BezpiecznaCiaza112023

NPR

14 lata 1 miesiąc temu - 14 lata 1 miesiąc temu #4208 przez poli
Działania niepożądane - ulotka Cilestu:
Możliwe skutki uboczne: Niewielkie podwyższenie ciśnienia tętniczego krwi, obrzęki, krwawienia międzymiesiączkowe, brak miesiączki, brak krwawienia z odstawienia, zmiany nasilenia krwawienia miesiączkowego, zwiększenie wielkości włókniakomięśniaków macicy, kandydoza pochwy, nasilenie nadżerki szyjki macicy i wydzielania przez gruczoły szyjkowe, tkliwość piersi, mlekotok, powiększenie piersi, zmniejszenie wydzielania mleka przy stosowaniu bezpośrednio po porodzie, nudności, wymioty, wzdęcia, zapalenie jelita grubego, rumień guzowaty, wysypka skórna, ostuda, rumień wielopostaciowy, trądzik, łojotok, łysienie, hirsutyzm, przebarwienia (które mogą nie ustąpić po odstawieniu), żółtaczka cholestatyczna, zmiana krzywizny rogówki, nietolerancja szkieł kontaktowych, zaćma, ból głowy, zmiany nastroju, depresja, drażliwość, pląsawica, zatrzymanie płynów, zmiany masy ciała, upośledzenie tolerancji glukozy, zmiany łaknienia; zmiany libido, zespół napięcia przedmiesiączkowego; zaburzenie czynności nerek, zespół hemolityczno-mocznicowy. Rzadko występowały: nadciśnienie tętnicze, zawał mięśnia sercowego, zaburzenia krążenia mózgowego, zakrzepica żył głębokich, zaburzenia zakrzepowo-zatorowe tętnic, zatorowość płucna i inne zatory, łagodne guzy wątroby, złośliwe guzy wątroby, rak szyjki macicy, rak piersi, cholestaza wewnątrzwątrobowa, kamica żółciowa; ciężki ból głowy, migrena, uszkodzenie nerwu wzrokowego.

Antynidacyjne działanie nie jest skutkiem ubocznym, a jednym z trzech sposobów działania hormonów - wszystkich. Jeśli pierwsze dwa zawiodą - do owulacji jednak doszło, pomimo zagęszczenia śluzu plemniki pokonały drogę do jajeczka - pozosteje jeszcze jedno działanie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #4213 przez andziaa35
poli byl to cilest przez 9 lat


"Wychowanie. Jeżeli dałeś komuś życie, daj mu również instrukcję użytkowania." Valeriu Butulescu

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #4216 przez poli
Moniq napisał:

to przecież chodzi o kasę
słyszałam kiedyś że koszt wyprodukowania opakowania tabletek anty to niecałe 1zł, niezły zarobek, nie?

Dokładnie, ale tabletki muszą miec taką cenę, żeby było za co sponsorowac lekarzy, edukację w szkole - tak wczesna edukacja seksualna i wmawianie uczniom, że NPR o kant dupy rozbic - katolicki kalendarzyk ;), a tylko hormony mogą Was ubezpłodnic (swoją drogą, że kobiety dają się ubezpładniac :/)są gwarancją do sukcesu i brak nieplanowanej ciąży. Mit sprzedawany, że NPR to kalendarzyk (na tym nie da się zarobic), nabija kabzę koncernom, a koncerny lekarzom, którzy przepisują tabsy konkretnych firm - kółko się zamyka :(
I coś co daje do myślenia - dlaczego lekarze zapisują hormony bez uprzednich badań - metodą prób i błędów, skoro można zlecic takie badania pacjentkom? Ile pacjentek w ogóle nie wiem o tym, że nie muszą byc traktowane jak króliki doświadczalne?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #4218 przez poli
andziaa35 napisał:

poli byl to cilest przez 9 lat

Andziu widziałaś skutki uboczne cilestu? Specjalnie dla Ciebie pogrubiłam, nie wiedząc, że stosowałaś Cilest.
Nadal uważasz, że Twoja choroba nie ma nic wspólnego z tabletkami, skoro nawet ulotka Cię informuje o skutku ubocznym, którego właśnie doświadczasz? :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #4219 przez andziaa35
kiedys nawet by mi do glowy nie przyszlo zeby czytac ulotki, a lekarz stwierdzil ze dla nastolatki cilest jest najlepszy


"Wychowanie. Jeżeli dałeś komuś życie, daj mu również instrukcję użytkowania." Valeriu Butulescu

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #4223 przez poli
andziaa35 napisał:

kiedys nawet by mi do glowy nie przyszlo zeby czytac ulotki, a lekarz stwierdzil ze dla nastolatki cilest jest najlepszy


Przykre co? :(
Ja pomimo, że czytałam ulotki to totalnie to olewałam - może to spotkac każdą, ale nie mnie.
Jakoś brak libido, bóle głowy, nawracająca kandydoza - to przecież nie skutki uboczne tabletek. Tak musi byc przy tabletkach sobie wmawiałam, nie uznając tego za skutki uboczne :/ Wcale tak byc nie musi.
Sprawdź lepiej ulotkę implantu i zapoznaj się z jego działaniem ubocznym. Nie znam - w Polsce chyba nie dostępny, ale jakbyś mogła przesłac ulotkę, chętnie się zapoznam.

Antynidacyjne/antyimplantacyjne działanie polega na uniemożliwieniu ZAPŁODNIONEJ KOMÓRCE JAJOWEJ na zagnieżdżenie się w macicy. Wiedziałyście o tym? Czyli jest to wczesnoporonne/aborcyjne działanie pigułki anty.
Są badania, które donoszą o tym, że kobieta, która stosuje tabletki anty PRAWIDŁOWO średnio raz do roku traci dziecko, z powodu tego, że zarodek nie może się zagnieździc a macicy, a do zapłodnienia doszło.
Smutne, że o tym się nie mówi.
Z medycznego punktu widzenia, zarodek jest od momentu zagnieżdżenia, dlatego pigułki są dopuszczone do użytku, ale czy my kiedyś nie byłyśmy tylko ZAPŁODNIONYM JAJEM PŁODOWYM? Jeszcze nie zagnieżdżonym?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #4224 przez Moniq
kiedyś zaszłam do ginekologa i gdy na pytanie jaką metodę antykoncepcyjną stosuję, odpowiedziałam że npr to mnie wyśmiał i powiedział że kalendarzyk mogę sobie wsadzić.... żeby gin miał taką wiedzę!!!!
pigułki powinno się brać po zrobieniu badań, przynajmniej po zbadaniu enzymów wątrobowych i powinno się je powtarzać co 6 -12 miesięcy, wiedziałyście??? której lekarz to zaproponował??

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #4226 przez andziaa35
w ulotce mam ze mozna miec dyskomfort w piersi, zatrzymanie plynow i zwiekszenie tradziku. Nie pooduje rozrzedzen kosci i zmian nastroju lub popedu, mozna miec nieregularne krwawienia albo brak okresu, nie wplywa na wage. Lekarz lub pielegniarka z planowania rodziny omawia z toba wszelkie obecne i przeszle choroby bo przy niektorych nie mozna stosowac implantu.


"Wychowanie. Jeżeli dałeś komuś życie, daj mu również instrukcję użytkowania." Valeriu Butulescu

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #4227 przez poli
Moniq napisał:

kiedyś zaszłam do ginekologa i gdy na pytanie jaką metodę antykoncepcyjną stosuję, odpowiedziałam że npr to mnie wyśmiał i powiedział że kalendarzyk mogę sobie wsadzić.... żeby gin miał taką wiedzę!!!!
pigułki powinno się brać po zrobieniu badań, przynajmniej po zbadaniu enzymów wątrobowych i powinno się je powtarzać co 6 -12 miesięcy, wiedziałyście??? której lekarz to zaproponował??


Hmm - z relacji moich koleżanek też wiem, że lekarze, nie mają pojęcia o naszej płodności, a dziewczyny stosujące NPR były traktowane jak nienormalne, proszące się o kłopoty.
Ja trafiłam do gina, któremu powiedziałam, że prowadzę obserwację:
G: acha - to Pani się stara?
J: odkładam
G: ze względu na Pani nadżerkę radziłbym bardziej zwracac uwagę na temp, ponieważ może wprowadzac zakłócenia.
J: Dziękuję :)

Pomimo zakłóceń bezbłędnie interpretuje swoje cykle - jak widac, na razie 7 miesięcy brak nieplanowanego poczęcie :) Szymon był zaplanowany w 100%

Swoją drogą - wiecie, że na zachodzie coraz częściej kobiety stosują NPR w celu odłożenia poczęcia, w dodatku nie ze względu na wyznanie, a EKOLOGIĘ :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu - 14 lata 1 miesiąc temu #4228 przez poli
andziaa35 napisał:

w ulotce mam ze mozna miec dyskomfort w piersi, zatrzymanie plynow i zwiekszenie tradziku. Nie pooduje rozrzedzen kosci i zmian nastroju lub popedu, mozna miec nieregularne krwawienia albo brak okresu, nie wplywa na wage. Lekarz lub pielegniarka z planowania rodziny omawia z toba wszelkie obecne i przeszle choroby bo przy niektorych nie mozna stosowac implantu.


A co pisze o sposobie działania?

Edit: znalazłam info o działaniu - również działa antynidacyjnie.
Wiedziałaś co onacza to działanie? Ktoś Cię o tym poinformował? Nie przeszkadza Ci to?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #4253 przez poli
Andzia, myślę, że może Cię to zainteresowac:

"Drogie kobitki! ja mam implanon juz od roku i oprocz tego ze nie muszę pamiętać o zażyciu tabletki to nic przyjemnego.od początku miałam same problemy-od założenia krwawiłam przez kolejne 7 miesiecy z 3-ma kilkudnowymi przerwami(3-5 dni),jak zgłosiłam sie do kliniki z tym problemem z prośbą o wyciagniecie mi tego-zaproponowano mi "doświedczalnie" kontrkoncepcje-czyli zażywanie pigułek antykoncepcyjnych równoczesnie przez 2 miesiace(niwelujac hormon wydzielany z implanonu) co miało zpowodować zatrzymanie krwawienia i równocześnie działało że byłam w 100% płodna-totalna głupota!gdzie tu sens(a jak bym zaszła w ciaże w tym okresie to co by to było jakiego potworka mogła bym urodzić po takiej mieszance hormonów i kto by za to odpowiadał?)a jeśli to nie pomogło by, to pomyśleli by co dalej a ewentualnością było dopiero wyciagniecie mi tego. Przez siedem miesięcy krwawienia towarzyszyły mi bóle brzucha,zawroty główy,osłabienie,senność,zmeczenie,anemia-co za tym idzie,no i majątek wydany na srodki higieniczne(tampony,podpaski itp.)no i oczywiscie komfort psychiczny-wiadomo jaki .

Pigułek oczywiście nie brałam bo nie bedę królikiem doświadczalnym dla jakichś niedouczonych lekarzy,to ja decyduje co chce a czego nie.postanowiłam poczekać jeszcze jeden miesiac i jakby nic sie nie zmieniło definitywnie kazała bym to ze mnie wyciagnać,na szczęście albo nieszczęście krwawienia ustały po ok 10 dniach po wizycie.w tej chwili mam miesiaczki w miare regularne co ok 30 dni,ale sa bardzo bolesne przez pierwsze 2 dni,krwawienie jest dosc obfite i trwa ok 6-7 dni,oprocz tego towarzyszą mi straszne zmiany nastrojów przed miesiaczką,bóle brzucha,krzyrzy,i nabrzmiałe i obolałe piersi ,no i przytyłam ok 4-5 kg!!!!!!!!!!!! w ostanch 2 tygodniach czuje sie wyjatkowo źle-bolą mnie jajniki,okolice krzyża(juz sama nie wiem czy to nerki czy krzyże),mam bardzo obolałe i nabrzmiałe piersi(do tego stopnia ze mam trudnosci z umyciem sie i ubraniem biustonosza),do tego wszystkiego mam mdłósci,jestem osłabiona i ciagle spiąca(a ostania miesiaczka była 10 dni temu i trwała tylko 3 dni)-i zastanawiam sie czy przypadkiem nie jestem w ciąży-bo dokładnie tak działo sie ze mną kiedy byłam!!!tylko jak to mozliwe skoro zapewniano mnie o 100% skutecznosci????

IMPLANON może i jest nowoczesnym,dobrym i wygodnym środkiem antykoncepcyjnym ale niestety chyba nie dla wszystkich,i radze dokładnie zapoznac sie z działaniami ubocznymi zanim zdecydujecie się na tą metodę drogie panie, mnie dokońca nie uświadomiono co może sie wydażyc ale myśle że to dla tego,że jak mi to zakładali to jeszcze nie wiele wiedzieli o tym i byłam ich kolejnym króliczkiem doświadczalnym.mnie pozostały teraz 2 wyjścia:-jeśli to jest ciąża to będę zmuszona zrobić to najgorsze dla dobra swojego i tego co by sie urodziło,a jesli nie-to poważnie zastanowie sie nad usunieciem tego-bo nie zamierzam męczyć sie tak jeszcze przez kolejne 2 lata.



Pozdrawiam Jo. "

Odp:
"Jo, Twoje doświadczenia są wstrząsające. Kto Cię zachęcił do stosowania tak ryzykownego środka?



Czy przed założeniem implantu są wymaganie jakieś badania?

Pisałaś, że byłaś już w ciąży, zatem masz dziecko?



Słyszałam, że 15 kobiet w Holandii, które zaszły w ciążę podczas noszenia superwygodnego Implanonu, zwróciło się do sądu o ODSZKODOWANIE za zajście w niechcianą ciążę. Kobiety wygrały, należy im się odszkodowanie, ale nie wiadomo od kogo: producenta, firmy Organon czy lekarzy, którzy założyli trefny produkt.



O tym, jak stosowanie antykoncepcji ułatwia decyzję o aborcji, świadczy to, że wśród 15 ciąż:

- urodziło się 9 dzieci,

- wystąpiło 1 poronienie,

- matki zabiły 4 dzieci.



Prawie 1/3 zabitych to sporo."
Źródło:
www.forumginekologiczne.pl/forum/vt,48,2...nty%20podsk%C3%B3rne

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #4291 przez andziaa35
naleze do kobiet ktore nie maja skutkow ubocznych, zostalam poinformowana chyba o wszystkim, zawsze przeciez w razie watpliwosci i niejasnosci mozna zadawac pytania. W kazym razie pielegniarka poinformowala o tym ze jesli wystepuje krwawienie ktore trwa powyzej 2 tyg to trzeba zglosic sie do lekarza- na szczescie nie mialam tego problemu. Implant mam od 4 czerwca- okresy w miare regularne 30-34 4 dniowe bezbolesne, takie jak przed ciaza. Nie kazda kobieta moze zakladac sobie implant- ale zawsze w kazdej chwili moze wyciagnac. Kolezance nie odpowiadal bo przez 6 m-cy nie miala wogole okresu- poszla i wyciagneli jej bez problemu.


"Wychowanie. Jeżeli dałeś komuś życie, daj mu również instrukcję użytkowania." Valeriu Butulescu

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 tygodni temu #6982 przez sasasasa
Witam mam nadzieje że przyjmiecie mnie do wątku
My z mężem też staramy się o dzidziusia
Od dwóch cykli mierze też temperature i mam pytanie:Czy ktoś by mi pomógł zinterpretować wykres: www.nmpr.bfe.pl/pelny/index_pelny.php?analiza=tak
Gdyby strona się nie wczytała to są moje temp:
6dc - 37.00
7dc - 36.60
8dc - 36.60
9dc - 36.80
10dc - brak pomiaru
11dc - 36.70
12dc - 36.30
13dc - 36.40
14dc - 36.40
15dc - 36.70
16dc - 36.60
17dc - 36.60
18dc - 36.60
19dc - 36.70
20dc - 36.80
21dc - 36.90
22dc - 37.00
23dc - 37.00 dziś
Co o tym myślicie?Cykle mam 25,26-dniowe
Dodam jeszcze że od tygodnia mam bóle brzucha i bardzo wrażliwe piersi


W poprzednim cyklu wykres przedstawiał się tak:
7dc - 36,40
8dc - 36,60
9dc - 36,30
10dc - 36,50
11dc - 36,70
12dc - 36,20
13dc - 36,30
14dc - 36,80
15dc - 36,50
16dc - 36,60
17dc - 36,70
18dc - 36,60
19dc - 36,80
20dc - 36,70
21dc - 37,00
22dc - 37,10
23dc - 37,10
24dc - 36,70
25dc - 36,80

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 tygodni temu #6985 przez kasiora
tutaj ekspertem w tych sprawach jest poli , wiec jak bedzie na forum mysle ze ci odpowie na twoje pytania :laugh:

ja niemam bladego pojecia na te tematy ;)

dla innych jestes tylko dzieckiem a dla mnie jestes calym swiatem!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 tygodni temu #7027 przez Moniq
Witaj Sasasasa, link u mnie przerzuca do strony głównej, nie pokazując Twoich wykresów; z tego wynika że w ostatni cyklu miałaś owulację ok 12-15 dnia; z dwóch cykli nie da się jeszcze wywnioskować pewnych prawidłowości zachodzących w Twoim ciałku; w poprzednim cyklu w 24 dniu pojawił Ci się przez okresowy spadek temp, w tym cyklu jeszcze go nie było ale ostatni dzień pomiaru to 23; jak dziś z temp??? w przypadku zajścia w ciążę nie ma tego spadku, często temp w dniu planowanej miesiączki jeszcze wzrasta; bóle brzucha i wrażliwe piersi mogą być zarówno objawem wczesnej ciąży jak i zbliżającego się @

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl