BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Lipcowe 2013

11 lata 2 miesiąc temu #617362 przez Patrizia
hej :)

karolinap jaka ładna Pola :) juz takie piekne są te dzieciaczki :)

agniesia no faktycznie idziesz jak burza, ale mi ostatnio tez apetyt dopisuje wiec zobaczymy ile mi wyjdzie na plus na wizycie 19kwietnia tak to sie nie waze tylko u gina.

Ja kolderke mam 60x120 bo tak jest w zestawie razem z łóżeczkiem ktore bede kupywac ale w lipcu to mysle ze sie nie przyda okryje czyms lekkim mojego bobaska, reczniki kupuje te z kapturkiem i normalne tylko te male.
Za godzinke wybieram sie do szkoly rodzenia :) troszke doprowadzilam sie do ładu zafarbowalam wlosy wlaczylam prostownice i odrazu czlowiek lepiej wyglada ;)




Ksawerek(*)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #617376 przez dorkiszon
Ja 10 kg przytyłam to do końca mam nadzieję góra jeszcze ze 6 kg przybiorę, ale jak to wyjdzie nie wie nikt :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #617417 przez uniuni
Chyba wezmę 100x140.. :) tu nie ma 90x120 zamiast tego jest 80x100 na początku chyba i tak będzie maluch w jakimś mięciutkim rożku spał. Myślę też, że zawinę bobo w kocyk i też wystarczy. W końcu lato ;) Może od 2miesiąca śpiworek? echhh :huh: za dużo opcji :silly:

Byłam dziś na spacerku, a teraz składam komodę w pokoju Nilsa. Pózniej jeszcze złożę takitam słupek i mogę układać ubranka na miejsce :)

Emi ja łóżeczka jeszcze nie mam złożonego. To tylko jedna ścianka łóżeczka oparta o łóżko dla gości w pokoju potomka :laugh: Złożę jak domaluję miśka na drugiej ściance :)

Agniesia Ty miałaś taki zapas, że bez problemu jeszcze możesz przytyć :kiss:

Siwa :ohmy: 4,5kg wow :) Zazdroszczę :) Chciałabym tak malutko, a u mnie dziś na wadze równiutko 8 kilo, nie jest zle :blink: Oby tylko teraz nie ruszyło z kopyta, bo mi już ciężko jest :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu - 11 lata 2 miesiąc temu #617449 przez magdalenagal
No u mnie też pękło 8 kg. Ale poszło o dziwo tylko w bębenek :-) i tak jak Uniuni mówi, niech się na tym skończy ;-) już mam problem z butami. Dziś pomagał mi Monsz bo sapałam jak jeż w trocinach.

A że naczytałam się o tej cukrzycy ciążowej to od razu zaczęłam ograniczać cukier, profilaktycznie. I wróciłam do zupełnie żytniego pieczywa na przemian z chrupkim. Na szczęście nie ciągnie mnie do białych bułek :-) Gorzej z żółtym serem. A no i wróciła mi miłość do zupek chińskich.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #617455 przez Qltoorka
A mnie dziś obudził za oknem znów ten przeklęty śnieg.... Ileż można???

Magdalena, też tak mam, że ludzie patrzą na mnie a raczej wlepiają gały w mój brzuch jakbym z innej planety była... I też nikomu do głowy nie przyjdzie, by przepuścić w kolejce, nie wspominając już o tłoku w komunikacji miejskiej. Nie dość, że nikt nie ustąpi miejsca, choć tak jak wspomniałam gały wlepiają w wystający brzuch spod płaszcza to jeszcze się cisną, byleby być pierwszym na wolnym siedzeniu, i to o dziwo chłopy w sile wieku (bo że geriatria to wiadomo...) a mnie krew zalewa... W Ikei byłam już skłonna skorzystać z kasy uprzywilejowanej, takie były kolejki w sobotę, a tam jak byk na obrazku nad nią, że uprzywilejowani to są rodzice z dziećmi i inwalidzi...Rozumiem, że nie jestem chora, ale czasem naprawdę od dłuższego stania to kręgosłup w krzyżu się odzywa...

osobka85
, cóz to za szkoła rodzenia, że 50 osób na nie uczęszcza??? Oniemiałam, bo wydawało mi się, że normą jest, że zajęcia odbywają się w kilkuosobowych grupach. U mnie jest 7 par.

bea2a, gratulacje!!! W końcu się doczekałaś wieści!!! :)

Ja też się zastanawiałam nad używaniem Oilatum, ale to właśnie doświadczone Mamki nasze mnie od tego odwiodły. Nie chcę przyzwyczajać skóry maleństwa od początku do tych specyfików, tylko zacząć od "zwykłych"i jakby się coś działo to wtedy zadziałać.

Co na wyjście ze szpitala? Kaftanik, śpioszki i czapeczka raczej.
A co do ręczników to położna na szkole rodzenia odradzała tych z kapturkami. Mają być przede wszystkim grube i chłonne, a te z kapturkami to są frajdą wg niej dla większych dzieci, dla maluszków zbędny gadżet.

Ja szczerze, w ogóle nie zamierzam na początku używać kołderki. gdzieś czytałam czy słyszałam, że kołderka nie jest wskazana ze względu na to, że maleństwo przebiera nóżkami i może się nią przykryć. Raczej będę używać otulacza i śpiworka do spania.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #617468 przez bisbas
witam sie mamcie :)

co do hemoroidow to na szczescie nie mam ale zaparcia do tej pory straszne :( i nic nie pomaga zadne specyfiki ani jedzenie blonnika
Ja mam na plusie ok 9 kilo i 94 cm obwod brzuszka
pogoda sie poprawila wiec wiecej czasu spedzamy z synkiem na placu zabaw i w ogrodzie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu - 11 lata 2 miesiąc temu #617481 przez karolinap
Bedac wczoraj na wizycie u gina i czekając z innymi przyszłymi mamami pojawiła się nowa. Mój lekarz przyjmuje w poniedziałki więc jak mamy ustalane wizyty co miesiąc to twarze są znajome. Tak jak pisałam, pojawiła się nowa przyszła mama i rozmawiając z innymi pochwaliła się, ze jest w 9 tyg ciazy i juz serduszko słyszała jak bije...
W tym momencie zdałam sobie sprawę jak ten czas leci, dopiero co robilysmy testy, czekalysmy na serduszko, na ruchy, na większe brzuszki a teraz juz z górki i czekamy na Nasze Maleństwa :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #617510 przez bea2a
Faktycznie czas szybko leci. Jeszcze 3 miesiące zostało. Aż uwierzyć nie mogę. Ja mam 5,5 kg na plusie ale lekarz mi powiedział, że przez dietę w cukrzycy ciążowej, to mogę nawet zacząć chudnąć albo przytyć jeszcze niewiele. Jest jakiś plus ale trochę przygnębiający jest fakt, że nie można zjeść nic słodkiego i tłustego. Gotowanie na parze, chudy nabiał i warzywa. Nawet owoce są ograniczone do minimum. Można zjeść np. pół grapefruita dziennie, a banany, winogrona itp. to w ogóle są wykluczone. No trudno, dla malutkiej wszystko :)

Co do śpiworka do w programie Mamo to ja odradzali śpiworek dla niemowląt. Więc jak widać co specjalista to inne zdanie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #617532 przez siwa342
uniuni taa ale zależy z jaka wagą sie wystartowało jak tu prawie same chudzinki!!! ja miałam 68kg jak zaszłam(2kg zostało mi po wczasach-no i się nie zdążyło zrzucić) no i schudłam w pierwszych miesiącach bo nic nie umiałam zjeść takie mdłości i wymioty.Wedlug kalkulatora wagi w ciąży najlepiej jakbym 10-11kg przytyła bo miałam 4 kg nadwagi więc mam nadzieję że waga mi teraz nie będzie tak eż szybko lecieć bo się w drzwi nie zmieszcze,a co do cm to 101cm to nie mało według niektórych tu brzuszkow

MAJA


Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #617549 przez karolinap
A do którego tygodnia dziecko układa swoja pozycje w brzuchu?
Bo Pola jak narazie ma polozenie miednicowe i się zastanawiam ile ma czasu zeby się obrócić główka w dół?
Bo wiem, ze później bedzie jej coraz ciężej bo coraz ciaśniej bedzie tam miała :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #617554 przez Joanna89
hej mamy :) ja jakiś czas temu miałam zaparcia ale od kąd biorę tran nie mam już problemów:)polecam

www.mollers.pl/produkty-dla-dzieci-molle...zuvbYCFcVV3godUC8APw

u mnie też 4,5 na wadzę, nie jest zle, mam nadzieję,że może w 10 się zmieszczę ?!

Karolinap Pomiędzy 28. a 32. tygodniem ciąży maleństwo powinno przekręcić się główką do dołu. To bardzo ważny ruch, który przygotowuje dziecko do porodu.
siwa342 ja wychodziłam z 42kg, a brzuszek mam 90cm, a gdzie ta do końca :D olaboga...eheh

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu - 11 lata 2 miesiąc temu #617555 przez NataliaK
ja przybrałam 7 kilio jak na razie, ważyłam przed ciążą 48 kilko a mam 55 więc chyb jak na szczuplaka to sporo. Ale wszystko właściwie mam w brzuszku nie wydaje mi się żeby się rozeszło gdzieś jeszcze :)

dziś koleżanka mi opowiadała, że używa dla synka kosmetyków Hipp i jest bardzo zadowolona bo mają duży wybór i nie są jakoś bardzo drogie, także ja wybiore albo Hipp albo Nivea faktycznie nie ma co do Oliatum przyzwyczajać bo później może być problem i będzie trzeba tylko tego używać jak się skóra przyzwyczai.

ja też myślę, że latem to jakieś kocyki będą lepsze niż kołderki :) ja taki kupiłam w weekend dla mojego synka w słoniki ale chce kupić jeszcze taki z dzianinki przewiewnej

allegro.pl/kocyk-dwuwarstwowy-do-wozka-b...osc-i3150440209.html

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #617569 przez NataliaK
karolinap tak jak Joanna pisała teraz będzie czas na ułożenie prawidłowe dziecka ale zdarza się też tak jak u mojej koleżanki, że córeczka obracała się 3 tyg przed porodem z tego co mówiła nie było to zbyt przyjemne bo dziecko miało juz bardzo mało miejsca a u mnie np mały już od 4 tyg jest ułożony główką w dół więc na to też nie ma reguły :) na pewno lekarz będzie wszystko kontrolował :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #617600 przez bisbas
ja mam wrazenie ze moja mala jest ulozona poprzecznie przynajmniej w takich miejscach jestem kopana mysle ze maluszki maja jeszcze czas :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #617610 przez dziubasek
Karolina Moja Miss ulozyla sie glowka do dolu dopiero po 36tc(nie czulam tego momentu) w 36tc po usg powiedzieli ze w 40tc zrobia mi cc bo mala jest posladkowo ustawiona... w 40tc jak pojechalam na cc okazalo sie ze zmienila pozycje a ze ja uparta zolza to wolalam poczekac az sama sie zdecyduje wyjsc(w sumie i tak mialam cc 10 dni pozniej :angry: )...
Ide z Miss na dwor bo piekna pogoda a ta Pinda nudzi sie w domu ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaQltoorka
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl