BezpiecznaCiaza112023

STARANIA O CIAZE

12 lata 11 miesiąc temu #120450 przez ann-sunshine
Jak dobrze być w domku :) Nikusia jesteś wielka :)

tak mi się coś wydaje, że moje cykle wracają do normy (orzeszki i winko zadziałały) bo od 2 dni mnie piersiaczki bolą, czyli @ pewnie w terminie przyjdzie :)
Temat został zablokowany.
12 lata 11 miesiąc temu #120461 przez Marta M
Albo i nie przyjdzie ann :lol: :lol:
Temat został zablokowany.
12 lata 11 miesiąc temu #120524 przez @nulka
jupiiiiiiiiiiii

witam w domku :)
no teraz się czuję jakbym się z zydla na kanapę przeniosła

Nikusia urataowałaś nas :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

ja rano wysłałam na priv wiadomość do małaczarna żeby posta poprawiła, mam nadzieję że się nie obrazi, bo pisałam jej o fluidkach :S

U mnie pogoda cudna, potrawię trochę obiadek jak wąż i idę na ogród
Temat został zablokowany.
12 lata 11 miesiąc temu #120546 przez Grudniowa Jagoda 79
witajcie na starych smieciach :)


Ja tak sobie pomyslalam ze skoro nie mam tego okresu, a test wyszedł negatywny i jakbym jutro tez nie dostala to zrobie rano beta hcg, a jak wyjdzie ze nie jestem w ciazy to zrobie sobie badania na hormony tarczycy, podobno jesli tam cos szwankuje to i miesiaczkowanie moze byc zaburzone.
Temat został zablokowany.
12 lata 11 miesiąc temu #120556 przez @nulka
zrób Jagoda i jeszcze jest takie jedno FSH się nazywa. Też sobie je robiłam to jest taki hormon płciowy który zawiaduje całą resztą. Jak on jest dobry to ponoć cała reszta powinna jako tako hulać
Temat został zablokowany.
12 lata 11 miesiąc temu #120558 przez Grudniowa Jagoda 79
dzieki @nulka powiem ci mam dosc ,raz rycze raz sie smieje rety oszalec mozna.A jeszcze M mnie tak wpienia ze nie wiem :angry:
Temat został zablokowany.
12 lata 11 miesiąc temu #120583 przez ann-sunshine
Marta M, obyś się nie myliła ;)

czytam sobie właśnie o tym hormonie (FSH), z tego co widzę, to pobudza dojrzewanie jajeczek i wydzielanie estrogenów, a co mnie bardziej zdziwiło, to jest to hormon występujący u kobiet i u mężczyzn. Anulka, ty wiesz wszystko więc pytam - czy można jakąś dietą pobudzić hormon do działania? (wiesz tak jak winko i orzeszki :blink: )
Temat został zablokowany.
12 lata 11 miesiąc temu - 12 lata 11 miesiąc temu #120592 przez @nulka
hmmmmmm cały organizm to zbiór pierwiastków chemicznych, te się składają na związki itd. jakie kolwiek zaburzenia czynnościowe to poprostu brak ktoregoś z nich bądż zaburzona wchłanialność albo produkcja albo nadprodukcja.
Ostatnio wyczytałam na temat cynku. My nim faszerujemy mężów żeby żołnierzyki były liczne, silne i ruchliwe a sie okazuje ze on tak samo działa na nasze jajeczka. Ma wpływ na jego wzrost, dojrzewanie i jakośc!! Od nastenego cyklu mam zamiar podjadac mężowi ten cynk.
A orzeszki to nie zabobon. Te włoskie mają bardzo dużą ilość kwasów omega3 . A one są nieocenione w budowie i funkcjonowaniu tkanek i wogóle to sobie wejdź na neta i poszukaj o nich :) Rola czerwonego, wytrawnego wina jest taka ze pobudza tkanki miękkie (macica) do lepszej wymiany tlenowej, prościej mówiąc poprawia jej ukrwienie a co za tym idzie prawidłowe funkcjonowanie. |Jak do tego wszystkiego dołozysz wiesiołek :lol: :lol: .....
to będziesz śluzować jak ślimak i nie ma bata żeby fasolki nie było. Wsz\ystkie te naturalne rzeczy mi pomogly. Może to tylko siła sugestii??? a może zbieg okoliczności ale pokażę Ci jak wygląda mój wykres po kuracji orzeszkowo winnej a jak wyglądały wcześniej. Wykres mam książkowy a to znaczy że równowaga hormonalna jest zachowana.
Kiedyś nie było innych specyfików niż te naturalne. Wierzę w ich moc i odczuwam ich skuteczność. :)

ann no jednej rzeczy jeszcze niestety nie wiem...

gdzie jest moja fasolka?!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Temat został zablokowany.
12 lata 11 miesiąc temu #120616 przez ann-sunshine
Wow, Anulka, kompedium wiedzy jesteś :lol: w wino i orzeszki to już Ci daaawno uwierzyłam i się stosuję. Chciałam popytać, co na ten hormon FSH radzisz - cynk, dobrze rozumiem?

A fasolka się czai za zakrętem jajowodu i czeka tylko na sprzyjające warunki :silly:
Temat został zablokowany.
12 lata 11 miesiąc temu #120621 przez Marta M
Ooo...juz stesknilam sie troche za czekaniem na wyniki testow, bety, itp..to jutro Jagoda bede trzymac kciuki :D
Temat został zablokowany.
12 lata 11 miesiąc temu #120648 przez sylka
Dziewczyny ja miałam bardzo nieregularme @ potrafiłam nie mieć do 6 mies. Badaną miałam tarczycę i wszyscy mówili że jest ok. choć miałam podwyższone stęzenie hormonów. Mimo to w ciąże zaszłam bardzo szybko po 1 mies starań. Ginekolog stwierdził że to chyba cud ze wzgl. na nieregularność @ i podejrzenie PCOS. W ciąży zrobiłam profilaktycznie hormon tarczycy i wyszła nagle niedoczynność, gdzie wcześniej mówili że takie zawyżenie jest w normie. Dopiero endokrynolog powiedziała mi że moje zaburzenia @ i problemy z sercem miały związek z tarczycą!!! Teraz cały czas biorę euthyroks 25 ale dopiero jak pojawią się @ po porodzie zobaczę czy coś się zmieni w kwestii regularmości @.
Zawsze się bałam że przez moje cykle nie będę mogła zostać mamą a tu proszę taka niespodzianka :).
Temat został zablokowany.
12 lata 11 miesiąc temu #120653 przez ann-sunshine
Sylka, im więcej takich historii z pozytywnym zakończeniem, tym lepiej :)
Temat został zablokowany.
12 lata 11 miesiąc temu #120656 przez Agusia83
Ja tez myslalam, ze nie uda mi sie w mare szybko zajsc w ciaze, gdyz ponad 2 lata temu wykryto u mnie Haszimoto, to choroba tarczycy zwiazana z jej zapaleniem, do tego powiazana z niedoczynnoscia..i przez 1,5r endokrynolog regulowal mi poziom tsh...az w koncu sie udalo i za 2 razem zaszlam w ciaze...a euthyroxu biore obecnie 150......
Temat został zablokowany.
12 lata 11 miesiąc temu #120658 przez gosiak
@nulka jak czytam Co Ty piszesz to się zastanawiam czy ja w ogóle dorosłam do bycia mamą masz tak ogromną wiedzę a ja w tych tematach to zielona i aż wstyd :blush:

Ciekawe jak tam Majoweczka pewnie cieszy się rodzinką i naszą Kochaną Polską :lol:

Sylka no pocieszający ten Twój post :blink:

Jagoda to ja również za jutrzejszą betę już zaciskam kciuki :kiss:

[*] 6tc 23.11.2013
01.2015 Ivf
Temat został zablokowany.
12 lata 11 miesiąc temu #120679 przez ajłona
OKRESOWY UKŁAD STARACZEK

1.@nulka niechciana @ nawiedzi albo i NIE 22 maj
2.Nikusia niechciana @ nawiedzi albo i NIE 26 maja
3.Gabi niechciana @ nawiedzi albo i NIE 30/31 maj
4.Gosiak niechciana @ nawiedzi albo i NIE 01.czerwca
5.Wiki81 niechciana @ nawiedzi albo i NIE 01.czerwca
6.Majowka niechciana @ nawiedzi albo i nie pod koniec czerwca (nie licze, nie spisuje dni cyklu, ale orientacje jakas mam:))
7.Ann-Sunshine niechciana @ nawiedzi albo i NIE gdzieś 27 maj - 2 czerwiec

8.Ajłona niechciana @ nawiedzi albo i NIE 11 czerwca
Temat został zablokowany.
Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl