupiłam tą maść - ale drożyzna :woohoo: 2,49 zapłaciłam :woohoo: :whistle:

Wietrzyca
ja tez mam małe doświadczenie wieć też się wybiorę :) ponoć jest tam bardzo fajnie bo u nas w takiej szkole ucza położne i pielęgniarki ze szpitali:) uczą jak karmić, przewijać, co zrobić jak dziecko ulewa, ma kolki. Ucza oddychania podczas porodu, a nawet jak przeć :) wszystko szczegółowo wytłumaczą . . . może być ciekawie :laugh:

Heatheta - bidulko i Ciebie wzięło?! a jakoś jakby dzisiaj słabiej swedzi, może samo przejdzie :) a co do przeprowadzek - to nienawidzę tego pakowania - rozpakowywania bleeeeeeeeeee

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1015827 przez lena20
hej co tam u was dzis ciekawego slychac?jak sie czujecie? bo ja dzis to srednio troche podbrzusze mnie pobolewa i troche delikatnie tam na dole nizej ,,

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1015828 przez Wietrzyca
Pumcia, no ale przecież na działalności składki do ZUSu płacisz. Z tego się nie liczy macierzyńskiego?

A u nas też są dobre opinie o tych szkołach. Muszę poczytać i coś wybrać, a jest w czym :P

Oficjalnie się przyznaje, na leżaco na plecach poczułam dzisiaj wyraźnie Bąbelka, nie jakieś tam motylki, których nie potrafiłam zinterpretować :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1015829 przez lena20
wietrzyca to fajnie ja mam andzieje ze nie dlugo tez poczuje

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1015836 przez Heathera
Pumcia bo teraz jakoś się pozmieniały zasady z tym macierzyńskim i własnie coś słyszałam, ze bezrobotni dostaną 1000 zł co miesiac przez rok, a że dla tych co mają własną działalność to jakąś masakrę zrobili że nic prawie się nie dostanie jeśli się płąci tylko te podstawowe składki...bo wcześniej ludzie robili przekręty że zakłądali firmę na miesiąc, płacili jednorazowo dużą kwote na zus i później macierzyński mieli bardzo duży a firmę likwidowali.

No u nie nic nie swędziało tylko miałam te żółte upłąwy najpierw, więc Ty lepiej i tak dla gin powiedz przy wizycie że miałaś takie objawy nawet jak swedzenie przejdzie bo infekcje są bardzo grozne dla malenstwa



Cywilny: 21.01.12 Kościelny: 06.06.15

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1015837 przez Heathera
Wietrzyca to super :) teraz będą co raz częściej i co raz mocniejsze kopniaki :) chociaż nie przejmuj się jak teraz np dzien lub pol nie będziesz czuła bo to jeszcze nie regularne wiadomo



Cywilny: 21.01.12 Kościelny: 06.06.15

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1015838 przez natB
A ja wczoraj cały dzień tak sir fatalnie Czułam.. Mam okropne bóle kości ogonowej, dziś doszedł ból w nocy biodra i ciężko mi się spało, a na wieczór doszły wymioty :( :( myślałam, że ten objaw juz daaawno minął, a tu taka,, niespodzianka,, :(

pumcia no to teraz proszę mi się ładnie podleczyc! :) zdrowiej kochana.. A co do szkoły rodzenia, jak jest fajna to sama bym poszła, nawet jak juz to moje drugie dziecko na prawdę :) kontakt z ciezarnymi z położnymi od serca fajna rzecz :) także idź śmiało.. U mnie na wiosce i w koło bida ze szkołami, są przyszpitalne ale nie polecają :P.. Ja zadzwonię za tydz. Do mojej położnej :) fajna babka :) wiec liczę na jej pomóc, zwłaszcza przy kkarmieniu :)

wietrzyca gratuluję kopniaczkow :).. Mnie tak już kopie mała, że to czasem jest dość nieprzyjemne, bo nisko siedzi :) ja juz tez przy drugiej ciąży bardziej niż ten okres ciążowy cieszy mnie sam poród i fakt posiadania maleństwa :)..

Kochane dziś cały dzień spędzimy w Poz :), jedziemy z małym na sesje do mojej koleżanki foto :) potem na zakupy i tak zleci.. Obym się lepiej czuła :)miłego dnia :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1015850 przez crazyinlove
Witajcie Kochane, jestem studentką położnictwa, ale również fotografem. Byłabym bardzo wdzięczna, gdyby któraś z Was odezwała się do mnie w wiadomości prywatnej. Jestem bardzo chętna wykonać zdjęcia w czasie Waszego porodu (min. takie jak te joemonster.org/…/Zdjecia_ktore_w_niezwykly_sposob_po… ).
To jest moja strona na fb www.facebook.com/Crazy-in-Love-1610557849171433/ :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu - 8 lata 5 miesiąc temu #1015890 przez Pumcia
Wietrzyca- tak na działalności opłacam składki, ale do lutego jestem na preferencyjnym czyli mi się nic nie należy. Mogłabym opłacać dobrowolną dodatkową składkę chorobową np w wysokości 2000zł przez 3 miesiące, żeby dostać macierzyński . . . aj długa historia z tymi składkami . . . zostaje na lodzie to jest najsmutniejsze :dry:

Nat- a uwierz mi, że mam zamiar iść do szkoły rodzenia ze względu na to że jestem ciemna bo to moje pierwsze dziecko :side:

Heathera - dobrze mówisz, tylko przed wyborami dużo obiecywali a teraz sprawa ucichła i chyba bezrobotni jednak nie dostanaą tego pewnego tysiaka. Sama chciałam zawiesić działalność żeby chociaz tyle dostać :dry: szkoda gadać bo ponoć nic korzystnego po nowym roku nie wejdzie . . .

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1015912 przez Heathera
Pumcia ten 1000 juz jest bodajże od listopada wchodzi bo został podpisany jeszcze przez prezydenta Komorowskiego. Tutaj możesz poczytać w artykule i w komentarzach: pankiewicz.biz/blog/zus/od-kiedy-zasilek...h-zasad/#comment-816

Nie wiadomo jak z tym 500 zł na dziecko po macierzyńskim, bo to obiecywał PIS przed wyborami a teraz już ucichło.

A my już w nowym domku :) Jejuu tyle układania. Na razie ogarnęłam tylko kuchnię i już mam dość :/



Cywilny: 21.01.12 Kościelny: 06.06.15

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu - 8 lata 5 miesiąc temu #1015932 przez Pumcia
Kochana ale ten artykuł jest z marca, od tego czasu sie sporo zmieniło i nie zostało ostatecznie przegłosowane. Szukałam z przepisac z listopada i niestety nic jeszcze nie wiadomo ;/ Poza tym mam księgową, która jeździ czesto na szkolenia i pilnuje tych zmian :)

Politycy zawsze duzo obiecywali . . . przed wyborami . . . mozna było sie tego spodziewac :)

Wow to dzis pierwsza noc w nowym domku ? :woohoo: spokojnie - dzis kuchnia, jutro pokój, po jutrze kolejny - nie ma co się przemęczać :evil:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl