BezpiecznaCiaza112023

NPR

13 lata 8 miesiąc temu #26516 przez lidiam78
najwięcej o tym napisałaby Ci Poli, myślę, ze jak tu zajrzy to na pewno odpowie:)
ja prowadzę obserwację od porodu, 5 cykl, owulacja miała miejsce jeśli wystąpią 3-4 wyższe temperatury, był objaw śluzu najbardziej płodnego. To tak ogólnie.
Jeśli prowadzisz obserwacje to polecam Ci stronę, www.28dni.pl
Pozdrawiam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #26552 przez Moniq
MagdaM napisał:

Moze ktos zajrzy ;)
Jak poznac za pomoca NPR ze mialo sie owulacje?? I czy jest to pewne czy moze nas wprowadzic w blad??


jest kilka oznak:
jeśli mierzysz temperaturę to po owulacji masz wzrost temp
przed owulacją szyjka macicy otwiera się, robi się miękka i się unosi, a po owulacji znowu się zamyka, opuszcza i staje się twarda
po owulacji śluz zanika albo zmienia się w stałą wydzielinę(niektóre kobitki mają stałą wydzielinę niezależnie od fazy cyklu), w okolicy owulacji śluz jest typu bardziej płodnego, lub jak zwą inni lepszej jakości
ale żeby to wszystko zaobserwować to trzeba prowadzić regularne obserwacje

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #26587 przez MagdaM
Dzieki :)

www.ciepelkowo.pl


[*] 9.12.2010 r.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu - 13 lata 8 miesiąc temu #28722 przez poli
Może jeszcze ja napiszę kilka słów.
Tak naprawdę czy do owulacji doszło może potwierdzić tylko ciąża ;) Nawet monitoring nie daje takich gwarancji.
NPR nie ma nam powiedzieć kiedy dokładnie doszło do owulacji, a jedynie wyznaczyć czas płodności i niepłodności.
Okres płodności to czas 6 dni niskiej temp i trzy dni po nim (względnie 4 jeśli trzecia wyższa nie spełnia określonych warunków). Do owulacji jednak dochodzi 2-3 dni przed skokiem - plus do drugiego dnia wyższej. Po wzroście temperatury i odczekaniu 3-4 dni nie ma możliwości już zajść w ciążę, aż do kolejnego okresu płodności.
Tak jak pisała Moniq - dodatkowo czas płodności pomaga wyznaczyć śluz i szyjka. Ale śluz najlepszej jakości zawsze jest indywidualny dla każdej kobiety. Najczęściej jest to śluz rozciągliwy, jak białko jaja kurzego, może być wodnisty - albo po prostu odczucie mokrości. Nie wiem jaki jest Twój cel - odkładanie czy poczęcie, ale przy staraniach warto korzystać z dnia szczytu śluzu (ostatni dzień śluzu najlepszej jakości jak i dzień po nim).
Jeśli chodzi o szyjkę - to tak jak napisała Moniq.
Dodatkowymi objawami płodności mogą być plamienia okołoowulacyjne, bóle jajników, ale niektóre użytkowniczki zauważają typowe dla siebie objawy, które nie występują u innych.
Polecam lektury autorów wybranych metod jako źródło najrzetelniejszej informacji :)
Acha i jeszcze odpowiem na pytanie czy jest to pewne. Jeśli do owulacji doszło - to na pewno w tych dniach o których pisałam wcześniej ;) Zdarzają się czasem cykle bezowulacyjne, ale obraz na wykresie zazwyczaj jest jednofazowy.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #28784 przez MagdaM
Dziekuje!! :) Nareszcie mam cos jasniej :)

www.ciepelkowo.pl


[*] 9.12.2010 r.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #44651 przez ViFi
cześć W tym wątku jetem nowa mam kłopoty z odczytaniem temperatury .... czy temp przed okresem spada?? ja mam nadal 37,1 a wczoraj 36,9 i plamie test negatywny nie wie co już myśleć boli mnie od jajnika do jajnika tak jakby więzadła jakby się powiększała. Od wczoraj łykam Oreparol femina 2x1 może coś pomoże... staram sie o dziecko proszę o pomoc? Pierwsza ciążę straciłam...

ViFi


Lipton33 - wykres na 28dni_sprawdz
Mama Aniołaka 30.03.2010 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #46504 przez Moniq
w dniu okresu albo dzień wczesniej teperatura spada, do tej z fazy przed owulacyjnej lub jest odrobiną wyższa niż w fazie przedowulacyjnej

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #67437 przez mysia-sia
poli i inne doświadczone:) a ja mam pytanie innej kwestii: czym mierzysz temperaturę?? bo qrde przy małym mierzenie przez 5 min przed wstaniem z łóżka jest czasem niemożliwe, bo ryczy i nie da się nie wstać do niego... a z drugiej strony te standardowe termometry elektrobniczne mają 0,2 stopnia dokłądności, a mierząc temp musisz mieżyć do 0,05 stopnia więc to się mija z celem używanie takiego standardowego termometru... są jakieś specjalne do tego celu termometry?? bo szukałam ale nie znalazłam:(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #67776 przez lidiam78
używam Bezrtęciowy cyklo-termometr Basal ,mierzę nim temp 5minut . Domyślam się, ze czasami to trudne, ale może uda Ci się wziąć dziecko do łóżka i wtedy zmierzyć?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #67862 przez poli
Całe wieki mnie tu nie było :) Ale, że zostałam wywołana z "imienia" do tablicy to już spieszę odpisać :)
Ja w kryzysowych sytuacjach mierzę rtęciowym (np po zabiegu gdy musiałam zmienić miejsce pomiaru na pomiar oralny) to mnie skręca jak 5 min muszę trzymać to dziadostwo w ustach. Do tego dochodzi stres, czy nie przegryzę termometru :P Średnio zostać z rtęcią w buzi ;)
A teraz całkiem serio - tradycyjnie mierzę termometrem elektronicznym Microlife - ponoć jedyny termometr elektroniczny nadający się do NPR. Jest to termometr Microlife MT 16C2 do NPR
Elektronicznym niby powinno się mierzyć 3 minuty, ale ja mierzę do pikania (ok 30 sekund) i wykres jest ok - trzeba jedynie pamiętać o zaokrąglaniu temp do 0.05 st (ten termometr pokazuje temp z dokładnością 0.01) - na początku nie zaokrąglałam, co utrudniało mi analizę.
Zaokrąglenia robi się jak w matematyce ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #69156 przez mysia-sia
o boziu poli dziękuję CI bardzo:) ja myślałam, że to jakieś ustrojstwo będzie kupę kasy kosztowało a tu 13 zł:P no i o wiele bardziej na pewno ułatwi mieerzenie:) dzięki bardzo |Ci kobra kobieto:)
to o jeszcze jedno zapytam... ja nadal karmię piersią i muszę do młodego kilka razy w nocy wstawać, ale cytałam, że krótka przewa w spaniu na karmienie nie zakłóca temperatury... co rozumieć przez "krótka"??:>

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #69275 przez poli
mysia-sia napisała:

o boziu poli dziękuję CI bardzo:)


Nie ma za co :)

ja myślałam, że to jakieś ustrojstwo będzie kupę kasy kosztowało a tu 13 zł:P


Zwykły termometr dużo nie kosztuje (byle był taki, który jest dokładny) - te "magiczne komputerki" to tak - ale niestety nawet te za kilka tysięcy popełniają błedy ;) Człowiek jest zdecydowanie mniej omylny w tej materii ;)

dzięki bardzo |Ci kobra kobieto:)

Kobra :D

to o jeszcze jedno zapytam... ja nadal karmię piersią i muszę do młodego kilka razy w nocy wstawać, ale cytałam, że krótka przewa w spaniu na karmienie nie zakłóca temperatury... co rozumieć przez "krótka"??:>


I odpowiadam na właściwie pytanie - krótka tzn - np. siku i do łóżka, po dziecię i do łóżka - karm już leżąc :)
Musisz sama zaobserwować kiedy się temp zakłóca a kiedy nie - ja np. mogłam śmiało karmić, chodzić w nocy itp a wykres był czytelny.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #69302 przez mysia-sia
poli napisał:

Kobra :D

I odpowiadam na właściwie pytanie - krótka tzn - np. siku i do łóżka, po dziecię i do łóżka - karm już leżąc :)
Musisz sama zaobserwować kiedy się temp zakłóca a kiedy nie - ja np. mogłam śmiało karmić, chodzić w nocy itp a wykres był czytelny.

oj dobra miało być:P tak to jest jak z dzieckiem na ręku ie pisze:P

a jak nie mam tyle miejsca w łóżku na karmienie??:> no i te moje wykresy na razie to takie sobie sa.... ciezko mi powiedziec czy zaklucone czy nie bo nie mam zbyt doswiadczenia.... no i czasem nie chce mi sie 10 min mierzyc temp to nie mierze:P ale teraz jak juz mi termometr przyjdziew to bede mierzyc zawsze:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #69626 przez poli
Masz kontakt z kimś kto pomoże zanalizować te wykresy?
To wygoń męża z łóżka na czas karmienia :D hi hi ;)
Myślę, że jak przysiądziesz i nie będziesz łazić z tym dzieckiem to może nie będzie mieć to takiego wpływu. Ale to się okaże ;)
Stosujesz LAM?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu - 13 lata 2 miesiąc temu #70160 przez mysia-sia
ze mam kontakt to za duzo powiedziane, ale moge wybrac sie bo babeczki ktora uczy naturalnego planowania rodziny i ja poprosic o pomoc, na pewno mi pomoze:)
lam nie stosuje bo miesiaczki wrocily

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl