BezpiecznaCiaza112023

NPR

14 lata 1 miesiąc temu #7256 przez poli
Wbrew temu co się ogólnie przyjęło, odkładających NPRowiczek jest bardzo dużo :)
Szczerze - nie znam ani jednego poczęcia przy prawidłowo stosowanym NPR, pilnujących zasad. A odkładających znam sporo :) Widziałam poczęcia, jak ktoś próbował własne zasady wprowadzac :)
Będzie dobrze :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #7287 przez sasasasa
poli temp mierze bez otwierania ust termometrem elektrycznym.A przerwy w obserwacji śluzu to tam gdzie nie podawałam powinnam zaznaczyć sucho

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #7296 przez poli
Jak będziesz jutro na 28dni zalogowana to napisz do mnie priv - zanalizujemy wykres :) I wpisz w luki sucho :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #9474 przez kus-kus
Mam problem. Staram się stosować metodę Billingsa przy karmieniu piersią i mi to wcale nie wychodzi. Mam wrażenie, że ona u mnie się nie sprawdza :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #9475 przez kus-kus
Zapomniałam dodać, że witam wszystkie Forumowiczki

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu - 14 lata 1 miesiąc temu #9489 przez poli
Co Ci sprawia trudnośc? W czym tkwi problem? Spełniasz warunki LAM czy stosujesz regułę szczytu?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #9508 przez kus-kus
O LAM u mnie to już nie ma mowy, bo Córcia ma 8 miesięcy... Próbuję reguły szczytu. Ale... cały czas mam śluz raz bardziej płodny a raz mniej. Jak tylko wydaje mi się, że zdiagnozowałam dzień szczytu, to za dwa dni znów mam bardziej płodny śluz i tak przez cały cykl (bo już mam cykle). Nie wiem co robić. Chyba tylko abstynencja pozostaje...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #9519 przez sara125
a czy ktos mi moze wyjasnic na czym polega ta metoda bilingsa??? jak narazie biore hormony

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #9521 przez poli
Metoda Billlingsa – jednowskaźnikowa
www.woomb.org/index_pl.html

Ja jednak na samym śluzie bym się nie opierała. Wolę objawowo - termiczną. Jest skuteczniejsza i ciężko o pomyłkę.

Masz gdzieś wprowadzone obserwacje? Nie lepiej w Twoim przypadku zastosować Rotzera? Tym bardziej, że rozumiem, że masz już cykle i płodność wróciła.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #9522 przez sara125
chyba jednak wole hormony...mniej uciazliwe... zastanawiam sie nad wkladka hormonalna:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #9525 przez poli
To zależy co masz na myśli pisząc, że mniej uciążliwe. Dla mnie tak samo uciążliwe jest wyciągnięcie tabletki z blistra, pójście do kuchni po szklankę wody, co trzy miesiące obowiązkowa wizyta u ginekologa, bieganie do laboratorium i robienie badań kontrolnych też co trzy miesiące, w porywach do pół roku, jak podczas wizyty w toalecie i zwyczajnego podcierania zaglądnięcie jaki śluz się pojawił i ocena jaki to śluz - nie więcej niż dwie sekundy. A przynajmniej zaoszczędzam sobie całą listę skutków ubocznych, o których miałam wątpliwą przyjemność przekonać się na własnej skórze.

Wątek o antykoncepcji jest tutaj:
www.zapytajpolozna.pl/forum/po-porodzie/...dzinach-dziecka.html

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #9534 przez kus-kus
No właśnie problem tkwi również w tym, staram się stosować met. wieloobjawową (angielską)równolegle. Cały czas mierzę temperaturę, skoku jeszcze nie było, więc na to wygląda, że owulacji też jeszcze nie było. Mam po prostu krwawienia, ale to nie są prawdziwe miesiączki. Szyjkę badam, ale ona także wariuje, prawie cały czas miękka, raz wyżej, raz niżej Na to wychodzi, że chcąc nie chcąc opieram się na tylko jednym objawie, czyli na śluzie. I on też zawodzi, albo ja nie umiem...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #9537 przez poli
Możesz wprowadzić gdzieś swój wykres, żebym mogła na niego spojrzeć i zobaczyć gdzie tkwi przyczyna? Czy przyczyną jest Twoja zła ocena śluzu czy faktycznie płodność Cię robi w konia?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #9548 przez kus-kus
Rodzaje sluzu rozpoznaję w miarę (chociaż nie potrafię zinterpretować bardzo rozciągliwego ale mętnego śluzu)

Większą trudnośc mam z nazewnictwem, czyli jak opisać śluz jednym lub dwoma słowami, żebym za miesiąc wiedziała o co mi chodziło.

Mam książkę do nauki billingsa i porównuję śluz ze zdjęciami. Do wykresu wklejam specjalne naklejki z rodzajami śluzu, i tak jest trochę łatwiej.

Poza tym czytałam, że to normalne że śluz płodny pojawia się i zanika przy wprowadzaniu stałych pokarmów, bo płodność powraca stopniowo. Tylko nigdzie nie napisali, ile to może trwać... :(

Gdzie można zamieścić taki wykres?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #9549 przez kus-kus
Moja płodność tylko czycha... :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl