BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Lipiec 2016

8 lata 4 miesiąc temu #1017576 przez Sevilla
Ja właśnie próbuje dodzwonić się do mojej babci, ma sprawdzony przepis na te leżakujące pierniczki, tylko co tu zrobić jak starowinką moja nie odbiera. I faktycznie miękną i na wigilie są super.

Ja wczoraj zjadłam na śniadanie serek Turek camembert i paw poszedł. Dziś zrobiłam sobie z nim kanapkę i od razu mnie odrzuciło, więc spojrzałam w lodówkę a tam pustki, trza zakupy zrobić.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 4 miesiąc temu #1017579 przez Ewaaa1988
Sevilla ja lodowke otwieram przy wstrzymanym wdechu lub na wydechu :lol: Strasznie przeszkadzaja mi wszystkie zapachy :sick: I chodze od ok tygodnia jak taka bomba z opoznionym zaplonem ktora nie chce wybuchnac :( Nie mam odruchow wymiotnych ale czuje sie tak jak bym byla na mega kacu ze wszystkie zapachy mi przeszkadzaja, brak apetytu i jedyna rzecz o ktorej sie mysli na kacu to zeby zwymiotowac i w koncu poczuc sie dobrze. A ja sie mecze caly czas i zadnych odruchow nie mam :( Ile to jeszcze potrwa? Na poczatku chcialam miec objawy ciazowe ale nie wiedzialam ze az tak sie bede meczyc! :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 4 miesiąc temu #1017586 przez Sevilla
Przepis mojej babci na pierniczki dojrzewające
1kg mąki pszennej
50dag miodu
2 jajka
25dag cukru
25dag masła
3 łyżeczki sody oczyszczonej
1 przyprawa do pierników

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 4 miesiąc temu #1017612 przez Sevilla
Zrobiłam z połowy porcji k wyszły tak
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 4 miesiąc temu #1017613 przez madzialenka
eee piekna a miod musi byc plynny?wszystkie skladniki wymieszac na raqz?:)moze jutro z Filipkiem bym zrobila je.a pozniej w czym trzymac je?ile piec?:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 4 miesiąc temu #1017614 przez Sevilla
Ja brałam płynny, bo lepiej się ugniata. Wszystkie składniki wymieszać razem i ugniatać na gładka masę. Rozwałkować na grubość ok. 0,5cm. A i dużo podsypywać mąka, bo się klei do wałka. Ja piekłam na termoobiegu w temp. 160st, aż ładnie się zarumieniły, nią patrzyłam na zegarek. Próbowałam, jak nie czułam surowego ciasta to wyjmowałam.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 4 miesiąc temu #1017615 przez Sevilla
W szczelnie zamkniętym pojemniku. Ja jeszcze jutro albo w piątek z dzieciakami je przybiorę, bo oprócz własnego mam jeszcze 5 latkę szwagierki. Taka wiecie szkoła, jak jest z dwójką.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 4 miesiąc temu #1017616 przez madzialenka
dzieki jutro i my moze pochwalimy sie wypiekami o ile zrobimy:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 4 miesiąc temu #1017635 przez karolina.w2
Sevilla a ten acard mozna brac jakos zapobiegawczo. Albo zrobic jakies badania jeszcze? Rozumiem ze ty w druga i trzecia ciaze zaszlas zaraz po pierwszym okresie po poronieniu? Nie doczytalam ale mialas zabiegi czy samoistne poronienia czy zatrzymane jak u mnie . piernikarczyk tak nie mam zadnych objawow do dzis. Jutro niestety zabieg diagnoza sie potwierdzila

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 4 miesiąc temu #1017637 przez Sevilla
Tak mniej więcej było. Przy pierwszym był zabieg, ze względów medycznych bym nie poroniła, drugi raz samoistnie.O

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 4 miesiąc temu #1017638 przez Sevilla
O acard musisz się spytać swojej lekarki, bo potem przez całą ciąże trzeba ją brać

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 4 miesiąc temu #1017639 przez karolina.w2
Mnie jutro czeka drugi zabieg. Przed. Zabiegiem podadza mi te tabletki ale jak zacznie sie krwawienie to zaraz niby na zabieg. Ile jest krwi przy takim poronieniu? Glupie pytanue ale wziac jedna pizame czy dwie. Moze sie tak zdarzyc ze mnie zaleje cale lozko czy cos takuego czy to tak jak okres? Bo ostatnio przed lyzeczkowaniem nie mialam tabletek a po tylko plamilam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 4 miesiąc temu #1017650 przez Sevilla
Weź dwie. Ja jak byłam, na początek dostałam tabletki poronne, dali podkłady i wanienkę do sikania. Leżałam bez podpasek, bo to co wyleciało brali na badania. U mnie krwawienie nie było silniejsze niż przed okresem. Natomiast u mojej koleżanki z innego forum to była masakra piłą mechaniczną, przynajmniej jej opis tak się obrazował, bo jak chlusnęło to lekarz, sanitariusz i dwie pielęgniarki były we krwi.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 4 miesiąc temu #1017664 przez piernikarczyk07
Karolina a plamiłaś, brałaś luteinę?
Zejdę na zawał do jutra :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 4 miesiąc temu #1017696 przez karolina.w2
Sevila i ile czasu to trwa? Mowil ze dwie dostane. I iile czasu po podaniu tych tabletek zaczyna sie akcja i ile trwa? Ty w ta wanienke sikalas w wc czy na sali? I co moglas to wylac cY oni ogladali? Sory za glupie pytanie. I bylas sama na sali czy jeszcze inne dziewczyny? Boje sie strasznie.

Piernikarczyk 5.11 mialam plamienie pojechalam do gin dostalam duphaston i po w dniach ustapilo ale za tydz pojawilo sie znowu i tez ustalo po 2 dniach. Bralam 3x1 duphaston i nospe. Dzis odstawilam tabsy i boli mnie brzuch i teraz jak bylam w toalecie to zaczelam plamic wiec pewnie tylko tabsy trzymaly ciaze pewnie sie zaczyna

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl