BezpiecznaCiaza112023

Mamusie MARZEC 2018

6 lata 9 miesiąc temu #1064335 przez ziaa
OO fajnie, ze nasze grono się powiększa :)

Ja też miałam juz USG na którym był widoczny pęcherzyk i bijące serduszko, ale też byłam dość "póżno" na tej pierwszej wizycie bo na końcu 6 tygodnia. Chciałam sobie właśnie oszczędzić tych stresów i przyjść juz na pewniaku ;)

Ja z objawów to zauważyłam zdecydowanie większą senność, bóle podbrzusza, piersi i większe pragnienie. :sick: też się parę razy zdarzyły, ale nie są na razie męczące.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 9 miesiąc temu #1064336 przez aniamaj133
Co przyjmujecie? Ja luteine, duphaston i kwas foliowy w zwiększonej dawce prócz tego leki na tarczyce regularnie. Pytam bo w pierwszej ciąży (6 lat temu) obyło się bez żadnych dolegliwości praktycznie. Pozdrawiam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 9 miesiąc temu - 6 lata 9 miesiąc temu #1064337 przez mokka
ja w pierwszej ciaży miałam masakryczne mdłości...pamiętam, że schudłam z 4kg w 1 trymestrze. Teraz jest spoko nawet. Tym bardziej się martwię, bo w tej drugiej ciązy, którą poroniłam też czułam się dobrze, serduszko dziecka bilo ładnie i na wizycie kontrolnej się dowiedziałam że już nie bije.
Co do leków to mi lekarz na pierwszej wizycie przepisał duphaston na wszelki wypadek i oczywiście kwas foliowy biorę, ale to już tak z miesiąc zanim się starać zaczynaliśmy :) Lekarz na poprzedniej wizycie mnie chciał na l4 wysyłać , ale nie chciałam.

Ziaa też tak chciałam zrobić, ale jakoś tak na wypadek ciązy pozamacicznej wolałam się wcześniej upewnić że pęcherzyk jest tam gdzie trzeba :P
a jaką miałaś wielkośc pęcherzyka? u mnie był 1cm pod koniec 5tc, ale nie widział zarodka jeszcze.


Fasolek [*] 10tc (2016)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 9 miesiąc temu #1064357 przez miśka23
Ja już po wizycie. Jest pęcherzyk ale zarodka jeszcze nie widać. Martwię się bo to już 6 tydzień. Lekarz zapewniał że wszystko dobrze ale wiecie jak to jest

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 9 miesiąc temu #1064361 przez ziaa
Mokka mój pęcherzk miał 1.66cm w 5w6d.
Ja też się zastanawiałam czy iść wcześniej żeby sprawdzić położenie, ale ostatecznie uznałam, że mogą wiara w zdrową ciążę musi wystarczyć ;)

Miśka czyli kiedy widzisz się teraz z lekarzem? Jeśli mówi, że wszystko jest jak trzeba to może owu była później niż liczysz? U mnie był monitoring i pregnyl podany przez męża, więc nie mogło być mowy o przesunięciu.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 9 miesiąc temu #1064365 przez aniamaj133
Odebrałam dzisiaj wyniki niestety są w moczu bakterie i leukocyty troche sie obawiam :( popoludniu jade do swojej gin na konsultacje.
Dziewczyny ja byłam w 6 tygodniu u lekarza we wtorek bo nastąpiło plamienie i on widział tylko pęcherzyk (byłam prywatnie bo sie przestraszyłam) w piątek miałam wizytę u swojej gin która mnie prowadzi i już był widoczny zarodek i serce więc nie wiem czy to sprawa sprzętu lekarza czy tych kilku dni....

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 9 miesiąc temu #1064373 przez miśka23
Na pewno sprawdzę betę czy prawidłowo przyrasta i może uda mi się zapisać prywatnie do mojego gin np za tydzień. Jakoś ciężko będzie mi wytrzymać w niewiedzy 3 tygodnie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 9 miesiąc temu - 6 lata 9 miesiąc temu #1064376 przez mokka
dziewczyny, ja po wizycie :) fasolka 1,25cm i serduszko pięknie bije :) 7t2d czyli dorównało do tego z OM. Termin na 8 marca :D progesteron mam 25, więc gin powiedział, że w normie, ale mógłby byc wyższy i mam nadal brać duphaston.


Fasolek [*] 10tc (2016)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 9 miesiąc temu #1064377 przez aniamaj133
Mokka gratuluję!
Czy któraś z Was leczy się na tarczyce?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 9 miesiąc temu #1064378 przez mokka
aniamaj teoretycznie ja :P tzn. kiedys miała leciutką niedoczynnosc, a teraz TSH wyszło mi 2,73 i gin mnie wysłal do endokrynologa i od razu 25 eutyroxu mam brać. Dziwi mnie tylko jedna rzecz. Na poprzedniej wizycie mnie gin wysyłał na L4 bo niby ciąża zagrożona bo po poronieniu, a ja nie chciałam. dzis jak byłam to pytam go o l4 czy mam iśc czy jest ok, a on na to że nie widzi potrzeby i że ciąza to nie choroba. Mam zaświadczenie dla pracodawcy o ciąży i jutro mu je zaniosę...chyba zawału dostanie :P A Wy jak tam? pracujecie czy l4?


Fasolek [*] 10tc (2016)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 9 miesiąc temu #1064379 przez aniamaj133
Hmmm ja przyjmuje na stałe 125 mg euthyrox. Poki co tsh, 1,8 ale mój endokrynolog chce bym była u niego co miesiąc ze świeżym wynikiem. Trochę się zastanawiam czy to potrzebne jeżeli wynik będzie ok...
Ja jestem na l4 od poniedziałku z powodu plamienia a poza tym mam taką pracę że dziennie musze dźwigać bo gdybym odmówiła musiałaby za mnie robić to jedna osoba więc podejrzewam że też szybko wylądowałaby na zwolnieniu lekarskim :p

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 9 miesiąc temu - 6 lata 9 miesiąc temu #1064386 przez ziaa
Ja też leczę niedoczynność tarczycy od 13 lat. Teraz otrzymuje Letrox 100 i 75 na zmianę.
Mój lekarz wyniki kontroluje mi średnio raz na pół roku. Teraz w ciąży wysłałam mi teraz, powiedział że są idealne i że mam przyjść za miesiąc żeby mógł dokładnie sprawdzić. Później pewnie znów będziemy do siebie pisać ;)

Miśka a robiłaś już dziś betę? 3mam kciuki!! :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 9 miesiąc temu #1064452 przez aniamaj133
Ale tu cisza kobietki. Z jakiej części Polski jesteście?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 9 miesiąc temu #1064454 przez mokka
śląsk a TY?


Fasolek [*] 10tc (2016)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 9 miesiąc temu #1064459 przez aniamaj133

Katowice :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl