BezpiecznaCiaza112023

Majowki 2017

7 lata 4 miesiąc temu #1048027 przez Mala_ewa
Hej dziewczyny, ja jestem z końcówki kwietnia - tak obliczył lekarz - ale że z pierwszą ciążą róznie bywa, postanowiłam, że się do Was odezwę. :)

Ktoś poruszał temat krzywej cukrowej. Ja miałam robione w I trym, bo miałam wyższą glukozę i lekarka obawiała się cukrzycy ciążowej. Na szczeście wyszło ok, ale mam ograniczyć słodycze. :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 4 miesiąc temu #1048427 przez jakasse
Dziewczyny czujecie juz ruchy?


ja w 1 ciazy zulam od 20 tyg, a lozysko mialam na przednij scianie,
teraz mam na tylnej scianie wiec powinnam lepiej czuć ale jeszcze nie czuje :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 4 miesiąc temu #1048445 przez Mala_ewa
Wiesz co, ja jestem w 1 ciąży i nie wiem czy dobrze odbieram te dziwne "wariacje" w brzuchu. Ale wydaje mi się, że to mogą być ruchy lub sporadyczne kopnięcia. Może me te koopniaki z czkawką,ale coś tam czuję.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 4 miesiąc temu #1048454 przez Edyta_1989
Cześć :)
Też nie mam pewności czy to w 100% ruchy ;p ale tak, czuję kilka razy dziennie taki jakby bąbekek który uderza mnie w brzuch :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 4 miesiąc temu #1048456 przez maga4
Ja długo czułam tylko bąbelki ale od około tygodnia czuje wyraźne ruchy i kopniaki. Wczoraj dzidzia sie chyba obracała bo aż mi sie spora gula zrobiła z jednej strony. Łożysko tez mam z przodu.
A wczoraj miałam usg połówkowe i wszystko ok :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 4 miesiąc temu #1048486 przez Mala_ewa
Tak się zastanawiam... Maga4 ty jesteś w 20 tygodniu i na kiedy masz termin? Ja jestem podobnie jak Ty, a gin wyliczyła mi na koniec kwietnia. Zastanawiam się czy czasem nie powinnam być majowa. Ciekawe.
Bąbelki... Fajnie to określiłyscie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 4 miesiąc temu #1048487 przez maga4
MalaEwa na pierwszym usg w połowie 6 tyg gin wyliczył mi termin na 4 maja. Pózniej miałam usg w szpitalu w 13 tyg i tam dostałam termin na 28 kwietnia.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 4 miesiąc temu #1048546 przez Ania 1983
Przeczucie się sprawdziło będzie córeczka. Ruchów mie mam jak czuć bo łożysko odradza dziecko a dodatkowo plecami jest ułożone do powłoki brzucha. Trzeba czekać. Połowkowe 4 stycznia.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 4 miesiąc temu #1048550 przez maga4
Ania gratuluje córeczki. Jeszcze trochę i doczekasz sie ruchów :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 4 miesiąc temu - 7 lata 4 miesiąc temu #1048551 przez ewa123
tez czuje czasem jak dzidzia sie wierci takie male delikatne przelewanie sie w brzuchu . Tylko nie wiem czy to dzidzia czy cos innego :) Ania gratuluje córeczki ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 4 miesiąc temu #1048661 przez Ania 1983
Hej dziewczyny kupujecie już jakieś ciążowe kreacje? Ja dużo mam pożyczonych. W ciąży zdecydowanie dużo czasu poświęcam na kremy maseczki i domowe spa. Kupiłam zachwalany Bio Oil - narazie nie rozumiem czym różni się od oliwki bambino... A jak u Was dbacie o siebie?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 4 miesiąc temu #1048667 przez maga4
Ja dostałam butelkę Bio Oil od kogoś i tak leży. Nie lubię oliwek wiec używam balsamu do ciała takiego jak przed ciąża.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 4 miesiąc temu #1048793 przez Linusia
Hejo.
Dość długo się nie odzywalam ale po pierwsze byłam okropnie przeziębiona a potem musialam 2tyg leżeć bo miałam ryzyko skurczu szyjki macicy. Co było dość wielkim ciosem bo nie jestem typem domatora. Jednak po następnej wizycie i badaniu jest wszystko w porządku :)
W niedzielę kończy się 21 tydzień, ruchy czuje od ok 3 tygodni. Teraz są dość mocne i intensywne szczególnie ok godz 17 i 21. Nawet mąż, gdy przylozy rękę to czuje więc jesteśmy bardzo szczęśliwi bo nie raz dość mocno przylozy mamusi :)
W poniedziałek idziemy na kolejną wizytę a w piątek mamy drugie prenatalne badania :)
Jeśli chodzi o wagę to nawet nie wiem ile przytylam podejrzewam że ok 5 kg.
Dość długo brzuszka nie było widać ale od ok 3tyg już się nie da ukryć. Mieściłam i mieszczę się w stare ciuszki ale postanowiłam kupić ciążowe leginsy bo już mi po prostu nie wygodnie jak siedziałam i byłam obgnieciona :)
Co do smaków to mam.. ostatnio tuńczyk w oleju+ brzoskwinie z puszki + mandarynki taki mix :)

Sciskam Was :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 4 miesiąc temu #1048801 przez Edyta_1989
\cześć :)
Ja znów zmagałam się z anginą....ech.....
Wczoraj wizyta u gina - mały rośnie jak na drożdżach :) Połowkowe po Nowym Roku :)
Co do kremów na rozstępy - ja narazie smaruję się palmersem i narazie nic nie ma...żadnego rozstępu /tfu tfu/
Niestety po antybiotyku przypałętała mi się infekcja intymna i znów antybiotyk...:(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 4 miesiąc temu #1048878 przez martadiana
Hej dawno mnie nie było ale zalatana jestem z dzidziusiem ok w czwartek idziemy na polowkowe może się dowiemy plec ;),

Co powiecie na grupę na Facebook ? Chętnie taka założę i myślę ze tam będzie nam wygodniej :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl