BezpiecznaCiaza112023

kiedy czas na rodzeństwo ?

14 lata 1 miesiąc temu #6662 przez Madzia89862
czarna jak bys teraz zaszla w ciaze to twoj synek juz nie bedzie taki maly:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #6667 przez czarna28
Madzia no w sumie masz racje ale i tak to mnie przeraża:) ale naprawde już mi sie marzy brzuszek i jak sobie przypomne ten stan to az mi sie płakać chce ale tak z wzruszenia :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #6674 przez Mirella
Katarzynka witaj w klubie :) Ja też chcę jak najszybciej, i gdyby nie to, że po cesarce trzeba odczekać to już bym się mocno starała a może nawet w ciąży była, a tak mam nadzieję że Klaudia dostanie siostrzyczkę w okolicy swoich drugich urodzin, to też nie taka straszna różnica wieku.

Madzia, ja jestem jedynaczką i powiem Ci że to moja osobista tragedia, nie rób tego swojemu dziecku, rodzeństwo jest potrzebne, może nawet nie w dzieciństwie kiedy ma się rodziców, ale w dorosłym życiu dobrze mieć kogoś na kogo można liczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #6678 przez Madzia89862
ehh..ja mam strszego brata o 4 lata ale nie mozna na nim ppolegac;/poprostu uwazam ze nie wyobrazam sobie by miec drugie dziecko bo wtedy mniej czasu bym poswiecala Filipowi..i znam wiele przypadkow gdzie pierwsze dziecko czuje sie odtracone przez rodzicow bo wiecej czasu poswiecaja drugiemu..serce mi sie krajało jak bylam swiadkiem gdy moja kolezanka byla u nas z coreczka dwuletnia i wziela mojego synka na raczki a ona wtedy w wielki placz,padła na kolanka i mowiła :to moja mamusia nie zabieraj mi jej...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #6681 przez Mirella
Ja myślę że to kwestia przygotowania starszego rodzeństwa. Moja bratanica ma 10lat a jak zobaczyła że jej mama wzięła Klaudię na ręce to zapytała "swego dziecka nie masz?" z taką fajną złością w głosie :) zostało nam w rodzinie jako anegdotka.
A spotkałam się z taką opinią że im wcześniej drugie dziecko tym lepiej bo wtedy to pierwsze zapomina że kiedyś tego drugiego nie było. No i dużo zależy od rodziców, jak sobie czas i życie rodzinne zorganizują, żeby to starsze nie czuło się odtrącone

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #6693 przez Moniq
wgadzam się z Mirellą, że to czy starsze dziecko jest zazdrosne, zależy od rodziców, od tego jak je przygotują na nadejście rodzeństwa.
uważam też że dziecko powinno mieć rodzeństwo a nie wychowywać się wśród dorosłych, mieć się z kim bawić, kłócić, droczyć, za kim tęsknić itd
my myslimy o drugim dzidziusiu, żeby Dominika miała braciszka albo siostrzyczkęale starać się zaczniemy gdzieś za ok rok, ja chciałabym troszkę popracować przed następną ciążą, doprowadzić do ładu :) ale różnie to może być :laugh: w życiu zdarzają sięniespodzianki i jakby nam się wcześniej przydarzyła to byśmy się bardzo cieszyli :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #6694 przez Madzia89862
kazdy jednak ma prawo wyboru...nie bede jednak sie sugerowac czyjas opinia.mam syka i uwazam ze jedno mi wystarczy.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #6696 przez Moniq
Madzia, no jasne masz do tego prawo :laugh:
mam nadzieję, że Cię nie uraziłam, napisałam tylko jak ja na to patrzę :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #6697 przez Madzia89862
nie nie no skad:)ciesze sie ze mozna czytac rozne opinie na ten temat ale tak jakos...no moze jestem dziwna ale coz..czas pokaze..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #6706 przez kasiora
no wlasnie czas pokaze... :woohoo: moze jeszcze zmienisz zdanie :lol: :lol:

dla innych jestes tylko dzieckiem a dla mnie jestes calym swiatem!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #6708 przez Mirella
A może życie samo zadecyduje, czyli zwyczajnie wpadniesz? :D Nie jesteś dziwna, po prostu masz inne zdanie niż my, w końcu my nie jesteśmy wszystkowiedzące :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #6711 przez Katarzynka
Ja napewno chcem od razu bo wiem jak mam cioteczne siostry nmiej więcej w moim wieku i starsze troche lub młodsze i zawsze lepszy kontakt się ma z tymi w mniej więcej takim samym wieku. Więc my napewno staraniazaczynamy od razu :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #6712 przez Mirella
Katarzynka ja też tak mówiłam, życzę Ci żeby Tobie się udało :) Ja niestety mam zakaz po cesarce...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu - 14 lata 1 miesiąc temu #6716 przez Madzia89862
pozyjemy zobaczymy:)



madzia89862 twoje pytanie zostalo przeniesione tu www.zapytajpolozna.pl/forum/po-porodzie/...zka-po-porodzie.html (postarajmy sie trzymac porzadek na forum ). MODERATOR

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #6726 przez poli
Niedawno mówiłam, że Szymon będzie jedynakiem, później, że może będziemy mieć dwójkę. Teraz wiem, że dwoje to minimum, chociaż nie wszystko od nas zależy. Życie jest bardzo kruche i cieszę się, że mam jeszcze dwie siostry, nie wyobrażam sobie, że mogłoby jeszcze ich zabraknąć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl