BezpiecznaCiaza112023

Mamusie LUTY 2017

7 lata 3 tygodni temu #1058806 przez Kejt
Dziewczyny jak wy ubieracie swoje maluchy w tą pogodę? ??

Ja dostaję kota , nie chcę przegrzać ale też i za zimno żeby nie było :blink: noi i chyba ciepła nie lubi bo w zime to i spacer 2 godziny mógł być a przez te 2 dni nie było mowy o lezeniu w wózku :dry: krzyk i płacz :P

Nam też ropiało oczko dosyć długo i przemywałam tylko solą fozjologiczną i masowałam i przeszło z dnia na dzień :)



Wiktoria 25 tc [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 3 tygodni temu #1058809 przez Megi
Mena to jak my-Po 3razy na dworze :)
My ciemieniuche już pokonalismy ;)

Kejt ja to body, ogrodniczki i kurteczkę. Ogólnie luźno go ubieram i przykrywam kocykiem

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 3 tygodni temu #1058815 przez Mena
Kejt moja Kornela miała dzisiaj body z dlg rekawem i leginsy i była przykryta pieluszka flanelowa a bliżej wieczora zalozylam sweterek i nóżki kocykiem okrylam :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 3 tygodni temu #1058816 przez olcia1989a
Kejt co do ubierania to ja tez sama mam z tym duzy problem.Nie chce zeby sie zgrzala bo zaraz ma potowki,ale boje sie zeby nie zmarzla.W srode maz z synem leca do Angli a my zostajemy same ;)
Przy dwojce maluchow jest tyle roboty ze czasami nie ogarniam...a jeszcze pranie prasowanie i obiad ;) Jutro idziemy do ksiedza o chrzciny,chcemy zrobic w ostatnia sobote kwietnia.
Zubi jak mala??
Honka,Masuska Sander pamietacie o nas?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 3 tygodni temu #1058824 przez zubi
olcia jutro mamy wizytę i się dowiem ( my przez ostatnie trzy dni zrobiliśmy wszystko co w naszej mocy:inhalacje, oklepywanie,leżenie na brzuszku, higiena noska) jeśli to nie dało efektów to trzeba będzie podać antybiotyk. Ale moim zdaniem jest lepiej :) i mam nadzieje że lekarka to potwierdzi.

kejt
ja też mam zawsze problem z dobraniem ubrania do pogody chociaż to moje drugie dziecko ( staram się patrzeć na innych ale dziś to był rozrzut od krótkich rękawków do kurtek i czapek)u nas Kinga była w body z długim rękawem i bluzie, czapce, leginsach i przykryta kocykiem

U nas też piękna pogoda więc korzystamy ile się da:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 3 tygodni temu #1058825 przez Agutka
Hej my też na dworze non stop wracamy z ogrodu na zmianę pieluchy i karmienie . Bo z tym ubieranie na początku wiosny tak zawsze jest niby 25 stopni ale krótki rękaw odpada więc u nas body krótki rękaw i bluza z kapturki em czapeczka bo wiało i leginsy no i kocyk do przykrycia .
Kejt u nas na odwrót młoda śpi jak anioł i w nocy też dotleni się. W ogóle jest o niebo lepiej ma raczej stałe pory karmienia 2-3godz jest bardziej pogodna dużo sie uśmiecha no i jeszcze śpi spioszki mały w nocy też tylko zje i zasypia no chyba że ja coś zjem i brzuszek męczy ale od 2 dni bez kropelki jesteśmy. Ogólnie Zonia jest cudowna !!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 3 tygodni temu #1058828 przez Justyna_1709
W taką pogodę aż tęsknię za mieszkaniem w domu... dobrze, że to był akurat weekend i byliśmy u dziadków, to dzieciaki też całe dnie na dworze.

Mikołaj z każdym dniem robi się coraz najfajniejszy, bardziej kontaktowy. Uwielbiam ten okres :) aż szkoda się robi, że ten cZas tak ucieka... aż mi smutno jak pakuje kolejne za małe ubranka...

Agutka, byliśmy na wizycie u dr Rodak. Rzeczywiście bardzo dobre wrażenie na mnie zrobiła.

Olcia, A ja mam odwrotnie... z dwójką łatwiej mi się zorganizować. Człowiek bardziej się spina i jakoś mija dzień za dniem.

Zubi, daj koniecznie znać po wizycie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 3 tygodni temu - 7 lata 3 tygodni temu #1058832 przez Joanna90
Ja też mam problem z ubieraniem a ze mieszkam w dziurze to nie mam nawet od kogo popatrzeć jak ubrać, dopiero gdzieś 1 km od domu spotykam ludzi z wózkami bo koło mnie są dzieciaki ale do tej pory nikogo nie spotkałam :whistle: wczoraj mały był w body z krótkim, bawełniana bluzeczka i spodnie, czapeczka, skarpetki, pod szyję chusteczka i przykryłam kocykiem nóżki... Na buzię daje krem bambino :) a nie wiem jak go po domu ubierać czy w body z krótkim i na to bluzeczka albo pajac czy samo body z długim..jak u Was maluchy są ubrane w domu?

Dziś byliśmy do szczepienia i musimy iść za tydzien bo pielęgniarka źle policzyła tygodnie i myślała że mały ma już 7 jutro, a on ma 6 i najpierw mówiła że zaszczepi a potem się z lekarka rozmyśliły... Więc niepotrzebnie targałam małego do przychodni :angry:

Co ile Wasze dzieci jedzą? Bo u mnie czasem wytrzyma 3 godz, a czasem chce po 2... Czasem po 1,5 godz ale staram się zeby minimum te 2 godz wytrzymał... A przez noc to nawet 4-6 godzin... Mały ma już 1,5 miesiąca a ja nadal mam dylematy czy dobrze go karmię :whistle:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 3 tygodni temu #1058840 przez Agutka
Justyna ale na prywatnej wizycie byłaś czy w przychodni na Klonowica. Ja muszę mała na szczepienie umówić.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 3 tygodni temu #1058843 przez Mulian
U Was coraz lepiej a ja mam wrażenie, że u mnie gorzej. Mala mi się zupełnie rozregulowala. W dzień je co godzina, dwie, w nocy ma jedną długa przerwę, dzis nawet 5,5 h pospalam. Wydaje mi się, że gorzej zasypia. Co noc krzyku co niemiara zanim zaśnie. Wasze dzieci zasypiaja w lozeczkach? Bo Natalka tylko na rękach.
Podziękowania: Joanna90

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 3 tygodni temu #1058848 przez Mena
Joanna z tym patrzeniem na kogoś to tez czasem wcale nie jest dobrze, ostatnio przyszłam na plac zabaw mój Marcel w cienkiej bluzce, Kornela na bodach miała bluzę, siedzi Mamuśka w koszulce z krótkim rękawem jej starszak w kurtce i czapie a dziecko w gondoli w polarowym kombinezonie :blink: . Jest teraz taki okres że jedni na drugich patrzą jak na idiotów. U mnie Kornela je kiedy chce, czasem jest to co pół godz a czasem i co 4 godziny :woohoo:
Mulian u mnie zasypia przy cycu, chyba że się przebudzi w łóżeczku to wtedy zaśnie ale muszę dać jej smoka i głaskać po główce :cheer:
Justyna ja też mam lepszą organizację z dwójką, tylko jak P. w domu jest to całą organizację szlag trafia :evil:
zubi daj znać jak o wizycie
Kejt u mnie Kornela daje mi znać jak jej gorąco/zimno, zaczyna płakać, więc może Michasi też jest np za gorąco albo poprostu chce już zwiedzać świat a nie w wózku spać :P , wczoraj Kornela zwiedzała plac zabaw bo wózek w plecy parzył, więc z półtorej godz była u mnie na rękach i sobie oglądała :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 3 tygodni temu - 7 lata 3 tygodni temu #1058852 przez Joanna90
U nas przez dzien zasypia w łóżeczku, ale musi mieć smoka który wypada milion razy więc robię milion kursów do małego aż w końcu zaśnie a płaczu przy tym trochę jest... W dzień śpi maks 15 minut i sie budzi i znów proces usypiania od początku, ale przynajmniej w nocy śpi ładnie... A w nocy i po kąpieli zasypia w naszym łóżku bo nam się nie chce co 2 minuty wstawać i smoka do buzi wkładać. Jak zaśnie to go przenosimy do łóżeczka-chyba że też zaśniemy to śpi z nami aż się obudzimy :evil:

Któraś z Was stosuje espumisan albo biogaje? Mamy biogaje ale chcemy spróbować espumisan, lekarka polecała ale kazała czytać na ulotce jak stosować bo ona nie wie :-D nie komentuje... Jak to w praktyce stosować, kroplę na łyżeczce czy wkropic do buzi? Ile kropli na raz i ile razy dzienne? Ehh

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 3 tygodni temu #1058860 przez Mulian
Biogaja raz dziennie 5 kropli a espumisan max 6 razy dziennie po 3 krople przed jedzeniem. Ja daje od razu do buzi. Jeszcze stosuje delicol na przemian z bebotic ( tańsza wersja espumisanu).
Podziękowania: Joanna90

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 3 tygodni temu #1058890 przez zubi
Hej dziewczyny, dziękuje za zainteresowanie naszą Kinią-informuje że Kinga ma się lepiej (szmerów znacznie mniej, charczymy noskiem też rzadziej) więc na razie nadal inhalacje/oklepywanie i higiena noska. W czwartek kolejna wizyta. Niestety ze złych wieści lekarka zaleciła by starszą córkę pozostawić w domu do świąt i pierwszych szczepień ( a to około 3 tyg) żeby niczym małej nie zaraziła ( Natka mi chyba mieszkanie rozniesie przez taki okres :(

joanna
ja używam biogaje ale tylko do skończenia butelki bo problemów z brzuszkiem nie mamy a zalecili nam w szpitalu.

mulian
i u was będzie lepiej, powoli większość z nas ma już doświadczenie i łatwiej znosi humory maluszków, przez co mamy więcej cierpliwości, nie porównuj się do nikogo (jako mam zaufaj swojej intuicji a na pewno wszystko się reguluje) u nas z zasypianiem na noc też jest trudniej ale spokój mnie ratuje :). Stwierdzam że ze smoczkiem jest o wiele łatwiej, a Kinga nadal smoczka nie uznaje :(. Ja też Kingę na razie usypiam na rękach, tylko w nocy pokarmieniu odkładam do łóżeczka i sama zasypia ( a pamiętam że Natalię to łóżeczko w dupkę parzyło i długo spała z nami.

My mamy w środę bioderka,niby wiem że wszystko będzie ok, ale trochę się stresuje.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 3 tygodni temu #1058898 przez Kejt
Czy ktoś miał doświadczenie ze smoczkami lovi 0-2 ?? Do kieddy uzywaliście ? Moja już niedługo kończy 3 miesiące i jakos tych smoczków lovi 3-6 nie chce zaakceptować :dry: i tak sie zastanawiam czy tak dlugo mogę używać tych 0-2 miesiące :whistle:

Mulian najlepszego dla Natalki :kiss:

Zubi zdrówka dla malutkiej :kiss:



Wiktoria 25 tc [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl