BezpiecznaCiaza112023

kiedy czas na rodzeństwo ?

14 lata 2 miesiąc temu #2802 przez Scholastyka21
mój mąż ma bliźniaka więc ja się nie musiałam martwić, ale moje dzieci mogą mieć bliźniaki, bo to jakoś co dwa pokolenia się liczy chyba nie?
więc jak by sie zdarzyło to będę podwójną babcią :blink:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #2804 przez Scholastyka21
Agnieszka napisał:

my się śmieliśmy że ja będę miała bliźniaki, bo to podobno genetyczna sprawa, a u mnie w rodzinie były, i to nie jedna parka a aż 4 razy!
taż więc odetchnęłam z wielką ulga na pierwszym badaniu USG jak lekarz powiedział że ciąża jest pojedynkowicza, bo też nie wyobrażam sobie dwójki małych dzieci na raz, zwłaszcza że nie bardzo by miał mi kto pomóc przy nich i byłabym sama z tym wszystkim.
ale gdyby było inaczej, to bym chciała nawet:)


4razy?! to możecie w rodzinie sobie robić coroczne zloty bliźniaków :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #2938 przez tysia178
rodzice mojego męża pochodzą z bliźniaków,więc ja też się zastanawiałam czy będę mieć bliźniaki :) a brzuszek miałam ogromny więc podejrzewałam,że może,ale jednak nie:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #2951 przez Agnieszka
tym razem nie, ale przy następnej ciąży:))



Alicja ma już 16 ząbków :))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #3059 przez tysia178
ja nie wiem czy bym sobie poradzila z bliźniakami :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #3255 przez Agnieszka
poradziłabyś sobie na pewno:)
ja nawet bym chciała mieć bliźniaki, parkę, ale nie wyobrażam sobie porodu ...



Alicja ma już 16 ząbków :))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #3270 przez becia*1980
hejka, czasem trzeba pamietac naszej naturze, ktora czasem lubi platac nam figle, wiec mysle, ze zbytnie planowanie kiedy ma sie urodzic drugie czy kolejne dziecko nie zawsze jest od nas zalezne. Sama wiem ze staralam sie kiedy moja mala miala 2 lata i te starania tez byly w sumie dwa lata i wkoncu sie udalo, wiec nie zawsze jak sie chce kolejne dziecko to sie ma. Wczesniej nie mialam problemow z zajsciem w ciaze tylko z jej donoszeniem, ale pozniej to sie zmienilo. Hormony a dokladniej prolaktyna wstrzymala nasze starania, az stal sie cud i po dwoch latach znow jestem w ciazy. Mysle czasem ze to wola boska, i takie nasze przeznaczenie. Ja tez wiele razy lezalam w szpitalu ze wzgledu na problemy z ciaza (ciaza zagrozona poronieniem) i duzo nasluchalam sie roznych opowiesci o staranich o dzieci, czasem to wlosy na glowie stawaly a czasem to czlowiek by plakal. Taki los jest czasem niesprawiedliwy, ze ci ktorzy chca dzieci to nie zawsze moga, a ci co nie chca, ne dbaja o siebie w ciazy to jak sie mowi "co rok prorok" i rodza zdrowe dzieci, choc pija i pala, do lekarza nie chcadza w ciazy i badan nie robia. Pol biedy jak potem dobrze zajma sie tym dzieckiem gorzej jest jak to dzieci sa bite i katowane czesto przez alkohol w domu, lub porzucane na ulicy, na smietniku.
A jakie jest wasze zdanie??
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #3326 przez tysia178
oj poród z bliźnaikami musi być ciężki, nie dość,że jedno musi wyjść to jeszcze i drugie :) he he :) dlatego chcę własnie pojedyncze dzieci rodzic:) a poza tym jaki brzuch musi byc ciężki jak się nosi dzieciaczki :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu - 14 lata 1 miesiąc temu #6584 przez sara125
ja mam w rodzinie 3 pary bliznikow...cale szczescie urodzilam jedynaka. a codo roznicy wiekumiedzy dziecmi to dla mnie nie ma pojecia zbyt duza zbyt mala... dzieci w kazdym wieku moga sie dogadac. moim zdaniem zalezy od wychowania. moja siostra jest 11 lat mlodszaode mnie. dzis ma 9 a ja 20 lat. jak sie urodzila nie bylam zazdrosna bo moglam prawie wszystko robic przy niej.dzis swietnie sie dogadujemy choc odkad sie wyprowadzilam mala strasznie teskni. ale jakos sobie radzi.


Teraz w pazdzierniku ide na studia prawnicze i dopiero po studiach drugie dziecko. 5lat magisterka + 3 lata aplikacja. czyli staranka za 8 lat minimum.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #6627 przez Madzia89862
coz jak ogladam wasze brzusie na innym forumwspominam swoje chwile z bycia w ciazy ale jakos..jakos nie wyobrazam sobie miec drugiego dziecka...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #6631 przez _aga86_
Ja tez narazie o tym nie mysle:) W przyszloscie jeszcze chcialabym miec drugiego bobaska, ale na dzien dzisiejszy chce poswiecic jak najwiecej czasu mojej coreczce, a potem (na mysli mam pare latek) pewnie postaramy sie o maluszka:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #6647 przez Madzia89862
ja mam pewne watpliwosci czy kiedykolwiek sie bedziemy starac o rodzenstwo dla naszego synka

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #6655 przez Katarzynka
A ja chcę od rau mieć drugie moja siostra jest ode mnie starsza o rak i jeden dzien i jest bardzo fajnie że mniędzy mani jest taka mała różnica wieku. Dlatego też chcem żeby moimi dziećmi też była taka mała różnica wieku... Więc starania zaczynamy od razu a później jak Bozia da :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #6658 przez czarna28
No my tak za rok planujemy:)Ja już bym chciała być w ciaży ale chyba bym sobie nie poradziła z dwoma taki maluszkami

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #6661 przez kasiora
Katarzynka napisał:

A ja chcę od rau mieć drugie moja siostra jest ode mnie starsza o rak i jeden dzien i jest bardzo fajnie że mniędzy mani jest taka mała różnica wieku. Dlatego też chcem żeby moimi dziećmi też była taka mała różnica wieku... Więc starania zaczynamy od razu a później jak Bozia da :)



katarzynka tez tak myslalam jak bylam w ciazy :silly: a teraz.... starania odkladam jeszcze przynajmniej na rok :laugh:

dla innych jestes tylko dzieckiem a dla mnie jestes calym swiatem!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl